ענייני דיומא: מה יוציא את קוטיניו מהבור?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏12/6/20.

1. oranfu Member

סבבה, אני לא רואה שזה מספיק בשביל הצמרת באנגליה.

כאמור, אפילו לוקאס סביר, שלא לומר טוב, באיטליה.
    זה בנאדם שהיה גורם לרצות לי לדפוק את הראש בקיר כאוהד ליברפול. לא יאומן כמה שהוא היה גרוע בסוף שלו בליברפול, גייס חמישי ממש.

*אם יש פה איזה מישהו שבמקרה יכול להזיז עניינים בקבוצות איטלקיות, תדעו לכם שלוברן הוא אשפה של שחקן, אשכרה בוגד על הדשא. שימו עליו 10 מיליון ותרוויחו את הבלם הכי טוב באיטליה אם לשפוט לפי מקרי עבר.

2. DRORIKO Member

שאני אזכיר לך מה כתבת פה עד העונה על הנדרסון? שחקנים יכולים להשתנות, או כמו במקרה של לוקאס למצוא את הקבוצה הנכונה כדי לעשות את הסוויץ'. ואני לא חושב שהוא שחקן גדול כן? אבל הוא מאד אפקטיבי בשיטה של אינזגי. אני לא הייתי מביא אותו ליובה למשל, אבל ריספקט על זה שהוא הרים את עצמו מחדש.

3. DRORIKO Member

מקרי עבר כמו מה? כמו חברו קלאבן שהוא בלם כושל בקליארי? אמרתי לך כבר פעם, אל תזלזל בליגה האיטלקית.

4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

דבר ראשון, הוא עדיין כותב את הדברים האלה על הנדרסון, אז צריך המון בשביל לשנות את דעתו על שחקן.
    דבר שני, חושב שדיברנו על זה פה לא מעט, אבל הדוגמאות של לואיס אלברטו ולוקאס מדגישות את הבדלי *הסגנון* בין הליגות. נשים בצד כרגע דיון על פערי רמות וכו', זה פשוט משחק קצת אחר, וזה לא משהו חדש. גם בתקופת השיא של הליגה האיטלקית מבחינת הצלחה באירופה ו"יוקרתיות" הקבוצות הגדולות בסוף שנות ה90 תחילת 2000, היה מדובר במשחק פחות ישיר, פחות מתפרצות, יותר סטטי ויותר טקטי. כיום זה עדיין המצב ממה שיצא לי לראות. יש סיבה שהשניים האלה לא הצליחו בליברפול, הם לא שחקנים של התקפות מעבר מהירות, אלא של בניית משחק מסודרת והבנה טקטית ברמה גבוהה. אתה שם את לוקאס היום באנגליה וזה כמו לשים קונוס באמצע, זה לא קצב בשבילו, ויש שיגידו (אני) שזה גם אף פעם לא היה הקצב בשבילו.

לוברן אגב יהיה מזעזע גם באיטליה. כל חלוץ חכם (אימובילה, דז'קו) או פיזי מאוד (לוקאקו, זפאטה) או מהיר מאוד (מוריאל, לאוטרו) או רונאלדו - יעשה לו קרקס. FFS אפילו בתקציר של המשחק הכנה מול בלקבורן השבוע הוא הצליח לאבד שחקן על קו האמצע עם יציאה פזיזה. ללוקאס ואלברטו יש שכל לכדורגל, רק לא יכולות פיזיות/מהירות מחשבה לפרמיירליג. לוברן סתם פח בכל פרמטר שהוא לא פיזי.

oranfu ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  5. oranfu Member

אכן עד היום חושב ככה על הנדרסון (והוא בכמה רמות מעל לוקאס).

מקרי עבר כמו אלברטו, לוקאס...

שנית, למה להרוס?? מנסים להיפטר מהעלוב הזה לוברן, כל דבר שיכול לעזור זה מבורך. די להיות אנטי!

6. DRORIKO Member

דווקא לאלברטו יש אחלה מהירות מחשבה. הבעיה שלא הרבה מהירות ברגליים.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

דברו איתי כשמישהי מאנגליה תרצה להביא אותו ב50+, שיעשה משהו בנבחרת....
    עד אז זה Non story מה שנקרא.

8. Footballover Member

קוטיניו זו דוגמה מצויינת לכך שמספר 10 קלאסי זה תפקיד שהולך ונעלם בכדורגל. בברצלונה הוא לא מצא את המשבצת שלו ובבאיירן אותו סיפור. הוא אפילו לא היה באמת גרוע או לא טוב, פשוט זה נראה שמאמנים מעדיפים להמנע משחקנים בסגנון הזה. הם תמיד יעדיפו עוד אצן ששורף את הקו או אפילו חלוץ שני, ולא "קשר". זה אולי דפוק אבל היום אתה צריך סקיל סט מסוים בשביל להצליח להיות קשר התקפי וכנראה שלקוטיניו חסר משהו.

גם בליברפול נראה שהוא לא באמת היה חסר למישהו אחרי שעזב. ברור שאם היה נשאר אז היה תורם את מנת חלקו, אבל בתכלס? זה כנראה אומר עליך משהו אם ליברפול מסתדרת מדהים עם כל מיני ווינלדומים במקומו בקישור. 160 (?) מיליון שברצלונה שילמה עליו היו הזויים מלכתחילה, אבל הם אשכרה זרקו את הכסף הזה על שחקן שלא מתאים להם בשום צורה למערך. לא פלא שהם בקשיים כלכליים. אין סיכוי שהם לא יפסידו עליו איזה 80 מיליון. אני לא רואה שום קבוצה שתלך עליו היום אפילו במחיר הזה, ואני ממש לא רואה אותו עושה קאמבק בקריירה שלו. בלאו הכי זה די מגיע לו על איך שהתנהל מול הקבוצה שעשתה אותו מישהו.

9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לך אי דיוקים בהודעה.
    דבר ראשון הוא לא שיחק אצלנו 10 קלאסי. הוא היה בהמון פוזיציות בשליש השלישי כמו שכל השחקנים אצל קלופ משחקים.
    לפני שסלאח הגיע השלישייה הזאת למעלה קוטיניו-מאנה-פירמינו נראתה נהדר כשמי ששיחק קצת מאחוריהם חלק מהתקופה היה לאלאנה.
    אחרי שסלאח הגיע לקבוצה שכבר מחזיקה את השלישייה המדוברת נוצר דיון מעניין. האם קוטיניו יירד לתפקיד שלאלאנה אייש בהצלחה?
    מצד אחד קוטיניו הוא כנראה השחקן הכי טוב בקבוצה ואם לא הכי טוב אז בטופ 3 נגיד, מצד שני אם כל הרביעייה הזאת תשחק יחד אולי יש חוסר איזון התקפה-הגנה בקבוצה שכזאת.
    קוטיניו עשה שביתה איטלקית ולא יכולנו לדעת לאיפה בדיוק הוא נכנס, כשהוא נכנס לעניינים עדיין לא הייתה עדות לכך שהכוונה הייתה לשחק עם כל הארבעה יחד ואז הוא כבר הלך.
    וואיינאלדום מביא לך איזון, קלופ אוהב אותו, זה שחקן במרכז שהוא דינמי אתלט ולא יאבד פוזשן. אתה לא יכול להגיד שליברפול לא איבדה כלום כשויתרה על קוטיניו ומילאה את החסר בוואיינאלדום כי זה חטא למציאות. קוטיניו היה נהדר אצלנו ומה שהוא נתן בטח שלא קיבלנו חזרה מהקישור הנוכחי שלנו.
    הקבוצה שינתה DNA, הקישור הפך להיות קישור שעובד קשה וכמעט קבוע ה3 שלו היא 3 די אפורה ולמעלה יש לך 3 סופרסטארים שמכריעים משחקים.
    זה לא אומר על קוטיניו שום דבר, זה אומר על קלופ שהצליח לשפר את הקבוצה עוד יותר למרות שנאלץ למכור שחקן עצום.
    אני לא ראיתי אותו בספרד ובגרמניה, אני לא יודע מה עבר עליו בשנתיים האחרונות, אני יודע את מי מכרנו.
    לגבי סיכויי ההתאמה שלו למרכז השדה וחוסר האיזון, אני מזכיר שב13-14 שכמעט היינו אלופי אנגליה, ה4 הקדמית שלנו הייתה קוטיניו-סטרלינג-סטארידג'-סוארז. האליפות לא הגיעה בגלל חוסר איכות בחלק האחורי ולא חוסר איזון.

10. Footballover Member

קוטיניו היה אצלכם עדיין הרבה יותר מספר 10 מאשר כל דבר אחר, גם בתפיסה וגם בסגנון המשחק שלו.
    לאחר הבאת סלאח, אני כמעט בטוח שהרעיון היה לשחק עם קוטיניו בתור הצלע החופשית ב4-3-3 כמו שעושות לא מעט קבוצות.

הכוונה שלי בזה שליברפול לא איבדה כלום היא המציאות שנטוותה לאחר העזיבה שלו. ברור שיש מיליון נסיבות, דברים שקרו ושקלופ הוציא מים מהסלע עם מילנר ווינאלדום, אבל עובדתית, לא איבדתם כלום. הנסיבות שאתה לא מזכיר הן שהכסף שקיבלתם עליו הפך אתכם לחזקים הרבה יותר משאי פעם יכולתם להיות איתו, זה גם משהו שצריך לקחת בחשבון. לא אמרתי שווינאלדום היה המחליף הישיר שלו, אמרתי שליברפול הסתדרה מעולה עם מה שהיה לה לאחר היום שבו כף רגלו עזבה את מרסיסייד.

"האליפות לא הגיעה בגלל חוסר איכות בחלק האחורי ולא חוסר איזון."
    - לא מסכים בכלל! כל העונה הזאת נראתה כמו ה-5-3 שלכם (או כמה שלא נגמר שם) מול סטוק. היה לכם חוסר איזון מטורף בין ההגנה להתקפה. ספגתם המון שערים לא בגלל טעויות פרסונליות של סקרטל בלבד, אלא בעיקר בגלל שהקישור וההגנה שלכם היו די פרוצים בלא מעט משחקים. אולי התרגלת לואן דייק שמנקה הכל, אבל הואן דייק שלכם באותה עונה היה סוארז וכנראה שיש גבול למספר וורלד-קלאסים-סוחבי-קבוצות שיכולים לשחק אצלכם בזמן נתון.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  11. סמואל אטו Member

העזיבה של קוטיניו עזרה לליברפול להתמסר טוטאלית לשיטה של קלופ. בארסה עשו לליברפול טובה ענקית.

12. oranfu Member

העזיבה של קוטיניו פשוט נתנה לקלופ את הכספים להביא את אליסון ו-VVD.

קלופ עדיין רוצה שחקן איכותי יותר עם הכדור במרכז המגרש וזה למה הבאנו קייטה וגם למה רצינו את פקיר (ואם להאמין לדיווחים אז אוואר היה אמור להיות מטרה מרכזית עבורנו הקיץ עד הקורונה).

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Footballover
    עניין הכסף הוא אפור.
    הרי היה עניין באליסון וואן דייק לפני שקוטיניו הלך.
    ואן דייק "התבלבל" מהתעניינות של קלופ לפני שקוטיניו סגר בברצלונה.
    להתחיל להכניס את גורמי ואן דייק ואליסון לדיון זה לעשות בלאגן כי אנחנו מנסים לבדוק מה קרה עם קוטיניו ומה הוא כן עשה/לא עשה. אם עכשיו נחשב האם לליברפול עדיף אליסון וואן דייק או קוטיניו אז זה לא באמת הדיון, הרי התשובה ברורה לגמרי בדיעבד.

ב13-14 מה שאתה קורא "חוסר איזון" הוא מה שלקח אותנו למרחק צעד מאליפות.
    הגענו למשחקים קריטיים והובלנו מהר ומוקדם. דרסנו קבוצות עם ההתקפה שלנו.
    הקבוצה ההיא לא הייתה צריכה יותר איזון, היא הייתה צריכה איכות גדולה יותר בחלק האחורי.
    אתה מבין שפלאנגן סקרטל מיניולה טורה סיסוקו אלה שמות שקיבלו דקות משמעותיות מאוד בחלק אחורי?
    תלך תסתכל על ההפסד שלנו בסיטי מה שמיניולה עשה שם, משחק של 6 נקודות, תסתכל על טורה נגד ווסט ברום...יש לי עוד אינסוף דוגמאות מאותה עונה שמצביעות על חוסר באיכות שעלה ביוקר.
    להגיד שלא היה איזון זה להסתנוור מהמשחק נגד צ'לסי שהרי מדברים על זה בלי סוף, למה ג'ררארד היה אחרון בהגנה במסירה של סאקו? זה בכלל לא העניין. הגישה הזאת הביאה אותנו לצעד מאליפות, החוסר באיכות גרם לנו להיות מקום 2.
    מי שחולק עלי, שיסתכל שוב על התקצירים של איבודי הנקודות שלנו באותה העונה. יש שם פאשלות מובהקות של איכות. לכו לוילה בית , סיטי חוץ, ווסט ברום חוץ ותמשיכו.
    לא הייתי משנה את האיזון של הקבוצה ההיא בשום צורה.
    זה לזכותו של קוטיניו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

אכן, לא בעיה של איזון. ההתקפה הרצחנית ניצחה לנו את המשחקים, ההגנה רק הפריעה.

סקרטל עוד היה הבלם המוביל אז, בשביל שנשים דברים בפרופורציה.
    עד היום יש לי סיוטים מהמסירה של טורה לאניצ'בה נגד ווסט ברום. בליגה א' אין דברים כאלה.
    כמות הטעויות בהגנה שלנו היתה מדהימה, זה בכלל עוד לפני שאני לוקח בחשבון שגם כשהם לא עושים טעויות מדובר בשחקנים ברמה נמוכה מאוד.