ענייני דיומא: סאות'המפטון, לאן פניך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏16/9/12.

1. Mellow29 Kopite

פינת ענייני דיומא חוזרת!
    תגידו שלום לאחת הפינות היותר ותיקות של פורום כדורגל אנגלי באייסוקר. חלקם אולי לא זוכרים אותה או שסתם לא הייתם פה (אני לא הייתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx), אבל הנה התרשמות קצרה ממה שהיה פה פעם: [1] [2]. מדי פעם אנחנו נעלה נושא אקטואלי כלשהו ביחד עם סקר, לדיון חברי הפורום. אם יש לכם רעיונות והצעות לדיונים אקטואליים אתם תמיד מוזמנים לשלוח ה"פ. מקווה שהדיונים יגיעו לרמה גבוהה ויעוררו עניין. תבלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx.

סאות'המפטון - לאן?
    http://www.talksport.co.uk/sites/default/files/imagecache/ts_news_article_header_image/Southampton_4.Xxx
    הקדושים חזרו השנה לפרמיירליג אחרי 7 שנות העדרות, ואחרי 2 עליות ליגה בתוך שנתיים הציפייה שאחד המועדונים הותיקים בליגה העליונה באנגליה יצליח לשמור על מקומו בליגה הבכירה. בקיץ סוטון לא בחלה באמצעים והשקיעה לא מעט כסף בשחקני רכש שיסייעו לה לשמור על מקומה, כשבין המצטפים הבולטים אפשר למצוא את גאסטון ראמירז מבולוניה, עמנואל מיוקה מיאנג בויז ברן ושני שחקנים שהוכיחו את עצמם בליגת המשנה באנגליה - ג'יי רודריגס ונתניאל קליין. הגרלת משחקי הפרמייר-ליג דאגה לקבלת פנים מאוד קשה לסיינטס, כאשר בארבעת המפגשים הראשונים היא זכתה במפגש עם הקבוצות שסיימו בשלושת המקומות הראשונים בעונה החולפת: מנ' סיטי, מנ' יונייטד וארסנל. הקדושים היו קרובים מאוד לסנסציה נגד שתי הקבוצות ממנצ'סטר, עם תסריט כמעט זהה בשני המשחקים: יתרון 2:1 שנשמט והופך לנצחון 3:2 ליריבה אחרי הרבה דפיקות לב מצד אוהדי הענקיות ממנצ'סטר. בתווך הקבוצה רשמה הפסד ביתי לוויגאן 2:0, וביום שבת האחרון הפסידה 6:1 לארסנל לאחר תצוגה הגנתית כושלת מאוד.
    פתיחת העונה הנוכחית של סאות'המפטון מעמידה אותה בשורה אחת עם שלוש קבוצות שביקרו בפרמייר-ליג בשנתיים האחרונות:

בולטון 2011/12
    הדוגמא הראשונה שקופצת לעין היא סיפורה של בולטון וונדררס. ההפתעה הנעימה של 2010/11, שהציגה כדורגל חיובי תחת אואן קויל, בהחלט האמינה שתצליח להמנע ממאבקי הירידה בשלב מוקדם. היא גם פתחה את העונה בתצוגת תכלית מול העולה החדשה QPR והביסה אותה 4:0, אבל המשך לוח המשחקים לא בישר טובות עבורה. ב-6 המשחקים הקרובים היא פגשה את מנ' יונייטד, מנ' סיטי, ליברפול, ארסנל, צ'לסי ונוריץ' - את כל המשחקים היא הפסידה. בולטון הייתה רחוקה מלהיות הקבוצה החלשה ביותר בפרמיירליג, אבל 3 נק' אחרי 7 משחקים יצרו כדור שלג שהיא התקשתה מאוד להתאושש ממנו. ערב הכריסמס הקבוצה השיגה רק 12 נק', וירדה ליגה רק במחזור האחרון - אבל הדמיון ברור: הסגל של סאות'המפטון נראה חזק יותר משל רדינג, וויגאן ונוריץ', אבל היא עלולה למצוא את עצמה שקועה עמוק בבוץ כבר מתחילת העונה, ולא בטוח שהיא תוכל להחלץ ממנו.

סוונזי 2011/12
    זה בוודאי יהיה התרחיש האופטימי עבור כל אוהדי סאות'המפטון. הקבוצה הוולשית הקטנה עלתה לפרמיירליג לראשונה בתולדותיה תחת הדרכתו של ברנדן רודג'רס, וההתחלה הייתה רחוקה ממושלמת. סוונזי נחשבה כמועמדת הבכירה לירידה, ואחרי ארבעה משחקים מאזנה עמד על 2 נק' ואפס שערי זכות, אחרי שהפסידה למנ' סיטי(4:0) ולארסנל (1:0) וסיימה בתיקו מאופס בבית נגד סנדרלנד ו-וויגאן. סימני שאלה רבים עלו מסביב ליכולת של הקבוצה להבקיע שערים, וגם בהגנה היא נראתה פריכה יחסית. "פריכה" יהיה אנדרסטייטמנט כשמדברים על ההגנה של סאות'המפטון העונה, שספגה 3.5 שערים במשחק העונה, כאשר רוב השערים ממחדלים הגנתיים, שערים עצמיים ושמירה לקוייה במצבים נייחים. אבל המחזור החמישי היה נקודת מפנה עבור סוונזי - היא הביסה את ווסט ברום 3:0 וניפצה את הסטיגמות על ההתקפה החלשה, בדרך לעונה נהדרת בליגה הבכירה, שסידרה לרודג'רס את תפקיד המנג'ר בליברפול. המחזור החמישי יכול להיות גם נקודת מפנה עבור סאות'המפטון: היא מארחת את אסטון וילה בסט. מארי. אם היא תמשיך להאמין בדרך שלה, כמו סוונזי בשנה שעברה, המשחק הקרוב יכול להיות נקודת מפנה עבור נייג'ל אדקינס וחניכיו.

בלקפול 2010/11
    וזו אולי הדוגמא שתופסת את העין בצורה הכי בולטת כשמסתכלים על סאות'המפטון העונה. הכתומים מבלקפול, שהכירו לפרמיירליג את צ'ארלי אדם, דיוויד ווהן ודי ג'יי קמפבל, היו ללא ספק המרענן הרשמי של עונת 2010/11. הם פתחו בצורה מאוד אנרגטית, וכשהגיע המחזור העשירי באמתחתם כבר היו 4 נצחונות ליגה, מתוכם 3 בחוץ - ב-DW סטדיום, בסט. ג'ימסס פארק ובאנפילד! בלקפול, תחת הדרכתו של איאן הולוואי הנמרץ, היו בהחלט קבוצה שבאה לתקוף, נגד כל אחת. נקודת התורפה הייתה בהגנה, כשלצד תצוגות התקפיות נהדרות בחצי הראשון של העונה, היו גם תצוגות של חוסר יציבות הגנתית. הפסדים 6:0 לארסנל, 4:0 לצ'לסי ולוולבס, והפסד 5:3 לאברטון הם רק מדגם קטן. הקבוצה התקשתה להפגין יציבות, ולצד הישגים מצויינים (נצחון כפול על ליברפול והודג'סון) הפסידה ליריבותיה לתחתית בקרבות הישירים ואיבדה יותר מדי נקודות במשחקי הבית. מאזן השערים של בלקפול בסוף העונה מספר הכל. 78 שערי חובה, הכי הרבה בליגה,8 שערים יותר מווסטהאם במקום האחרון ו-12 יותר מוולבס שנשארה בליגה על חודה של נקודה. 55 שערי זכות - יותר מכל הקבוצות במקומות 13-20 וגם מהקבוצות במקומות 10-7: סנדרלנד, אסטון וילה, פולהאם ואברטון!
    בלקפול זכתה להרבה סימפטיה מהקהל הנייטרלי של הפרמייר-ליג, שנהנה לראות את הכתומים עולים בהמוניהם להתקפה. האוהדים שלה נהנו קצת פחות, מכיוון שלקבוצה הייתה חסרה יציבות כדי להשאיר אותה בליגה. אוהדי הסיינטס, קבוצה הרבה יותר ותיקה וחשובה לנוף הפרמייר-ליג, רוצים בעיקר להשאר. הם מעריכים את הסגנון ההתקפי של קבוצתם, שאיפשר להם לכבוש 2 שערים לאלופה ולסגניתה, אבל חזרה על תסריט בלקפול יכול להיות הסוף העגום עבור סאות'המפטון: משחק התקפי, תצוגות נהדרות מול הגדולות לצד נפילות קשות בהגנה (6:1 נגד ארסנל), הרבה נאיביות במשחקים מול היריבות הישירות (2:0 לוויגאן), ובסופו של דבר יורדים ליגה ונשארים עם המחמאות.

אז מה דעתכם? האם סאות'המפטון תצליח להיות ההפתעה הנעימה של 2012/13, למרות הפתיחה הגרועה? האם תדשדש בדכאון של פתיחת העונה החלשה כמו בולטון בעונה שעברה? התסריט של הטנג'רינס ב2010/11 אולי? תצביעו, תכתבו מה דעתכם...

2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

קודם כל טוב לראות את הפינה עושה קאמבק, אם ערוץ 2 העלה את "נשואים פלוס" ו"כולם אוהבים את ריימונד" גם לנו מותר למחזר דברים מהעבר.

לעניין, אני תמיד חיבבתי את הקבוצה הזאת ובצער הצבעתי לאופציה א'. נכון שאפשר לומר שהייתה להם הגרלה קשה וזה יתאזן במהשך, אבל נוצר מומנטום שלילי ועל קבוצה חסרת ניסיון וצעירה זה יכול להשפיע. חוץ מזה, הגרלה קלה אמנם, אבל היה להם גם משחק בית מול וויגאן, שזה משחק חובה לקבוצה שרוצה להישאר, והם הפסידו. אז לא בטוח שהם ירדו, גם בולטון הייתה רחוקה שער אחד מהישארות אחרי הכל, אבל מי שקיווה (כמוני) לראות אותם משתלבים בליגה והופכים לסוונסי החדשה, זה כנראה כבר לא יקרה העונה.

3. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם כל כך מזכירים את בלקפול. קבוצה עם המון כישרון, המון התלהבות ואמונה, אבל אפס יכולת בכל הקשור למשחק ההגנתי. לא חושב שהם ירדו, כן חושב שהם יאבקו עד הסוף בתחתית. הרכש החדש גאסטון הרננדז גם נראה כמו שחקן שחקן ויהיה פקטור משמעותי עבורם העונה.

4. alexshw Member

בחרתי בבלקפול, אם כי יש לחכות למחזורים הבאים כי עד כה היה להם לו"ז רצחני. נראה איך יתמודדו עם יריבות ישירות.

5. South Boy Member

גסטון ראמירז*
    וקשה לי להצביע איזה תסריט היא תשחזר, אני בטוח שגם הצוות המקצועי מבין שההגנה לוקה בחסר (בלשון המעטה) ואם יגיע חיזוק נורמלי בינואר הם יצליחו להשאר כי יש להם חלק קדמי שלא נופל מסוואנסי או נוריץ' של העונה שעברה לשם היא צריכה לכוון.
    צריך גם לזכור שאת רוב המשחקים הקשים היא עברה והציגה יכולת טובה מאוד שרק החלק האחורי מנע ממנה נקודות, אם עד ינואר הם יביאו תוצאות טובות הם ישארו.

6. WellNeverDie Member

אני חושב שלא נכון לשפוט את היכולת ההגנתית שלהם כשהם שיחקו עד עכשיו מול סיטי, יונייטד וארסנל. לא הדרך הכי טובה להתחיל את המסע בפריימרליג אבל אם הם יתאוששו מזה אני מאמין שהם יצברו עוד נקודות כדי לשרוד בפריימרליג. לא רואה אותם יורדים ליגה העונה, וחבל אם בסופו של דבר כן ירדו.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם הייתי צריך להמר על סמך המשחקים הללו לאן? אז התסריט ההוא של ווטפורד ודרבי שירדו בבושת פנים...זו התחושה שלי בכל אופן. אבל מאחר וכמו שכתבו מעליי שיחקו מול יונייטד, סיטי וארסנל, כמעט כל קבוצה בפרמייר ליג היתה מסיימת עם המאזן שלהם כרגע, ובואו לא נשכח שעד דקה 88 הם עוד הובילו על יונייטד 1:2...

8. Ariel Member

מוכרח להחמיא על הכתיבה המצוינת ורעיון נפלא!

סאותהמפטון היא קבוצה שאני מאוד מעריך ואוהב לראות- להערכתי עם מעט שיפור במשחק ההגנה הם ישארו, כי
    ההתקפה שלה היא אחת הטובות בליגה לטעמי.

9. Luis Suárez Member

בלקפול http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

קשה לנחש כרגע כשסוטון שיחקה נגד שתי המנצ'סטריות וארסנל. נגד וויגאן היא לא נראתה רע אבל היא תצטרך להשתפר בהגנה כי לספוג 2 שערים ממשהו כמו 3-4 התקפות זה לא רציני. כשהיא תשלים 5 משחקים נגד יריבות אמצע ומטה יהיה אפשר לנחש בצורה מושכלת לאיזה כיוון זה הולך.

11. Mellow29 Kopite

תודה על המחמאות ו/או הפרגונים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אני דווקא הצבעתי לאופציה של בולטון, בעיקר מכיוון שאני לא רואה את סוטון לוקחת יותר מדי נקודות בקרוב. בלקפול הייתה אמנם קבוצה מאוד התקפית, אבל היא דווקא לא סבלה מלוח משחקים קשה וסבלה מחוסר יציבות לכל אורך הדרך...
    המשחקים הקרובים שלה הם אסטון וילה (ב), אברטון (ח), פולהאם (ב), ווסטהאם (ח), טוטנהאם (ב).
    אף אחד מהמשחקים האלה לא הולך להיות קל, קשה לנבא באיזה כושר יגיעו היריבות שלה אבל ביינתים כל החמש נמצאות במצב מאוד חיובי עבורן. וילה רשמה נצחון בכורה נגד סוונזי, פולהאם עם ברבאטוב נראת טובה מאוד, משחקי החוץ בגודיסון ואפטון פארק גם לא טיול. אני משער שסוטון לא ישארו עם 0 נק' גם אחרי עוד חמישה מחזורים, אבל על הנייר, את מי היא אמורה לנצח פה? אני חושב ש-4-5 נק' זו הערכה ריאלית וזהירה, מתוך 27 אפשריות זה מעט מאוד. ההפסד מול וויגאן יכול להיות כבד מאוד כשהם יסתכלו אחורה ויחפשו איפה הם טעו.

הייתי רוצה שישארו כי תמיד מסקרן לראות שחקנים כמו למברט, רמירז ולאלנה, ועם הקהל והמסורת שלהם זה מועדון ששייך מאוד לנוף של הפרמיירליג. במובן הזה אני חושב שהם כבר זוכים בסימפטיה מאוהדים נייטרלים, כמו בלקפול.

12. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

אני עוקב אחרי הקבוצה כבר כמה שנים טובות, ומאוד שמחתי לראות את הרכש ואת הסגל שנבנה העונה.

ההגרלה הייתה פשוט אכזרית. הם היו חייבים להשאיר את הנקודות בבית מול נוריץ' במחזור השני, ולאחר שלא עשו את זה, היה צפוי שיהיה להם 0 מ6 בשני המשחקים הבאים.
    באמת שאני כבר לא יודע מה עדיף.. להוביל על יונייטד 1-2 בדקה 89 או לחטוף מהם שישייה ואז גם מארסנל.

בכל מקרה, אני לא חושב שהקדושים יצליחו להתקדם יותר מדיי בליגה ומאוד מקווה שיצליחו לשמור על מקומם בעונה הבאה. המשחקים הקרובים גם לא יהיו פשוטים, אבל הם לא מול מנצ'סטר וארסנל. נקווה לטוב בשבילם!

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלכתי על סוואנסי. אנשים כבר שכחו, אבל את העונה שעברה היא פתחה עם ארבעה (נדמה לי) משחקים רצופים ללא שער זכות. ייתכן כמובן שנגלה כי what you see is what you get וסאות'המפטון לא תביא משהו חדש בהמשך. בנוסף להפסדים לגדולות, היא הפסידה בבית לוויגן - מי מפסיד לוויגן ב-30 המחזורים הראשונים? יש פה הליך למידה מהיר מאוד שהם צריכים לעבור וההגנה בוודאי צריכה להתייצב, אבל גם כוח אש התקפי הוא דבר חשוב שיכול לעשות את ההבדל.

במבט ראשוני על הקבוצות, נראה שהמאבק בתחתית יהיה קשה מאי פעם. אין ממש קבוצות חלשות.