פורטוגל לא משאירה להולנד סיכוי

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י cazzo, ‏16/6/12.

1. cazzo Il Capocuoco

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/DEN.Xxx דנמרק - גרמניהhttp://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/GER.Xxx

ראשון, 21:45, איצטדיון לביב
    שופט: ולאסקו קארבאיו (ספרד)

ללא השער המאוחר של ווארלה היו יכולים הדנים להגיע בשקט למשחק האחרון של שלב הבתים מול בגרמניה בידיעה שתיקו יספיק לקבוצה של מורטן אולסן בשביל לעלות, אבל כעבור הגורל רצה אחרת.
    הדנים אומנם נמצאים עדיין במצב טוב שהם תלויים בעצמם, אבל הם גם יודעים שהם משחקים מול אחת הקבוצות החזקות בטורניר לדבריו של אולסן. אם זה לא מספיק אז דנמרק תגיע למשחק עם בעיות פרוסנאליות, דניס רומדאל הפצוע יעדר בוודאות וגם שילובו של ניקי סימלין בספק גדול. ועד כמה האחרון בעיקר חשוב לנבחרת הדנית ראינו במשחק מול פורטוגל שם ההגנה הדנית היתה לא טובה או כפי שאולסן צוטט: היינו רגילים לציוות של קוויסט וסימלין שעובדים טוב מאד ביחד, שאחד מהם יוצא יש לנו בעיה" וכל זה מבלי לבקר את פולסן שלדברי אולסן עשה עבודה סולידית. התיקשורת הדנית מהללת למרות ההפסד לפורטוגל את היכולת של ה"דניש דינמיט" כולם ציפו שנסיים את שלב הבתים בלי נקודות, בדיעבד אנחנו עומדים היום לפני המשחק מול גרמניה כבר עם שלוש ולא היינו רחוקים מלקחת נקודה נוספת אומר ניקלס בנדנר, חלוצה של ארסנל שמוסיף "עכשיו גם גרמניה לא יקחו אותנו כמובן מאליו, מה שאומר שמצפה לנו משחק לא קל, כי הם מצידים רוצים להבטיח את המקום הראשון." קשר הקבוצה והמאמן של אולסן על המגרש וויליאם קוויסט בטוח שהקבוצתיות של הנבחרת שלו תביא את הדנים לשלב הבא:" אין לנו כוכב עליון, אבל יש לנו קבוצה" אומר קוויסט שמדבר גם על האופי של הנבחרת שלו ששמרה על קור רוח גם ביתרון מול הולנד וגם בפיגור 0-2 מול פורטוגל, לצערנו במשחק האחרון לא זכינו לתיגמול על ההופעה הקבוצותית הנהדרת שלנו, אבל מול גרמניה אנחנו נראה משחק אחר, אני מקווה שנמנע מפיגור ואז יהיה לנו קל יותר לפתח את המשחק שלנו ומי יודע, אולי לנצח אומר קוויסט שמכיר את רוב השחקנים הגרמנים באופן אישי מהבונדסליגה והוסיף שהוא יודע איך לתסכל את מריו גומז. מורטן אולסן עדיין לא פירסם את ההרכב ומי יהיה המחליף של רומדאל והאם הוא יבחר בטקטיקה שונה נגד הגרמנים (ככל הנראה לא) ועם זאת סבירות גבוהה שנראה את פולסן ומיקלסן בהרכב הפותח.

הרכב משוער: אנדרסון - יעקובסון, קאר, אגא, ס.פולסן - קוויסט, י.פולסן (סימלין) - מיקלסן, אריקסן, קרון דלי - בנדטנא

http://www.sky.at/web/cms/static/img/sport_news_bilder/kvist_768-445x250.Xxx
    המאמן של אולסון על המגרש, ווליאם קוויסט

יואכים לאוו נשם לרווחה אחרי הניצחון מול הולנד, לא רק בגלל שהוא היה שבע רצון מהתוצאה אלא גם בגלל שבחירת השחקנים שלו שוב הוכיחה את עצמו שמריו גומז היה נהדר עם שני שערים ומאטס הומלס היה שוב מצויין בעורף של הנבחרת. במיוחד מסיבה זה נוטה לאוו לא לשנות את המערך גם במשחק האחרון מול הדנים, למרות שהוא יודע שתיקו מבטיח את העליה מהמקום הראשון. חילוף אחד הוא יאלץ לעשות שכן ג'רום בואטנג חטף צהוב שני ויעדר מההתמודדות שלארס בנדר מלברקוזן ובנדיקט הוודס משאלקה מועמדים להחליף אותו. למרות ספקולציות על ניסוי של לאוו ומערך שונה (יש דיבורים על 2-5-3) ניכר שלאוו רוצה לשמור על הפורמה והתבנית של הקבוצה לפני רבע הגמר:" כבר נוכחנו בעבר שניסיונות כאלו הוציאו את השחקנים מפורמה". לעומת זאת הבטיח לאוו לפי הלך המשחק לשלב שחקנים שלא זכו להזדמנות עד כה, בין היתר רוייס או גוצה שחקניה של דורטמונד. גיבור הניצחון מריו גומס זכה לשבחים מכאן ועד להודעה חדשה ובראיון עימו ניכר שהוקל לו:" היה קשה לשמוע חלק מהדיעות של פרשנים שונים (בין היתר מהמט שול ביקר אותו שהוא לא מתאים למשחק של נבחרת גרמניה), אני בן אדם רגיש והייתי צריך להתמודד עם זה ואני שמח שהוכחתי לכולם שמקומי בהרכב הראשון." למרות היכולת הנהדר והעובדה שמריו כבש את כל השערים של גרמניה בטורניר סירב המאמן הלאומי לתת לו מקום בטוח בהרכב הראשון:" יש לנו לוקסוס עם שני חלוצים פנטסטים שהוכיחו את עצמם במדי הנבחרת, לכל מי ששכח את התרומה של קלוזה לנבחרת אני מציע לקחת דיווידי ולצפות במשחקים של הנבחרת בשנים האחרונות." עם זאת סביר להניח שנראה את גומז בהרכב הראשון. בסטייאן שווינשטייגר סיפר בראיון עימו שבגול הראשון של גומס הוא תחילה לא היה שמח כי הוא היה בשוק:" לא ידעתי שמריו מסוגל לעשות מהלך כזה, אני משחק איתו שנים ואף פעם לא ראיתי מהלך כזה מצידו, אם הוא ימשיך ככה הוא בסוף יעבור לברזיל.." התבדר שוויני עם העיתונאים. למרות האופוריה לא הכל ורוד בנבחרת שעדיין התיקשורת מתעסקת בחולשה של שחקני הכנף מולר ופודולסקי שעדיין לא מצאו את עצמם בטורניר, מבחינת לאוו שניהם באנקרים.

הרכב משוער: נוייר - בנדר (הוודס), הומלס, בדשטובר, לאם - קדירה, שווינשטייגר - מולר, אוזיל, פודולסקי - גומס

http://bilder.bild.de/fotos-skaliert/germanysgomezcelebrateshissecondgoalagainst_27001836_mbqf-1339699317-24669324/2,h%3D343.bild.Xxx
    שלוש שערים בשני משחקים, גומז הראה לכולם

תודה ללירן (Rosner) על הסיקור

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/POR.Xxx פורטוגל - הולנדhttp://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/NED.Xxx

ראשון, 21:45, איצטדיון מטליסט חרקיב
    שופט: ניקולה ריצולי (איטליה)

במסיבת העיתונאים שנערכה באצטדיון מטליסט, נשאל המאמן של פורטוגל, פאולו בנטו, על המחשבות העיתונאים לגבי תוצאה שתסדר את גרמניה ואת דנמרק ברבע הגמר במשחק ביניהם. הוא כנראה לא מאמין שתוצאה חיצונית תדיח את פורטוגל ותחזיר אותה הביתה כבר בסיום שלב הבתים, גם אם נבחרתו תנצח את הולנד. "לא, אני ספורטאי כבר שנים רבים, שיחקתי 15 שנה כדורגל, אני כבר מאמן 8 שנים והדבר הראשון בו אני מאמין, זה בנו הספורטאים. כשאאמין בכל מיני דברים כאלה, אני אחשוב לעזוב. אנו כנבחרת, לא יכולים לשחק שני משחקים באותו הזמן, אז נשחק אחד, עם אסטרטגיה מגובשת ומסודרת. במשחק האחר יהיה מה שיהיה, לא נשחק בו, ודבר שני, אין לנו הזכות לפקפק באף אחד. אנחנו מאמינים שנוכל להשיג את המטרה שהצבנו לעצמנו ". בנטו משוכנע בנבחרת שלו באופטימיות ומאמין בניצחון על הנבחרת הכתומה והוא הוסיף שיעדכן את חניכיו בתוצאות המשחק בין גרמניה לדנמרק אם באמת תהיה השפעה רלוונטית על פורטוגל. אין חסרונות משמעותיים וההרכב שפתח מול דנמרק כנראה גם יפתח נגד הולנד, אבל אולי נראה את וארלה בפתיחה....

הרכב משוער: פטריסיו; פריירה, אלבש, פפ, קואנטראו; ולוזו, מיירלש; נאני, מוטיניו, רונאלדו; פושטיגה.

http://euro.mediotiempo.com/media/2012/06/16/portugal.Xxx
    ישתלמו האימונים? פורטוגל רוצה את יוון או את צ'כיה ברבע הגמר.

90 הדקות הגורליות ביותר בקריירה של ברט ואן מרוויק כשבסופם נדע האם המאמן שהצעיד את הולנד מתהומות מאבקי האגו, הגזענות והפילוג היישר לגמר המונדיאל, יחזיר אותה שנות אחורה, וישאיר לבא אחריו נבחרת שסועה וקרועה, באחת מהמפלות הגדולות ביותר שלה.
    הולנד אמנם לא זכתה באף טורניר, אבל בעידן הנוכחי, למעט אי ההעפלה המדהימה למונדיאל ב2002, היא עברה את שלב הבתים בכל טורניר שבו השתתפה, קשים כקלים.
    ואן מרוויק, בעיניים כמעט דומעות, דיבר אתמול אל המצלמות בגלוי. כנראה שגם לו נמאס להלחם ב-16 מיליון הולנדים, מגובים במרק ואן באסטן, קלרנס סיידורף, רוד חוליט וכמובן יואן קרוייף. "יהיו שינויים" הוא מבטיח, והתקשורת ממהרת לדווח - קלאס יאן הונטלאר בחוד (אפלאיי בחוץ) ורפאל ואן דר וארט בקישור (ואן בומל, החתן המושמץ, יורד לספסל). האם זה יעזור להולנד? האם זה מעט ומדי ומאוחר מדי? הכל ייתכן. בכל מקרה, גם במקרה של ניצחון בשני שערים הולנד צריכה את עזרתה של שכנתה השנואה במשחק מול דנמרק. האם ייתכן ששני הדברים יקרו במקביל? יכול להיות, אבל אפילו הציבור ההולנדי כבר הכריע, כשפחות מרבע מאמינים שהולנד תעפיל לשלב הבא. וקשה להאשים אותם.

הרכב משוער: סטקלנבורח: ווילמס, הייטינחה, מתייאסן, ואן דר ויל: דה יונג, ואן דר וארט, סניידר: ואן פרסי, הונטלאר, רובן

http://images2-telegraaf.nl/multimedia/archive/01014/Bert_van_Marwijk___1014465q.Xxx
    תנועה אופיינית של ואן מרוויק בטורניר הנוכחי

תודה לארז (הרצליה עד המוות) על הזווית ההולנדית

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/6/12
  2. Raulito Madridista

לדעתי ברמת הכדורגל בית המוות היה יכול לתת יותר, ודווקא המשחק החזק היה בין דנמרק לפורטוגל. אבל בכל הקשור לדרמה והמתח - אין טענות. שלוש נבחרות נאבקות על כרטיס אחד, שער לפה ולשם יכול להיות כלכך משמעותי. בקיצור - יאללה, שיתחיל כבר.

גרמניה תשים את היריבות הארוכה מול הולנד בצד ותעשה הכל כדי לנצח. מדובר בעוד אימון ותרגול טוב לקראת השלבים הבאים ולראייה גרמניה עולה עם הרכבה החזק ביותר. דווקא הולנד ביורו הקודם הוכיחה כמה משחק אחד שמשוחק על מי מנוחות עלול להיות קריטי כשאחרי הניצחון על רומניה עם הרכב שני - ראינו מפלה נגד הרוסים בהארכה. גרמניה תתחיל חזק ובשלב מסוים שחקנים מרכזיים יוחלפו.

מיותר לציין לדעתי שלא הולנד ולא פורטוגל "יכולות" לבוא בטענות לגרמניה גם אם תפסיד היום, בעיקר הולנד.

הלאה למשחק השני והמאתגר: מעניין מתי כבר ההולנדים ישברו את המנחוס מול פורטוגל. זה התחיל במוקדמות מונדיאל 2002, נמשך ביורו 2004 וגם במונדיאל 2006 במשחק עם הרבה כדורגל ואלימות. כריסטיאנו חייב להיות יותר שקט מול השער. הולנד תתקוף בטירוף והיא עלולה להיות חשופה הרבה יותר מאחור ושלרונאלדו יש שטח לרוץ זה מסוכן. על שטח קטן הוא פחות טוב. מעניין לראות איך ההתקפה ההולנדית תתפקד עם ואן פרסי בכנף. ההולנדים צריכים גם יכולת טובה של רובן. ואן מרוייק שאיחר בענק עם השינויים אולי מגזים הפעם. באמת שלא אכפת לי מה יהיה, רק שיהיו גולים והרבה.

3. שער 7 Member

יש 2 שחקנים שחסרים לי בסגל ההולנדי והיו שייכים אליו עד לא מזמן, 2 שאולי היו מספקים את הערך המוסף שכל כך חסר להולנד. כישרונות יש אינספור, אבל בלי "הערך המוסף" שנמצא בהרבה נבחרות מצליחות, הם לא יתקדמו לשום מקום. אני מדבר על אורלנדו אנגלאר ואליירו אליה.
    מישהו יכול לספר איזו עונה הם עברו ומה מנע מהם להגיע לסגל?

4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מה? אלייה לא שיחק דקה כל העונה ביובנטוס (נהיה מדוייקים - ארבעה משחקים בלבד כל העונה. למה? את זה תשאל את קונטה ואוהדי יובה כאן אני לא יודע) אנגאלר עבר עונה חלשה באיינדהובן.

דווקא יש 2 שחקנים מצויינים, בדיוק באותם עמדות, הרבה יותר טובים מהשניים האלה, שעברו עונות נפלאות טובות מאוד. סטורטמן כמובן על המשבצת של אנגהאלר (תפס לו אותה גם בפ.ס.וו), ונארסינג האדיר על המשבצת של אלייה. את שניהם אגב אפשר למצוא בסגל ההולנדי.

לצערי הרב, השניים לא רואים דקות בטורניר הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏17/6/12
  5. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

צפוי לנו ערב משוגע, כל התרחישים האפשריים וקשה מאוד לחזות מה יקרה..

אני גם לא חושב שהגרמנים יתנו לדנמרק לסיים בתיקו בשביל להעיף את ההולנדים אלא יתעסקו אך ורק בעצמם וינצחו

תיקו במצב מסוים מספיק לפורטוגל אבל אסור להם להסתמך על זה, כבר ראינו המון פעמים קבוצות שמגיעות בשביל להוציא תיקו ובסוף מפסידות. אני אישית מעדיף שפורטוגל תעלה אבל כל עוד הולנד תעוף לא תהיה לי בעיה שדנמרק תהיה זאת שעולה

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סיבה ספציפית שבא לך שהאורנג' יעופו?

7. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

I JUST HATE THEM http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

לא ייאמן, אבל כנראה שואן בומל ישרוד גם את זה. זה כבר פשוט נהיה מגוחך.

Nederland: Stekelenburg, v.d.Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems, Van Bommel, De Jong, Robben, v.Persie, Sneijder en Huntelaar.

9. AronB Member

פורטוגל, משום מה, אף פעם לא עניינה אותי. נבחרת שאני פשוט לא מצליח להתחבר איתה, לא מבחינת עניין ובטח ובטח שלא מבחינה סנטימנטלית.
    אותי מעניינים היום שלושה דברים:
    1. הפייבוריטיות של גרמניה נובעת לא רק מהעובדה שיש לה 11 פותחים ברמה עולמית, אלא גם מהעובדה שהיא הנבחרת היחידה בטורניר שיש לה עומק עצום בסגל. בחלק ההגנתי יש לה את מרטסאקר ושמלצר, שעם כמה שאפשר לרדת עליו הוא עדיין אופציה עדיפה על הכלום שיש להולנד או על מה שיש לספרד, בקישור יש לה אינפלציה של שחקנים, שכוללת קרוס, גצה, שורלה ורויס ובהתקפה יש לה את מירוסלב קלוזה הבלתי נגמר. מה שמעניין לראות הוא את "הקיבעון", אם אפשר לקרוא לזה ככה, של יואכים לאו, בעיקר לגבי צמד הקיצוניים שלו - לוקאס פודולסקי ותומאס מולר. בהחלט נכון לומר שהם לא מוצאים את עצמם בטורניר הזה עד כה ויהיה מעניין לראות האם לאו, במצב "בטוח" לנבחרתו, יתן את האפשרות לגצה המוכשר או לשורלה שהיה ענק עד כה כשקיבל הזדמנות. אגב, פודולסקי עתיד לערוך היום את ההופעה ה-100 שלו בנבחרת.

2. ההולנדים יצטרכו לקוות שברט ואן מרוויק הבין שלעלות עם צמד קשרים אחוריים זו טעות, מכיוון שזה מכביד את המשחק על סניידר והופך את אריין רובן ורובין ואן פרסי לצמד "משיחים" בפוטנציה, כאשר רובן תמיד יילך עם הראש בקיר כשלא הולך ורובין הוא שחקן שלא תמיד יכול לבד ושמירה הדוקה עליו מצד בלם ברמה גבוהה, כמו באדשטובר, משתקת אותו. אמנם נוכחנו לדעת שהזדמנות אחת מספיקה לרובין, אבל לא תמיד יש את ההזדמנות הזו. בנוסף, ההולנדים צריכים לקוות שאפלאיי המאכזב ירד לספסל ויפנה את מקומו להונטלאר. אם ואן מרוויק יפתח ככה, להולנד יש סיכוי טוב להיראות כמו הולנד האטרקטיבית שזכינו להכיר בשנים האחרונות ואז היא עוד יכולה להתפרק על פורטוגל ולמצוא את עצמה בשלב הבא. עם חוליה התקפית שכוללת את ואן דר-וארט, ואן פרסי, סניידר, הונטלאר ורובן, זה לא הזוי בכלל, אפילו שלפורטוגזים יש את פפה וקונטראו.

3. ואחרונים חביבים הדנים, שבאו לבית המוות והיום ייחרץ גזר דינם: הסוסה השחורה של בית המוות, שהצליחה לעשות סנסציה ולעלות, או שמא הסוסה השחורה שניצחה את הולנד, כמעט הוציאה נקודה מפורטוגל אבל הלכה לבסוף הביתה. מן הסתם שעל הנייר דנמרק היא הנבחרת החלשה בבית, אבל שוב הוכח לנו שכדורגל הוא גם עניין של ליכוד, גיבוש, אווירה ומומנטום. הסיכויים של דנמרק לצאת עם משהו מול גרמניה הם קלושים, אבל עם המשך היכולת הנהדרת של אגר וקייאר, יעקובסן, רומדאל, קרוהן-דלי ובנדטנר, בתוספת קצת מזל בדמות גרמניה מקרטעת, זה עוד יכול לקרות. האמת? אני אשמח בשביל הדנים, כי כמו שאמרתי חיבה לפורטוגל אין לי, ובגזרת ההולנדים החיבה נשארה רק בגלל ואן-פרסי, ימי רייזיחר, קוקו, סתאם, קלויברט, אוברמארס, סיידורף, מקאי ובעיקר אדגר דווידס ודניס ברגקאמפ חלפו; הם אולי היו לוזרים, אבל אהבתי אותם יותר.

10. Der Rotbart Member

לאוו אכן מתאפיין בנטייה לקבעונות, במיוחד שמדובר בפודולסקי. בכל מקרה אי אפשר להעמיד אותו יחד עם מולר, שעם כל זה שלא הבריק עד כה לפחות תרם למשחק ההתקפי בצורה משמעותית (במיוחד במשחק מול הולנד). כך שאם כבר היה צריך להחליף את פודולסקי אבל גם כאן המצב לא פשוט. גוצה - על כל כשרונו - עדיין ילד חסר נסיון ולגבי הכשרון האמיתי של שורלה יש מפקפקים רבים. אם כבר רויס הוא אפשרות הגיונית מעט יותר אבל גם לא ממש במצב שבו יש שלד שרץ כבר הרבה זמן בהצלחה.

המשחק היום ממש לא במצב "בטוח"; מה שכן אם הדברים יתחילו בצורה טובה אני בהחלט רואה את לאוו מעלה צעירים מהספסל בשלב מוקדם יחסית.

נערך לאחרונה ב: ‏17/6/12
  11. A. Arshavin Member

וואו, אורלאנדו אנגלאר! נתן יורו ענק לפני 4 שנים, באמת שמאז נעלם מהרדאר.

לגבי היום, יש לי תחושה שהולנד עוד לא אמרה את המילה האחרונה ושהיא תעלה בשיניים.

12. Der Rotbart Member

ההרכב של הולנד:

Stekelenburg; V der Wiel, Vlaar, Mathijsen, Willems; de Jong, Van der Vaart; Robben, Van Persie, Sneijder; Huntelaar.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ההרכב המתבקש, לפחות ניתן משחק פרידה ראוי, שהשחקנים ייפרדו מהיורו הזה כמו חבורה של גברים, בשביל הקהל הנפלא שליווה אותם, בגלל העוגמת נפש שגרמו לכל כך הרבה אנשים, מבחינתי הטורניר הזה נגמר, היום זה משחק על הכבוד, מול פורטוגל שאף פעם לא באה לנו טוב בעיניים, צריך לסיים כמו שצריך.

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההרכב של פורטוגל

Rui Patricio; Pereira, Pepe, Bruno Alves, Coentrao; Meireles, Veloso, Moutinho; Nani, Hélder Postiga y Cristiano Ronaldo

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אישית הייתי מוציא גם את מתהסן מההרכב, אבל אין לנו שום מחליף ראוי. קצת קשה להגיד שאני אופטימי כשבמפגשי הנבחרות הולנד ניצחה רק משחק אחד בלבד (6 הפסדים, תיקו אחד). אנחנו צריכים ניצחון בהפרש שני שערים ומתנה מגרמניה...

נראה כבר מה יהיה.