פיינל פור היורוליג: רעידת אדמה: אולימפאיקוס אלופה!

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏10/5/12.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

משחק מחריד של בארסה. מייקל נוראי (1 מ7), נבארו למרות הנק' באחוזים רעים. איידסון גם לא משהו.

ככה קשה לנצח. ובלי קשר - שאפו עצום לאולימפיאקוס.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ספאנוליס פשוט שחקן אדיר. איזה כיף ליוון שיש להם אותו ואת דיאמנטידיס בקו אחורי. איזה אסיסט שהוא נתן שם לדורסי שאולי גומר משחק.

3. ראיין אדלי Member

ולחשוב מה היה קורה אם פאו היו עולים.. מלחמת גוג ומגוג בגמר היורוליג
    בכל מקרה אני בעד היוונים, מגיע לקהל הזה

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נגמר! אולימפיאקוס בגמר, פאו בחוץ! שאפו אדיר לאדומים, בלי שום קשר לזה שבארסה לא הופיעו היום. כ"כ מגיע לספאנוליס הגמר הזה, אחרי שהוא נשאר בקבוצה המפורקת של אולימפיאקוס והוא לוקח אותם עד הגמר והאמת? אני כבר לא יודע מה יהיה מול צסק"א לאור מה שראינו היום. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx יופי של פיינל פור עד עכשיו, שני משחקים שענו על הציפיות מבחינת המתח והעניין, גם אם הכדורסל לא היה גדול.

5. LIVERPOOL87 Member

ספאנוליס ענק! שלשה מדהימה ואסיסט בדקת ההכרעה.
    להוריד את הכובע בפני הקבוצה הזאת, אחרי השלב הראשון המזעזע, עברו את הטופ 16, ניצחו ללא ביתיות את סיינה ועכשיו ניצחון גדול על ברצלונה.
    אבל יש לי הרגשה שנראה גמר חד צדדי ביום ראשון, פער הרמות כל כך גדול בין 2 הקבוצות, הרוסים מנצחים מעל 10 הבדל.

6. Charlton Member

הרוסים קבוצה טובה יותר לדעתי..
    אגב הייתי שמח לראות את דורסי של אולימפיאקוס או שחקנים מסוגו משחקים במכבי בעונה הבאה..

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

דורסי אכן שחקן טוב מאוד לטעמי (קצת מזכיר לי את הנדריקס רק יותר חזק) וגם אני הייתי שמח לראות אותו או את פרו אנטיץ' שגם הוא לא רע בכלל (בכללי, לא לפי המשחק אתמול) ואם בלו הולך אז להביא את פרינטזיס שגם היה מצויין לאורך העונה ואתמול. לגבי הגמר, חיסי הכוחות נוטים בבירור לרוסים אבל אני חושב דווקא שנקבל משחק צמוד. אם לפני הפיינל פור כולם הצביעו די בקלות שייגמר לטובת בארסה וצסק"א, ראינו שהשתיים היו רחוקות מללקק דבש (למרות שהן גם היו רחוקות מכושרן) כי בפועל מדובר עדיין בשתי קבוצות טובות יותר, אבל במשחק גמר אחד וספאנוליס אחד, הכל יכול להיות. מה שכן, לאולימפיאקוס תיווצר ככל הנראה בעיית ריבאונד קשה במיוחד וגם העובדה שאם משתקים את ספאנוליס הם די בבעיה, גם זה לא יעשה את החיים שלהם פשוטים ואני עדיין הולך כאן על משחק צמוד שיהיה.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

צסק"א מוסקבה-פאנאתינייקוס 64-66

ברסלונה-אולימפיאקוס 68-64

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמרתי בתום משחקי השלב הקודם שברצלונה וצסק"א ראויים לשחק בגמר. אז אמרתי...ברצלונה שוב התחפשה ללוזרית האופיינית שהופיעה הכי הרבה בפיינל פור, אבל שוב לא מגיעה בזמן הכי קריטי לשיא הכושר. אולימפיאקוס דווקא כן. לדעתי גם צסק"א עוד תאכל הרבה מרורים כי גם היא היתה אמורה בעיניי לנצח די בקלות את הירוקים של פאו.

לא ראיתי שנייה ממשחקי חצאי הגמר, אבל למרות המתח רמת הכדורסל לא נראה משהו. אני מסתכל כרגע אך ורק על התוצאה ושוב קיבלנו שני משחקים חצאי גמר עם תוצאה די נמוכה. האם אתם מסכימים איתי?

הגמר יהיה לדעתי פתוח לגמרי. לא צריך להיות גאונים גדולים כדי לדעת שביום טוב היוונים יכולים לנצח. אולימפיאקוס עברה העונה משבר לא קטן, אבל למרות שיוון פשטה את הרגל הכדורסל היווני עדיין מסוגלת לשלם הרבה כסף. הסכומים אולי ירדו, אבל עדיין רואים שם כסף גדול. העונה נראה שדווקא אולימפיאקוס הסתפקה בשחקנים קצת פחות טובים (לפחות מבחינת שם), אבל היא התגבשה בזמן הכי נכון שיש. לא אהיה מופתע אם הגביע חוזרת לפיראוס.

דבר לסיום. כולי תקווה שטורניר הפיינל פור יישאר. צסק"א וברצלונה טיילו העונה לאורך כל הליגה, אבל דווקא נתקעו בזמן הכי קריטי. הרוסים עדיין בטורניר, אבל לפני חודשיים לא הייתי מהמר נגדם. סדרה שוב הורגת את המומנטום ונותנת הכי הרבה סיכויים לקבוצות הכי עמוקות. בכדורגל כבר הוציאו את כל הסיכויים להפתעות, רק שלא יהרגו גם את הכדורסל!

10. LIVERPOOL87 Member

אני דווקא חושב שסדרות עדיפות בהרבה, בשלב הזה של העונה הקבוצות המגובשות והמאומנות מנצחות ולאו דווקא הקבוצה עם הכישרון הגדול.
    מכבי הוכיחה את זה מצוין בסדרה מול היוונים שעדיפים בכל עמדה ועדיין מכבי הייתה רחוקה סל מלהדיח אותה.
    פאו לפני שנה כשעברה את ברצלונה שהייתה עמוקה בהרבה מהיוונים, מול הר הגעש באתונה הם לא השאירו להם סיכוי.
    קבוצה עמוקה יכולה לנצח בקלות גם בגמר במשחק אחד, צסקא מול מכבי במדריד, ברצלונה מול אולימפיאקוס בפריז דוגמאות טובות.

אני חושב שלאולימפיאקוס יש סיכוי טוב יותר לנצח את צסקא בסדרה, הרוסים יגיעו מחר בפוקוס ובמוטיבציה גבוה יותר מהמשחק אתמול שהם הגיעו אליו שאננים מידי אחרי שכל העונה הכתירו אותם לתואר.
    סדרות הוכיחו שקשה מאוד לנצח שני משחקים רצוף תוך יומיים גם אם משחקים בבית.

11. LIVERPOOL87 Member

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

קיבלתי בהפתעה גמורה את הנצחון של אולימפיאקוס. כשרק נגמר המשחק הראשון והמצלמה התמקדה באדומים מקניטים את הירוקים מעבר לכביש, חשבתי לעצמי בלב "מה אתם שמחים? אתם בדרך לקבל בראש". לא ראיתי את אולימפיאקוס פעם אחת העונה, אבל כן ראיתי את היריבה האימתנית שלה ולא האמנתי שיש לאדומים סיכוי. כל הכבוד להם. מקווה שינצחו את הגמר, מה שאולי יעזור לכדורסל היווני לא להתפרק מנכסיו.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

:aaarofl: במוחי עברה בדיוק אותה מחשבה..... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

מאחר ויש כאן שני שי, אני ממען את התשובה שלי לשי ההולנדי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx אני בכלל לא מסכים איתך. כבר כתבתי שרמת הכדורסל לא היתה גבוהה, אבל בניגוד ל-NBA הכדורסל האירופאי מספק הנאה גם ללא השואו וקיבלנו שני משחקי חצי גמר יוצאים מן הכלל גם ברמת הקבוצות שהגיעו לפיינל פור וגם מבחינת המתח והדרמה שסיפקו שני המשחקים כשבשניהם היו פייבוריטיות שהתקשו מאוד ואחת אף הלכה הביתה. זה היה אחד הפיינל פור היפים שאני ראיתי שמכבי לא שיחקה בו ונהניתי מכל רגע (ראיתי את שני המשחקים). כדורסל זה לא רק לקלוע 100 נקודות ולחכות לאלי-הופ, בשביל זה יש את ה-NBA וכמה שאני אוהב את הליגה הזו, הכדורסל האירופאי תמיד ריגש אותי יותר ולטעמי הוא גם קשה יותר.

מבחינת הפיינל פור, אני מעדיף סדרות כי לטעמי רק היורוליג והקהל יכולים להרוויח מזה. פה לא מדובר בסדרה של מכבי מול ירושלים או פאו מול אריס שתגמר ב-0-3 חלק. פה מדובר במלחמת עולם וכמו שהסדרה של מכבי עם פאו עשתה לנו חשק לעוד, כשהקבוצות מצטמצטמות ונשארות החזקות ביותר, נקבל גם סדרות ברמה. אני אומר את זה גם לפיינל פור בארץ ומבחינתי זה תקף גם ליורליג: אותי לא מעניינות הפתעות. מי שטובה שתתאמץ לנצח. אומנם אני לא בא להצטדק פה מול אלי סהר (שלא מבין למה אוהדי מכבי מפגינים נגד הפיינל הישראלי ולא גם האירופאי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx ), כי ביורוליג לא משחקים מול כל הקבוצות בשיטת ליגה בניגוד לליגה הישראלית, אבל כצופה וכאוהד סדרה כמו שחוויתי מול פאו למרות ההפסד, פשוט עושה חשק לעוד וכנ"ל גם המשחקים של אתמול. אני מקווה שברתומאו יתעורר בקרוב וישנה את השיטה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/12
  14. Ricky van Wolfswinkel Member

רעיון ענק של הנהלת היורוליג.
    הם בונים על זה שאחרי האולימפיאדה הציבור האנגלי יחשף לכדורסל והפופולריות של המשחק תגדל.
    בשביל שזה יצליח הם צריכים את נבחרת בריטני במיטבה.

15. ראיין אדלי Member

כצפוי, צסק"א מוסקבה גומרת את הסיפור כבר במחצית שפותחת הפרש של 14
    לא רואה שום סרט שאולימפיאקוס הבינונית יוצאת מהמצב הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx