פצצת אטום? לא מה שחשבתם

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏23/10/07.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מספיק קרוב להיות תל אביבי :)

2. Riki Member

זיו אין לך מה לדאוג, גם מיסטר אחמניג'האד לא ימצא את המקום אותו אתה מגדיר ''בית''.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם את מצאת ואת בלונדינית אני בטוח שהוא יוכל למצוא :)

4. Riki Member

שובניסט, פיקציה דמיונית ותו לא !! לא יתן לך לשכנע אותי אחרת !!

נ.ב- אני שטנית !!

5. spurs Member

לא עובד ככה
    יש רדיוס הדף ופיצוץ ויש רדיוס קרינה ופליטת אנרגיה
    לשם השוואה ל"צאר בומבה" הפצצה הכי עוצמתית בהיסטוריה היה שדה הרס מוחלט של 100 ק"מ(וזו היתה פצצה של 53 מגהטון)

מדינת ישראל יכולה לשרוד פצצה על גוש דן(עזבו את העובדה שנגיד מטח של 30 שיאהבים שאחד חמוש ברש"ק גרעיני יקבל 50% יירוט מעל עיראק ועוד שאר ה50% מעל ירדן ואם משהו נשאר אז יורידו אותו כבר מעל ישראל...)

אבל מחיר כבד בהחלט(בין 50 אלף ל250 אלף חללים)

ההשוואה להירושימה היא גם לא מדויקת
    אזרחי האימפריה היפנית לא ידעו שהם במלחמה גרעינית אזרחי ישראל ידעו(הנגב והגליל יתמלאו להם פתאום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx )

נערך לאחרונה ב: ‏24/10/07
  6. ACBenb Member

הצימרים בצפון יעשו קצת כסף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    פצצת הצאר יכולה למחוק כמעט את כל המדינה אם לא את כולה, ממה שאני זוכר הגובה של הפטריה הגיעה ל60 קילומטר והרוחב של פטרית העשן ל40 ק"מ (!), דרך אגב הפצצה חזקה מהפצצה של הירושימה פי 3000 בערך... היום יש פצצות יותר חזקות מזאת?גם אם כן, אין לה שימוש (אלא אם כן חללית ענק תנסה להשתלט על כדור הארץ וארצות הברית תיכנס לפעולה.

7. spurs Member

פצצת הצאר היא לא מבצעית\כל פצצה בגודלה סוגה

מסיבות שאין לי כוח להעלות לפורום, אם מישהו רוצה אני ירחיב בפרטית

פצצת ה"צאר בומבה" היא משהו חד פעמי יצרו רק אחת...
    ולא ייצרו משהו דומה...

8. REAL MADRID Member

אפשר להבין איך אנשים מפתחים תחביב של איסוף ידע על פצצות אטום?

9. spurs Member

קוראים מאמר\ספר בנושא
    +
    הבנת נקרא מכיתה א ב ג
    =
    ידע
    =
    כוח

נוסחה פשוטה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/drunk.Xxx

10. Riki Member

זה לא נקרא תחביב, זה נקרא העשרה, ידע. אני גם קראתי ספר על גרעין אטום ומה שבניהם, זה דווקא נושא מרתק.
    (חלק מקורס ביו כימיה שעברתי למען האמת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx )

11. ACBenb Member

חשוב לציין שיש הבדל בין פצצת ביקוע גרעינית (אטום, למרות שזה לא השם שלה) לבין פצצת מימן.
    אין לי מושג מה ההבדל, אבל יש.

12. spurs Member

fission and fusion

חלקיקים מופציצים אחד לשני נוצר חלקיק גדול ובעצם התהליך נוצרת המון אנרגיה(פצצת מימן)
    חלקיקים מתפרקים, ביקוע גרעיני ותהליך הזה נוצר המון אנרגיה אבל לא כמו fusion(פצצת אטום)

השמש שלנו היא בעצם פצצת מימן אחת גדולה

הסבר שטחי ובסיסי

13. M_T_A Member

באמת כ"כ קשה לך להבין את זה?
    סקרנות מאיפה מגיע כל הכוח העצום הזה, רק המראה של הפטרייה הענקית מאירה את כל השמיים יוצר עניין, ובכלל ביקוע ובמיוחד היתוך הם תהליכים פיזיקליים מעניינים שהתגלו רק בעשורים האחרונים.

לי יצא לקרוא הרבה באינטרנט על הפצצות הכי חזקות בהיסטוריה וניסויים גרעיניים.
    הצאר בומבה היה סתם איזה שואו אוף של הרוסים "הנה, אנחנו יותר חזקים מהאמריקאים" בתקופת המלחמה הקרה. לפצצה הזאת אין שום שימוש במלחמה. צריך מטוס הרקולס כדי לסחוב אותה ואין שום דרך לשגר אותה עם טיל. ד"א במקור הפצצה היתה אמורה להיות חזקה פי 2, אבל המתכננים חששו שכמות הקרינה העצומה תגרום לזיהום בהיקפים חסרי תקדים, אז הם ביטלו את החלק בפצצה שעבד על ביקוע והפכו אותה לפצצת היתוך(מימן) בלבד.
    אני לא יודע מה הולך להיות לאיראנים אבל בכל מקרה הטיל צריך לעשות דרך של 1500 ק"מ ויש כ"כ הרבה הזדמנויות ליירט אותו, ויש את כל הכלים לעשות את זה.
    צריך לזכור גם שלישראל יש את היכולת להפוך את איראן על כל מיליון וחצי הקמ"ר שלה למדבר גרעיני שומם, בזמן שהם עוד לא פיתחו את הפצצה הראשונה. הרגיעה צריכה לבוא מהדברים האלה, לא מאיזה אחד שהחליט שהפצצה תמחק רק את ה500 מטר הקרובים..

14. בית"רי מלידה Member

1. החץ לא נוסה מעולם בצורה מבצעית - כל הניסויים היו בתנאים מבוקרים, אי אפשר לדעת בוודאות איך הוא יתפקד ברגעי האמת,כנ"ל הדגמים המשופרים של הפטריוט, שבדגמים המוקדמים ( 1991 ) לא דיגדג אפילו לאל חוסיינים העלובים שהורכבו בצורה פרימיטיבית אבל היטיבו להגיע לפה ולפגוע.

אני מציע לכולנו לא להתלהב יותר מדיי מ"פירסומים זרים" וגם לא מ"הצבא הכי טוב במזרח התיכון" - ראינו מה היה במלחמת לבנון השנייה.

2. מאזן אימה? זה עובד בין אומות שיש להם מנהיגים שפויים. אחמאדניג'אד הוא חולה נפש עם דיפלומה.

אגב: קראתי באיזשהו מקום כאילו דיווחו בערוץ 2 כי צה"ל עומד להורות לתושבי הצפון להכין מרחבים מוגנים , ניילונים, דבק, ושימורים - אותי זה מחזיר לימי האימה של 1991 ( רובכם הייתם עדיין בשלבי תיכנון כאלו ואחרים ) .מקווה שזה לא נכון.

15. spurs Member

מעל עיראק הנאוטילוס והrim יירטו את רוב המטח
    הפטריוט פאק 3 מעל ירדן
    והחץ והפאק 2 יטפלו במה שנשאר

אלא אם כן יש לך איזה ידע נסתר בתו"ל נגד טילים בליסטיים לטווח בינוני?

האיראנים תקועים על שלב ה"עוד 3 שנים" כבר משנת 2000 הם לא מצליחים להשיג חומרים באיכות טובה הם נטשו א תשיטת הצנטרופוגות כי לא היה להם מספיק ובגלל עוד גורמים טכניים
    הם כרגע מנסים לייצר פצצה בשיטה שעוד לא עבדה אף פעם

לאיראנים בסופו של דבר תהיה פצצה אבל אני חושב שזה לא יקרה לפני 2013
    ועד אז...