פרידה מאגדה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏14/1/04.

1. ArsenalFan Member

זה לא כמו היום בו טוני אדאמס אמר שלום ופרש מכדורגל, אחרי עונת דאבל מדהימה. זה גם לא כמו היום שיהיה מתישהו בעתיד הקרוב- היום המפחיד בו דניס ברגקאמפ יסיים את הקריירה, והעולם יגיד שלום לשחקן האחרון מסוגו של ברגי.

אבל עדיין, זה יום עצוב מאוד לכל אוהד ארסנל שפוי (ויסלחו לי אוהדי הנרי הכסילים שאומרים "הגיע הזמן" וכיו"ב).

3 אליפויות, 4 גביעים, גביע ליגה אחד וגביע המחזיקות, 576 משחקים במדי ארסנל ו-75 הופעות בנבחרת. רקורד ענק, שבזכותו סימן תמיד ייזכר כשוער נהדר בכדורגל האנגלי. אך לעולם הוא לא ייזכר כאחד מהשוערים הגדולים באמת. הוא לא פיטר שילטון, הוא לא גורדון בנקס. גם כשוער הגדול בתולדות ארסנל הוא לא ייזכר, לפט ג'נינגס המקום כנראה שמור לעוד שנים רבות לפחות. תמיד יזכרו לו את הגמר הנורא ההוא מול סראגוסה ב-95 ואת השער האיום של רונאלדיניו, שגררו עליו עליהום מטורף ומוגזם אחריהם. מול הכישרון פיטר שמייכל, מעולם לא היה לו כנראה סיכוי.

אבל עדיין הוא אגדה בהייבורי, ולנצח הוא יהיה. מי שרוצה, שיזכור את נעים ורונאלדיניו, ושיבושם לו. אנחנו נזכור את הגביע של 2003, שהוא הגביע של דיוויד סימן. האמינות של סימן בשער והביטחון שנתן לרביעייה המפורסמת, את מאות הפעמים שדייב הציל אותנו מספיגה, את פארמה בקופנהגן ואת שפילד יונייטד באולד טראפורד. את העובדה שגם כשסימן היה רחוק חודשים ספורים מ-40, הוא הוכיח יכולת שיא. לא רבים השחקנים שתרמו לארסנל כ"כ הרבה לאורך תקופה כה ארוכה תוך שמירה על יציבות כ"כ גבוהה ביכולת. דיוויד סימן הוא אחד מהם.

ומעבר לכך, סימן מעולם לא משך אש. הוא לא היה שוער קר, מנוכר ועצבני כמו שמייכל או אוליבר קאן, הוא לא היה ליצן כמו בארטז, הוא לא היה שגרתי כמו נייג'ל מרטין, הוא לא היה מופרע כמו יינס להמן. הוא היה ונשאר אישיות- סימפטי, חייכן, סמכותי, רגיש. הוא לא רק שוער גדול, הוא איש גדול.

We love you Dave.

http://news.bbc.co.uk/media/images/39735000/Xxx/_39735551_seaman_qpr200.Xxx
    סימן במדי קווינס פארק ריינג'רס, 1986.

http://news.bbc.co.uk/media/images/39735000/Xxx/_39735571_seaman_scot300.Xxx
    סימן זורק את ספרד בפנדלים, יורו 96.

http://news.bbc.co.uk/media/images/39735000/Xxx/_39735483_seaman_98prem300x200.Xxx
    עם טוני אדאמס, בדאבל ב-98

http://news.bbc.co.uk/media/images/39735000/Xxx/_39735485_seaman_facup200x245.Xxx
    עם הגביע ב-2003

הקריירה של סימן בארסנל- בתמונות

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

סימן ללא ספק עשה לא מעט, ואני לא אשכח לו לעולם את היכולת הפנטסטית ביורו 96 שכמעט הביאה לאנגליה תואר ראשון אחרי 30 שנים (כמה חבל שאת גארת' סאות'גייט לא לימדו לבעוט), אבל משום מה, תמיד כשאני אחשוב על סימן, אני אחשוב על שוער סביר, שנהנה ברמה הבינלאומית מכך שלאנגליה מעולם לא היה שוער סביר מלבדו, ובעיקר כשוער שפשוט אי אפשר לסמוך עליו בראש שקט.
    ואני לא אומר את זה כי אני אוהד את היריבה העירונית. היו לי זמנים שבהם עודדתי אותו (במדי נבחרת אנגליה כמובן), ולצערי לא ניחנתי בשקט הנפשי הזה, שבו נמצאים אוהדי נבחרת גרמניה, צרפת (בארטז משום מה שמר את הבירטוזים לליגות המקומיות, אבל מצד שני ברנאר לאמה? לא מציאה גדולה), הולנד ואיטליה.

3. Julian Joachim Member

שוער גדול, ואני מקבל את מה שגיא אמר. התבלט בעיקר משום שלא היו שוערים יותר טובים בליגה שלו. אני אישית אזכור אותו בתור זה שמנע מנייג'ל את הכבוד של להיות השוער של אנגליה במונדיאל, אבל זה רק בגלל שאני פנאט :)

יום עצוב, בלי ספק. אגב, תתקן אותי אם אני טועה עדי, אך למיטב זכרוני מדובר בתוצר מחלקת הנוער של לידס.

4. burning soil Member

קריירה לא רעה,שוער מצוין עד גיל מאוחר,למרות השערים
    המצחיקים שספג.סימן לא התבלט במיוחד,ולא נחשב לשוערים
    הטובים באירופה,אבל בכל זאת היה שוער מצוין.
    אולי היה צריך לפרוש עוד בסוף העונה הקודמת.

5. duff beer Member

לחבר שלי יש משפחה בברזיל ואת המשחק ברזיל-אנגליה במונדיאל 2002 ראיתי איתו. המשפחה שלו בחרה לבוא באותו שבוע ובבית הלך קרנבל ברזיל שלם. אני לעומת זאת אוהד אנגליה מובהק.
    אואן: 1-0 לסימן אני צוחק על כולם
    ריבאלדו: 1-1 כולם מחזירים לי בערך אותו דבר
    דייויד סימן: 2-1 לברזיל. אכלתי ירידות במשך שבוע. זה מה שאני אזכור מדייויד סימן.

(!!goodbye, semen (it's sea-man

סיכום הקריירה בתמונות:
    http://cabanavc.com/DocadeHumor/mainato2/Desporto/seaman1.Xxx
    סוף שנות השבעים בערך: סוף סוף הושלמה צמיחת השפם

http://www.iranian.com/Sports/2002/June/WC/Images/1.Xxx
    2002: רגע מחריד בקריירה של סימן

http://news.indiainfo.com/gallery/wcquarter1/leadwcfoot.Xxx
    2002: דייויד מנגב את הדמעות והסמארק על דייויד ואני דוכה לגל ירידות נוסף

2004: דייויד סימן פורש מכדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏15/1/04
  6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

סך הכל קריירה גדולה לשוער גדול.
    רק חבל שבסוף שלה היה את הרגע הדי משפיל מול ברזיל,אבל סך הכל מדובר בשוער ענק שנתן המון הצלות ותצוגות.
    אני תמיד אזכור אותו בתור האיש של הפרינגלס... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

גלעד אתה לא טועה... אכן דייב גדל בלידס אך לא עשה באלנד רואד חיל, והוא הגיע לארסנל מהיריבה (אעלק יריבה) העירונית ק.פ.ר, כשהוא כבר בן 26. את הפריצה שלו דייב עשה בגיל מאוחר יחסית, ויפה לראות ששנותיו הגדולות היו שנות השלושים לחייו (אני יודע ששוערים משחקים עד גיל מאוחר אבל בכל זאת הם מגיעים לשיא בד"כ בסוף שנות ה-20 לחייהם). אני בהחלט אתגעגע לדייב גם כי הוא היה בסה"כ אחלה שוער וגם כי הוא היה אישיות דגולה עם לב ענק שחיפה על חוסרים טכניים ( כפי שכבר ציינתי בדיון אחר), ואין דבר שאני אוהב יותר משחקני נשמה. מה שכן אני עדיין חושב שהוא עשה בשכל כשהוא פרש כי באמת השנה האחרונה היתה די בזיונית עבורו וטוב שהוא פורש כדי לא להשאיר לאוהדי הכדורגל זכרונות עגומים שיעיבו על הקריירה הגדולה שלו.

יחי איש הפרינגלס! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ויי, שכחתי אפילו שאנגליה הובילה במשחק הזה. עד כדי כך המשחק הזה נכנס לי להדחקה.

המשחק הזה גורר סיפור מצחיק גם אצלי. ביום השידורים הייתה הבגרות שלי בהיסטוריה (יחידה וחצי, החלק השני שמשלימים בי"א), ונשבעתי לא לקרוא דיווחים מהמשחק, בסוף נשברתי וקראתי וכשראיתי את התוצאה, בלי לראות את המשחק כבר אמרתי לכל החברים שלי "סימן בטוח עשה לפחות טעות אחת). לזכותו ייאמר שלא תמיד הוא היה כך. הנסיגה הגיעה כשהוא הזדקן ואז הוא נהיה פחות אחראי על המגרש ויותר אחראי לספיגות.

9. ArsenalFan Member

אתם אולי שוכחים, אבל גם כשדיוויד סימן הזדקן, הוא שמר ברוב המשחקים על יציבות, ובחלק מהמשחקים גם הגיע ליכולת שיא. שכחתם שרק חודשיים לפני המונדיאל דיוויד סימן היה בשיאו (לא ביחס לגיל, אלא בכלל), כשארסנל בכלל לא ספגה בדרך לדאבל? שכחתם שבסוף העונה שעברה הוא היה האיש שהרבה בזכותו סיימנו את העונה עם תואר כלשהו? את סוטון ושפילד יו' שכחתם?

אם אתם מתעקשים להתעלם מכל ההישגים והתרומה שלו לארסנל ולכדורגל האנגלי, וכל מה שאתם רוצים לזכור מקריירה "לא רעה" ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx לא רעה?! זו קריירה ענקית) זה את רונאלדיניו (40 דקות היה לאנגליה להגיב, והיא לא הגיעה לעשירית מצב מול הגנה ברזילאית לא גדולה), תחללו. לדעתי זו טיפשות ואפילו אכזריות.

10. duff beer Member

ארסנל פאן!! הבנת לא נכון!! אני ברצינות חושב שלסימן הייתה קריירה די מפוארת והאף אחד לא ייקח ממנו את זה! ההפסד לברזיל לדעתי הוא לא באשמת סימן כי רונלדיניו גאון, בגול שלפני בקהאם טעה בצורה איומה ובזמן שנשאר לאנגליה הם כמעט ולא עברו את החצי!! זה לא מפריע לי לצחוק עליו. אתה צודק זו אכזריות. אבל זה אני... אני אכזר.

11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מתאר לעצמי שארסנל יעשו לו איזושהי מחווה לפרידה אבל חבל, וכבר בתחילת העונה דיברתי על זה, שהוא לא נשאר במועדון שבו שיחק ונתן את שנותיו היפות ביותר בחצי העונה האחרונה שלו. גם אם כבר לא היה שוער ראשון אלא מחליף ללהמן היה יפה יותר אם הוא היה נשאר. אני לא זוכר בדיוק מה הייתה המחלוקת (אני חושב שארסנל רצו שהוא יהיה מאמן שוערים אבל הוא רצה גם לשחק), אבל חבל שהייתה פרידה בין המועדון לסימן כל כך בסמוך לפרישה כך שהעיבה על היחסים ביניהם.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם חושב שהיה מן הראוי שהיה מסיים את הקריירה בארסנל, אפילו כמחליף. בשביל חצי עונה מחורבנת הוא קצת הרס את השלמות ביחסים בינו למועדון, ממש כמו שהיה עם נייג'ל ווינטרבורן, או אם ללכת למקרה דומה יותר - פיטר שמייכל, שקנה את עולמו ביונייטד וביזה את עצמו בבנפיקה ומנצ'סטר סיטי, שקצת גרעו והסתיימו שלא כראוי.

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

סימן עזב את ארסנל כי הוא רצה לשחק באופן קבוע וונגר הבהיר לו שהוא מביא שוער ראשון חדש כך שהוא יכול להישאר בקבוצה כמחליף/לעבור לצוות המקצועי של הקבוצה... באמת חבל שדייב לא נשאר אצלנו עד סיום הקריירה כפי שעשה טוני אדאמס ויעשה דניס ברגקאמפ ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx ).

14. Gooner Member

אם סימן היה פורש בסוף עונת הדאבל של 2002,אולי וונגר היה מביא שוער איכותי ברמה "עולמית",
    ואולי השוער הזה לא היה נפצע כל כך הרבה במהלך העונה,והיה משאיר את ארסנל עם שוער שלישי במשחקים חשובים כל כך נגד יונייטד,ולנסיה וכו',מי יודע אולי היינו יכולים להשיג את ה"דאבל דאבל".
    הגביע?!
    אם שפילד היו מכניסים -ארסנל הייתה חוזרת,והעצירה נגד סאותהמפטון הייתה פשוט "די בסדר" יחסית לבחור בן 39...

הוא היה שוער די טוב פעם,אבל לא מספיק טוב בשביל ארסנל...
    הוא היה צריך ללכת הביתה ביחד עם דיקסון ואדאמס אחרי הדאבל.
    עדי אני אפילו זוכר שאתה כתבת בפורום אחר "מתי מופע האימים של סימן ייגמר?" באמצע העונה שעברה.
    אף פעם לא אהבתי את סימן,אבל באמת שיש לי כבוד אליו ולקריירה שלו,אני באמת חושב שאם לארסנל היה שוער אחר במקום סימן,היא הייתה יכולה להגיע יותר רחוק.

15. ArsenalFan Member

ואולי ואולי ואולי. ארסנל לא נכשלה בשנה שעברה בהשגת ה"דאבל דאבל" בגלל דיוויד סימן, ולא בגלל סטיוארט טיילור, ולא בגלל הפציעות של שאבן, ולא בגלל שונגר לא הביא שוער "ברמה עולמית" (מי? כמה שוערים יש היום שאפשר לומר עליהם שהם "רמה עולמית"? מעט מאוד, ואף אחד מהם בחיים לא היה מגיע לארסנל). בשום מקום שעלינו למשחק חשוב (ולנסיה, יונייטד וכו') עם סטיוארט טיילור הוא היה אשם. שום מקום. שוער בשנה שעברה הייתה הבעייה האחרונה שלנו, היו לנו בעיות עמוקות בהגנה אחרי הפרישה של אדאמס, היה את ג'ילברטו סילבה (איתו אי אפשר לקחת אליפות, בשום מקרה) והקישור כולו חרק (פרט לפירס), ליונגברג ירד דרסטית בכושרו, ותיירי הנרי נכנס באמצע העונה לבצורת בליגה. בקיצור, לומר שסימן היה אפילו גורם שולי באיבוד האליפות זו הגזמה.

כנראה שאתה לא זוכר שחצי הגמר באולד טראפורד היה ככל הנראה המשחק הכי גרוע של ארסנל בעונה שעברה. הגענו למעט מאוד מצבים, לא הצלחנו ליצור אפילו שליטה במגרש בשום דקה, שחקנים מובילים לא ראו כדור, שפילד יונייטד שכבו עלינו כל המחצית השנייה, ואם סימן לא היה מציל אותנו היינו פשוט עפים ומושפלים. העצירה נגד סוטון "די בסדר"? דחילק, זו הצלה שהביאה לנו גביע. בלי סימן, וזו עובדה שאני לא מבין איך ניתן לערער עליה, ארסנל הייתה יוצאת מהעונה שעברה בידיים ריקות.

לא זוכר. יכול להיות שאמרתי את זה, So What? אני אמרתי שסימן בחיים לא טעה ולא ספג גולים שטותיים ומעצבנים? שלא היו לו תקופות רעות או "מופעי אימים"? בטח שהיו לו, בעיקר בתחילת העונה שעברה, אחרי המשבר האישי מגביע העולם. אבל הוא התייצב ונתן עונה טובה בסה"כ, וסיפק את הסחורה באופן סולידי כמו שהוא תמיד עשה, וגם נתן כמה תצוגות שיא. לא רציתי שהוא יילך, עד היום אני חושב שלהביא את להמן הייתה טעות... (אם כי זה בעיקר בגלל סטיוארט טיילור, ויינס להמן עצמו).

עשה לי טובה, אם הוא היה כ"כ לא מספיק טוב, הוא לא היה מגיע לכאלו הישגים בחיים, שלא הרבה שוערים אנגלים הגיעו אליהם. אחרי התארים האלו, אפשר לחשוב לאילו מקומות אותה קבוצה עם שוער אחר הייתה יכולה להגיע, שהיא לא הגיעה איתו...

לא הבנתי את ההשוואה לנייג'ל ווינטרברן. עם נייג'ל לא היו טונים צורמים בעזיבה כמו שהיה עם דייב... הסיפור עם סימן היה בעצם שונגר אמר לו חד וחלק- "אדון סימן הנכבד, אתה בעונה הבאה לא תהיה שוער ארסנל". מזה סימן מאוד נפגע, ואני די מצדיק אותו, והבנתי אותו כשהוא עבר לסיטי (אם כי לא ממש שמחתי על כך...).

ושמייכל שיחק בספורטינג ליסבון, לא בנפיקה.