פריצה לדשא - נוהל קבוע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Pele, ‏14/4/08.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

האנשים שפרצו למגרש ( הם לא שווים שיקראו להם אוהדים - והם בטח לא אוהדי בית"ר)
    פשוט טיפשים.
    הייתי במשחק ואיזה 10 פעמים ביקשו מהם לעלות ליציעים , אם הם היו יורדים בסיום המשחק לא היו מתייחסים לזה ובאמת היו חגיגות אמיתיות ואני מודה גם אני הייתי יורד .
    לא הבנתי מה הם ניסו להכיח שהם ירדו 5 דקות לפני הסיום - שהם גברים שהם האוהדים הכי טובים בליגה
    שהם האוהדים הכי "שרופים" בליגה.
    לפחות חצי מהאוהדים נשארו ביציעים הם באמת החלק השפוי של האוהדים.
    אם יעשו משאל של אוהדי בית"ר אני בטוח ש80 % יגידו שהם מתביישים בהתנהגות של האוהדים הטיפשים שפרצו למגרש.

2. FelaKaT Member

נגיד שאני מסכים איתך, אבל יש גם התפרעויות לא קלות במהלך המשחק וזה הרבה יותר חמור מאשר לרדת לכר הדשא.

3. oFiRzZz Member

הכל תלוי במקרה.
    נגיד בנתניה , שנשעברה כשהגענו לאופא , התפרצנו למגרש (כמה שזה נשמע עלוב אה..אבל תחשבו אחרי 20 שנה של סבל..) רק אחרי שהמשטרה בעצמה אישרה את זה , 20 דקות אחרי שהמשחק הסתיים. במקרה הזה נגיד , זה אמנם לא בסדר גמור , אבל אין בזה ממש פסול.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

פריצה לדשא אחרי שהקבוצה השניה והשופטים מתפנים מהמגרש זה לא פסול בביתר היו מסכימים לדעתי אם בסוף המשחק האוהדים היו פורצים לדשא.

5. רק ביתר11 Member

לדעתי זה מנהג דפוק
    כאילו מה הקטע?תלכו תחגגו מחוץ לאיצטדיון מה הקטע להיות בדשא?לקרוע שערים ואי איזה כיף....

6. תומר22 Member

מורידים נקודות מהעונה הבאה. בית"ר תתחיל עם מינוס ואולי אז זה יכאב קצת לאוהדים. הירידה לדשא אסורה ואת זה כולם יודעים, עכשיו הגיע הזמן להתחיל להעניש.

קודם כל את ראשי האוהדים שהיו אחראים על תיזמון הפריצה (וכולם יודעים בדיוק מי אלה) ואח"כ את הקבוצה על אחריות שילוחית. הורדת נקודות מהעונה הבאה תהיה עונש הולם שלא יפגע באף אחת מקבוצות התחתית כרגע. כך אף אחת לא זוכה מההפקר ורק בית"ר נפגעת. אפשר גם להוסיף כמה משחקי רדיוס לעונה הזו, כדי שיסיימו עם טעם רע.

7. Ampelmann Member

קראתי בעיון ואני חייב לציין שמתוך תמימות (ובמקרה ספציפי אחד מתוך טפשות או אווילות) ההצעות שלכם פשוט לא יישימות- לא ניתן ליישם אותן. רק תומר, עם הרעיון המעניין של הורדת נקודות מהעונה הבאה עוד איכשהו עמד על הקו הנכון.

להביא שוטרים שיכו את האוהדים? אבל תדמית המשטרה והמדינה גם ככה בקרשים. כולם מסתכלים על השטורים כמו על חיות (מה שלא תמיד לא נכון לצערי) גם כשהם לא משתמשים בכוח ולהביא ביריונים מחו"ל כדי לפרק אוהדים במגרש כדורגל יכול להיות נשק נהדר לתעמולה של החמאס שמציגה את ישראל כעם פרימיטיבי (מה שגם, לצערי, לא תמיד לא נכון).

להוריד 3 נקודות? האם זה באמת מטריד את בית"ר כרגע? אז בשבוע הבא יפרצו שוב למגרש כדי לחגוג אליפות...

להוריד 15 נקודות? הממ...פתרון מעניין דווקא. זהות האלופה תשתנה והרבה קבוצות ירוויחו מההפקר בזמן שאוהדי הקבוצה הנקנסת יצטערו מאוד על זה. החסרון היחיד הוא שכמו האליפויות שאינטר קיבלה במתנה, טעם של ספורט לא ממש יהיה בזה (אם הקבוצה שלי זוכה ככה באליפות אני ממש לא הייתי חוגג).

אוהדים לכלא על התפרצות למגרש? אין מספיק מקום בכלא (ברצינות) וחבל פשוט על הכסף שהמשטרה תאלץ לפזר על פעולה כל כך גדולה שתגרור כל כך הרבה ניידות ושוטרים ותאי מעצר. מה גם שלהרבה ממי שיושבים בקהלים מסויימים בישראל יש כבר עבר עם כחולי המדים ויום או יומיים בכלא במקרה הגרוע ביותר, לא יטרידו אותם. יותר מזה, אגב, דורש משפט ואני בספק אם יש בישראל, שכבר נמצאת בפיגור ממוצע של שנה ושמונה חודשים בטיפול בתיקים משפטיים, מספיק שוטרים ל-1000 הרשעות מינוריות.
    אם כבר, אז קנס של 500 שקל לכל מי שאפשר לתפוס ביד ולא משנה אם הוא הגורם או התוצאה- על הדשא? קנס!

רעיון אחר שיוכל לטפל רק בתופעת ההתפרצות הוא תעלה. כן, כן...זה מרחיק את הקהל מהמגרש, זה עולה הון, זה מכוער אבל זה עובד במאה מיליארד אחוז. באמסטרדם ארנה למשל (שם התפרצו בודדים ולא מאסות! שלא תעזו לבלבל!!!) חפרו תעלה ברוחב שני מטר וחצי ובעומק שלושה מטרים בין היציעים המועדים לפורענות לבין המגרש ומאז, לפי המדריכה בסיור הרשמי, לא נרשמה אפילו התפרצות אחת למגרש (בתשע שנים שהיו מאוד אמוציונליות, אגב). אני רוצה לראות את הילד בן 14-16 שינסה לנתר מעל לבור כזה. השבר ברגל יהיה עונש הולם לטפשות.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון,הייתי בארינה ובאמת אין מצב לפרוץ למגרש שם,התעלה יותר מידי גדולה.

9. Bensh Member

מה יש לכם נגד פיצוחים לעזאזל?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/4/08
  10. Pele Member

הרעיון מהארנה נחמד.
    הבעיה היא שברוב המגרשים בארץ המרחק בין היציע לדשא הוא בערך 5 ס"מ.

11. Proud Cockerel Member

פיצוחים זה אחלה (מלא בפרוטאינים), כשאוכלים את זה ב(מינימום) דרך ארץ.

יש לי בעיה רק עם הקליפות שנשארות על ראשי ועל כתפי, ובעיקר עם הררי הקליפות שמטנפות את היציעים שבהם אני יושב.

לא יודע מה איתך - אם אתה אוהב לשבת באמצע החיריה של גרעיני עפולה - תהנה. אני לא.

בעצם, יש לי בעיקר בעיה עם האנשים שהופכים את היציעים למזבלה העירונית של עפולה...

12. Proud Cockerel Member

וטוב שכך.

מעולם לא הייתי באמסטרדם ארינה, אז אולי אני טועה, אבל כל היופי במגרשי כדורגל מסוימים זה הקרבה של האוהדים לדשא ולשחקנים (ראו המגרשים האנגליים. כמובן לא וומבלי או דוחא הלונדוני).

חבל יהיה ליצור תווך כזה (של כמה מטרים) בין היציעים לדשא...

13. אלי מתחן Member

אשמתי שמפצחים עלייך גרעינים? תעיר על זה לאוהדי הפועל המתורבתים שעושים את זה.

בכל מקרה, המקרה הזה לא היה קורה בחיים אם היו מאפשרים ירידה בסוף המשחק או אם לחילופין לא היו טוחנים לנו את השכל על זה חודש שלם. רק הדיבורים גרמו לכל מני ערסים מטומטמים לשחק אותה גברים ולרדת לדשא.

14. Proud Cockerel Member

בוא נראה, אמרתי שיש לי בעיה עם מיסטר ג'ו קול בעניין הגרעינים ...?

רגע, תן לי לראות מה כתבתי. לא - לא זה מה שכתבתי.

כתבתי שפשוט לא נעים לי לשבת בין הררי טינופת וקליפות גרעינים. כזה אני - מוזר כזה.

יתכן שלאחרים זה לא מפריע לטנף ולהתפלש בטינופת שהם יוצרים.

נכון, יש לי בעיה עם אוהדי הפועל שמטנפים את המושבים סביבי (בדיוק כפי שיש לי בעיה עם כל אחד בארץ שמטנף את סביבתו/סביבתי).

15. אלי אוחנה ג'וניור Member

סעיף חדש בתקנון ההתאחדות לכדורגל בישראל צריך להיקבע על-פיו, קבוצה שאוהדיה פורצים לדשא תיענש בחומרה ע"י מס' משחקי רדיוס ללא קהל, קנס כספי גדול, הפחתת נקודות ועלייה לדין משמעתי. לא פחות ולא יותר. נאמס מהברבריות וחוסר התאקט.

נערך לאחרונה ב: ‏15/4/08