פרמייר ליג - מחזור 1

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י GentlePunter, ‏16/8/13.

1. GentlePunter Member

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/5a/Premier_League.Xxx/128px-Premier_League.Xxx.Xxx

או קייייייייי.... 88 ימים חלפו עברו להם,אז without further ado, אפשר להתחיל?

למידע כללי על מה שקרה בקבוצות השונות בקיץ, מומלץ להעיף מבט במדריך שלנו.

שבעה משחקים יתקיימו בשבת, בראשון צפויים עוד שניים, עוד אחד בשני, וברביעי משחק מוקדם מהמחזור ה-3.

משחקי השבת:

ליברפול – סטוק סיטי (שבת, 14:45, אנפילד)
    גם ללא לואיס סוארז המושעה זכר לנשיכת איבנוביץ', ליברפול צפויה להציג מערך התקפי עם סטארידג' שחזר לשחק לאחר פציעה ארוכה, הרכש הטרי אספאס וקוטיניו המבריק. בהגנה בכורה למיניולה בין הקורות ולקולו טורה אשר לבטח יהיה אחד הבלמים בהינתן העובדה שגם סקרטל וגם אגר פצועים ובספק.

בסטוק בכורה למארק יוז על הקווים ולמגן השמאלי ההולנדי אריק פיטרס, הנעדר היחיד צפוי להיות הקשר האמריקאי ברק שי.

נוריץ' – אברטון (שבת, 17:00, קארו רואד)
    עונה מלאת תקוות מתחילה עבור המארחת שהתחזקה משמעותית בקיץ. בכורה לריקי ואן וולספינקל בחוד, ואולי גם לגארי הופר שסוחב פציעה קלה. הבכורה של הקשר ההולנדי לירוי פר תצטרך לחכות עקב עונש השעיה שהוא סוחב. פילקינגטון פצוע והבלם באסונג בספק.

באברטון משחק רשמי ראשון של המנג'ר רוברטו מרטינז. בשלב זה הקבוצה הצליחה לשמור על פלאיני וביינס מציפורניו של מוייס והם צפויים לשחק. מבין פליטי וויגאן צפוי החלוץ ארונה קונה לשחק. אלקאראז, היברט וגיבסון סוחבים פציעות ובספק.

סנדרלנד – פולהאם (שבת, 17:00, איצטדיון האור)
    פאולו די קאניו שינה את סגל קבוצתו באופן יסודי בקיץ, שינוי שמטרתו התבססות תוך מניעת התבוססות כמו בשנה שעברה. מחר הוא עדיין ייחסר את החלוץ פלטשר, הקצב קאטרמול, גארדנר ווהן המושעים, והמגינים בארדסלי ואיך לא – ווס בראון. הרכש אמור לכסות על החוסרים, עם אלטידור שכבש שלושער לרשת בוסניה באמצע השבוע, ג'יאקריני בקישור ומאנונה בשער, כנראה.

פולהאם בהרכב מלא פרט לקצ'ניקליץ' הפצוע ולטאראבט שבספק עקב חוסר כשירות. בכורה לסטלנבורג בשער, לאמורבייטה בהגנה ואולי אף לדרק בואטנג "שלנו" בקישור.

ווסט ברומ – סאות'המפטון (שבת, 17:00, ההאות'ורנס)
    הבאגיז בונים על השלד שהביאם למקום השמיני בעונה שעברה. את לוקאקו שחזר לצ'לסי יחליפו כנראה שני שחקני הרכש וההשאלה אנלקה ווידרה, עם סיכוי מסויים ללונג להתברג. גרה, ת'ורן, בראנט וריד פצועים.

גם הקבוצה של פוצ'טינו נוקטת בגישה דומה. במקרה שלה הרכש המועט אמור לחזק את ההגנה (לוברן) והקישור ההגנתי (ווניאמה). צחוק הגורל ששני מגיני הכנף שואו וקליין נפצעו בשבועות האחרונים והקבוצה עושה כל מאמץ להכשירם לשבת.

ווסט האם – קרדיף (שבת, 17:00, בוליין גראונד)
    הנסיון של אלרדייס להוסיף כח מחץ לקבוצתו ייאלץ להמתין כמה שבועות עקב פציעתו של אנדי קארול. המגן הוולשי קולינס בספק וטומקינס יחליפו במידת הצורך. בכורה לראט ולדאונינג.

היסטוריה בלונדון כאשר האורחת תשחק את משחק הפרמיירשיפ הראשון בתולדותיה. חלוץ הרכש קורנליוס בספק והמגן טיילור מושעה. ייתכן ומדל יערוך הופעה בכורה למרות שלא ממש זכה לשחק עם הקבוצה.

ארסנל – אסטון ווילה (שבת, 17:00, האמירויות)
    שחרור מאסיבי של שחקנים בקיץ ללא גיבוי ברכש משאיר את ארסנל עם worst case scenario למחר כאשר לא פחות מ-11 שחקני סגל פצועים. דיאבי, וורמאלן, מיאיצ'י, מונריאל, פרימפונג, סאנוגו וארטטה בחוץ. וולקוט, ראמזי, סאנייה ורוזיצקי בספק וכנראה רובם ישותף. המארחת זקוקה לנס רפואי, ולא רק מחר.

ווילה תבחן את יעילות הרכש הצנוע שלה. סילה, הרד ונ'זוגביה פצועים. דארן בנט עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה אליה הגיע בקול תרועה רמה מסנדרלנד בחורף 2011.

סוואנסי – מנצ'סטר יונייטד (שבת, 19:30, ליברטי סטאדיום)
    הברבורים של לאודרופ הרשימו מאד בטרום-עונה, ושמרו על רשת נקייה ב-8 מתוך 9 משחקים. רף הציפיות גבוה ממה שהורגלו, גם מהרכש ווילפרד בוני. דה גוזמאן נפצע באמצע השבוע ולא ישחק. הרננדז ושלבי בספק.

האלופה מתחילה את ההגנה על התואר עם יד אחת קשורה מאחורי גבה ומוייס יודע זאת היטב. עומדים לו לרועץ ההגרלה הקשה, היעדר חיזוק משמעותי וסוללת פצועים הכוללת את קאריק (בספק), פלטשר, צ'יצ'אריטו, רפאל (שגם מושעה), יאנג ונאני. לא ברור מה יקרה מחר עם וויין רוני.

כראוי לשיר המגיע לאחר המתנה ארוכה וכיסופים - שיר השבוע הראשון שלנו יהיה מינורי, שיר של הכרה ושל אנחת רווחה – ""From the Beginning של אמרסון, לייק ופאלמר. תיהנו.

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/13
  2. cityblues beter dead than red

חיכיתי חיכיתי בכיתי בכיתי ומי לא בא מיכאל (לאודרופ-מחזיקים לו אצבעות)

קיץ ארוך, חם, מיוזע, מתמשך ולחוץ הגיע לסיומו מבחינתי...הפרמייר חוזר.החיים חוזרים למסלולם,יש בשביל מה לחיות.
    היום בבוקר אני פותח את ישראל היום ומגלה של"לה-ליגה" מוקדש עמוד שלם עם תמונות והפרמיירליג מקבלת פינה קטנה בתחתית העמוד...כל זה לא מוציא לי מההתרגשות,הליגה הטובה בעולם נפתחת מחר ב 14.45 מבחינתי.
    אבל,אנחנו בעונש,המתנה של יומיים וחצי משריקת הפתיחה נראית לי כמו נצח.

אני יכול להתנחם רק בדבר אחד...
    לפני שנתיים פתחנו את הליגה במחזור הראשון מול סוונסי (שאז עלתה ליגה) ניצחנו 0-4 וזכינו באליפות.
    לפני שנה יונייטד פתחה את מחזור ביום שני בחוץ אצל אברטון וניצחה 0-1 וזכתה באליפות.
    השנה אנחנו פותחים ביו שני...אבל לא אמרתי כלום...טפו טפו חמסה חמסה בן פורת יוסף טאצ' ווד.

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אם אני לא טועה יונייטד דווקא הפסידה 0-1....

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מקווה שבסיום המשחק המוקדם נהיה במקום הראשון בפער של 3 נקודות מהיתר, כל כך נדיר שאנחנו מנצחים משחק פתיחה. אני זוכר את ה2-1 על ווסטהאם מצמד של אואן כאילו זה היה איזה משחק אגדי בהיסטוריה שלנו, זה נובע מכך שכמעט כל שנה אנחנו עושים תיקו מטומטם או מפסידים במחזור ה-1. מחכה מאוד למחר אבל גם חושש מהאכזבה הרגילה.
    מיתר המשחקים הכי מעניין אותי לראות איך מנ יו תתמודד במשחק ערב בסוואנזי, אני תמיד אומר שלשחק בערב בחוץ נגד קבוצה שיודעת לשחק כדורגל הופך את המשחק לקשה יותר. הידיעה שהם בשידור בטלוויזיה והשעה הנוחה, אלה אולי תירוצים לקבוצות חזקות אבל אי אפשר להגיד שאין בטיעון הזה שום דבר. בנוסף לזה מעניין אותי עד כמה העומק של ספרס רציני כמו שאומרים וזה יהיה במבחן במיידי אצל פאלאס שרק עלתה ליגה אחרי הרבה שנים והקהל שם יבוא בטירוף וטוטנהאם כמובן חסרה את בייל.
    כמה חיכינו ליום הזה...רק לא להתאכזב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. יגאל מזרחי Member

יוניטד הפסידו לאברטון שנה שעברה משער של פלאייני

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אבל גם את עונת האליפות 2010/11 פתחנו ביום שני עם אחד המשחקים היותר טובים של אותה עונה, 3-0 על ניוקאסל משערים של ברבאטוב, פלטצ'ר (מדהים איך דברים משתנים כשבקושי עבר זמן מאז) וגיגס (טוב, לא הכל משתנה).

7. cityblues beter dead than red

נכון,טעיתי לגבי התוצאה,אבל לא לגבי היום..
    בלי לנאחס בבקשה!

8. WellNeverDie Member

הגול של גיגסי הגיע מבישול של סקולס אם אני לא טועה... באמת משחק פתיחת עונה טוב.
    מעניין מה יהיה המערך מחר, ומי יתפוס את המשבצת של קאריק. מדאיג שהוא לא משחק.

9. שםמשתמש Member

שתהיה עונה נפלאה. טוב שחוזרים.

10. Bill Shankly Member

חג שמח! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx איזה כיף שהכדורגל חוזר.

אומרים את זה כל שנה כמעט אבל הפעם הליגה אנגלית באמת תהייה צמודה בפסגה עד הסוף. יונייטד, סיטי, צ'לסי קשה להעריך מי באמת יסיים ראשון. דבר אחד שמובטח מראש זה ליגה מרתקת עם מלאה גולים.

11. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

דווקא השנה יש קונצנזוס שלא זכור לי בקרב העיתונאים והמהמרים, בערך 90% מהמרים על צ'לסי אלופה וסיטי מקום שני.

12. hai80 Member

אני מהמר על סיטי, הדבר שהכי היה חסר לה זה קשר באמצע נורמלי ופרננדיניו עונה על זה. תוסיף את יובטביץ' המצוין ואת אגוארו שבע"ה יהיה כשיר יותר ממה שהיה כשיר בעונה החולפת, סילבה ונאבאס שמכירים מצוין אחד את השני, תוספת כוח מהספסל של דז'קו ונגרדו נאסרי... לא רואה מצב שסיטי לא זוכה באליפות השנה. ואם סיטי תביא בלם נורמלי היא תהיה אחת המועמדות גם לזכיה באלופות

נערך לאחרונה ב: ‏17/8/13
  13. alexshw Member

באמת זה מסקרן מאוד לראות איך בנאדם שכולם צופים לו כישלון והתרסקות, ינסה להוכיח לכולם שהם טעו או שההיפך, יעשה בדיוק את הכל בשביל להוכיח שצדקו.
    הכוונה כמובן למויס והעובדה שלא חיזק את הקבוצה רק מוסיפה ביטחון למקטרגיו.

נערך לאחרונה ב: ‏17/8/13
  14. Mellow29 Kopite

חידוש נוסף וצעד ראשון בכיוון הנכון - goal-line technology בשימוש לראשונה במשחקי הפרמיירליג.

15. מזגן Member

מופע לייצנות עד עכשיו של מניולה. חוץ מזה קוטיניו נראה נהדר.