פרמייר ליג - מחזור 5

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י GentlePunter, ‏19/9/13.

1. GentlePunter Member

http://i1.mirror.co.uk/incoming/article1959846.ece/ALTERNATES/s615/MainSlidr-1959846.Xxx

שישה משחקים בשבת. ארבעה בראשון. דרבי אחד וציטוט אחד שמה זה הוצא מהקשרו. פרטים בהמשך.

קצת על משחקי השבת.

נוריץ' - אסטון ווילה (קארו רואד, 14:45)
    נוריץ' בינתים לא מראה סימנים של מי שהולכת לשנות את ההסתמכות הכמעט מוחלטת שלה על הנקודות שהיא משיגה בבית, ווילה עדיין ללא נקודות במשחקים שלא נותנים להם להפוך לזירת אגרוף.

נוריץ' עדיין ללא אליוט וריאן בנט הלא מאד חשובים. הופר כשיר וממתין לבכורה.

ווילה עדיין ללא נ'זוגביה. מגן הרכש אוקורה נפצע לתקופה ארוכה. לאמברט עשוי להזניק להרכב אחד או יותר מקוזאק, הלניוס וטונב אשר טרם שיחקו עבורו כאשר האחרון בסבירות הגבוהה ביותר.

WBA - סנדרלנד (ההאות'ורנס, 17:00)
    קרב ראש בראש בין שתי עלובות החיים של פתיחת העונה, במיוחד עבור שחקן אחד שבוודאי מאד מקווה להיות משותף.

ווסט ברומ השיגה את אישורי העבודה של ססניון והנ"ל יוכל לשחק נגד קבוצתו הקודמת והמנג'ר שזרק אותו משורותיה. גרה, ת'ורן, וידרה, לונג ופוסטר פצועים. ריד בספק לחזרה. השער הראשון שכבשה העונה הגיעה בתוספת הזמן בקרייבן קוטג' מראשו של המגן הצפון אירי מק'אולי, כך שיש סיכוי מסויים שנזכה לראות את הצעיר ברהינו שנמצא בכושר מצויין על חשבון אניצ'בה או אנלקה קשישא.

סנדרלנד מקבלת בחזרה את או'שיי החוזר מהשעייה וגיאקריני החוזר מפציעה. דוסנה, בראון ובארדסלי פצועים. קאטרמול בספק. לרשותו של PDC כמה וכמה כלים התקפיים אשר הוא כמנצח טרם הצליח לתזמר בצורה נכונה - קי, בוריני ואלטידור למשל.

ווסט האם - אברטון (בוליין גראונד, 17:00)
    אני לו הייתי הולך למשחק הזה, הייתי מוודא לשאת עימי שק"ש - ומשאיר את כדורי השינה בבית. אבל לך תדע, זה בדרך כלל עובד הפוך, נכון?

ווסט האם חסרה מאד חלוץ. קארול ממשיך להיות פצוע, פטריץ' הותיק כנראה עוד לא בכושר משחק, ואז טה ברוגז ומאיגה, כפי שנהוג לומר, לא פוגע גם בדלת האסם. דאונינג וקול מתקרבים לחזרה אך עדיין בספק לשבת, וכמותם גם המגן מק'קארטני.

אברטון, כמו יריבתה העירונית, טרם מנוצחת העונה. אלקאראז פצוע. גיבסון ופיניאר בספק לחזרה. ארונה קונה כשיר לאחר פציעה. לוקאקו זמין לבכורה.

ליברפול - סאות'המפטון (אנפילד, 17:00)
    נראה כמו עוד משחק שיזדקק לפטיש 5 כדי לצאת מה-0:0. בהצלחה לשני הצדדים!

ליברפול איבדה את קוטיניו, המצטרף לג'ונסון וסיסוקו ברשימת הפצועים ששווה לאזכר את שמם. סוארז עדיין מושעה. אגר ואלן בספק. למרבה הצער של אוהדיה, שלבי לא זמין הפעם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx מעניין איך רודג'רס יסדר הפעם את הפאזל ההגנתי שלו, לאחר בכורה סבירה ותו לא של סאקהו וחולשה של ויזדום ואחריו טורה באגף ימין. מוזס הרשים בבכורה בוויילס.

סו'טון חסרת הברק והמחץ תקווה למשחק טוב ראשון מאוסבלדו המאכזב. המגן השמאלי שואו שיצא לקראת סוף המשחק בלונדון ביום א' כשיר. הבלם פוקס בספק.

ניוקאסל - האל (סיינט ג'יימס'ס פארק, 17:00)
    כמעט הכל בניוקאסל קם ונופל על היכולת של חאתם בן-ארפה, ובשבועיים האחרונים הכל בנסיקה. האל הראתה שהיא יכולה לשבש את זה, אבל כנגדה עומדים כמה חיסורים מעיקים.

הגנת ניוקאסל מסתדרת עד כה בלי חאידארה, ריאן וסטיבן טיילור הפצועים ווויליאמסון שבספק. אוברטן וכלב הערבות הארגנטינאי גוטיירז בספק. שולה אמיאובי פצוע. נראה שקאבאייה חזר לתפקוד מלא וסיועו בקישור ההתקפי כבר הורגש לטובה.

האל ספגה מכה כפולה השבוע עם פציעתו של הקשר הסלובקי קורן וחזרתו של מיינור פיגרואה להונדורס עקב אבל משפחתי. מקשיין ודדג'און פצועים. בריידי בספק. החלוץ סאגבו זמין לאחר ריצוי עונש ההרחקה. החלוץ המצרי גדו זמין לאחר השגת אישור עבודה.

צ'לסי - פולהאם (סטמפורד ברידג', 19:30)
    לאחר שתי סנוקרות לא נעימות השבוע, מוריניו מחפש זריקת עידוד שתשתיק את המבקרים. יול בוודאי שובר את הראש כיצד לא להוות תפאורה במשחק הזה.

צ'לסי ללא פצועים למעט קאלאס שבור הרגל. טורס שלא היה בסגל לצ'מפיונס כנראה יועדף.

פולהאם מגיעה עם רשימת פצועים הכוללת את השוער הראשון סטקלנבורג, והמגינים בריגס ויוז. ברבאטוב שהוחלף בשבת בספק וכמוהו גם דארן בנט שהיה פצוע בשבת. בונקר נראה כמו האופציה היחידה.

משחקי יום א'
    ארסנל - סטוק (האמירויות, 15:30)
    קריסטל פאלאס - סוונסי (סלהרסט פארק, 15:30)

קארדיף - טוטנהאם (קארדיף סיטי סטאדיום, 18:00)
    מנצ'סטר סיטי - מנצ'סטר יונייטד (איתיחאד, 18:00)

שיר השבוע
    היה לי קשה לבחור הפעם. כל כך הרבה מוזיקה נהדרת שאני כל כך אוהב יצאה מהעיר ההיא שאני לא כל כך אוהב את קבוצות הכדורגל שלה (אבל לא מסוגל לשנוא). ג'וי דיביז'ן, הסמית'ס (והציטוט שהוצא מהקשרו), ניו אורדר, ג'ון קופר קלארק, הסטון רוזס ועוד רצו במוחי הקודח עד שנמצאה התשובה. תשובה נייטרלית ועדינה בבחינת שקט שלפני הסערה. כך גם יצא למי שלא שמע על ויני ריילי להתוודע אליו. מדובר באחד הגיטריסטים המעניינים והפוריים ביותר שצמחו מהגל החדש המנצ'סטרי שהובילה חברת פקטורי, אשר כבר שנים פועל תחת השם The Durutti Column (את סיפור המעניין סביב השם נשאיר לאכסדרה אחרת).

לכבודם של וינסנט קומפאני, מרואן פלאיני ועדנאן יאנוזאי (שכחתי מישהו?), קטע יפהפה שלהם בשם For Belgian Friends

נערך לאחרונה ב: ‏19/9/13
  2. Mellow29 Kopite

משחק אחרון בהשעיה של סוארז, זה היה ארוך. נגד סאות'המפטון יותר מדי תחכום אין לנו, אבל התקפה די ישירה עם סטארידג', מוזס, בתקווה שגם סטרלינג ואלברטו - אמורה להיות שווה לפחות שער מול סוטון. איך נתפקד בהגנה זו שאלה אחרת.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רואה את אלברטו פותח. במקרה הטוב את קוטיניו יחליף סטרלינג ונשחק עם הנדו מאחורי סטרידג', במקרה הרע (והריאלי יותר, לטעמי) נראה בדיוק את אותן חוליות קישור+התקפה שראינו מול סוונזי רק עם אספאס מאחורי סטרידג'. ואלא אם אספאס פתאום ילמד להחליט מה הוא רוצה לעשות עם הכדור לפני הנגיעה הרביעית בו, יהיה קשה לפצח את סוטון ככה.

4. cityblues beter dead than red

בטח שכחת.
    את עדנאן הכנסת ואת דריק בויאטה המתוק שכחת?

שכחת לציין את אואזיס.
    ועוד להקה מנצ'סטרית שקצת נשכחה מאחור שנקראת דאבס (doves) שעשתה רוק משובח לא פחות.
    להקה של שלושה חברים ששניים מהם הם אחים (ג'ז ואנדי וויליאמס) שרופים על סיטי בדיוק כמו הגאלגרס המפורסמים.
    קחו שיר אחד מצויין שלהם,מי שלא אוהב שילך לדיסק ג'וקי ורחבת הריקודים (הייתי עדין).

נערך לאחרונה ב: ‏19/9/13
  5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ממש ארוך ומתיש. שיחקתם מצויין, תסיימו את זה כנראה עם ארבעה ניצחונות ותיקו. חלקם במשחקים קשים מאוד (וילה וסוונסי חוץ, מניו בית). פשוט לא מסוגלים בלעדיו, אה?

נערך לאחרונה ב: ‏20/9/13
  6. Mellow29 Kopite

לפרקים שיחקנו טוב בחלק ההתקפי, כמעט תמיד חסרה לנו האינטנסיביות המטורפת שבה הוא רץ ולוחץ, וזה מעבר לעובדה שהוא כדורגלן יוצא מן הכלל. מבחינת התוצאות אני ממש לא מתלונן (ולא ניגע במשחק מחר), עברנו את זה בצורה מעוררת הערכה, הרבה בזכות סטארידג' ומיניולה. אבל עדיין זה הרגיש ארוך ומתיש, ואני בכלל חשבתי שהרגע האחרון שלו במדי ליברפול יהיה שער השוויון נגד צ'לסי באותו משחק. אז אני שמח שנזכה לראות אותו שוב במדים שלנו.

אבל קודם כל סאות'המפטון...

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אשמח לראות אותו משחק אך ורק בפן המקצועי. ואני מאוד, מאוד מקווה שלר נחזור לימים שכל ההתקפה עליו, יש לנו הרבה יותר כלים מזה היום והוא צריך להבין שהוא חלק מקבוצה שלא תלויה רק בו עכשיו.

8. StevieG Member

דווקא שיתוף הפעולה של שניהם היה מוצלח יחסית.

9. Kompany Member

המשחק הוא דינמי מאוד, מהיר ומצד לצד, ניראה כאילו שהפנדל שהחטיאה נוריץ' בתחילת המשחק לא השפיע עליה במיוחד והיא הקבוצה היותר דומיננטית במגרש.
    עכשיו כשאני כותב את שורות אלה ורוצה להוסיף כמה היציאה של בנטקה היא מכה קשה בעבור אסטון וילה קוז'אק המחליף של הבלגי משתיק אותי עם כיבוש שער אחרי פעולה מצויינת של אגבולנהור.

באמת אחלה של משחק, אני נהנה

10. פול סקולס Member

זה מהמשחקים האלה שאתה אוטומטית בא להגיד עליהם "אחלה משחק", כי יש פול הזדמנויות וזה הקצב "הכי אנגלי שיש" (בתכל'ס רואים את זה יותר בליגה הגרמנית), אבל זה משחק בלי אמצע מגרש ואני פחות חסיד של הסגנון הזה.

אגב, כל פעם שאני רואה את אנדראס ויימן אני מתרשם ממנו.
    יש עוד דרך ארוכה עד שאני אחשוב שאולי שווה לנו לפזול לכיוון שלו, אבל כרגע הוא שחקן נחמד לכל הדעות.

... מפתיחת המחצית השנייה נוריץ' מפעילה מכבש שלא היה מבייש את יונייטד של השנים האחרונות. נראה אם זה ישתלם בסוף, או שמא הם יחשפו את עצמם למתפרצות.

נערך לאחרונה ב: ‏21/9/13
  11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מרכז מגרש או לא, אני נהנה מהמשחק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

הבולגרי של אסטון וילה שחקן מעניין, רק שהוא כל פעם נופל בפעולה האחרונה וככה הוא כנראה לא יקנה את מקומו בהרכב.

בינתיים האורחת עומדת בלחץ של נוריץ', אבל יהיה לה קשה מאוד להחזיק ביתרון ככה עד לסיום.

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

מיניולה, טורה, אגר, סאקו, סקרטל, ג'רארד, לוקאס, הנדרסון, אספאס, מוזס, סטארידג'.

הרכב הזוי של רודג'רס.
    יש לך 4 בלמים שבאיזהשהוא מקום לכולם מגיע לשחק... מבין את זה. אבל אני מצטער, לשחק עם ארבעתם בהגנה כששניים מהם (אני מניח טורה וסאקו) מגנים זה ממש אבל ממש לא פתרון. היום להתקפה שלנו לא תהיה שום תמיכה מהמגנים, ובמשחק שאנחנו חייבים להבקיע בו ולנצח, אז מה עשינו בזה? החלטה רעה מאוד.

סקרטל זה בלוף שבסופו של דבר ידוע וברור לכולנו שיתפוצץ ואז הוא שוב יאבד את מקומו בהרכב. זה שחקן שניסינו להפטר ממנו בקיץ, מספיק עם ההעמדת פנים - שיחזור לספסל לטובת שחקנים טובים ממנו.

בקישור לא השתנה כלום, בהתקפה רודג'רס עשה את ההחלטות הקלות... לדבוק באספאס שפשוט לא מגיע לו לפתוח את המשחק, במקום להמר על סטרלינג או אלברטו שכבש שלושער במדי הU21 באמצע השבוע.

התרגלתי מרודג'רס לראש פתוח ולא לקבעון ולכן ההרכב הזה קצת מאכזב אותי.

13. Mellow29 Kopite

רק אני רואה את הסתירה בהודעה שלך? אתה מדבר על כך שהתרגלת מרודג'רס לראש פתוח ועל כך שזה הרכב מקובע, אבל להעלות את ארבעת הבלמים שלך (שהם ארבעת שחקני ההגנה הטובים בקבוצה שלך ונמצאים בכושר טוב משמעותית מוויזדום ואנריקה) זה לא נחשב "ראש פתוח"? או שהעניין הזה של "קבעון" הולך רק על החלטות לא סטנדרטיות שלא מרוצים מהם, וההחלטות הלא צפויות שכן מרוצים מהם נתפסות כ"ראש פתוח"?

את כל העניין בהגנה ממש לא ראיתי מגיע. חשבתי שאנריקה פתח לא טוב את העונה אבל בלי סיסוקו אין לו תחרות, אז רודג'רס די מפתיע פה. גם הירידה של וויזדום לספסל מוצדקת לחלוטין. נראה איך זה יעבוד במבחן התוצאה - התרומה ההתקפית שקיבלנו מאנריקה וויזדום העונה הייתה אפסית, מי שלא ישחק באגפים יצטרך להתעלות מעל זה.

בהתקפה לצערי זה היה צפוי, רודג'רס נותן לאספס הרבה יותר קרדיט מאלברטו למרות ששולם על שניהם סכום די דומה. אני מבין שאלברטו הוא פרוספקט לעתיד ואספס אמור להראות יותר כבר עכשיו, אבל הוא בכושר ממש רע כרגע. הופעה רעה נוספת שלו זה משהו שיותר מדאיג אותי מהבחירה בהגנה.

LFC Subs: : Jones, Kelly, Sterling, Enrique, Wisdom, Ibe, Alberto

Confirmed @SouthamptonFC team v #LFC: Boruc, Clyne, Fonte, Lovren, Shaw, Wanyama, Schneiderlin, Lallana, Rodriguez, Lambert, Osvaldo
    subs v : K. Davis, S. Davis, Ramirez, Ward-Prowse, Cork, Chambers, Hooiveld

על הנייר הרכב מאוד מרשים של סאות'המפטון מהקישור ומעלה. שניידרלין-וונאיימה יכולים לעשות צרות רציניות לקישור שלנו. גם החלק ההתקפי נראה די מאיים.

14. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אממ, לא, זה לא ראש פתוח, אני לא חושב שרודג'רס מצפה מסאקו וטורה היום למשהו שאנחנו לא מצפים לו, הוא יודע מה הוא יקבל, זה לפטור את עצמך מלקבל החלטות קשות ולהושיב מישהו בחוץ וזה עלול להיות על חשבון הקבוצה כי אתה מול סאות'האמפטון בבית, משחק עם 2 בלמים קלאסיים בתור מגנים כשיש לך את אנריקה וקלי על הספסל.

אנריקה תרם התקפית העונה יותר ממה שסאקו יתרום היום, הוא לפחות חורש את הקו, לוקח איתו שחקני יריב ומושך תשומת לב, עושה תנועה... דברים שאני פשוט לא מצפה מבלם לעשות בעמדה הזאת.

15. cityblues beter dead than red

נוריץ' שוב דפקה לי טופס ווינר (שמתי X).

כריס האוטון מסרס אותם,קבוצה עם כ"כ הרבה כשרונות צעירים ואף אחד לא מבין בדיוק מה הוא צריך לעשות.סנודגראד,וולפסווינקל,גארי הופר,רדמונד,פילקינגטון...ואף אחד לא עושה את מה שצריך לעשות.

גוזאן בהצלת ענק בדקה ה-88 מציל את הוילה...אבל איש המשחק שלי הוא קיריון קלארק שהיה ענק ותיסכל את הכנריות.

כמה שבנטקה היה חסר היום,אם היה משחק הייתי שם על וילה בלי למצמץ.