צ'לסי 2008\2007

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י KirkH, ‏1/6/07.

1. Bridge Member

אני לא מבין איך רונאלדיניו (שיעלה לא פחות) אופצייה טובה יותר מרוביניו. הוא הימור גדול פי 3 ממנו. כנ"ל לגביי באסטין שוויניישטייגר שלא עשה הרבה בבאיירן (לפחות במשחקים הלא מעטים שראיתי אותו).

וביורו הקיצוני הנפלא הזה הראה שהכדורגל האנגלי זאת אינה הבעיה אלא כמות הכישרון האפסית שלו היא הבעיה. אין לו שום יכולות מיוחדות, לא מהיר, כמות טכניקה קרוב לאפס, יכולת הגבה לא טובה במיוחד. אני מתפלא איך שחקן כזה הגיע לליון ואיך הוא לא נמצא בבליגה הקטארית ששם מקומו האמיתי.

2. KirkH Member

הזילזול במאלודה מגוחך.

ההבדל בין רונאלדיניו לרוביניו מסתכם בשורה התחתונה - אחד מהם עשה את זה כבר, הוכיח שיש לו את מה שצריך, הראה שהוא מסוגל לתת את התפוקה לאורך זמן. השני הוא פוטנציאל לא ממומש מאז שעזב את ליגת החופים של ברזיל. אף פעם לא הבנתי מה אנשים מתלהבים מרוביניו. הוא גירסה צעירה ומפותחת של דנילסון, כולה יש לו עוד טריק או שניים ברפרטואר הדריבלים שלו, אבל עד שפלאטיני לא יתחיל לתת נקודות לקבוצות שמעבירות הרבה שחקנים על קו האמצע זה לא ממש פרודוקטיבי.

לגבי דידי. השאלה היחידה בהקשר שלו הייתה תמיד מה מצב הרוח שלו. כשהוא מרוצה הוא אחד החלוצים הגדולים בעולם. אני חושב שהשקט התעשייתי סביבו מאז סיום העונה מלמד על הרצון שלו להישאר - הרי הוא כבר הוכיח שהוא יודע היטב איך עובדים הדברים וכשהוא רוצה משהו הוא ישר רץ לתקשורת, אם הוא היה רוצה לעזוב כבר מזמן היו מסתובבות כל בוקר שמועות על טיסות לאיטליה וחיפושי דירה בברצלונה...

אני גם לא חושב שהאגו שלו קשור לעניין, הוא יהיה סופר סטאר בכל מקום שאליו הוא ילך בדיוק כמו שהוא בצ'לסי. מבחינתו מה שחשוב זה לקבל הזדמנויות להבקיע ולא לשמש כמוריד כדורים נטו כמו שהוא היה בעונה הראשונה שלו בגשר.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני חייב לציין משהו בקשר לרוביניו. אני אשמח לראות אותו בגשר מהסיבה שאני פשוט חושב ומאמין שיש לו את זה, עד עכשיו זה ברור והכל הנכון שהוא רחוק היה מלהוכיח את עצמו לטווח ארוך, אבל אני בהחלט חושב שהוא מסוגל. יש לו פוטנציאל ואפשר לממש אותו למשהו טוב.

4. john Member

כאחד שראה בערך המון משחקים של ליון בתקופת מאלודה בה, כל מה שהזכרת בערך דני היה אצלו. הוא היה השחקן הכי טכני בליגה הצרפתית, המון חשיבה, הגבהות שלא נדבר, כל קרן שלו ההייתה משהו יפה, אגף שמאל היה אצל ליון אחד מהחזקים בליגה בהחלט. כל הגנה לא הסתדרה איתו. הוא זכה גם בתואר שחקן העונה בליגה הצרפתית. לא סתם זוכים בגביע כזה.

אז מין הסתם שמוריניו הביא אותו הוא היה שווה משהו, עכשיו באה הנפילה לצערי, ממש חבל.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ריאן ברטרנד הושאל לנוריץ עד חודש דצמבר, יצא לי לראות אותו כמה פעמים גם ששיחק כמגן וגם בקישור, מה עם איזה צ'אנס או משהו בהרכב? אני חושב שהגיע הזמן.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם לא מבין את הדיבור על מאלודה.
    ראשית, אני זוכר שהוא היה אדיר בצ'אריטי שילד האחרון נגד יונייטד (אני אפילו זוכר שאמרתי לחבר "איזה שחקן הם הביאו"), על התקופה בליון באמת אין צורך להרחיב, הבן אדם כנראה קצת קוטר ויש לו אופי לא משהו, צרפתי, בכל זאת, אבל לא משהו שאי אפשר לתקן.

7. George Best Member

מאלודה שחקן עם הרבה כדורגל,
    וכל השנים בליון וגם בנבחרת צרפת מראים זאת.
    עונה אחת פחות טובה שלו(שגם בה ראינו לא מעט כישרון ומשחקים מצוינים) לא הופכת אותו או כל שחקן אחר ל"אפס מאופס" או משהו בסגנון.
    הרבה מאוד שחקנים בצ'לסי העונה היו פחות טובים משנים עברו, זה לא הופך אף אחד מהם לחסרי מושג.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואסור לשכוח שהבן אדם בעונה הראשונה באנגליה, הוא קיצוני והוא נדרש להרבה יותר זריזות ומהירות מחשבה לפני שהוא נוחת, זה אולי מסביר את האמרה השחצנית משהו על כדורגל בלי שכל, הסתגלות העונה בהחלט תראה שחקן אחר.

9. john Member

ומה גיא אתה חושב שבליון היה לא יותר קל? חוץ מהחשיבות שהוא שחקן גדול וזה, היה לו אותו דבר. הליגה הצרפתית ליגה טקטית לא פחות מהליגה האנגלית (אם חושבים יחסי, אל תתפסו אותי על מילה), ליגה צרפתית מאופיינת בהמון דפנס, יכול להיות שהרמה בליגה הצרפתית יותר נמוכה, ורמת השחקנים אחרת... אז כן, אז אני מסכים עם דברייך.

10. Bridge Member

הוא בטח יחליף את ברידג' כשהוא יעזוב בעוד עונה או שנתיים ובסופו של דבר את אשלי קול.

ומשחק אחד טוב של מלודה הופך אותו לשחקן גדול (ועוד במפעל לא חשוב)? אפשר לספור על שני ידיים את מספר המשחקים הטובים שלו.

אני בחיים לא ראיתי שחקן שהיה כול כך גרוע והפך בין רגע לוורד קלאס. הוא לא הראה שום דבר במשך עונה שמצדיק שיתנו לו הזדמנות נוספת. שחקן לא הופך לחזק יותר בין רגע (כול מגן כיסח לו את הצורה), שחקן לא הופך למהיר בין רגע. אין במשחק שלו שום דבר מיוחד, טכניקה בסיסית מאוד, אי יכולת לעבור מגנים, בעיטה בינונית, יכולת הרמה בינונית. עדיף להשים את טל בן חיים כקשר שמאלי מאשר לתת לשחקן הזה ללבוש חולצה של צ'לסי שוב.