צ'לסי 2009/2010: דאבל!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י KirkH, ‏17/6/09.

1. ArsenalFan Member

דיווחים חזקים מאוד על כך שריקרדו קארבליו סיים את תפקידו בצ'לסי ויעבור בימים הקרובים לאינטר (דווקא עכשיו כשמוריניו עזב? מעניין). במקומו צ'לסי עומדת להחתים פורטוגלי אחר, ככל הנראה- ברונו אלבש מפורטו.

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/...runo-Alves.html

2. KirkH Member

היום בו ריקי קארבאליו ייפרד לשלום מסטמפורד ברידג' יהיה אחד הימים העצובים לדעתי. אני מחזיק מהפורטוגלי לא פחות ממודל לחיקוי בכל הקשור לדמותו של הכדורגלן המודרני - גם מקצועית ולא פחות מכך בכל הקשור להתנהלות כשחקן כדורגל מחוץ למגרש.

אומנם רוב הקרדיט תמיד הלך ל"סופר-סטארים" כגון טרי וצ'ך. אבל על המגרש, מהיום שהוצנח על ידי מוריניו לעמדת הבלם אי שם לפני שש עונות, ריקי קארבליו הוא שחקן ההגנה מספר 1 של צ'לסי. אני זוכר לו כל כך מעט תקופות חלשות לאורך הקדנציה שלו איתנו, זה פשוט בלתי נתפס.

אחד מהשחקנים הכי פחות מוערכים בעידן המודרני של צ'לסי כאשר מדובר על יחס מגורמים שמחוץ לקבוצה. ככל הנראה הסיבה לכך היא בפרופיל הנמוך שהוא מקפיד לשמור. אפילו בעונה שעברה כשרצה ללכת והכל היה מוכן למלחמה תקשורתית בדרך החוצה, גם אז הוא בקושי דיבר.

אני מניח שבמקום מסויים הוא מיצה את עצמו בגשר. להחזיק את עצמך שוב פעם לכל אורך ה-50 פלוס משחקים של העונה כולה בשביל הפרוספקט הדי חמקמק של זכייה בצ'מפיונס נראה לי בקשה מוגזמת מבחור שהגוף שלו מתחיל לתת את אותותיו ושבסך הכל גם מתקרב כבר לגיל פרישה (מה עוד שבאופן אישי את התואר של בלאטר הוא כבר לקח..).

הוא רוצה שינוי באווירה וזה מובן. הוא רוצה שינוי באינטנסיביות וזה מתבקש. אני מאמין שבניגוד לעונה שעברה, הקיץ הזה אם הוא יבקש לעזוב - ייתנו לו. גם הבחירה באינטר די מתקבלת על הדעת שכן הציפיות שם אחרי עידן מוריניו לא יהיו דומות לכאוס שישרור במדריד בלי שום קשר לתוצאות שהגאון יביא..

עבורנו כקבוצה זה עוד חלק קטן מתהליך בלתי נמנע של חילופי דורות. סך הכל הסגל הזה ברובו רץ יחד 4-7 שנים שזה מטורף בהתחשב בכך שזה לא שלד שרץ ביחד וסיבבו יש שינויים אלא קבוצה כמעט שלמה שלא משתנה יותר מדי במשך זמן כל כך ארוך. בסוף שחקנים יתחילו לנשור ואני אישית מעדיף את הסוג הזה של הפרידה (בשיא) מאשר את הדעיכה האיטית והדי כואבת יש לציין שרואים לא פעם אצל כוכבים גדולים שפשוט נגמרים מול העיניים..

אלכס לא בלם מושלם אבל בהחלט הוכיח את עצמו כשחקן שמסוגל להתמודד ברמות הכי גבוהות שיש. הוא הבחירה הטבעית לעמדת הבלם. זה גם דבר שהופך את המצב של הקבוצה בשוק ההעברות בהקשר של מציאת מחליף להרבה פחות אקוטית ולחוצה. זה אומנם הצאר אבל לא ילחצו אותנו לקיר כי אין עלינו לחץ. אם הסכום של הפורטוגלי שצויין בידיעה מתקרב למציאות - אני הייתי בוחן קודם את האפשרויות בשוק האנגלי הצעיר ובכך מקל עלינו עוד קצת את המעבר לשיטות הסלקציה של פלאטיני ובלאטר בקיץ הבא.

3. קינג לדלי Member

בלם ענק.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם חלק גדול מהדברים שלך קירק חוץ מהעובדה שעדיף שקארבליו ילך כבר הקיץ. חושב שעדיין מדובר בבלם מעולה, חושב שהייתם יכולים לקבל ממנו עוד שנה לפחות ברמה הגבוהה ביותר ולכן אני לא מבין את הצורך לשחרר אותו. לרצות שהוא ילך בשיא אולי טובה לזכרונות אבל רצון שהוא ילך כשהוא כבר לא מתאים מבחינה מקצועית היא חשיבה יותר נכונה. את הזיכרונות מקארבליו תמיד יהיה לך, גם אם בשנה הבאה הוא יאכזב למרות שאני חושב שגיל 32 הוא עדיין גיל שבו קארבליו יכול לתרום המון לצ'לסי.

5. KirkH Member

המשפט "עדיין יכול לתרום המון לצ'לסי" יהיה רלוונטי לתקופה ארוכה מאוד. הוא אף פעם לא היה יותר מהיר מאף אחד, הוא אף פעם לא היה זריז יותר מחבר'ה אחרים. הוא פשוט כל כך כל כך חכם ואינטיליגנטי במשחק שלו - אי אפשר ללמד את זה וזה גם לא נעלם כל כך מהר. ככה שאני די בטוח שיש לו עוד הרבה יותר משנה של כדורגל, השאלה הגדולה והמרכזית כאן היא מה מניע אותו, מה גורם לו לרצות את זה..

כרגע, כשמדובר בצ'לסי ובגשר אני מניח שהתשובה לשאלה הנ"ל היא - לא הרבה.

הוא עשה הכל הוא השיג הכל. זכותו לרצות לאתגר את עצמו מחדש. ובמקום אחר.

בסופו של דבר, הרי בין אם זה העונה הזו או עוד שלוש שנים - היום הזה בו ריקי יפנה את מקומו יגיע. ככה שהטיימינג הספציפי לא קריטי. הוא ישאיר בור גדול מאוד כשילך וזה לא משנה מתי זה יקרה.

6. דנידין Member

קארלו רוצה שוב להציב את קאקא כמוציא לפועל. מעניין רק אם העיסקה תצא לפועל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. כל עוד הוא לא זכה בליגת האלופות בגשר הוא לא השיג הכל בצ'לסי.
    2. בטח שהטיימינג הספציפי הוא קריטי. כל עוד קארבליו מתאים לרמות האלה וצ'לסי יכולה להשתמש בו צ'לסי מרוויחה. ברגע שקארבליו עוזב צ'לסי נחלשת ולכן ככל שתוכל להשתמש בו יותר ככה היא מרוויחה יותר.

8. KirkH Member

9. GiladG2 Member

יכול להיות שהוא יעבור בגלל שנמאס לו מהבנות האנגליות? או שלבנות נמאס ממנו והספרדיות עוד לא מכירות אותו?

בכל מקרה, גם אם הוא יעזוב אני לא חושב שצ'לסי תיחלש בעמדה הזאת, ז'ירקוב יכול להיכנס למשבצת הזאת מצויין.

10. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

טרייד טרייד טרייד. רוצים את אשלי? תוציא מהם את בנזמה או היגוואין או לסאנה

11. AW forever Member

http://www.techfresh.net/wp-content/uploads/2006/10/nokia_aeon_concept-2.Xxx

שקאסיאס רק יסביר לו שאפשר לקנות במדריד את המודל הזה עם פונקציה של אקסטרה רטט והוא מגיע...

12. Ryan Giggs11 Member

עם כל הכבוד לז'ירקוב אני חושב שהוא לא יכול להחליף את אשלי קול שנמצא ברמה אחרת(לדעתי ביחד עם אברה המגן השמאלי הטוב עולם).

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/10
  13. GiladG2 Member

ובכל זאת, ז'ירקוב עשה עבודה טובה כשקול היה פצוע באמצע העונה וצ'לסי לא הראו סימני חולשה מי יודע מה מהעמדה הזאת. קול מגן מצויין, אבל.. 'השלם עולה על סך חלקיו' במקרה הזה.

14. Rudess Member

אם אין אנטנה, קשלי לא קונה.

15. KirkH Member

אוהדי פראנסנל מוזמנים לחזור לדיון שלהם לדסקס על אורך האנטנה שונגר אכל / יאכל עם השמוק של ווילי הבוגד.

ז'ירקוב נתן עונת בכורה די פרווה לדעתי. לא, הוא לא שיחק גרוע, רחוק מזה. אבל יש חתיכת הבדל בין הטופ של הטופ (לא כמושג תלוש אלא משהו שכן מייצג את המציאות) ובין להיות לא רע.
    יש לו פוטנציאל, יש לו יכולות אבל נכון להיום - גם סכום הזוי של 30 מיליון פאונד על שחקן בן 29 לא שווה פרידה מאשלי קול.