צ'לסי 2011/2012

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י KirkH, ‏9/7/11.

1. KirkH Member

http://gregtheoharis.files.wordpress.com/2010/08/chelsea.Xxx צ'לסי 2011/12

אז מה היה לנו

מהיום הראשון של העונה היינו במצב הכי קשה שיכול להיות. אני לא יכול לתאר לעצמי עומס ציפיות גדול יותר מאשר ניסיון לשחזר עונת דאבל ראשונה בהסטוריה של המועדון.
    אלא אם כן ישנן נסיבות יוצאות דופן, עונות מוצלחות גורמות אוטומטית לסוג של אופוריה. זו תהיה הדרך הקלה ביותר להסביר את האפאטיות שגילו הצוות המקצועי וההנהלה במהלך הקיץ שעבר. בעוד הקבוצה נפרדת ממספר עמודי תווך דוגמת מייקל באלאק, ג'ואי קול ובראש ובראשונה ריקארדו קארבאליו - מצעד המצטרפים לקבוצה המשיך להיות דליל ביותר, המשך ישיר לקו בו נקטה הקבוצה גם בשני החלונות שקדמו לזה של אוגוסט אשתקד. דניאל סטארידג', יוסי בניון וילד ברזילאי עם היסטוריה קצרה בפורטוגל היו למצטרפים המשמעותיים היחידים לסגל כאשר לפחות על פי ההצהרות, את הערך המוסף היו אמורים לספק ילדי האקדמיה (שיובאו ברובם מאקדמיות של קבוצות אחרות)...

על הנייר זה נראה נורא נחמד. בפועל אנצ'לוטי היה נאמן להצהרות לגבי ניסיון אמיתי לשלב את הצעירים בערך עד משחק גביע הצדקה. איך שלא קוראים בימינו לאותו מפגש פתיחת עונה בוומבלי - צ'לסי לא פיספסה את ההזדמנות לספק הופעה אנמית ראשונה עוד לפני תחילתה הרשמית של העונה בדרך להפסד מול מנצ'סטר יונייטד ורקורד משחקי קדם עונה שכלל ניצחון אחד בלבד.

http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Clubs/Club_Home/2009/7/25/1248531521735/Carlo-Ancelotti-001.Xxx
    אנצ'לוטי, לא הגיב כראוי להתפתחויות

באופן די הזוי, פתיחת העונה הייתה לא פחות מרשימה מהסיום של עונת הדאבל. בחודש ומשהו הראשונים של העונה צ'לסי נראתה דורסנית מאי פעם בדרך למקום הראשון ופער בן חמש נקודות בסוף חודש אוקטובר.
    אך כאמור, כל העניין היה די הזוי ולא קשור למציאות. בתחילת נובמבר פוטר ריי ווילקינס מתפקידו כעוזר הראשון של קארלו אנצ'לוטי והקבוצה רצה עם או בלי קשר לרצף מזעזע של שישה משחקים ללא ניצחון כולל משחק מביך במיוחד בגשר שהסתיים בתבוסה 0-3 לחתולים השחורים מסנדרלנד.

מקום רביעי בסיום השנה האזרחית הלחיץ מספיק את ההנהלה על מנת להנחית בגשר שני שחקנים בהשקעה של יתר משבעים מיליון פאונד. פרננדו טורס ודויד לואיז הצטרפו. אבל עם ביטחון בריצפה, פציעות מרובות לשחקני מפתח בו זמנית ובעיקר מנג'ר שמפחד משינויים ההשתפרות הייתה מזערית והיכולת של הקבוצה השתפרה מעלובה לבינונית.
    דווקא ממרתפי המקום החמישי והסכנה המוחשית למקום בצ'מפיונס - הגיע ניצחון לא אופייני לעונה, מול המובילה מנצ'סטר יונייטד, כולל חזרה מפיגור וכן.. סיוע לא צפוי מהחבר'ה בשחור.
    חודשיים מאוחר יותר, ובעיקר 7 ניצחונת ב-8 משחקים הביאו את צ'לסי לפאטה מורגנה המושלמת. משחק שעל פניו יכול לפתוח לחלוטין את מאבק האליפות. היריבה: אותה מנצ'סטר יונייטד. אחרי 37 שניות כבר היה ברור גם לאופטימיסטיים הגדולים ביותר שהקבוצה לא תגיע לנווה המדבר העונה.

בשורה התחתונה, זה נגמר עם מקום שני מכובד בליגה (את העובדה שהוא לא היה אמור להיות שלנו אני זוקף לחובת היריבות), הדחה מפתיעה מהגביע האנגלי מול אברטון בדו קרב מהנקודה הלבנה שהביאה לסיום כמעט שלוש שנים ללא הפסד במפעל. ניוקאסל הסתדרה מצויין עם הרכב חלש של צ'לסי בדרך לשלב הבא בגביע הליגה. בצ'מפיונס ליג רומאן שוב נאלץ לראות את הקבוצה שלו דורסת כל דבר שזז בדרך למאני טיים. שם מנצ'סטר יונייטד נתנה שתי הופעות שהוכיחו מעל לכל ספק מי הייתה הקבוצה הטובה יותר.

http://www.thesportsmirror.com/wp-content/uploads/2010/11/ray-wilkins.Xxx
    ווילקינס, העזיבה שלו סימלה את תחילת המשבר הגדול

הרפורמה החדשה של משרד התחבורה

כמיטב המסורת של הבירוקרטיה הישראלית, גם הרפורמה בצ'לסי התעכבה הרבה מדי זמן. המגרעות של אנצ'לוטי באו לידי ביטוי היטב עוד בעונת הדאבל ובמובן מסויים ביזבזנו עונה שלמה בה היינו צריכים לפחות לבדוק אם החבר'ה הצעירים שהמועדון כל כך בונה עליהם אכן מסוגלים להפוך לשחקנים מן המניין.

אבל לאחר לא מעט חבלי לידה ובעיקר שמועות, הוחלט במשרדי הצאר להעדיף את אנדרה וילאס בואס הצעיר מפורטו על פני הידינק ויתר המועמדים. ואם זה לא מספיק, אז כבונוס קטן גם החתימו את רוברטו די מטאו כעוזרו הראשון.
    כמו כל רפורמה שאפתנית, נצטרך כנראה להמתין בסבלנות עוד תקופה מסויימת עד שנוכל להתחיל לדבר על הצלחה או כישלון. בינתיים ניתן רק לומר כי הכיוון הוא נכון ושהמערכת כולה הייתה חייבת ניעור רציני. מאמן חדשני, עם שיטות שונות מאלו שהונהגו בגשר בשנים האחרונות, עם ראייה מעט שונה לגבי המשחק - זה בדיוק מה שהרופא היה חייב לרשום למועדון.

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01933/Di_Matteo-Villas-B_1933903c.Xxx
    בואס ודי מטאו, ינסו להחזיר את המועדון לדרך ההצלחות

דיבורים כמו חול ולוקה מודריץ' עדיין לא כחול

עם או בלי קשר לכך שההגעה של המנג'ר החדש התעכבה לא מעט, בינתיים עדיין לא הוחתם אף שחקן (למעט פיאזון הברזילאי הצעיר שהוחתם בשנה שעברה ויגיע רק בינואר). אין טעם אפילו לנסות ולנחש מי יגיע על פי גלי השמועות היות והם מזמן הפעילו את גלאי הצונאמי שעל החוף. ברגע שיוחתמו שחקנים או לחילופין ישוחררו שחקנים מן הסגל הקיים נוכל להתחיל לנסות ולהעריך את הכיוון אליו AVB מנסה למשוך.

עד אז מנערים אבק בגיזרת האקדמיה ומאווררים קצת את השורות. נמנייה מאטיץ', מייקל מנסיין, פאביו בוריני, וג'ק קורק נמכרו בעוד ג'פרי ברומה הושאל לשנתיים.

http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/00800/anelka_682x400_800275a.Xxx
    בינתיים אין שינויים, הסגל הישן עדיין מחובר לו יחדיו

המנטרה השנתית לאוהד הממוצע

אחרי מספר לא מבוטל של עונות שבין אם הסתיימו בצורה מוצלחת ושמחה ובין אם בכישלון מהדהד - הסיגנון נשאר זהה. נקווה לראות משהו מעט שונה העונה. משהו חדש ורענן. מה שבטוח, שיהיה הכי כחול שיש!

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01518/terry-lampard-pa_1518892c.Xxx
    בתקווה לעונה עם כמה שיותר תמונות כאלו

2. skyday20 Member

צ'לסי, עדיין קבוצה מאוד טובה.
    שוב פעם החליטו שכדאי לרענן את השורות בעמדת הקואץ'. לא משנה כמה תארים מקומיים הכחולים יקחו, רומן לא ירגע עד שמדליית הזהב של ליגת האלופות תהיה בכיס שלו. לדעתי עונת פריצה עבור ג'וש מקאקראן, באמת שחקן עם יכולות נהדרות וגם מאוד מחושב, בטוח בעצמו למרות הגיל הצעיר. הסגל הישן הוא עדיין חזק ומרשים.
    Dont fix what's not broken. צריך לשמור שלא יהיו זעזועים בצוות המקצועי לאורך כל העונה. שנה שעברה אחרי סידרת משחקים יפים הפיטורים של ווילקינס, ממש הרסו את המרקם של הקבוצה.
    המאמן אנדרה ווילאש בואש, ישחק בצורה מודרנית, מהירה ומהנה בשביל האוהדים בברידג'.
    יכול להיות שנראה כמה דברים חדשים ממנו, בדרך שהוא מתנהל עם השחקנים והתקשורת.
    הוא אמר שהוא לא רוצה למשוך את תשומת הלב, למאבקים עם סר אלכס, אלא רק להתרכז בקבוצה שלו. זה כבר טוב. החדש הלבשה של צ'לסי חזק בצורה לא רגילה טרי ולאמפארד ממש מחליטים הרבה דברים, כך שאנדרה צריך ליצור רושם טוב מהר כדי שהכוכבים יכבדו אותו וילכו לפי הדרך שלו.
    בסך הכל נראה לי שהכחולים יתמודדו חזק על האליפות. הקבוצה מחוברת הרבה שנים, בניגוד לסיטי שכל הזמן מחליפה שחקנים. ויונייטד בתהליך של חילוף דורות במועדון. ובארסנל אפשר רק לקוות לטוב.
    http://soccernet-assets.espn.go.com/design05/images/2010/0929/joshmceachran20100929_275x155.Xxx

1st comment on chelsea

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/11
  3. Ian Wright Member

כמו שרשמתי בעבר, אני חושב ש-AVB הוא המאמן המעניין ביותר שהגיע לפרמיירליג מאז הפורטוגלי הקודם שהגיע לגשר, ז'וז'ה מוריניו שמו. אחרי עונה אחת מדהימה עם פורטו, AVB בגיל 33 מקבל את המפתחות באחד המועדונים הלחוצים בעולם. מועדון שבו תזכה בתואר גדול ותמשיך, מועדון שלא תזכה בו בכלום ואתה תראה את עצמך הולך הביתה מהר מאוד(אומנם עם כסף טוב בכיס ותודות רבות לרומן).

מאמן בצ'לסי היום זו אולי העבודה הקשה ביותר שיש במשרות האימון בכדורגל העולמי. אתה צריך להשתלט על חדר הלבשה מנוסה עם המון אגו, אתה צריך לרצות את הבעלים עונה אחרי עונה בזכיית התארים הגדולים ורצוי עם שילוב כמה צעירים מהאקדמיה שבה רומן אברמוביץ' השקיע כ"כ הרבה, ונכון להיום אתה גם צריך להתחיל תהליך בבניית קבוצה חדשה בצ'לסי ביחד עם השלד הקיים, תהליך שהיה צריך כבר לקרות לפני שנים. למעשה עדיין מדובר בשלד שמוריניו בנה בזמנו עם כמה שיפוצים קלים מהצד. AVB לא רק שיהיה חייב לבצע רכש נכון לשם שינוי לעומת המאמנים הקודמים, הוא גם יצטרך לדעת לבצע שינויים תוך כדי תנועה אם יהיה צריך. זו תהיה הנקודה החשובה מבחינתי ולדעתי גם מבחינת אוהדי צ'לסי. כמו שקירק כתב, גם בעונת הדאבל, אנצ'לוטי לא ידע לחשוב על דברים חדשים ולבצע שינויים כאלה או אחרים שהיה צריך. ראו כבר אז את החסרונות שלו כמאמן גם בעונה כזאת.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

את העונה הקודמת טחנו כבר מספיק, בשורה התחתונה אנצ'לוטי סיים את תפקידו בצדק, על דרך העזיבה אפשר להתווכח, אבל האיטלקי סיים את תפקידו בצדק, ותודה רבה לו על דאבל נהדר שהביא אלינו.

בקשר לעתיד. דבר ראשון על הקווים יהיו אנשים שאני שמח שהקרדיט ניתן להם, בואס צעיר מאוד, ולכן בכל זאת יש את השאלה האם, עם הנסיון המועט שצבר בעמדות מפתח, הוא יוכל להתמודד עם הלחץ בתפקיד הזה והמטרות הגבוהות של המועדון.
    מבחינת סגנון משחק אני מקווה שנראה את מה שכולם מדברים עליו, אבל לא פחות חשוב מי מתוכנן להיות בתוך הסגנון הזה, אין ספק שיש עמדות שצריך לרענן. אנלקה חייב ללכת, חייב לבוא שחקן התקפה חדש, מרענן, למאלודה אני מניח שעדיין יש מה לתת, אבל זה יקרה רק אם ישחק בעמדה שמתאימה לו- בשלישיית ההתקפה (או חלק מההתקפה), ולא בתור מושיע מהקישור. מה שמוביל אותנו לאסיין, שהפציעה שלו משאירה את ראמירז ולמפארד בתור קשרים, וסימן שאלה אחד לצידם, אני מקווה שזה סימן שאלה ולא מיקל. והגיע הזמן שמקאקרן יקבל הזדמנויות במשחקי ליגה בתור שחקן הרכב, עד שלא נראה לא נדע.

לא עשינו שום דבר בקיץ פרט ללשחרר שחקני אקדמיה, יש מה לשנות בקבוצה הבכירה, נחכה להתפתחויות.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ניתן פה סיפתח עם שמועה הזויה משהו...

על פי דיווחים בספרד צ'לסי נקשרת לפפה ודי מאריה... במיוחד לדי מאריה, שמשא ומתן בקשר לחוזה שלו מול ריאל מדריד עלה על שרטון ונראה שהוא בדרך לצ'לסי, כנ"ל פפה שמסיים בקיץ הבא חוזה.

נשמע תלוש מדי.

6. Prometheus Member

מפפה אף פעם לא החזקתי, זה נכון שהוא אתלט על, אבל הוא טיפש מדי בשביל להיות הרכב של קבוצה גדולה לדעתי.
    דווקא מדי מאריה לא ציפיתי לכלום, וחשבתי שהוא פלופ כאשר ריאל הביאה אותו, אבל הוא הפתיע אותי השנה.

אם יש שחקן שבאמת תפור על צ'לסי זה האלק של פורטו, מחליף אידיאלי במקום אנלקה. נראה אם AVB יביא איתו מישהו מפורטו.

7. Ian Wright Member

מה בעצם עתידו של אלכס בקבוצה? הרי לפי השמועות AVB מחפש בלם(בריטי ככל הנראה).

8. KirkH Member

אם זה בשביל לפנות מקום לבלם אנגלי (דאן / קייהיל) יש היגיון מסוים בשיחרור של אלכס.

אני חושב שגם אלכס עצמו מבין שסיכוי אמיתי להרכב ראשון בצ'לסי בלי הצורך להסתמך על פציעה של מישהו אחר - אין לו בשנתיים הקרובות. בגילו זה מתבקש לנסות למצוא סיטואציה טובה יותר. הוא מספיק איכותי בשביל מקום מובטח בהרכב בקבוצה איכותית כמו באיירן שקושרה אליו.

אם מביאים בלם אחר שמבין שהוא כרגע בלם שלישי ואין לו בעייה עם הסיטואציה - אני חושב שזה מהלך טוב של צ'לסי. אלכס לא יכול להוות אלטרנטיבה ליום שאחרי ג'ון טרי, זו אופציה קצרה מדי.

לגבי החבר'ה של ריאל.
    די מאריה הוא שחקן כנף קלאסי שלטעמי אנחנו חייבים להתחזק בלפחות אחד מן הסוג הנ"ל. הוא קצת פזיז לטעמי ולא פעם מעדיף לקבור את הראש בדשא ולהיכנס עם הראש בקיר (במגן שמולו), אבל עם מהירות מסחררת כמו שלו וטכניקה מעולה, הוא בהחלט יכול להפוך ללהיט בגשר. איך שלא יהיה, נראה לי כמו תרגיל קלאסי של סוכן. קשה לי לראות את ריאל מוותרת עליו, בטח שלא כל כך מהר.

פפה זו כבר אופציה יותר מוחשית. הוא נגר לא קטן אבל בטח שפחות טיפש מהקונוס שלנו. אם השמועות על אסיין מתממשות והוא מפסיד חלק גדול מן העונה אני אשמח לראות כל שחקן שימנע מהקונוס להריח את הדשא.

9. Ian Wright Member

נראה לי חבל לבזבז את הזמן בכתיבה על שחקני מפתח בריאל מדריד. בטח על די מאריה שהגיע רק העונה לקבוצה והיה מהשחקנים המצטיינים.

פפה זה הפיתרון שלך? הוא הרי לא באמת קשר אחורי למרות ששיחק כך בסדרת המשחקים מול ברצלונה במהלך העונה האחרונה ואפילו הרשים לטובה. לא נראה לי שהסבה לעמדה הזאת תצליח לאורך עונה שלמה. אם כבר מביאים קשר אז צריך להביא קשר אמיתי. אופציות לא חסר בשוק, כסף בטח לא חסר לצ'לסי.

10. KirkH Member

כמו שאמרתי, כל עוד זה לבחור בין מיקל ובין אופציה אחרת - יהיה קשה לשכנע אותי שיש אופציות רעות מהקונוס. כולל פפה על הצורך שבשינוי התפקיד שלו.

11. JohnTerry26 Member

בנוגע לאלכס, חזרו השמועות שהוא יעבור לבאיירן.

לגבי העונה הקרובה, הייתי מאוד אופטימי מאז שבואש נחת אצלנו, ואני חשבתי שעם שניים-שלושה שחקנים חדשים בעמדות הנכונות נוכל לשכוח מהעונה שעברנו, אבל אני חייב לומר שהפציעה הזאת של אסיין, ואני מקווה שאני מגזים, הרסה משהו מהתכניות. אני אישית לא יכול לחכות שיגידו מה בדיוק החומרה של הפציעה. בוא נאמר שהוא לא ישחק העונה, אני לא מאמין שקישור של מיקל-רמירז-למפארד ייקח אותנו לאן שאנחנו רוצים. וביחד עם הרצון ואולי גם הצורך(תלוי בלמפארד בעיקר) לרכוש קשר התקפי, באמת שאין לי מושג מה יהיו התכניות החדשות. לדעתי לא תהיה ברירה אלא לעשות מהפכה בקישור, והשאלה היא אם אפשר בכלל.

בנוגע לשאר העמדות, ברור שמשהו חייב לקרות בגזרת האגפים. אני מסכים עם לירן שצריך להמשיך לתת קרדיט למאלודה, אני מאמין שאם יבוא מישהו לצד ימין של ההתקפה, מישהו משמעותי(האלק לדוגמא או אגוארו) מאלודה ידע להשלים אותו מהצד השני. וכשסטארידג' ודרוגבה שאני מקווה שישארו, משתלבים ברוטציה, אני לא חושב שצריך יותר מלהחליף את אנלקה באחד מאלו שהזכרתי או מישהו דומה.

ואגב שמועות תלושות, בסקיי ספורטס פירסמו לפני כמה ימים שאנחנו אחת מכמה קבוצות(יחד עם ליברפול וארסנל אני חושב) שמחכות לראות מה קורה עם מיקה ריצ'ארדס והחוזה המתחדש או הלא מתחדש שלו בסיטי(עניינים כספיים בינו לבין הקבוצה). זה לא נשמע הגיוני שסיטי יוותרו עליו, אבל צריך ללכת עליו בכל הכוח לדעתי אם באמת יש סיכוי. מגן מושלם בשבילנו. למרות שלא מפריע לי שאיבנוביץ' ימשיך לשחק בתפקיד כשבוסינגווה מנסה לחזור לעצמו פה ושם.

12. Ian Wright Member

צ'לסי צפויה לתת הצעה חדשה לטוטנהאם בסכום של 30 מיליון פאונד עבור לוקה מודריץ':
    http://www.guardian.co.uk/football/2011/ju...hotspur-chelsea

כמו כן, יש שמועות בטוויטר שבגלל הפציעה של מייקל אסיין אולי תהיה פה חזרה של סקוט פארקר לצ'לסי.

13. KirkH Member

סקוט פארקר בחיים לא יקרה. הבחור לא מקבל הצעות מקבוצות מרכז טבלה כי הוא לא ברמה הזו. הוא לא יחזור לצ'לסי הוא גם לא מתאים לשום דבר שהקבוצה רוצה לעשות.

14. Ian Wright Member

15. JohnTerry26 Member

יש תגובה רשמית מהמועדון לגבי הפציעה של אסיין:

Following injury to his right knee in training last week Michael Essien had surgery today to repair a ruptured anterior cruciate ligament and meniscus.

The surgery was successful and Michael's full recovery could take up to six months.

Andre Villas-Boas said: 'Everyone at Chelsea wishes Michael well for his recovery. His team-mates and all the staff and I look forward to helping him return to playing as soon as possible.'

http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0...2390624,00.html

מכה קשה אין מה לומר. מאמין שיבוא קשר חדש די מהר עכשיו. אולי צריך אפילו שניים.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/11