צ'לסי 2013/14

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י d1231, ‏24/6/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. d1231 Member

קצת חדשות מהימים האחרונים:

- ואן חינקל קרוב מאוד, על פי דיווחים הוא קיבל הבטחות ממוריניו לגביי מקומו בקבוצה בעונה והשתכנע. יש גם ציטוט של הסוכן שמאשר את זה אבל המקור שלו הוא בטוויטר? (חשבון של אתר כדורגל הולנדי עם יותר מ100 אלף עוקבים) ולא ראיתי שום אתר אחר משתמש בו אז האמינות מוטלת בספק. עכשיו שהוא סיים עם אליפות אירופה ההעברה יכולה להיחתם כול רגע. סכום ההעברה צפוי ליהות 7-8 מיליון יורו.

- שם חדש/ישן עלה לעמדת הבלם: קורט זומה מסנט אטיין, בלם בן 18 שעשה את הבכורה שלו בגיל 16 ויש לו כבר יותר מ40 הופעות בקבוצה הבוגרת. בRMC מדווחים על הצעה קרבה של 12 מיליון יורו והוא בנתיים שולח מסר ואומר שהוא שמח עם התעניינות של צ'לסי ומויריונ?. בכול אופן עכשיו הוא נמצא בטורקיה באליפות העולם עד גיל 20 עם צרפת אז שום דבר לא צפוי להיסגר סופית עד לסיום ההתמודדות שלו בטורניר.

- גם חברו לנבחרת ג'ופרי קונדוגביה, קשר בן 20 מסביליה, מקושר אלינו בהקשר חיזוק הקשר האחורי. גם הוא מפלרטט. עוד שמות שקושרו לעמדה הוא פאולינו (יש דיווחים של ניסיון "לגנוב" אותו מתחת לאפם של טוטנהאם כמו שעשינו עם אוסקר בעונה שעברה - רק בשביל זה שווה לרכוש אותו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ), לואיס גוזטבו, ויקטור ואניימה ונמניה מאטיץ' (שככול הנראה לא יגיע בשל מחירו).

- יש דיווחים שמוריניו מתכוון לעשות שימוש נרחב יותר במחלקת הנוער בעונה הבאה. השמות של לואיס בייקר (מבחינתי השחקן מספר 1 בקבוצות המילואים בעונה שעברה - שחקן מדהים), רובן לופטוס-צ'יק, ניית'ן אקי, מילאן לאלקוביץ', ג'מל בלקמן וכמובן נתניאל צ'לובה (שעליו נאמר שמוריניו "keep close eye" - וככול הנראה הוא הגיע למשחק הפלייאוף של הצ'אמפיונשיפ בשביל לצפות בו). על פי הנאמר הוא ביקש קלטות של השחקנים הטובים ביותר.

- קורטואה יישאר באתלטיקו מדריד לעוד עונה. ככול הנראה נקבל כמיליון יורו דמי ההשאלה.

מהדיווחים האלו ואופי הפעילות שלנו בחלון ההעברות (למעט ההתעניינות בקבאני) אפשר לראות את התוכניות של צ'לסי ומוריניו לבנות קבוצה חזקה לעתיד ולאו דווקא להווה. מבחינתי זה צעד מבורך, במיוחד הרעיון שנראה יותר צעירים מהנוער משתבלים בקבוצה הבוגרת. יש שם כשרונות מדהימים ואם הם יקבלו את ההזדמנות אני בטוח שהם לא יהיו פחות טובים מאף שחקן אחר שנוכל לרכוש באותו הגיל. לא כיף לראות כששחקן כמו פאביו בוריני, מישהו שלעולם לא היה צריך לשחרר אותו, מצליח בעונה הקודמת (11/12) באיטליה בזמן ששני החלוצים הבכירים שלנו בקושי מגרדים את ה10 שערים בפריימרליג או את ג'ק קורק נותן עונת בכורה מצויינת בפריימרליג בזמן שהקישור שלנו מתקשה.

2. KirkH Member

עם כל הכבוד לעונות של קורק ובוריני - אף אחד מהם לא צריך להיות בצ'לסי. הם לא ברמה הזו ולא ממש הראו סימנים שהם בדרך לשם.

בוריני היה יכול להישאר כשחקן סגל ולהילחם על המקום שלו ולא היה מעוניין.

לא צריך להתרגש מכל מוצר שעבר באקדמיה. ראינו שזה לא תמיד מייצד תו תקן לאיכות. אפילו על מירוסלאב סטוך שדובר בזמנו על כך שמכרנו אותו מוקדם מדי אפשר לסמן V... אני בהחלט בעד מתן הזדמנויות לשחקים צעירים מהאקדמיה ומוכן גם לשלם על כך דמי לימוד - אבל אני לא חושב שהשחקנים הללו הם הדוגמא לכך.

3. d1231 Member

בהתחשב בחומר החלוצים שהיה לנו בעונה הקודמת, לפאביו בוריני היה מקום בסגל. הוא היה נותן תפוקה לא פחות טובה מזאת שנתנו בה וטורס, טובה יותר. אני לא חושב שהסיבה העיקרית הייתה דקות משחק או מיקום בסגל, זה היה בתקופה הקיצוצים הגדולה, ולכן אני חושב שזה היה עניין של כסף. בכול אופן, מדובר בתקלה חמורה כי מאז הוא גם זומן לנבחרת איטליה וגם שולם עליו קרוב ל20 מיליון יורו (ע"י רומא וליברפול) ואם ניהיה כנים אם היה מדובר בשחקן שלא שיחק אצלנו, רוב הסיכויים היינו נלחמים ביחד עם ליברפול על החתימה שלו.

ג'ק קורק היה יכול ליהות שחקן סגל מצויין, הוא יכול לשחק בהמון תפקידים על המגרש. הבעיה העיקרית שלי היא העובדה שבאותה שנה רכשנו את רומאו תמורת 5 מיליון יורו, שחקן מברצלונה על סמך כמה הופעות בליגה השנייה בספרד, כשהיה לנו כבר שחקן עם קרוב ל200 הופעות בפוטבול ליג והוא שחקן בית. האם רומאו יותר טוב מקורק? לדעתי לא ואם מוסיפים את היכולת של קורק לשחק במספר תפקידים נוספים מלבד בקישור, זאת הייתה החלטה נוראית.

שניהם, וגם סטוך, היו יכולים ליהות תוספת מצויינת לסגל, אולי לא שחקני הרכב ראשון שפותחים בכול משחק אבל כן כאלו שמשחקים 30-40 משחקים בעונה ונותנים תפוקה טובה. הם בוודאי יותר טובים מחלק השחקנים שהבאנו מאז ואם היינו נותנים להם את ההזדמנות, היינו יכולים לקבל את התפוקה.

הדוגמאות שלהם רלוונטיות לשחקנים שיש כיום, כי אם אני משווה בין השחקנים האלו לבין אלו שיש לנו כיום, אני חושב הרמה הנוכחית לפחות רמה אחת מאלו שהיו לנו לפני 5 שנים. יסלאם פרוז לא פחות טוב מבוריני, צ'לובה טוב מקורק, בייקר לא פחות טוב מסטוך אם כי מדובר בעמדות שונות, אם את השחקנים האלו פיספסנו והם הצליחו לעשות קריירות יפות ובהרבה מובנים פיספסנו שחקנים שהיו כן יכולים לתרום לנו הרבה, הגיע הזמן לקחת את הסיכון ולתת להם הזדמניות, לעולם לא תדע אם הם מספיק טובים אם לא תשתמש בהם.

4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

לא יודע, הבן אדם היה כל כך דומננטי בעונת האליפות של טוונטה, ועדיין זה לא שצ'לסי לקחו אותו חזרה.

פשוט מרגיז כי ואן חינקל כל כך הולך להרקב ובעוד שנה להיות מושאל לפנרבחצ'ה/טוונטה/הפועל פ"ת. חלאס עם התמימות. בצ'לסי ישחקו בשנה הבאה בקישור 4-5 שחקני וורלד קלאס שיוכלים לקחת קבוצה לאליפות אנגליה, ושחקן רק "טוב" כמו ואן חינקל יקבל בומבה רצינית. אז בטח יתנו לו דקות פה ושם, ואולי גם יפתח בגביע, אבל הילד הזה עושה טעות קשה. טוב נו, שכחתי שכדורגל זה משחק של סוכנים.

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/13
  5. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה חתיכת הימור להגיד את זה על שחקן שהבקיע 2 גולים ב-20 הופעות בעונה החולפת.

כן, כי אנחנו נלחמים על כל שחקן שהבקיע 10 שערים בליגה האיטלקית. 'אם נהיה כנים' = המצאתי את זה עכשיו ואני מתבסס על כלום.

ואח"כ אתה מתחרט על השחרור של ג'ק קורק (ועוד מכה על חטא -'החלטה נוראית', לא פחות - שהבאנו במקומו את רומיאו. זה בדיוק מה שהיה קורק במידה והיה נשאר - לא רלוונטי. אני מעדיף לשחרר שחקנים כאלה שימצאו את קריירות המשחק שלהם ברמות אליהם הם שייכים) ומירוסלב סטוך - שחקן שמתנדנד בין ההרכב לספסל בפנרבחצ'ה.

אין לי בעיה עם שחקני נוער או חבר'ה צעירים שעולים מהאקדמיה, אבל במידה והם ברמה הדרושה או בעלי פוטנציאל להיות כאלה. אין לי בעיה שיתגלחו על הזקן שלנו כדי לגלות אם הפוטנציאל הזה קיים בהם - אני לא מאמין גדול בהשאלות ואני מוכן לשלם את המחיר במידה וכך נצליח להצמיח שחקנים מתוך המועדון. אבל בחייאת - להביא לפה כמה שחקנים שעשו כל מיני דברים ברמות הרבה יותר נמוכות מהנדרש ולקבוע שהשחרור שלהם היה טעות זו בדיחה לא מצחיקה. עוד לא ראיתי את הכוכב הגדול שגרם לבכייה לדורות על שחרורו (איפה הבחור שעד לפני כמה חודשים לא הבין למה אנחנו לא מחזירים את קאקוטה מהיציע בבולטון ישר להרכב של אלופת אירופה?).

6. d1231 Member

לא הוגן לשפוט את בוריני על העונה הקודמת. הוא היה פצוע יותר מחצי מהזמן, חזרה מפציעה לוקחת זמן ולא שיחק הרבה כחלוץ בליברפול. ליברפול עוד תהנה ממנו, בזה אני בטוח ומצטער על כך.

אתה מכיר את מאטי וידרה? הוא כבש 20 שערים בעונה החולפת בצ'אפיונשיפ עם ווטפורד, ויש שמועות שצ'לסי עוקבת אחריו ואפילו הגישו הצעה, אז אחריי אחריי שחקן שכבש שישה שערים ב9 משחקים בצ'אמפיונשיפ ונתן עונה בכורה מצויינת בסרייה A, לא תתעניין?

רומאו לא היה רלוונטי בעונה האחרונה בגלל פציעה שסיימה לו את העונה אחריי חודשיים, בעונה הראשונה הוא שיחק הרבה. לא היה עדיף להשאיר את ג'ק קורק ולקבל שחקן סגל טוב, שיכול לשחק ביותר תפקידים, ולהרוויח 5 מיליון אירו (פחות הסכום שקיבלנו על קורק).

כדורגל הוא משחק קבוצתי ואתה צריך סגל רחב, כול השלושה דוגמאות שנתתי היו יכולים לתרום הרבה לקבוצה בעונה האחרונה. שיחקנו עם לואיז חצי מהעונה בקישור כי לא הייתה לנו אופציה, הזאר ומאטה לא יכלו לקבל מנוחה כי לא הייתה אופציה יותר טובה ממארין ובניון, טורס ובה הם צמד נכים.

ובנוסף, אני לא יודע לגביי קורק בגלל ההשאלות שלו, אבל בוריני וסטוך כן נחשבים כשחקני בית ע"פ חוקי פיפא, אם סטוך היה בסגל על חשבון מארין, לא היינו נדרשים למכור את מיירלס ולהשאיל את אסיין בחינם, בגלל שעברנו את הכמות הנדרשת של שחקנים ומלבד טרי אין לנו שחקן שנחשב שחקן בית.

7. Ricky van Wolfswinkel Member

אנחנו לא מועדון שולי כמו סאות'המפטון או מועדון מצחיק שמשלם מיליונים בשביל לקנות כל מיני שחקנים בינוניים כמו ליברפול או ארסנל.
    אנחנו צ'לסי ואנחנו רוצים לזכות באליפות אנגליה ומה לעשות שעם שחקנים ששחקו טוב בנוער אי אפשר לעשות את זה.

שוב, אני לא מבין את הדאגה הזו לקריירה של השחקנים שעברו באקדמיה, סך הכל רובם הם שחקנים בינוניים ולא כישרונות על כמו אלו שמועדונים קונים בהרבה כסף.

8. TooKy Member

יש שמועות (נורא מוזרות) שצ'לסי מעוניינת אנדרה גומש מבנפיקה.
    גומש הוא קשר בן 19 שהעונה עשה בכורה בקבוצה הבוגרת של בנפיקה, יש לו 7 הופעות (דיי מרשימות) ושער אחד (נכון למשחקים הרשמיים של המועדון). סעיף השחרור שלו עומד על 30 מליון יורו, ומוריניו נורא רוצה אותו, אבל אבראמוביץ' לא מתכוון לשלם עליו סכום כזה וינסה להוריד את המחיר, מה שכנראה לא יקרה.
    לא ממש הצלחתי להבין איזה סוג של שחקן הוא, אבל בכל במקרה נראה לי מיותר לגמרי כרגע להוציא סכומים כאלה על שחקן שאין לו מקום בקבוצה.

9. Ricky van Wolfswinkel Member

דווקא לדעתי יכול מאוד להיות שזה יקרה כי היחסים בין שני המועדונים הופכים לקרובים.

10. d1231 Member

איזה קרובים? שני נסיונות סחיטה מוצלחים על ראמירס ולואיז? עוד ניסיון סחיטה לא מוצלח (בנתיים) על מאטיץ'?

אין סיכוי שהשחקן הזה יגיע בחלון ההעברות הנוכחי.

11. Muurad Member

שחקן מרכז שדה גבוה וטכני שיודע לטפל בכדור יפה ולעזור לפעמים לנהל משחק ולפעמים לעלות לתת ריצה קדימה עם\בלי הכדור. מאוד טכני ומאוד איטי. למרות הגודל שלו לא תורם יותר מידי הגנתית למרות שיש שם פוטנציאל בגלל המבנה הפיזי, ויש לו דריבל נחמד.

ממש לא נראה לי שהוא מוכן לרמה הזו עכשיו - הוא צריך עוד שנתיים להתפתח ולהוסיף קצת יותר תכלס למשחק שלו. פוטנציאל מעניין מאוד עם השילוב של היכולת על הכדור והגובה, אבל עוד פעם לא לרמה בטח לא כרגע.

ז'ואאו מאריו מספורטינג, חברו לקישור נבחרת פורטוגל הצעירה, לדעתי שחקן יותר מוכשר על פחות או יותר אותה עמדה(למרות שהוא יותר פליימייקר וגומש יותר BOX TO BOX) - למרות שגם הוא בדיוק באותה הסירה כמובן וצריך עוד להשאר בפורטוגל ולהתפתח לפני שהוא חושב על קפיצה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/13
  12. d1231 Member

תחנת רדיו נאפוליטנית טוענת שסגרנו את עיסקת קבאני תמורת 58 מיליון יורו, כשהשחקן ישתכר 8.5 מיליון יורו לעונה. הסוכן בנתיים הוציע הודעה ששום דבר לא גמור.

13. Lazarobbie Member

אם וכאשר קבאני יגיע, זה אומר הרי שלפחות אחד מהחלוצים שלכם צריך ללכת. בה רק הגיע בינואר ככה שזה פחות סביר שיעזוב, מה שמשאיר את זורו טורס. שמעתי כל מיני שמועות לגבי אתלטיקו, ברצלונה ואפילו ליברפול, אבל שום דבר קונקרטי. האם יש איזושהי קבוצה שרצינית לגבי ההבאה של פרננדו?

14. d1231 Member

http://www.chelseafc.com/javaImages/b0/98/0,,10268~12032176,00.Xxx

עכשיו סופית הוא חתם על החוזה ל5 שנים. ילבש את החולצה מספר 14, האחרון שלבש היה קלאודיו פיזארו בעונה האחרונה של מוריניו, לפניו גרהאם לה סו וג'רמי.

15. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקווה שיהיה יותר דומה לגודיונסן מאשר לבלונדיני האחרון שהחתמנו.

מצב נושא:
הנושא נעול.