צ'לסי 2015/16-סוף עידן מוריניו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏10/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. golding מנהלים

צ'לסי - עונת 2015/16
    http://www.thenational.ae/storyimage/AB/20150303/ARTICLE/150309700/AR/0/&MaxW=640&imageVersion=default&AR-150309700.Xxx
    העונה שהייתה: תסמונת "העונה השנייה" של מוריניו ממשיכה לעשות את שלה. אני ארשה לעצמי להניח שלא קיים ולו אוהד אחד שיצא מאוכזב מהעונה האחרונה. נכון, ההפסד לברדפורד לא היה במקום, והתצוגה הביתית מול פאריז גרמה לחלקנו לפקפק בדרך שלנו, אבל במבט כולל ובהסתכלות עתידית, העונה האחרונה בהחלט עמדה בציפיות. אליפות, גביע הליגה, המשכיות שמתבטאת בהארכת החוזה הצפויה של מוריניו ועונת פריצה למי שככל הנראה יהפוך לשחקן הדומיננטי ביותר בפרמייר ליג בשנים הקרובות. האם באמת אפשר להתלונן?

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02788/eden-hazard_2788463b.Xxx

פתיחת העונה הביאה איתה מבול של שערים, כשבפרגאס מנצח על התזמורת ודואג, לשמחתם הרבה של האוהדים, להכניס את קוסטה לעניינים במהרה. הכישלונות של שבצ'נקו ושל טורס אופפים את סטמפורד ברידג' ודואגים לאוהד הממוצע להרים את הגבה בכל פעם שחלוץ נרכש. קוסטה, על אף המונדיאל הרע שהוא חווה, דאג לספק לנו את השקט שכל כך ייחלנו לנו בעמדת החלוץ. עם 20 שערים ב-26 משחקים, תוך שהוא סובל מפציעה חוזרת בהאמסטרינג, ועימותים בלתי נגמרים על כר הדשא, קוסטה מצהיר שלאף אחד לא יהיה קל להתמודד איתו.

http://static.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/pictures/2014/10/20/1413804378423/Diego-Costa-014.Xxx

זה קצת יומרני, ואולי אפילו גאוותני, להתלונן, אבל במשך העונה לא הכל היה ורוד. ההפסד המוחץ לטוטנהאם בינואר, שהציב את סיטי במקום השני בטבלה עם אותו מספר של נקודות, החזיר את מוריניו לקרקע וגרר גישה שמרנית ומחושבת יותר. אין לדעת איך העונה הייתה מתפתח לו היינו שומרים על הצבע ההתקפי שלנו, אולם עכשיו, כשהאליפות בידיים שלנו, גם אין טעם להתעסק בזה. ייתכן ואם היו עומדים לרשותו של מוריניו יותר שחקני סגל שעליהם הוא יכול לסמוך, כמו רמי, לואיז ורמירז, הוא היה דואג לשמר את הכושר שהקבוצה הפגינה בחלק הראשון של העונה. ולראייה, בסוף העונה הוא דאג להזכיר לכולנו שהוא רוצה לשפר את הסגל.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/01/01/245D880D00000578-0-image-m-89_1420135677461.Xxx

חודש וחצי לאחר ההפסד לטוטנהאם, והפעם בבמה האירופית, צ'לסי התקשתה בביתה מול 10 שחקנים פריזאים (לאחר אדום שערורייתי של זלטאן) וחלחלה ההבנה שהגרסא השנייה של מוריניו עדיין לא שם. ההתנהלות של המועדון והשחקנים שברשותו אמנם מציירים אותנו כקבוצת אליט לכל דבר, אך אין ספק שאנחנו במרחק כמה צעדים טובים מריאל, ברצלונה ובאיירן, והפרויקט ארוך השנים שמוריניו דואג להזכיר כל כמה חודשים עדיין לא הבשיל. חוסר היכולת לשמור על הכדור במשך 90 דקות, התלות המוגזמת בהזאר ובפברגאס בכדי לייצר הזדמנויות והיעדר קשר מרכזי רציני נוסף הם רק חלק מהבעיות שמוריניו ייאלץ לתקן בקיץ הקרוב.

http://i.ytimg.com/vi/7lyaJ5W4h30/hqdefault.Xxx

החודשים האחרונים של העונה לא היו קלים לצפייה, כשארסנל וסיטי מאיימות לפתוח בריצה שעלולה לסגור את הפער הגדול שדאגנו לפתוח. נכון, בעיניי אוהדים רבים האליפות תמיד הייתה בידיים של צ'לסי, אלא שקרו דברים מעולם ויש בחוסן המנטלי שהשחקנים הפגינו בשלבים המאוחרים של העונה כדי לתת אמון בקבוצה הזאת בהתמודדות העתידית שלה על תארים.

להתראות צ'ך, דרוגבה: אף פעם לא קל להיפרד מאגדות. קל וחומר כשאחת מהן עוברת ליריבה לונדונית. כולנו אסירים תודה לפטר הגדול, הוא היה חלק בלתי נפרד מההצלחה שלנו, ואפילו במעט ששיחק בעונה האחרונה הוא דאג להציל אותנו (האינסטינקט המטורף כשלוקאקו נעמד לבדו מול השער שלנו היה יוצא מן הכלל, ומדובר באחת ההצלות הטובות ביותר של הצ'כי). העזיבה מובנת לי מאוד, חבל שזה הגיע למצב הזה ועוד יותר חבל שהוא בחר לעבור דווקא לארסנל. נכון, המשפחה קודמת להכל והכסף הוא פקטור משמעותי בכל הסיפור הזה, אבל לאוהדים רבים קשה להתרגל לרעיון ואני מניח שיקח לחלקנו כמה שנים טובות כדי לשכוח מזה. או שלא.

לעומתו, דרוגבה - שהצהיר שאין בכוונתו לשחק בקבוצת פרמייר ליג אחרת - עוזב אותנו פעם נוספת. על פי כמה דיווחים לא מבוססים, הוצעה לו משרה הנהלתית במועדון והוא בחר לוותר עליה ולהמשיך לשחק. מיותר לצייר שהרומן שלו עם המועדון רחוק מלהסתיים.

http://cdn3.sbnation.com/imported_assets/1140499/cechdrogs.Xxx

העונה הקרובה: מוריניו, כך מדווח, חתם על חוזה חדש. בגוביץ' ופלקאו מחליפים את צ'ך ודרוגבה שיוצאים לדרך חדשה. אם חשבנו שבשלב הזה נהיה אחרי כמה החתמות רציניות - כפי שקרה שנה שעברה - אז טעינו, אבל יש הרבה מקום לאופטימיות.

לראשונה מזה הרבה מאוד זמן, ישנה יציבות הנהלתית ובעמדת המאמן. נכון, למוריניו יש שגעונות ואי אפשר לדעת מה עומד לקרות, אבל העובדה שהוא חתם על חוזה חדש מצטרפת לאמירות שלו על שילובם של שחקנים צעירים ומעבר לכדורגל התקפי יותר. תקראו לי נאיבי וקונפורמיסט, אבל אני בוחר להאמין לו ולמועדון ואני צופה עוד עונה קסומה, לפחות בזירה המקומית.

מעבר לכך, השלבים הראשונים של בניית אצטדיון חדש מתרחשים ברגעים אלה ממש, והמועדון נחוש לצמצם את הפער מארסנל ויונייטד בהיבט של ההכנסות ממשחקים. לאחר ששעריהם של אופציות רבות נסגרו (ארלס קורט, באטרסי), המועדון סוף סוף החליט לבחון את ההישארות בשטח הנוכחי ואם עד עכשיו רומן לא קיבל את מלוא האמון של האוהדים (כפי שזה התבטא בחוסר הרצון למכור את מניות ה-CPO), המהלך הזה מציב אותו בעמדת יקיר האוהדים באופן רשמי.

מובן שאנחנו צריכים לחזק את הסגל שלנו, במיוחד בקישור שם אנחנו מסתמכים על כשירותם של מאטיץ' וססק יתר על המידה, ובחלק ההתקפי יותר שם קואדראדו (שהחליף את שרלה ובינתיים לא מוצא את עצמו בגשר) הוא האלטרנטיבה כשאחד מהשלישייה הקדושה שלנו נעדר, וזה בוודאות יקרה. אין סיבה ממשית לחשוב שתתבצע עסקת ענק על שחקנים כמו פוגבה וגריזמן, אבל לכל הפחות נחזק את הסגל שלנו ונדאג לכך שלא יהיה צורך בשחיקתם של שחקני המפתח שלנו.

לא פחות חשוב מכך, זאת עונה קריטית עבור אוסקר, שנוטה להיעלם ברגע שהקור החורפי מתחיל להכות בו. מוריניו אמר עליו שהוא עומד "לעשות את הפריצה שהזאר עשה העונה". קשה לדעת אם זה אכן יקרה, אבל מי אנחנו שנפקפק באמון של מוריניו באוסקר.

http://i.imgur.com/6j6n7Ud.Xxx
    אברמוביץ' שואף להפוך את סטמפורד ברידג' ל"קתדרלאת הכדורגל"

גזרת הרכש היוצא
    "צבא המושאלים" שלנו עומד בעינו ורבים כבר עושים את דרכם למועדונים אחרים (פסאליץ' למונאקו, כריסטנסן לגלדבאך, אטסו לבורנמות' וכו'). השחקנים היוצאים, כלומר שאלה שבאמת נמכרו, הם:
    פטר צ'ך, נמכר לארסנל תמורת 11 מיליון ליש"ט.
    ג'וש מקאקרן, נמכר לברנטפורד תמורת 550 אלף ליש"ט.

הרכש החדש

פלקאו, הושאל ממונאקו (הסכום לא ברור).

משחקי ההכנה לקיץ
    23 ביולי - ניו יורק רד בולס (קדם-עונה בארה"ב)
    25 ביולי - פ.ס.ז' (קדם-עונה בארה"ב)
    29 ביולי - ברצלונה (קדם-עונה בארה"ב)
    02 באוגוסט - ארסנל (מגן הצדקה)
    05 באוגוסט - פיורנטינה (סטמפורד ברידג')

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/15
  2. golding מנהלים

יום עמוס בצ'לסי היום...

ג'וש מקאקרן נמכר לברנטפורד, כריסטנסן הושאל לגלדבאך, ואן חינקל הושאל לסטוק, בראון וניית'ן הושאלו לויטסה ו... בגוביץ' יחתום?

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Gianzola,

אני מעביר את הדיון לכאן.

מה לדעתך צ׳לסי צריכים לעשות? להעביר את ססק קדימה ולהביא קשר לצד מאטיץ׳, או שהכוונה הייתה פשוט להביא שחקן אחר במקום אוסקר?

4. golding מנהלים

1) לרכוש קשר מרכזי עם אוריינטציה הגנתית יותר מפברגאס.
    2) ליצור מצב שיש לנו שתי אלטרנטיבות; קישור של מאטיץ' עם ססק (בדרך כלל מול יריבות נחותות יותר) וקישור של מאטיץ' עם אותו קשר שנרכוש, ובכך להעביר את ססק לעמדת ה-10 במקום אוסקר.
    3) זה לא רק יספק לנו הרכב מאוזן יותר מול קבוצות טובות, זה גם ימנע שחיקה.

5. JohnTerry26 Member

אני חושב שהחלון עד כה מסביר דבר אחד- מוריניו מאמין באוסקר. בין אם אתה מסתכל לקישור המרכזי , לקישור ההתקפי , אני חושב שמוריניו מצפה לקבל שדרוג מהשחקן המוזר הזה. שחקן שלא ברור במה הוא ממש טוב, אבל עדיין יש תחושה שהוא יכול. השדרוג שלנו לדעתי תלוי בו.

ארגוניז זה רכש מעניין, די התרשמתי ממנו בקופה, נראה אם זה ייסגר. שחקן שעובד קשה אבל גם טכני, כבר יותר טוב מהצמד רמירז - מיקל. מעבר לזה קשה לראות איפה הולך להתבצע רכש (חוץ מבגוביץ׳ ופלקאו), אני מאמין שגם קואדרדו וגם רמי ישארו. מוריניו מרוצה ממה שיש לו, זה די ברור לדעתי. הוא מאמין שזה מספיק לאליפות שניה וריצה ״מוריניואית״ באלופות. הלוואי שהוא צודק.

6. golding מנהלים

חכה, עוד מוקדם. אני דווקא חושב שקיים סיכוי שרמי ו/או קואדראדו יימכרו.

7. Karlsruher SC Vamos Karlsruhe

לא מזמן ראיתי בטוויטר שקואדרדו בולנסיה כדי לנהל מו"מ עם העטלפים. ידוע לך משהו כזה?

8. JohnTerry26 Member

אני לא מאמין בקולומביאני אבל אני חושב שהוא יישאר כרגע, ברור שאני מקווה שריג׳קטים פוטנציאליים כמו גצה או איסקו פתאום יגיעו (ביזלי כבר הספיק לשלול את שניהם) אבל זה נראה רחוק. יחד עם סטרלינג הם נראים כשידרוג האפשרי היחיד.

9. golding מנהלים

סתם שמועות. בנוסף לזאת, העיתונות האיטלקית גם ממציאה כל יום ידיעה אחרת על קואדראדו.

למרות הדברים של הסוכן שלו, יש לי תחושה שדווקא הוא זה שמחפש את הדרך החוצה.

10. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מת על אוסקר, אני חושב שהוא שחקן ענק.
    המערך של צ׳לסי מאוד דינמי, בין אם זה החלופות מקום בין אוסקר-ססק או של איבן וויליאן, כך שלדעתי אי אפשר לדעת באמת איזה שחקן יכול להכנס ל11 ולשפר אותם, מלבד הגדולים ביותר, מולר או פוגבה. זאת הסיבה לדעתי שצ׳לסי קצת ״לוקחת את הזמןֿ״ עם הרכש העונה. מעבר לזה אני חושב שפשוט חייב להיות שחקן אחר במקבל מהבלמים את הכדור שהוא לא רמירז או מיקל. אני חושב שזה יפתור את הבעיה לחלוטין.
    לדעתי אוסקר יכול לעשות את זה.

אלעד ו-golding אוהבים את זה.
  11. golding מנהלים

12. golding מנהלים

13. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנוגע לתמונה כאן של האצטדיון החדש. פשוט נראה מזעזע.
    לשמחתי השנה הייתי בברידג', ב2-0 הבייתי מול אלביון, והאצטדיון הזה פשוט יפייפה וביתי. אפשר אולי לשפץ, להגדיל, אבל חבל לשנות מהיסוד. אומנם הוא לא מפואר כמו האמירויות והאתיחאד שגם בהם הייתי, אבל הוא בהרבה יותר ביתי. רק חיזק אצלי את תחושת הפספוס על כך שלא הייתי מעולם בהייבורי.

14. golding מנהלים

אי אפשר לשפץ, זה יעלה הרבה יותר וייקח הרבה יותר זמן. אין ברירה אלא לבנות את האצטדיון מחדש ואני בטוח שהתוצאה הסופית תהיה שווה את זה.

בינתיים אלה רק אילוסטרציות.

15. golding מנהלים

דרך אגב, זה מה שלגרדיאן יש להגיד על החתמות אפשריות נוספות:
    "Begovic, capped 41 times, has signed a four-year contract with the Premier League champions and will travel with the first-team to Montreal on Wednesday as José Mourinhos squad begin their preparations for the defence of their trophy. The 28-year-old joins Radamel Falcao as the second senior addition to the ranks, with two more significant arrivals still anticipated before the start of the new campaign.

מצב נושא:
הנושא נעול.