צ'לסי 2017/18: מרינה, בבקשה תגבי את קונטה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏9/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

מוכן לקבל את הביקורת על זה שאני לא בקיא מספיק בענייני צ'לסי. אכן בעיקר מתעדכן דרך WHOSCORED. את המשחק אתמול ראיתי, יכול להיות שאתה ואני ראינו אותו בצורה שונה אבל יש צורה להתנסח.

2. Footballover Member

למה? אנחנו אנשים בוגרים ואתה צריך להיות מוכן לקבל ביקורת כשאתה כותב דברים לא ענייניים. אני לפחות תופס מהמקום הזה פורום רציני ודברים מהסוג הזה אני מצפה לקרוא או לשמוע בספורט 5 או בפיד של דסקל... אני בטוח שהיית מגיב בצורה דומה אם המצב היה הפוך והיה מדובר בקבוצה שלך.
    בכל מקרה, מתנצל אם נפגעת, זאת לא הייתה הכוונה.

3. Coutinho10 Member

באיירן באה לשחק התקפי מול בארסה כי זה פפ והגאווה שלו. אני גם יכול לאכול את זה כי הייתה לו הקבוצה הכי טובה ביבשת יחד עם ריאל ובארסה בזמנו.
    הקטע הוא שאין צורך לשחק מול בארסה בצורה כזו, צריך להגן מולה כמו שצריך ולצאת למתפרצות, ככל שהקבוצה שמולה תיהיה איכותית יותר, ככה יהיה יעיל יותר.
    צ'לסי חדה יותר, פחות מפוחדת, יוצאת אתמול עם ניצחון כנראה כי היא גרמה לבארסה לתת את אחד המשחקים היותר חלשים שלה העונה. ואם מישהו תהה - בארסה העונה מאוד מאוד חזקה, לא בגלל ההתקפה אלא בזכות הגנה אדירה שמעמיד ואלורדה.

4. DRORIKO Member

לא נפגעתי אבל דבר כמו בן אדם

5. yonmu Member

@Footballover
    "כל ה-11 שפתחו אתמול בצ'לסי עלו לקבוצה בערך 200 מיליון פאונד. ברצלונה קנתה שני שחקנים ב-300 מיליון יורו"
    אם כבר משוואה אז בא נעשה אותה כמו שצריך.
    ברצלונה פתחה עם טר שטגן (20), רוברטו (0), פיקה (10), אומטיטי (20), אלבה (10), בוסקטס (0), רקיטיץ' (20), פאוליניו (40), אינייסטה (0), מסי (0), סוארז (80). סך הכל 200מ' יורו פחות או יותר.
    צ'לסי פתחה עם קורטואה (10), אזפיליקווטה (10), כריסטנסן (0), רודיגר (40), ססק (35), קאנטה (40), אלונסו (25), מוזס (15), פדרו (30), וויליאן (40), הזארד (40). סך הכל קרוב ל300מ' יורו.
    הנה, קיבלת תגובה רצינית. ההרכב שצ'לסי עלתה איתו עלה הרבה יותר מזה שבארסה עלתה איתו. מספרים, מה לעשות.

@Mellow29
    איך זה שמחלקת השיווק של צ'לסי מייצאת שחקנים בינוניים במחירים מופקעים לסין אמור להוריד ציפיות ממאמן?
    צ'לסי מוציאה סכומי עתק. היא מכסה חלק מזה עם מכירות מטורפות. אז? הרי ברור לכולנו שמדובר בסכומים שלא מייצגים את השווי המקצועי של השחקן, אז כנראה שהפרמטר החביב של 'נט ספנד' לא באמת מתאים לצ'לסי. הפרמטר הזה לא קדוש, ובדיוק כמו שאין סיבה להוריד ממוריניו ציפיות כי יונייטד מוכרת אינסוף חולצות בסין ככה אין סיבה להוריד מקונטה ציפיות כי מישהו זרק 65 מליון יורו על אוסקר.

אני מסכים שצ'לסי מתנהלת כלכלית בצורה ששמה אותה בנחיתות מול יונייטד, סיטי, פסז' או ריאל, וברצלונה היא מקרה חריג כי יש לה בסגל כמה שחקני-על שגדלו בקבוצה. אני לא חושב שנכון להאשים את קונטה באנדר-אצ'יבריות, אבל יש כאן הרבה מקום לביקורת. הרכש ממשיך ללכת לחיזוק רוחבי במקום לחיזוק איכותי והכסאח של קונטה עם קוסטה בשילוב הכישלון (בינתיים) של מוראטה רק החמיר את המצב.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  6. Footballover Member

השאלה היחידה שצריכה להשאל היום היא האם קונטה צריך ללכת עכשיו. הרי ברור שהוא לא ישאר לעוד עונה, וברור שהוא מאבד את השחקנים ולאט לאט גם כל סיכוי שעוד נשאר לנו לטופ 4. אני אוהב אותו וחושב שמדובר במאמן גדול, אבל הסיפור שלו כאן נגמר.

ההנהלה צריכה לעשות בדק בית רציני. היום היה מחזה לא פשוט. אמנם הפסד מינימלי אבל מרגיש כמו שביעייה. האם זה הכיוון שרומן רוצה שהמועדון הזה ילך בו? האם יש בכלל כוון?
    בכל מקרה, אני אישית לא צופה לנו עתיד ורוד, לא כל עוד יש אנשים כמו גראנובסקיה בראש.

7. golding מנהלים

למה אתה מאשים את גרנובסקאיה?

אם כבר, תפנה את האצבע המאשימה לבעלים שלא מוכן להשקיע יותר כסף. הרי הביצועיסטים שלו פועלים בכפוף למגבלות שהוא מייצר.

אני עדיין רוצה שקונטה יישאר כאן לעוד עונה. זה כנראה לא יקרה ואני לא בטוח שהוא ראוי לזה, ובכל זאת בא לי שההנהלה תגבה אותו כמו שצריך בקיץ ותיתן לו הזדמנות נוספת.

8. Andrea21 Member

בשני המשחקים מול הסיטי העונה קונטה ניהל את המשחק בצורה שערורייתית. הזארד כ-9 במשחקים שאתה יודע שאתה תיגע בכדור אולי ב25 אחוז מהזמן? למה לא לשים את הזארד באגף ולבודד אותו מפעם לפעם לאחד על אחד מול אחד המגנים? הנשק הכי קטלני של הזארד זה האחד על אחד שלו, איך הוא מצפה להגיע למצבי הבקעה בצורה כזאת מול קבוצה כזאת, כשהוא מוציא את השחקן הכי טוב שלו מהמשחק? זה גם לא שאין חלוצים על הספסל.

אני באמת לא מבין את היחס הסלחני כאן כלפי קונטה, אומרים שאין לו סגל מספיק טוב והוא מוציא ממנו את המקסימום?! צ'לסי לא משקיע כספים? תגידו, אתם נורמלים?

9. golding מנהלים

לא חושב שיש עוררין על כך שקונטה לא מוציא מהסגל את המקסימום.

הסלחנות כלפיו נובעת מהנסיבות. ההנהלה לא עשתה רכש נכון, הוא זכה באליפות שנה שעברה, העונה הזו לא באמת קטסטרופלית והוא גם סובל מחוסר מזל במישור של הפציעות. צריך לזכור שהוא התחיל את העונה הזו בלי מגן שמאלי נוסף ועם מיצ׳י כחלוץ שני (ובלי קישור, בדיעבד).

זה לא מקרי שמאמן נוסף לא מצליח אחרי עונת אליפות. המכנה המשותף כאן לא יכול להיות המאמן, אלא החבר׳ה שמעליו.

נערך לאחרונה ב: ‏5/3/18
  10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שקונטה נע בין מאמן טוב לחתיכת טרול של ממש, תלוי על איזה מצב רוח הוא קם באותו בוקר.

אני בכלל לא בטוח שאתם יכולים להביא מאמן טוב יותר*, ואפשר גם להיכשל מפעם לפעם (ראה ערך: סיטי ופפ בעונה הראשונה). השאלה אם יתנו לו תקציב מפלצתי כמו שפפ קיבל כדי לתקן את הבעיות בהרכב (אני חוזר - בהרכב, לא ברמת הסגל שהפך להיות רחב מדי לשווא), או שפשוט יעשו next בתקווה להביא את המושיע החדש. על סמך ההיסטוריה של צ׳לסי תחת אברמוביץ׳, קשה מאוד להאמין שהאופציה השניה לא תתרחש.

* - אולי טראפטוני.

11. Andrea21 Member

אז בעצם הנחיתו עליו את מוראטה, את רודיגר ואת בקאיוקו? ההנהלה החליטה להיפטר מקוסטה ומאטיץ'?
    החלוץ השני של ליברפול זה סולנקה, החלוץ השני של טוטנהאם זה יורנטה. הם יותר טובים ממיצ'י? יש לו סגל מספיק רחב בשביל למצוא פתרונות ולא למצוא את עצמו 5 נקודות ממקום רביעי עשרה מחזורים לסיום.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם אנדראה, אבל גם טופ 4 ו-700 נק׳ מהאלופה הבאה זה כישלון.

אגב: רודיגר, באקיוקו ומוראטה נתפסו כקונצנזוס חיובי בקיץ להצערה איכותית של הסגל. אף אחד מהם לא נתן אימפקט של ממש, מי יותר ומי פחות.

13. Raulito Madridista

העלתי את הנק' הזו גם בדיון המחזור, רוצה לשמוע מה דעתכם - האזרד כחלוץ, אני לא אוהב את הפאטנט הזה. הוא לא באמת הרי 'חופשי', לא נוח לו לשחק ככה, זה מבטל את האופציות של צ'לסי ליהנות מהמבצעים שלו באגף באופצייה אחת או מכניסה נהדרת לאמצע כמו שהוא אוהב, ועוד בשביל מה, בשביל פדרו שהוא בינוני? אני חושב שקונטה הצליח נגד בארסה אבל הוא ביטל את האזרד. מוראטה אולי נכשל אבל ז'ירו אמור לאט-לאט להיכנס לקצב והוא כן מתאים לסגנון משחק כמו אתמול מבחינת היכולת לשמור על כדור וצ'לסי יכולה להרים לו כדורים.

צ'לסי בקיץ שינתה את הסגל, זו הבעיה. היא לא התחזקה. הגיעו שחקנים טובים אבל ביחס לאלה שעזבו זה ממש לא מספיק. ואולי הנסיגה לא עצומה(מצד שני - כל פעם יעשו השוואה לחרפה עם מוריניו ב-2016?), ובצ'מפיונס צ'לסי קיבלה הגרלה קשה מאוד, אבל בהתחשב בכך שביונייטד זה לא התחבר כמו שציפו, וליברפול לא באמת מאוזנת - אז למה שלא נצפה מצ'לסי להיות במקום השני?
    אגב, לאו דווקא מהצד שלכם, אבל אחת הביקורות על קונטה הן לא מבחינת תוצאות אלא הגישה\הדיבור\הציטוטים במסיבת העיתונאים, מעין מיאוס כזה או 'תחזיקו אותי'.

14. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא נראה כאילו קונטה איבד את השחקנים. זה נראה כאילו הם עושים בדיוק מה שהוא מבקש. לפיכך ובהתאם לזאת, הוא צריך לאבד את התפקיד.

אני לא ראיתי שהרכש שבארנלי עשתה בקיץ היה יותר טוב מזה של צ׳לסי.
    ההצבה של האזרד כחלוץ (למה האזרד? אפילו ללחוץ הוא לא יודע) היא אנומליה ברמה של פיגוע התאומים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

לירן ו-Sturridge אוהבים את זה.
  15. yonmu Member

בין הכסאח עם ההנהלה לכסאח עם דייגו קוסטה אני מתחיל לחשוב שלקונטה יש אישיו רציני עם יחסי אנוש.

אני עדיין מחזיק ממנו כמאמן, אבל העונה הזאת אנדר-אצ'יברית ברמה מוגזמת. זה שהנט ספנד נמוך בגלל מכירות סופר-מוצלחות לא מכסה על זה.
    אולי באמת חזרה לנבחרת הכי תתאים לו.

מצד שני, רכבת המאמנים אצלכם גם לא מבשרת טובות בשום צורה.

מצב נושא:
הנושא נעול.