צ׳לסי 2014/15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Ori8 Member

איזה מועדונים מצליחים לעשות את זה חוץ מברצלונה?

2. alexshw Member

א) סבבה ברור שלצ'לסי מלא כסף ויכולת להביא כוכבים, אז קודם כל לא צריך לעשות הצהרות פופוליסטיות יש לנו זוכי ליגת אלופות בנוער ואנחנו הולכים לפתח אותם כשהמציאות הקודמת שללה זאת. קודם תוכיחו
    ב) העניין היותר חשוב הנפשות הפועלות במחלקה, שיטות אימון ואיכות האנשים.
    ג) צריכה להיות גם מדיניות ברורה של התנהלות עם בוגרי המחלקה. לאן להשאיל לכמה זמן. לדעת לסמן את הפוטנציאלים לעתיד.
    ד) חוק ה - HG בעצם אמור לעודד פיתוח שחקנים בינתיים זה יוצר את האפקט של קפיצת מחירים כיוון שהאקדמיות של המועדונים הגדולים לא טובות מספיק.

דוגמא קטנה: עכשיו צ'לסי שאלה את פלקאו. כמו שהקולומביאני נראה בעונה הקודמת ובקופה, במפורד יכול למלא את המקום הזה בסגל לא פחות טוב ממנו.

3. golding מנהלים

אורי - ברצלונה ובאיירן, אפילו בריאל, אתלטיקו ויובנטוס יש כמה שחקני בית שרצים בהרכב.

אלכס, במפורד הוא לא שחקן אקדמיה.

4. Ori8 Member

אני נוטה לחשוב שאם אף כישרון ממחלקת הנוער לא פרץ לקבוצה הראשונה של צ'לסי או של יונייטד כבר שנים ארוכות זה כי הוא פשוט לא באמת טוב מספיק ולא כי המדיניות מקשה עליו, אם כי ברור שגם לזה יש חלק. השאלה אם שחקן כמו סטרלינג היה פורץ אם היה גדל בצ'לסי? כנראה שלא. כי הוא היה מושאל ומושאל ומושאל עד שהיה נמכר. הרי אפשר לקנות את קאוורדאדו ב-30 מיליון ולמכור אותו אחרי ארבעה חודשים כי פתאום גילו שהוא לא טוב מספיק וזה מה שימשיכו לעשות.

מה הסיכוי של לופטוס צ'יק (או איך שלא כותבים את שמו) להפוך לשחקן רוטציה משמעותי? אפסי. פשוט כי יש אפשרות לשים שם על הספסל שחקן יקר שעלה 30 מיליון פאונד, ואם יש את האפשרות הזאת אז למה לא להמשיך לעשות את זה? כי זה נשמע סקסי ומרגש לפתח צעירים והאוהדים מתרגשים מזה? בפועל זה פשוט לא עובד.

גולדינג,
    מי בדיוק פרץ מבית בריאל חסה? נו בחייך.. ומי בבאיירן? פיליפ לאם או מולר שהגיחו לפני שנים? איזה שחקן בית יש להם שהוא חלק מההצלחה הנוכחית? איזה סיכוי אמיתי יש לשחקן בית במקומות האלו לקבל יותר מכמה עשרות דקות בעונה שלמה?

תלוי מה תהיה מבחינתך הצלחה בכל הנוגע לאקדמיה. אם במפורד (סתם דוגמא) יקבל 100 דקות בעונה יסגור לך ת'פינה אז כן, זה אפשרי מן הסתם. אבל אם זה יותר בכיוון של להפוך שחקן בית לשחקן משמעותי עבור המועדון...לא יודע, ספק אם זה יקרה יותר מפעם בעשור כשיש איזה כישרון באמת יוצא דופן. עובדה שזה לא קרה עד עכשיו בצ'לסי ולא נראה לי שזה בגלל מדיניות ברורה שמתעלמת מהצעירים.

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/15
  5. alexshw Member

בסדר תרחיב את זה לכל שחקנים שמגיעים לגילאים 18-21 במועדון. הרי רכשו אותו כהשקעה לעתיד.
    מתאים לסעיף ג'.

אורי, הבעיה היותר חמורה שכמעט מכל הצעירים האלה של צ'לסי לא יוצא מהם כלום. אפילו לא איזה שואוקרוס או רובי ברדי.
    ג'ון טרי שעלה בתקופה שגם אז לא שמו שם על תוצרת מקומית, פשוט הזרים באו בפחות כסף, אבל הוא היה טוב מספיק.

6. golding מנהלים

בריידי, שואוקרוס?

ג'אק קורק, קרלטון קול, ברידקאט, אפילו סקוט סינקלייר הגיע איכשהו לסיטי. אם זה המדד אז אתה טועה. חוץ מזה, כשאנשים מדברים על האקדמיה של צ'לסי הכוונה היא לשנתיים-שלוש האחרונות, אותם שחקנים מטווחי הגילאים המדוברים עדיין לא מוכנים לעשות את קפיצת המדרגה (למעט, אולי, צ'לובה, שכנראה יהפוך לשחק פרמייר ליג ממוצע).

7. alexshw Member

אני הבאתי רק דוגמא קטנה לא את כל הרשימה הארוכה.
    לגבי צ'לובה בינתיים הניסיון שלו בפרמייר ליג היה כושל ועוד בקבוצה הכי חלשה בליגה.

8. golding מנהלים

אתה ניסית להוכיח משהו שהוא לא נכון, אז העמדתי אותך על טעותך. לגבי צ'לובה, יש השאלות שהולכות ויש כאלה שלא. גם לקיין היו כמה פאשלות, ביג דיל. עניין ההשאלות הוא לא מדע מדויק וברגע שאנשים יפסיקו עם המשוואה המגוחכת של "X לא הצליח שם אז הוא גם לא יצליח במקום אחר" אולי יתנו לשחקנים צעירים יותר הזדמנויות.

ולעניין אחרי לגמרי, עוד סקיצה של האצטדיון - נראה לי שאת זה תאהב יותר @ChelseaPensioner
    http://i.imgur.com/6j6n7Ud.Xxx

9. alexshw Member

אבל ברגע שהמועדון עצמו לא מוכן לתת צ'אנס ולהסתכן לאותו שחקן איזה ברירה יש? ואיך אנחנו יכולים לשפוט?
    ברור ששחקן עצמו יכול לפרוח יותר מוקדם או יותר מאוחר בגלל זה אם באמת במועדון רציניים לגבי מדיניות צעירים כלשהי הם צריכים את האנשים שידעו לזהות.
    גם מקרה של קיין לא מייצג, כי זה יותר מזל משכל.

10. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

בבאיירן משחקים כרגע ארבעה שחקני בית משמעותיים ואני חושב שלמעט פס יצור מוצלח באופן מגוחך (משמע - ברצלונה, וגם שם מתקשים מאוד לשלב בוגרי אקדמיה צעירים בשנים האחרונות) זהו המצב האידיאלי לקבוצה בטופ. ביובנטוס ובריאל משחק שחקן בית משמעותי אחד (בריאל קישטו את הסגל בעוד שני מגינים שגדלו בקאנטרה, שוחררו והוחזרו לאחר שהתברר שהם טובים מספיק).

עוד לא ראיתי את בוגר האקדמיה שהצליח בענק וגרם לנו להצטער על השיחרור שלו. הם לא מספיק טובים, המועדון לא מסוגל להכיל חוסר הצלחה - אפילו זמני - ומוריניו אף פעם לא ידע לעשות את זה. ההצהרות לגבי בוגרי האקדמיה שוות ערך מבחינתי להצהרות ולחלומות על כדורגל התקפי: כשהכסף על השולחן, הים יהיה אותו ים ומוריניו אותו מוריניו.

@golding, אני אוהב את הברידג' כמות שהוא. יהיה חבל לי מאוד לראות אותו הופך לעוד חללית מנוכרת ומשעממת, ושום ציפוי לבנים לא יגרום לזה לעבור חלק יותר בגרון.

11. golding מנהלים

קשה לי לא להסכים איתך, אבל זה צעד הכרחי ואם כבר עושים אותו, אז מוטב ציפוי לבנים מעוד אצטדיון מודרני טיפוסי.

12. Ori8 Member

איזה ארבעה שחקני בית בבאיירן? לאם, שוונשטייגר, מולר ו...? זהים ללאמפרד ולטרי.
    כולם פרצו לפני הרבה מאוד זמן. השניים הראשונים לפני בערך עשור, זה לא רלוונטי להזכיר אותם בכלל. היום שחקן צעיר טוב יכול לפרוץ לקבוצה הראשונה שלהם? כשיש תמיד יהיה רכש טוב יותר על העמדה שלהם, תמיד.

שוב, סטרלינג היה פורץ אם לא היה מקבל את הבמה לרוץ משחקים שלמים בהרכב? בחיים לא. אם הוא היה בצ'לסי או בסיטי סביר להניח שהיה מסיים כמו שאחרים סיימו. מתגלגל מהשאלה להשאלה עד שהיה נמכר לאיזו קבוצת פח. אם לנו היה כסף להביא את האזארד/די מריה/סילבה/אגוארו/ ושות' אז גם אצלנו הוא לא היה פורץ.

13. alexshw Member

אני מאוד אוהב את הדוגמא של אנדי קול ויש גם של בירדסלי או פלאט למשל. מאמין שמי שטוב מקצועית ומנטלית ושומר על כשירות בסוף מוצא איפה לפרוץ.
    הדוגמא הבולטת מהעשור הזה פול פוגבה

14. golding מנהלים

אלאבה? ואולי אפילו הוייברג ששיחק לא מעט לפני שהושאל לאאוגסבורג (אם אני לא טועה בונים עליו בבאיירן). גם את קרוס, שאמנם נמכר, ואת הפצוע הכרוני באדשטובר ניתן למנות.

כמו שאמרתי, אין נוסחא מנצחת וקשה להצביע על כל הגורמים שמונעים מקבוצות גדולות לשלב צעירים, אבל לתפיסתי שניים-שלושה שחקני בית בסגל זה הכרח. ולא רק כאלה שנמצאים שם כדי להשלים מספרים.

מצב נושא:
הנושא נעול.