קפטנים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏29/12/02.

1. Julian Joachim Member

אוקיי, אז ככה...

אני מעוניין לשמוע מי אתם חושבים הכי מתאים להיות הקפטן של כל קבוצה, והאם מי שכרגע קפטן באמת מייצג את הקבוצה, ומי הקפטן ה"מושלם", אם נקרא לזה ככה, בליגה.

למרות הסלידה האישית שלי ממנו, אלן שירר הוא בלי ספק הקפטן הכי מתאים לקבוצה, כשהיחיד שמתקרב הוא גארי ספיד, אבל אין על שירר. ג'ורדי בנשמה.

השחקן שאני הכי לא מבין למה הוא קפטן, פטריק ויירה בכבודו ובעצמו. קפטן צריך לשמש דוגמא לשחקנים, ויירה מוליך את המועדון במספר עבירות, וזה לא מתבטא רק בכמות, אלא גם באיכות (הכוונה היא לכמה העבירות היו "חכמות"). קיאון, קמפבל או סימן היו יכולים להיות קפטנים מצויינים.

אשמח לשמוע את דעתכם.

2. Bellamy Member

אני לא כ"כ אובייקטיבי אבל שירר הוא באמת קפטן ענק.

בקשר לקפטנים לא ראויים.. מעל כולם אני חושב שנמצא רוי קין, שבאמת לא מהווה דוגמא לשחקנים האחרים וגם הוא לא מנהיג במגרש (הוא שומר מרחק משאר השחקנים בקבוצה). במנצ'סטר גיגס ובקהאם יכולים להיות קפטנים טובים יותר.

בקשר לארסנל, אני חושב שאתה צודק חלקית. ויירה הוא דווקא כן מנהיג אבל לדעתי יש בארסנל שחקנים שראויים יותר לתפקיד זה (חלקם ציינת): ברגקמפ, קיון ועוד..

3. Fernando Cavenaghi Member

ליברפול: הופיה הוא קפטן לא רע והוא יותר מנוסה מרוב השחקנים אבל אואן לדעתי מתאים גם לשמש כקפטן, בגלל הזמן במועדון, התפקיד החשוב בקבוצה וכי למרות הגיל יש לו לא מעט ניסיון.

4. gilb Member

והיום שירר הוא הקפטן מספר אחד, דמות למןפת.

5. StAtIk TzHoV Member

שירר הוא קפטן מצויין
    אבל לדיויד בקאהם לא מגיע להיות קפטן לדעתי השחקן הזה לא מוביל קבוצה והוא לא מנהיג שחקן שהוא מנהיג זה שחקן שעושה הכל בשביל הקבוצה ובמנצסטר יונייטד אין אחד כזה
    ובקשר לפטריק ויירה אולי הוא לא הקפן הכי טוב אבל הוא קפטן שנילחם בשביל הקבוצה וזה מה שחשבו ,עברות של השחקן זה לא חשוב ביכלל אלה האופי שלו וכמה שהוא מנהיג את הקבוצה ...... למנצסטר אין כזה שחקן אני לא רואה כזה שחקן ולדעתי דווקא לקין הוא היחיד שמתאים לו למרות שהוא משחקן מגעיל

6. RVN Member

ני דווקה חושב שקין הוא קפטן מצוין. הוא לא מפחד מאף שחקן, עושה עבירות שצריך גם אם זה יתן לו כרטיס אדום, השחקנים אוהבים אותו. עוד קפטן טוב הוא כמובן שירר ושמיכל יכול להיות קפטן מצוין.

7. RE-QL Member

הופייה הוא קפטן מצויין הוא לוקח אחריות עוזר לשאר השחקנים והוא מפיץ רוח בקבוצה כל פעם מחדש פשוט כמצו שצריך.

8. ofer16 Member

לא יודע אם מותר גם מליגת המשנה... אבל מאט הולנד הוא קפטן מעולה! היחיד שמתאים לתפקיד באיפסוויץ'. הוא שחקן חשוב, מנהיג, שתורם לקבוצה ובעצם מניע אותה. כמובן שהוא אהוב על האוהדים ועל כולם במועדון. צריך עוד משהו?

לפי דעתי בקהאם צריך להיות הקפטן, והוא יהיה. הוא שחקן חשוב, אהוב, שיודע להשקיע במשחקים חשובים, קפטן נבחרת אנגליה. אני לא בטוח בקשר לכושר המנהיגות שלו, אבל אני חושב שבסגל הנוכחי, הוא הכי מתאים.

הקפטן האולטימטיבי לפי דעתי:
    מנהיג (משפיע על חבריו ויודע להלהיב אותם), אהוב, משקיע ונלחם בכל משחק, בעל ניסיון רב, שחקן טוב (חייב לשחק ברוב המכריע של משחקי הקבוצה), והכי חשוב לפי דעתי: לא אימפולסיבי (מה שפוסל את אלן סמית') - שיידע לשלוט בעצמו.
    שירר עונה על רוב הקריטריונים. גם מאלדיני, אבל זה כבר לפורום אחר...

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לדעתי בצ'לסי אין ספקות מי הקפטן צריך להיות, דסאיי הוא גם מנהיג, גם קשוח וגם בעל נסיון עשיר ביותר.

במנצ'סטר יונייטד אני לא רואה מישהו שמתאים לו תפקיד הקפטן, הכי מתאים שם הוא רוי קין אבל הוא שחקן מלוכלך וזה לא תכונה שצריכה להיות לקפטן.

10. the_secand Member

ארסנל: אצלנו זה בעיה כי באמת אין מישהו מתאים חוץ מסימן אבל הוא לא בהרכב באופן קבוע אז בעיה!
    וקמבל לא יכול להיות קפטן אחרי שהיה של טוטאנהם!
    ככה שהכי מתאים זה ווירה! והפכך הוא הנכון! הלחימה שלו היא הדוגמא הכי טובה
    כמו קלינגר בימי מכבי ת"א הגדולים!

11. AFC Member

אין מה לעשות, ויירה מטורף, אני מודה, אבל בכל זאת הוא מתפרע על המגרש בגלל שאכפת לו מארסנל ובגלל שבין היתר השחקנים האחרים מתגרים בו. מאמנים מבססים את שיטת המשחק שלהם על לעצבן את ויירה, ובמדינה עם כל כך הרבה אגרסיביות בכדורגל, ויירה מנצל את זה.

הוא שחקן ווינר עם המון תארים ובן 25 בלבד. בכל תואר שבו זכה הוא היה בורג מרכזי. לדעתי הוא קפטן מצוין (חחחח אמרו פה ברקגאמפ?).

12. the_secand Member

אבל אין ספק ששירר הוא הקפטן הכי טוב בליגה האנגלית!

13. Rossoneri Member

ויירה הוא קפטן של ארסנל מסיבה אחת, הוא מטריף את השחקנים על המגרש, הוא מדליק אותם, הוא מצית אותם והם פשוט משתגעים על המגרש ומוציאים את הנשמה עד שהם מפרקים את היריבה! ואני יכול להעיד שלהיות קפטן אגרסיבי שמקבל אדומים זה פשוט מעולה (כזה אני (אבל שני)).

14. RE-QL Member

חחח איך תמיד אתה חייב להכניס כאלה דברים?! לא יאמן.

15. Julian Joachim Member

לדעתי הקפטן של לידס צריך להיות לוקאס "הצ'יף" רדבה, כי הוא באמת הכי וותיק (חוץ מקלי), ותמיד זה שפותר בעיות בין השחקנים. חוצמזה שהוא שחקן נשמה, נותן הכל בשביל הקבוצה, ובונוס - הוא גם הקפטן של דרום אפריקה.