רבע הגמר: אורוגוואי מנצחת את ארגנטינה

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י idans10, ‏16/7/11.

1. itay7 Member

יואב, קודם שמת את מארקאריאן באורוגוואי, עכשיו אתה רוצה להעביר אותו לארגנטינה?

2. cazzo Il Capocuoco

אל תקליד לי מילים שלא כתבתי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

3. סטפן שאלוי Member

איפה כל הליצנים שהכתירו את מסי ככדורגלן הגדול בכל הזמנים? לכו תאכלו חמינאדוס.

פלה לקח את ברזיל לזכיות ענקיות, כנ"ל מראדונה.

ומסי? מודח בפנדלים.

לא, הוא לא שחקן גרוע, ממש לא, הוא שחקן מצויין, אבל נעלי הסטופקס של פלה ומראדונה גדולות עליו בכמה מספרים.

4. c_web Member

תצוגת ענק של מוסלרה, ההצלה הכפולה שלו בכדור חופשי של טבז + הוולה של היגוואין זה משהו שלא רואים כל יום.
    איך פספסתי את המשחק הזה... מקווה שיהיו עוד כאלה בהמשך.

5. SerieA Il Capitano

כל הכבוד לאורוגוואי. הדבר היחיד שחבל לי הוא שצ'ינו רקובה כבר לא שם כדי לתרום את חלקו.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רואה את השמחה של אליאס, הוא שם תמונה גדולה של דייגו פרז, אבל בינינו אליאס, העבירה עם שני רגליים קדימה על מס'צראנו חייבה אדום. אני מבין את השמחה שלך, אבל לקצב הזה באמת אין הרבה שכל. באירופה הוא היה עף, ואתה יודע את זה.

לחזור למשחק. בכל העונה אני עושה הכל בשביל למנוע לראות משחק של ברצלונה, את מסי ראיתי למעשה רק בשבועות האחרונים. אני לא חושב שצריכים 'להעלות אותו על המוקד'. מדברים פה על צ'אבי, אבל מה עם אינייסטה? כבר אמרתי את זה לפני זה ואגיד את זה גם עכשיו. אני מרגיש שבארגנטינה מסי לא ממש המנהיג. מצפים ממנו להוביל, אבל משהו לא עובד שם. לדעתי יש מסביבו שחקנים עם אגו יותר מדי גדול ועם סטטוס מוגזם מדי. כשיש לך מאמן ליצן על הקווים ההתקפה שצריכה על הנייר לפרק למעשה כל נבחרת מתקשה להבקיע. הזדמנויות בהחלט היו, אבל מוסלרה ביום גדול גם מנע מארגנטינה עלייה בזמן החוקי.

אם הייתי אוהד ארגנטינה הייתי גם נורא כועס על מה שקורה בחלק האחורי. הליצנים שמשחקים שם פשוט לא שווים את החולצה הלאומית. אז לזאנטי יש רקורד משובח, עליו אני די מרחם, אבל השאר? במחצית הראשונה כמעט כל בעיטה חופשית לעבר השער הארגנטינאי היתה מסוכנת. אם קצת יותר חוסר מזל השער של נדמה לי פריירה כן היה נחשב כי המבקיע לא היה בנבדל (סוארז כן).

פשוט לא ייאמן שמול עשרה שחקנים אורוגוואי עוד הגיעה למספר הזדמנויות מסוכנות. החלק האחורי של ארגנטינה צריך מהר מאד שיפור אחרת המונדיאל בעוד שנתיים גם תסתיים לפני הגמר.

אורוגוואי. מדינה עם שלוש וחצי מיליון איש מצליחה להוריד למדינה עם 41 מיליון אנשים את הראש. אז נכון, דייגו פרז לא בדיוק אינטלגנטי, אבל לכל שחקן שם יש לב בגודל המדינה. מוסלרה הציל מספר שערים בטוחים, אבל בפנדלים כל בעיטה היתה אמנות. לראות את הבעיטה האחרונה של קאסרס (וזה שחקן הגנה!) ולא להאמין. עם לחץ שכזה הוא מוציא בומבה לחיבורים. וואו!

מילה לגבי השיפוט. בסה"כ משחק קשה ביותר לשיפוט. אמרייה טעה קשות עם הצהוב הישיר של דייגו פרז, אבל מה אתה רוצה אם שחקן עושה כזו עבירה אחרי דקה? ברור לי למה הוא לא הוציא מיד אדום, אבל דייגו פרז שיחק פה עם אש. גם אחרי זה הוא לא נרגע וברור שהאדום היה צריך להגיע. בעיניי העבירה של הצהוב השני היתה אולי בכלל לא עבירה, אבל פרז לא צריך להתלונן לשופט.

גם הצהוב השני של מסצ'ראנו היה מגוחך. אוי, סוארז, כמה שונאי אייאקס נהנים שהוא כבר לא משחק באמסטרדם. הוא הופך עבירה פשוט של מסצ'ראנו לניסיון רצח...ההתנהגות הזאת גרמה לפעמים לאייאקס לנזק בלתי הפיך כי השופטים בהולנד התחילו בשלב מסוים להיות נגדו. הלילה הוא חזר לסורו עם מספר צלילות נהדרות...

ארגנטינה בהחלט יכולה עם השיפוט בהחלט להרגיש מקופחת, אבל אני מצפה שנבחרת ברמה הזאת, ועוד בבית, תצליח לסיים את המלאכה מול עשרה שחקנים. בהארכה המקומיים עוד יכלו לנצח, אבל אז ראינו את מוסלרה במיטבו.

בסיכום, לארגנטינה יש המון בעיות, אבל ההדחה לא באה כהפתעה. את האליפות היא לדעתי הפסידה בעיקר בשני המשחקים הראשונים. הלילה היא היתה בעיניי יותר טובה מאורוגוואי, אבל בסדרת הפנדלים אורוגוואי למעשה הביסה את ארגנטינה. ההפסד הזה יגרום כנראה להחלפת מאמן וזה רק יעשה טוב לאוהדים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שכחתי את ההפסד האכזרי של קולומביה. כמו שעידן אולי סיכם, יש עתיד לנבחרת הזאת. ההפסד הזה באמת כל כך מיותר, אבל בשביל להגיע לפסגה צריכים לפעמים לעכל גם הפסדים כאלה. אם אני משווה את המצב של קולומביה עם ארגנטינה אז לקולומביה יש עוד הרבה למה לקוות.

אני רוצה להאמין שהסיפור של פרו נגמר בחצי הגמר, אבל בטורניר הזה אי אפשר לדעת. אורוגוואי תצטרך כנראה ללכת קדימה וזה בדיוק דבר שפרו יכולה לנצל. אני בהחלט לא פוסל אפשרות שפרו תצליח לעלות לגמר.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בקולומביה האוהדים כרגע עסוקים בלצלוב את המאמן גומס שגם כך לא היה אהוד לפני כן, אבל אני באמת לא מבין מה רוצים ממנו. פרו צופפו כל המשחק עם 7-8 שחקנים כשרק גררו למעלה וזה בסדר גמור. למרות זאת לקולומביה היה את הצ'אנסים שלה והיא לא ניצלה אותם, כולל הזדמנות פז מהנקודה הלבנה, שני משקופים, אחד מהם בדקה ה-90 ועוד עצירה גדולה של פרננדס על ארנמרו שהגיע לאחד על אחד. איפה פה הבעיה של המאמן? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx אבל לך תתווכח איתם. אני מבין את התסכול כי באמת היתה לנו נבחרת למינימום חצי גמר, אבל כשאתה לא כובש ואח"כ סופג, תבוא בטענות רק לעצמך. מקווה מאוד שעם חאמס רודריגס וג'יו מורנו נשדרג עוד קצת את משחק ההתקפה, כי כשמצלים אחוז כ"כ נמוך של מצבים, בסוף אוכלים אותה בצד השני. משחק זוועה לנקו מרטינס, אבל גם אותו לא צריך לצלוב. אוספינה נפצע ונקו סה"כ נתן טורניר לא רע בכלל בהתחשב בכך שלא ספג 4 משחקים לאורך ה-90 דקות. אני מניח שאוספינה יחזור לשער לקראת המוקדמות. בהחלט יש עתיד, אבל מי שעדיין לא מבין מה שאני טוען כבר מזמן, גרא"מ היא היבשת היחידה שאין כמעט פערים, בוודאי לא משמעותיים בין נבחרת לנבחרת ולכן משחקי המוקדמות שם הם הקשים בעולם. שאף אחד לא יתפלא אם מארקאריאן ישחק באותה שיטה מול אורוגואי וגם יעקוץ אותה - סה"כ הסלסטה לא ניצחו את פרו בבית המוקדם למי שהספיק לשכוח.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מניח שמישהו צריך לקבל את האשמה, האוהדים מתוסכלים (ובצדק) ואז הכעס מופנה לאיש שעל הקווים. ברגע שפאלקאו מבקיע את הפנדל סביר להניח שקולומביה היתה משחקת מול אורוגוואי. שוב, כשרואים את התגובה של באטיסטה ואת היכולת של ארגנטינה וקולומביה אני לא חושב שהכעס של אוהדי קולומביה צריך להיות מופנית למאמן.

ראיתי למעשה רק את השער הראשון, אבל למרות הטעות של לואיס מרטינז, לובנטון בעט בצורה נהדרת. ראינו בעבר מספיק דוגמאות שכדור שכזה נופל מחוץ לאיצטדיון...

לגבי חצי הגמר, כמו שכתבתי, אני לא אופתע אם פרו תעלה לגמר. קשה לי להאמין שאורוגוואי שתהיה במשחק הזה פייבוריטית, לא תתקוף. במצב של 0-0 נראה את אורוגוואי הולכת קדימה ואז ברור לי שלפרו יש את האפשרות לעקוץ. ההגנה של אורוגוואי גם לא בדיוק מבצר אמיתי. ברור גם שלאורוגוואי תהיה המון מה להפסיד, לפרו שום דבר. אני מוכן לנחש שאם אורוגוואי לא עולה ליתרון היא עלולה לעוף.

10. Burrito Ortega Member

לא הגיע לאורואגוואי לנצח. סך הכל אחד המשחקים הטוב של ארגנטינה בטורניר. למרות חוסר הסדר וכו'. משחק מעולה של מסי. יזם המון, היה מעורב, לקחת אחראיות. ההחמצות שלו ושל פיפיטה בהארכה גמרו את לנו את המשחק.

אורוגוואי תמיד תישאר חיקוי דהוי של ארגנטינה, בהכל. לא מבין למה המדינה הזאת קיימת.

יאללה פרו בראבאק! ריבר פלייט של האנדים! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

11. GiladG2 Member

משחק מדהים היה אתמול, אחד הגדולים בזמן האחרון שנתן איזשהו פיצוי על שלב הבתים החלש. המון כדורגל טוב ובעיקר אמוציות. גם זה אולי בין המשחקים הבודדים שנכנסו להארכה אבל ממש לא היה אכפת שהיא תמשיך עוד ועוד. דווקא גול הזהב המושמץ היה דרך ראויה וטובה יותר לסיים את הקרב הזה, מצידי שהיו ממשיכים לשחק עד שמישהו יבקיע.
    כשמרטין קאסרס ניגש לבעוט את הפנדל החמישי, מישהו האמין שזה הפנדל שהוא יוציא מהרגל במצב כזה? מוסלרה בהופעה מעולה, ה double save שלו מקבל 10/10 בסולם גרגורי קופה.

לגבי מסי, הוא היה טוב אתמול ואי אפשר להפיל את התיק עליו. קצת מצחיק לטעון שהוא הרבה פחות טוב בלי צ'אבי ואינייסטה. יש שחקן שלא יהיה יותר טוב כששני אלה, או אחרים ברמה הזאת, משחקים לידו? הוא לא אשם בזה שמשחקים איתו בנבחרת שחקנים פחות טובים, כשגם באופן ברור אין שם שום זכר לסדר וארגון. עם זאת, הוא לא נקי לגמרי, בעיקר ברמה המנטלית שלא קרובה אצלו לרמה הפיזית. הוא לא מנהיג וגם לא יהיה, חסרות לו יותר מדי תכונות בסיסיות בשביל זה. המאמן הבא של ארגנטינה יצטרך לבנות את הנבחרת סביב מסי, ולא עליו.

כמו במונדיאל, שמח מאוד בשביל פורלאן, הלוואי ויסיים עם גביע.
    מה לגבי קבאני והפציעה שלו? יכול להיות שהוא ישחק בחצי גמר?

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

באירופה הוא היה עף? זה תלוי, אם הוא היה לובש את המדים הכתומים של הולנד כנראה שהוא לא היה עף. ת'יודע, לפחות על סמך מה שראיתי במונדיאל. או שאני טועה?
    דיאגו פרס טעה, כמו שרשמתי באותה תגובה שכתבתי עליה, הוא טעה בכך שאחרי שקיבל צהוב המשיך לשחק כמו שהוא יודע - עם כל הלב ובמלוא האגרסיביות. אבל לא הייתי מצפה ממנו אחרת, זה מה שהוא מביא למגרש. חסר אינטלגנציה או טיפש? היית מת לכזה "טיפש" בקבוצה שלך במקום כל שחקני הכדורגל חסרי הדם והנשמה. אם רוצים להשתמש בסרטונים כדי להראות לילדים איך צריך לשחק כדורגל, הבסיס צריך להיות סרטונים של אורוגוואי בכלל ושחקנים כמו אל רוסו פרס בפרט, אח"כ שילמדו טכניקה, טקטיקה וכו'...

לדעתי, השופט היה מצויין באחד מהמשחקים היותר קשים לשיפוט שראיתי, שני הגולים שנפסלו היו באופסייד (אצל אורוגוואי הנבדל היה בהתחלה כבר עם הנוגח הראשון לדעתי) והקוונים קלטו למרות הקושי. הצהוב השני של פרס היה כמעט ולא פאול, אבל בסופו של דבר הוא עצר מתפרצת בכוונה ללא נסיון להגיע לכדור. סוארס אמנם עשה הצגה, אחרי הכל שיחק הרבה שנים בהולנד, אבל מסצ'ראנו כן עשה פאול ציני לעצור מתפרצת בדיוק כמו פרס, לאחר שמיליטו הכבד לא הספיק לחזור ולשמור את סוארס לפני האאוט. ככה שמסצ'ראנו לא רצה להמר יותר מדי והפיל אותו בכוונה בדומה לפרס בצהבו השני שלו. אפשר למצוא טעויות של אמרייה, אבל במשחק כזה הוא היה מעל ומעבר.

בדיוק המשפטים שהופכים את ההנאה מהשפלת ארגנטינה בביתה, מנהג חוזר בקופה אמריקה, ליותר גדולה. תודה נריה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

בלי קשר, תלמד קצת על ההיסטוריה של שתי המדינות, לא יזיק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/11
  13. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

נריה, בהחלט מסכים איתך שהנבחרת שיחקה משחק מצוין ואכן הגיע לה לנצח.
    מהמשחק הזה ניתן לקחת דבר טוב אחד שקרה לנבחרת: והוא כמובן שצ'צ'ו באטיסטה ילך לבית (גם עם הנבחרת הייתה מנצחת אתמול ואף זוכה לא חושב שהיינו רואים אותו על הקווים ב-2014). ודרך אגב, מחמיצן דגול או סקורר ענק, עומד בלחץ או מפשל ברגעי האמת, אפס מאופס או ה "9"- גונסלו היגוואין חלוץ יותר טוב מקרלוס טבס (ואין שום קשר לפנדל שהחומץ).

----------

בקשר לאורגוואי, אין לי הרבה מה להוסיף חוץ שיהיה מבהצלחה בהמשך (האמת רק בשביל אליאס...) הנבחרת שרצתה יותר ניצחה.

עריכה: אוי לא... אני לא מאמין שאני אומר את זה אבל יאללה גרונדונה, לא לאכזב!

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/11
  14. cazzo Il Capocuoco

אתה עוד חייב לי תשובה בדיון הקולינרי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

כאחד שראה דייגו פרס העונה במדי בולוניה, אני יכול להבטיח שהוא מאוד אגרסיבי ותמיד משחק עם כל מה שיש לו (והעונה קיבל 13 צהובים), ואתמול זה היה רק הכרטיס האדום הרביעי שלו בקריירה, לפחות מאז שהוא באירופה.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא ידעתי על ספירת האדומים, אבל אם אני לא טועה ומבעד לשאגות והאלכוהול שמעתי נכון את השדרן אתמול, זה היה גול בכורה בסלסטה (?)