רומא 2019/20 :: פונסקה יעשה סדר?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏4/8/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Roma מנהלים

אני בטוח שכל האחראים על העברות באנגליה כבר מריצים בדיחות על רומא שאוספת את האשפה שלהם. המזל שהחלון הזה עומד להסתיים.

חייל שוקולד, EsheD ו-טל. אוהבים את זה.
  2. טל. Member

אלעד
    אני לא יודע מה הוא היה בעונה היחידה ההכי טובה בהיסטוריה שלו, ומתי זה היה.
    כיום, ובעונות האחרונות רואים את זה בבירור בכל קבוצה ששווה לראות - יש רשימת דרישות ונתונים ויכולות שדרושים משחקן כנף.
    סט סקילס קראת לזה, שיהיה סט סקילס.
    בוטום ליין (חחחח) שחקן כנף מודרני זה מקצוע. עם דרישות רף מסויימות ולמחטיריאן אין אותם.

הבעיה זה לא מחטיריאן לכשעצמו. ממילא 99 אחוז שמהר מאוד יעוף מפה כלעומת שבא.

מחטיריאן הוא רק אינדיקציה לבעיה האמיתית, שזה מקבלי ההחלטות ברומא. שימו לב ליכולת שלהם לקרוא סיטואציות ולספק פתרונות.
    זו הבעיה האמיתית.

קבוצה שבמשך כל שנה קודמת וכל הקיץ וכל תחילת העונה - העוגן היחיד שלה זה הבלטה של הקשר מרכז שדה קדמי (הן על הדשא והן על הספסל).
    לעומת זאת לקבוצה הזו יש חלוץ שספק אם הוא יכול להביא אותה למקום 4,
    יש שחקני כנף שספק אם הם שווים באיטליה טופ-4,
    קישור אחורי ובלמים ומגינים שספק אם הם יכולים להביא אותנו לטופ-4,

ובדקה ה-90 של החלון - מה מקבלי ההחלטות ברומא מביאים???!!? ...-קשר מרכז שדה התקפי!

3. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

רומא עשתה הרבה השקעות יקרות בקיץ בשחקנים צעירים שניתן לבנות עליהם את השלד הבא. השאלות של זפאקוסטה, קאליניץ', סמולינג,
    ומחיטריאן נועדו לסגור את החורים הנותרים. אי אפשר היה להתחיל את העונה ללא איוש העמדות האלה, ומנגד, די ברור שאי אפשר לטפל בכולן בצורה הרצויה בקיץ אחד.

קיוויתי שרומא תחתים את הבחור הברזילאי (כדי לבנות צלע שלישית בהתקפה בתקווה לפריצה דומה לזו של אונדר) אבל כנראה שגם אני חוטא כאן בהייפ של "מס' 10 בברזיל U20" והוא לא בהכרח שווה את הסכומים שקורינתיאנס דורשת עליו על סמך 6-7 הופעות בבוגרים.

יש עוד 3 נקודות ששווה להתייחס אליהן.

1. Levels:
    קאליניץ' לדוגמא, זה שחקן שאין לי שום הערכה מקצועית אליו, ועם זאת, אין לי ספק שהוא יועיל לנו הרבה יותר משיק, או מכל חלוץ אחר במרקאטו הלוקאלי שהיה מסכים להגיע לספסל.

מחיטריאן מתקבל ברומא כריג'קט כושל אבל הוא יחליף אצלנו את פאקינג אל שרעווי. ריג'קט כושל של מונאקו שהתקבל בברכה כי איטלקי\צעיר ולא הוסיף שום דבר מיוחד לרזומה שלו ברומא. האופציה הטובה ביותר בשוק האיטלקי הייתה רודריגו דה פול. שחקן ברמה של דייגו פרוטי (בלי הפציעות) שמשום מה מוערך על ידי אודינזה ב35מ' במקום ב20. מניח שזה כן היה מתקבל בהתלהבות.

סמולינג הגיע לעונת השאלה במקום השקעה של 25מ' על פאקינג רוגאני. יחסי ציבור של שחקנים לא בהכרח תואמים את הרמה שלהם. אחרת אותו רוגאני כבר היה מוצא לעצמו קבוצה.

2. הטוויטר מלא בדאחקות של טינייג'רים בריטים על כך שאנחנו "אוספים זבל" אבל מאחר וזה גלש גם לכאן, לא הגיע הזמן להבין שהשחקנים האלה מגיעים כדי לסתום חורים בסגל בעלות נמוכה כי זה הדבר המשתלם ביותר באותה עמדה באותו חלון ההעברות? במקרה הגרוע הם יצדיקו את ה"כסף" שהושקע בהם ולא יגזלו דקות מפרוספקטים שהראו יכולת גבוהה יותר. במקרה הטוב מקבלים את וויצ'יק וג'רביניו. כמובן שגם לתסריט הזה יש הסבר: בליגה הרבה יותר איטית בלה בלה בלה.. ואז מקבלים את מוחמד סלאח מהדלת האחורית.

3. מבחינת Characteristics, כל השחקנים שנלקחו תואמים במדויק את סגנון המשחק וההעדפות של המאמן. לי היה חשוב שפונסקה יקבל את כל מה שהוא צריך. לפחות מבחינה מספרית.

אין אליבי, וזה משהו שאני לא יכול להגיד על המאמנים שעברו ברומא לפניו.

נערך לאחרונה ב: ‏2/9/19
    ASROMA ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  4. DRORIKO Member

קובי עברת לשווק שחקנים שאתה בעצמך לא מחזיק מהם?

5. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם זה מה שהבנת, כדאי מאוד לערוך ל"למחוק".

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

קובי,

יש ריג׳קט ויש ריג׳קט. סלאח מעולם לא קיבל הזדמנות אמיתית בצ׳לסי, ואף פעם לא הראה משהו נוראי שכן שיחק - להבדיל ממחיטריאן - שכבר ״הוכיח״ את עצמו בשתי קבוצות שונות לגמרי; שצ׳סני לא היה כישרון בעייתי, אלא טיפוס לא יציב מנטלית במגרש עם סימני שאלה לגבי המקצוענות שלו מחוץ למגרש (שהתבררו כבולשיט מוחלט בתקופה שלו באיטליה). ג׳רביניו הגיע למאמן שכבר ידע להבליט את היתרונות שלו ולערפל את החסרונות שלו, ודז׳קו תמיד היה חלוץ מצוין שנפלט מקבוצה עם שאיפות שונות לגמרי משל רומא (ויחד עם זאת, עד היום יש לו מקום בסגל של סיטי).

מה שקרה הקיץ זה שהגיעו ריג׳קטים שהם יותר קרובים ל-pure shit ע״ס התקופה שלהם באנגליה. אין לי בעיה עם האסטרטגיה לאור כמות החורים בסגל והעובדה שאין כסף מליגת האלופות (הרי ציינתי את זה בעצמי עוד קודם לכן), יש לי בעיה עם הביצוע. אם האלטרנטיבות שהצעת היו האלטרנטיבות של המועדון אז גם זו בעיה בפני עצמה. למה זה בינוניזם יקר מתוך איטליה או זבל זול מאנגליה או פרוספקט אחד מברזיל u20? חייב להיות בין לבין.

אובייקטיבית, מראש של בנאדם ממוצע שאוהב כדורגל - לא אוהד רומא ולא DS שלה - כל הריג׳קטים שהגיעו הם שמות מדכאים שרק מעצם הנוכחות שלהם גורמת לי לא לרצות לצפות במשחקים שלה כאשר יישחקו, וזה מתסכל כי נראה שהגיע מאמן מעניין עם גישת כדורגל שמאוד חסרה לי מהרגע שספאלטי עזב (וכן, אני לא התלהבתי כמו המיינסטרים במרבית הזמן מהעבודה של EDF גם בתקופות השיא בעונה הראשונה שלו).

לגבי אלה שכן באו כדי להיות חלק מ-new big team, נראה. יש לי ספק גם לגבי הכישרון וגם לגבי סדר העדיפויות.

חייל שוקולד, EsheD ו-Roma אוהבים את זה.
  7. VAR Member

את העונה הכי טובה בקריירה שלו הוא נתן כקיצוני. לא יודע כמה זה רלוונטי להיום כי זה היה לפני יותר מ3 שנים והכדורגל מאוד דינמי.

הוא גם אמר בזמנו שזה התפקיד המושלם בשבילו.

8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש רומא של לפני שנתיים ויש רומא בתחילת הcycle הנוכחי.
    יש ליגת האלופות ויש ליגה אירופית.
    יש אלטרנטיבות סתמיות שעולות 30מ' יורו (כמו טייסון ודה פול) ויש פתרונות זולים יחסית שמעבירים את ההשקעה הגדולה לקיץ הבא (בתקווה שיהיו אפשרויות טובות יותר).

ציינתי את ג'רביניו כדוגמה ליחצ של שחקן. רומא רכשה את השם הכי חם באיטליה באותו קיץ (ליאיץ'). ג'רביניו הריג'קט, האפס המביך והפח זבל של שחקן שלא ברור איך קבוצה מסכימה לקלוט אותו, תוך שני מחזורים העיף אותו לספסל. גם כאן, כדאי מאוד להמתין לפחות לתוצר הראשוני.

כי זה כוח המשיכה של רומא ללא ליגת האלופות. בקיץ בו חייבים לצרף 10 שחקנים חדשים, אין מצב שכל ה10 יהיו פרוספקטים יקרים אחרי פריצה כמו מנצ'יני או פאו לופס (לא משנה כרגע אם הם בינגו או לא).

הדבר הכי חשוב בעיניי הוא שה"שמות המדכאים" שהגיעו מתאימים מאוד (לפחות ברמה התיאורטית) לכדורגל שפונסקה הציג בשחטיור ומספקים לו את האפשרות ליצור את הקבוצה שהוא רוצה.

קח לדוגמה את המשחק של אתמול. בוודאי שמת לב לתפקוד של השלישיה ההתקפית מאחורי דז'קו. הם משחקים מאוד קרוב אחד לשני (ה"כנפיים" מאוד קרובות לאמצע). הרעיון מאחורי זה הוא לשתף כמה שיותר את המגנים כדי ליצור יתרון מספרי\למשוך אליהם את מגני היריבה. זו הסיבה ששני ספרינטרים כמו אונדר וקלייברט ביחד בהרכב זה הדבר הכי לא אפקטיבי שיש. זו הסיבה שפונסקה, לאחר הפציעה של פרוטי, היה צריך שחקן כמו מחיטריאן. הוא לא צריך שחקן שישרוף את האגף אלא מישהו שיצור משם 4-5 מצבי הבקעה פר משחק. מחיטריאן לא יכול לעמוד בזה לדעתך?

9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי את המשחק אתמול (ארסנל-טוטנהאם).

על הנייר אני מבין מה אתה אומר. בפועל - בגלל איכות השחקנים - אני סקפטי מאוד. אני רואה איך השיטה הזו עובדת בצורה מדהימה עם ״ספרינטרים״ כמו סלאח ומאנה שזזים לאמצע, פירמינו יורד לאחור והמגנים יוצאים קדימה על תקן ווינגרים כמו שהסברת.

איכות קודמת להתאמה. שאין איכות, שום תיאוריה לא תעזור. הבעיה היא לא במהירות של קלייברט, אלא בכך שהוא לא מספיק טוב.

לדעתי לא. הוא נראה אתמול - כמו ברוב התקופה שלו באנגליה - כמו dead man walking.

אם הוא חוזר להיות שחקן שיוצר במגרש 4-5 מצבי הבקעה פר משחק, מדובר באחת ההפתעות הגדולות של השנים האחרונות.

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלאח של רומא הוא ספרינטר. סלאח של ליברפול זה שחקן עם סט כלים מגוון שיוציא את המקסימום כמעט מכל אירוע. גם מאנה תחת קלופ הפך לשחקן הרבה יותר שלם מהרצן שהגיע אליהם.

בחזרה לרומא:
    זו גם דעתי (איכות > כל סוג של "attribute"\עמדה מועדפת\רגל מועדפת וכו') אבל במצב הנתון, כשאין אלטרנטיבה איכותית יותר (לא בסגל ולא במרקאטו), חשוב לי לראות התאמה מקצועית של שחקן למשחק של המאמן שלו. לדעתי, לפחות על הנייר, זה מה שקיבלנו היום. האם הוא יהיה טוב מספיק כדי להצדיק את זה? לא יודע. לא בקטע של הימורים.

11. yonmu Member

מה ההשקעה הזאת תניב לרומא?

הרי אלה לא שחקנים איכותיים מספיק כדי לתת תוצאות משמעותיות בהווה,
    ולא מנסים לבנות כאן קבוצה לעתיד שחקנים כמו מחיטריאן (30) וקליניץ' (31),
    ובכלל יותר מדי השאלות לא יוצרות יציבות לעונות הבאות.

אני מתקשה מאוד-מאוד להאמין שבולמוס ההחתמות הזה ייצור הבדל משמעותי בהישגים של רומא העונה.
    אם התקציב לא מתאים לאופציות בשוק - עדיף ללכת על סגל צר במקום להשאיל סתם שחקנים. זה לא שהסגל היה צר מדי.

12. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

סגל מלא עם 25 שחקנים.

ברומא חושבים שכן.

לא שלשחקנים בני 30\31 אין עתיד, אבל שאר הסגל עדיין מאוד צעיר. מהם יבנה השלד להווה\עתיד הקרוב.

**
    שיק:
    3.5מ' יורו עבור השאלה + 0.5מ' בונוסים.
    לרדבולים יש אופציה לרכישה תמורת 28מ' יורו (29מ' במקרה שיסיימו בטופ 4).

נשאר רק גונאלון.

13. ASROMA Member

חבר'ה בואו ניקח פרופורציה רגע.
    אני מסכים - זה חלון מאכזב בלי צל של ספק - אבל מאכזב בהתאם למה? כל פרוספקט רציני עולה ים - לא תמיד מבטיח שיצליח - עם כסף שאין לנו.
    ובנוסף אין לנו כח משיכה רציני בלי CL. אז למה ציפיתם ? ניקולא פפה עבר לארסנל תמורת 80! מיליון יורו והם אפילו לא ב CL. זה שוק פסיכי.
    לשלם 30 מיליון יורו על רוגאני שמביאים ריג'קט גמור מגרמניה אחרי הפציעה של קייליני מראה כמה לא תופסים ממנו. סתם בזבוז כסף.
    בתנאים שנוצרו פטראקי עשה פה עבודה מדהימה - הצליח להיפטר מערימות של זבל טהור מהתקופה שדווקא היה לנו הרבה כסף (מקווה שעד סוף החלון נפטר גם מפאסטורה) להבדיל ממונצ'י שמכר את כל מי שהיה לו ביקוש וגם ככה רצו לקנות אותו והביא כל כך הרבה חרא במקום.
    אני גם מאוד מעריך את העובדה שהוא הביא למאמן את מה שהוא ביקש וצריך - פונסקה לא יוכל לבוא בטענות לאף אחד אם הוא הקבוצה לא תציג את הכדורגל שלו.
    הדבר הכי מפחיד הוא ההגנה - מזה אני חושש הכי הרבה. מאנצ'יני כרגע נראה מבוהל ואיטי כמו נגמש. המשחק של אתמול הדליק לי 100 נורות אדומות אבל אחרי הפגרה תהיה קבוצה שונה והרכב אחר. פונסקה הימר על עצמו ופטראקי הביא לו את הכלים הכל עליו.

14. DRORIKO Member

תחדש את הבדיחות

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

זהו נגמר.

https://pbs.twimg.com/media/EDc7jp6XkAIEdY1?format=Xxx&name=small

10 של פטראקי.
    8 של מונצ'י.
    4 של סבאטיני.
    3 שחקני בית.

נערך לאחרונה ב: ‏3/9/19
מצב נושא:
הנושא נעול.