רוני לוי - הביתה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏26/8/07.

1. Riki Member

אבירם, אתה שוכח שזה התפקיד של המאמן לבחור את ה11 שחקנים שעולים למגרש, וכל השיחרור שחקנים\הבאת שחקנים שלו גמרה את חיפה.
    שחר היה צ'ק פתוח, רוני לוי פשוט לא עשה מזה כלום.
    אין לו שום דרך או שיטה או משהו שייחד אותו כמאמן, מבחינת כל פרמטר שמגדיר מאמן הוא לא ניחן בשום דבר, ואת ההוכחות לזה רואים וראינו.

ואין כזה דבר שחר השאיר אותו בכוח, לא קיים ולא יהיה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/8/07
  2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף אחד לא הצמיד לרוני לוי אקדח למצח והפציר בו להישאר, אבל ברור שיעקב שחר עשה כמעט הכל כדי להשאיר אותו. וזה כן קרה: ניצן שירזי ואורי מלמיליאן הן דוגמאות לכך.

אני מסכים איתך לגמרי שהמאמן אחראי ל-11 השחקנים שעולים למגרש, אבל השאלה היא מהי רמת הציפיות מאותם 11 שחקנים והאם היא תואמת את איכותם. אני חושב שבמכבי חיפה היחס בין הציפיות לפוטנציאל של הקבוצה הוא שמים וארץ וזה לא משהו שמאמן אחר יכול לקזז. הקבוצה הזאת לא שווה אליפות. ראיתי כאן כמה תגובות שאומרות שעם רוברטו קולאוטי וחאבייר דרסאו הייתה קבוצה לאליפות וזה לא נכון, גם איתם היא לא שווה אליפות. המהפכה הייתה צעד נבון, משום שפניה של מכבי חיפה הלכו לעבר עוד עונה בינונית. אבל אם לא הביאו 4 זרים חדשים שהוא תואמים את הציפיות, אז אין על מה לדבר בכלל. אגב, כאן זאת אשמתו המלאה של רוני לוי, אם וכאשר הוא יפול עם הזרים. ודבר אחרון בנוגע למהפכה: אני חושב שהתזמון שלה גם כן נכפה על רוני לוי. כבר לקראת סוף העונה שעברה הוא עשה סימנים שהוא לא מרוצה מחאבייר דרסאו ושהוא רוצה למצוא לו מחליף. יעקב שחר לא רצה לפתוח את הכיס. רק אחרי שהבעלים ראה את בית"ר ירושלים והבין באילו פערים שתי הקבוצות הללו נמצאות, הוא החליט לקחת את ההימור הזה ולעשות מהפכה במצבת הזרים.

3. Riki Member

אבירם, אתה לוקח את זה למקום לא נכון לגמרי.
    כי שמנתחים את האיכות שלו כמאמן, הוא ורק הוא היה המחליט הבלעדי בנוגע לשחקנים ולאימון. מקבוצה שדורסת כל קבוצה אחרת בליגה הגענו למצב שבו היא פותחת רגליים יותר מכל זונה ממוצעת בבורסה זה בזיון ואשמתו הבלעדית.
    וארקדי שמרקדי לא קשור והתחרות שהוא הכניס לשוק לא קשורה.
    חיפה בהחלט רוצה ללכת על כל התארים, רק שבזכות רוני והבנייה הלקויה שלו או יותר נכון האי בניה והפירוק של הקבוצה, אי אפשר.

הוא החליט על השחקנים, כל קבוצה שפויה חושבת על יותר מהטווח של השנה הנוכחית, הוא גרם לחיפה להיות תלויה בחסדיי זרים שהאיכות שלהם נמדדת ובאה לידיי ביטוי רק תוך משחק שניים וגם זה על תקן הימור עצום. ככה לא מתנהלים, ולהגיד ששחר גרם לזה זה בזיון.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שלהגיד שליעקב שחר אין חלק בכשלון של הקבוצה, זה הבזיון. אי אפשר לקשור לו כתרים כשהקבוצה מצליחה, אבל לנקות אותו מאשמה כשהיא לא. הוא אחראי בדיוק כמו רוני לוי.
    למען האמת, אני לא מחזיק משניהם. אני מסכים איתך לגמרי שרוני לוי היא מאמן בינוני, שנשען עד היום על האליפויות שהביא לקבוצה, שגם הן היו תוך כדי הישענות רבה על המסורת והשורשים החזקים שהשאירו אלי כהן, אברם גרנט ויצחק שום. אבל לא רק הוא אשם במצב הקבוצה, אלא גם הנסיבות, שרובן קשורות דווקא לבעלים שלו ושל בית"ר ירושלים.

אם הוא צריך ללכת הבייתה או לא, אז שוב, זה תלוי בתחלופות. ואני גם לא חושב שזה ממש משנה. בברזל היה צריך להכות כשהוא חם, משמע להראות לו את הדרך החוצה בשנה שעברה. עכשיו, נשאר רק לנסות ולחמם אותו לקראת השנה הבאה. גם אם יבוא מאמן אחר, הרי שיעקב שחר לא יחליף אף שחקן זר ולא יעשה מאמצים גדולים לצרף שום שחקן ישראלי שיכול לתרום לקבוצה (חוץ מעומר גולן, שלדעתי המציא מכונה ששולטת ברצונות של אנשים, אחרת אין לי מושג מדוע ליגה שלמה מוכנה להוציא עליו סכומים כאלה גדולים).

בגדול ובכללי, האם רוני לוי ראוי להוליך מותג בכדורגל הישראלי בדמותה של מכבי חיפה? חד משמעית לא.

5. Riki Member

אתה רואה, שאתה רוצה אנחנו מסכימים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

שחר אשם בדבר אחד, שהוא עמד מאחוריו בכל מצב ובכל תנאי. לתמוך במאמן שלך זה דבר אחד, להמשיך לתמוך במאמן שלך שמדרדר את הקבוצה שלך זה דבר אחר לגמרי.
    ועם כל הכבוד, ארקדי אולי השפיע על הרבה דברים, אבל הקיצוניות שחיפה עוברת זה לא אחד מהם. כי הוא יכול היה לגרום לחיפה להיות קבוצה מספר 2 אבל הוא לא גרם לחיפה להראות כמו קבוצת תחתית לכל דבר, יחי ההבדל הקטן.

וגם מסכימה איתך אבירם בנוגע לתחלופת המאמנים, אבל זה לא בא בסתירה לזה שחייב להיות שינוי בעמדת המאמן.

נערך לאחרונה ב: ‏27/8/07
  6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבירם אז מה אתה רוצה שנעשה אם שחר אשם?שנגרום לו לעזוב את המועדון?

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכלל לא הייתי מתנגד לראות את זה קורה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    אתם, כאוהדים, לא יכולים לעשות כלום. אם תעשו משהו, יעקב שחר שוב פעם ירגיש שאתם מנסים לחנך אותו ולנהל לו את הקבוצה ואז הוא יחתים את רוני לוי לעוד 10 שנים. לטעמי, הקהל של מכבי חיפה צריך ליזום שיחה עם יעקב שחר ולהסביר לו את הדרישות שלכם מהקבוצה. רק ככה, אולי, יעקב שחר ישחרר את רוני לוי ממכבי חיפה.

8. TariboWest Member

יעקב שחר פחות או יותר שם זין על הקהל, פגישה לא תפתור שום דבר.
    אם אפשר לגרום ליעקב שחר לזוז קצת מהעמדות שלו זה רק ע"י פגיעה בכיס שלו, והקהל של מכבי חיפה לא יעשה את זה.

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

קראתי כל מה שנרשם כאן ויש לי רק הערה אחת.
    רוני לוי אומנם הגיש את התפטרותו ליעקוב שחר בעונה החולפת, אך ממש לא נאמרה בשיחה שלוי מרים ידיים. בדיוק ההיפך. הוא טען כי לדעתו הוא יכול להצעיד את חיפה שוב לאליפות, אך אם יעקוב שחר חושב שהוא הבעיה אז הוא מוכן לעזוב. שחר, כצפוי, אמר לו שהוא לא הבעיה והמשיך לתת לו גיבוי מלא.

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

יעקב שחר עשה כל כך הרבה לזכות מכבי חיפה שאין לנו זכות להגיד משהו נגדו,בזכותו
    ורק בזכותו אנחנו נמצאים בעמדה כזאת.

11. J.Tinsky Member

אם במחזור הבא הם לא מנצחים אז שיתפטר..
    וגם לא שיש להם מישו יותר טוב להביא.. עטר זה די פנטזיה הוא על חוזה בנתניה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/8/07
  12. mhfc-1913 Member

רוני תודה על השנים היפות אבל הביתה!

13. תומר22 Member

כל תרבות ה"עדר" הזו ממש לא מובנת לי. יש איזה קו וכולם הולכים אחריו כמו עכברי מעבדה. למה לא לחכות קצת לפני שחורצים את דינו של המאמן או של הזרים שהביא, מה אם קצת סבלנות? הרי גם את רומולו ואת פאביו ג'וניור כולם בתקשורת - ובשל כך גם האוהדים - כבר שלחו על הטיסה הראשונה לברזיל. השאלה הייתה רק מי מהם יישב ליד החלון ומי במעבר...

אני מתנגד לכל הצורה הזו של פיטורי מאמנים כבר בשלב כזה של העונה. אין פה שום מחשבה מאחורי העניין, אלא חיפוש של פתרונות קסם, שיבוא איזה מושיע ויציל אותנו. הרי כל מאמן שיבוא עכשיו לא יוכל להימדד בשום קריטריון - תמיד יהיה לו את התירוץ של "לא אני בניתי את הקבוצה", "זו הירושה שקיבלתי".

ולגבי הרעיון של עטר כמאמן הבא של מכבי חיפה. היסטורית, רוב הסמלים שבאו לאמן את הקבוצה שלהם נכשלו כישלון חרוץ, ולמעשה רק פגעו בשם שלהם. לדעתי עדיף לשמור שחקנים גדולים כאלה כזיכרון מתוק ושיאמנו קבוצות אחרות, כי בקבוצה שלהם זה בד"כ לא נגמר בטוב ומפוצץ את המיתוס. תראו מה קרה לאוחנה בבית"ר ירושלים, מה קרה לשפיגל במכבי ת"א וללנדאו בהפועל ת"א, שלא נדבר על משה סיני והתקופה הזכורה לשימצה שלו בהפועל. אסור לעטר לעשות את הטעות ולבוא למכבי חיפה, גם לא אחרי רוני לוי. הרי מה שעושים לרוני לוי כעת יעשו גם לעטר ביום מן הימים, וזה יהיה הרבה פחות נעים כי מדובר בסמל. הפתרון הנכון, גם מבחינה מקצועית וגם מהבחינה הרגשית שהסברתי כרגע, הוא למנות את אלון חזן לאחר שרוני לוי יסיים את הקדנציה שלו. חזן הוא בדיוק באמצע - הוא שחקן עבר של המועדון, אבל לא כזה שנחשב לסמל גדול ולכן הלחץ עליו יהיה פחות גדול מאשר על עטר. וזה בלי לדבר על כך שהוא מאמן הרבה יותר מתאים לגישה אותה רוצה המועדון להנחיל.

14. TariboWest Member

מסכים לגבי עטר, מתישהו יקללו גם אותו.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני חשבתי על זה,אבל מצד שני עטר מאמן טוב.

בקשר לתרבות העדר,כבר שנים שהקהל של חיפה מקלל את רוני לוי,זה לא בא פתאום
    בגלל התקשורת.