רוני לוי - הביתה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏26/8/07.

1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

שוב, עם כל הכבוד לשלוש האליפויות שלו ובהחלט יש כבוד, עד מתי אנחנו אמורים לזכור לו זאת? אני לא נכנס כרגע למה המשקל שלו בזכייה בהן, אך ראבאק גם בעונה האחרונה היינו צריכים לזכור שהוא זכה בשלוש אליפויות, וגם כעת אתם מצפים שנזכור זאת? אמרנו שאנחנו משאירים את לוי ונותנים לו את הגיבוי הדרוש על מנת לראות האם הוא באמת יודע לבנות קבוצה חדשה, כי אין ספק שלאחר העונה הקודמת היינו זקוקים לרענון. כעת, מה שקורה עם הקבוצה רק מחזקת את הטענה שכרגע הקבוצה פשוט לא מתפקדת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/8/07
  2. Patrice_Evra Member

יופי שלוש עונות טובות ומנגד לכך עונה אחת עם הצלחה אירופית ופתיחת עונה לא טובה של השנה.
    על זה לפטר מאמן?

נערך לאחרונה ב: ‏28/8/07
  3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אתם מציגים זאת כאילו אנחנו דורשים בפיטוריו של לוי לאחר שני מחזורים בלבד, כאילו הוא מאמן שרק הגיע אלינו לקבוצה.
    אני אחזק את מה שריקי אמרה. אני, היא ועוד מספר אוהדים לא קטן הרבה מאוד זמן טוענים כי לוי פשוט לא מתאים לקבוצה, הוא מאמן בינוני ותו לא. החילופים שלו, ניהול המשחק הכושל, בחירת הזרים הרעה, כל אלו הם רק חלק מהמגרעות של לוי בתור מאמן.
    חוסר ההצלחה גם בשני המחזורים האלו זה רק הקש ששבר את גב הגמל, ולוי נהנה מגב רחב במיוחד.

4. Patrice_Evra Member

בחירת זרים רעה!?!?קולאוטי?!?!
    אני ממש אובייקטיבי בנושא,ואני יכול להגיד לך שאני לא הייתי משחרר מאמן ככה.
    בוא אני יגיד לך למה האוהדים רוצים שהוא ילך הבייתה.
    אחרי העונה שלקחתם אליפות בהליכה הציפיות היו גדולות,וכמו שאומרים כגודל הציפיה כגודל האכזבה.
    מרוב שציפיתם וציפיתם וציפיתם ובסוף היה "כישלון" בעונה אחת אז כל האוהדים מתפרעים.

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה רציני?
    אתה טוען שהוא יודע לבחור היטב את הזרים בגלל קלאוטי?
    נכון, קולאוטי ודירסאו היו הצלחה. אבל הגיעו לכאן כל כך הרבה זרים, עשרות של זרים שפשוט לא התאימו לקבוצה. אנדרסון, סורמה, גונזלבש, זקיץ, אלבס, בריטז, וזוהי רק רשימה חלקית. אולי יש דברים שרוני לוי טוב בהם, בחירת זרים זה לא אחד מהם.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא נכון,אל תשכח שהאוהדים גם בתקופות שלקחנו אליפות צעקו לו להתפטר,ואז קראו לנו קהל מסריח.
    פשוט ידענו מההתחלה שהוא לא מתאים,ההדחה ברוזנבורג הראתה כמה שהוא גרוע,אחרי זה כל משחק
    עונה שהפסדנו הראה את הזה.

עונה שעברה רוני לוי לא עשה כלום בעצם,באירופה השחקנים נתנו 100 אחוז אבל בליגה רוני לוי לא הצליח
    לגרום להם להתעורר,לא הצליח לקדם אף שחקן והיו לו המון אפשרויות.
    שהיה לו סגל מדהים שהיה 2 רמות מעל כל הליגה אז הוא לקח אליפות ואז הוא היה מתאים,היום אין לו סגל
    כזה והיום הוא לא מתאים לבנות את הקבוצה.

7. תומר22 Member

ההצלחות באירופה זה רק כי השחקנים נתנו 100% והאליפויות זה בגלל הסגל המדהים שהיה והיריבות העלובות של אותה תקופה.

אבל הכשלונות עם הזרים, ההדחות במוקדמות הצ'מפיונס והכשלון בעונה שעברה זה הכל בגלל איש אחד - רוני לוי. נו, טוב...

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

תומר בהצלחות באירופה היה לו משקל לא קטן, לא אכחיש זאת.
    ההכנה לקראת המשחקים, היכולת לגרום לשחקנים לעשות את הניתוק בין תצוגה רעה בליגה ליכולת מצוינת באירופה, אין ספק שיש לו חלק בהצלחה באירופה. אך גם במשחקים באירופה החילופים לא היו תמיד נכונים, צורת המשחק הייתה התגוננות ברוב שלבי המשחק. מה שרק מחזק את הטענה שלי.
    גם בעונות האליפות, היינו ממושמעים טקטית, היינו מגיעים בכל שבוע ושבוע עם מוטיבציה חדשה אך גם בעונות האליפות החילופים היו מאוחרים וכאשר כבר בוצעו לרוב הם היו לא נכונים, הזרים הכושלים. את כל הסימנים האלו ראינו גם בעונות המוצלחות, הפגמים האלו בלוי זה לא דבר חדש.

9. aviadgs Member

אני חושב שצריכים לתת לרוני לוי עוד שני משחקים.. אם חיפה לא תנצח בשתי המשחקיפ הבאים גם אם יהיה תיקו 2-2 בדקה האחרונה הוא יצטרך ללכת...
    אני לא חושב שרוני לוי כל כך אשם אבל בכל זאת הוא מוותר בכל כך קלות לביתר ירושלים ו" לא מנסה" לזכות בתואר...
    אני חושב שחיפה תצטרך להפגין יכולת מצוינת ולדרוס קבוצות ולא רק לנצח...
    בקשר לכמה אנשיםש אמרו שהוא אחראי לשחרור של קולאוטי אני חושב שהם טועים כי אי אפשר היה להחזיק את קולאוטי עוד פעם בקבוצה אחרי שסירבו לו על ההצעה הראשונה שלו מגרמניה..
    אני חושב שצריכים בחיפה להביא את אייל ברקוביץ' כג'נרל מנג'ר ואת ראובן עטר כמאמן.
    צריכים לראות את חיפה נהנית ומשחקת יותר יפה...
    בחיפה צריכים להתחיל לבנות קבוצה צעירה עם הרבה שחקנים מהנוער..
    צריכים לבנות יותר על ארבייטמן, חמד, רפאלוב, בירם כיאל, שי מיימון וגם לשלב איתם שחקנים זרים יותר טובים...
    עוד שנה אם חיפה השנה תבנה שלד צעיר אני חושב שעם ברקוביץ' ועטר חיפה תוכל להביס את ביתר..

10. REAL MADRID Member

אני לא רואה את שחר מתקשר לברקוביץ' ומבקש ממנו להיות ג'נרל מנג'ר (אלא אם כן זה חקיין http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx ), דבר שני, אני לא רואה את עטר וברקו עובדים ביחד.

11. אנתוני שגיא Member

כן ברקו מרים את הטלפון הלו מי זה?
    יענק'לה שחחר אייל מה שלומך
    ישר ברקו מנתק

12. REAL MADRID Member

חחח אתה באמת חושב שהוא יתקשר בעצמו, הוא ישלח את עוזי מור שמשום מה נראה לי כמו החנון בסרטים שנצמד למישהו ועושה הכל בשבילו בשביל קצת צומי.

נערך לאחרונה ב: ‏29/8/07
  13. הרצליה Member

זאת הבעיה הכי גדולה.שמנצחים אז השחקנים הם מצויינים ורוצים אבל שמפסידים מנקים לחלוטין את השחקנים מאחריות וכל האשמה הולכת על המאמן.

איזה שחקן ממכבי חיפה בעונה שעברה נפגע תדימית לפחות כמו רוני לוי(אולי להוציא את יניב קטן)? דוידוביץ' נשאר בנבחרת,קינן,ארבייטמן ואלמדון הובילו את הנבחרת הצעירה באליפות אירופה בעוד קינן מקבל זימון לנבחרת הבוגרת למרות שהיכולת שלו הייתה רחוקה מלהיות ראוייה לכך,אייל משומר קיבל זימון לנבחרת,דירסאו שוחרר אבל כולכם פה הייתם נגד ואני מתאר לעצמי שאם רוני לוי היה הולך אז הייתם מאושרים עד הגג.

אני לא חסיד גדול של רוני לוי, בכלל לא אבל לא צריך לקחת ממנו את ההצלחות ולרשום לו רק את ההפסדים וההשפלות.

מי שעמד על הקווים בתבוסה למכבי הרצליה היה רוני לוי, מי שעמד על הקווים בסך הכל שבועיים וחצי אח"כ מול צסק"א הוא גם כן רוני לוי, אז בתבוסה להרצליה רוני לוי אשם? ובניצחון על צסק"א אין לו שום חלק,רק לשחקנים.

14. Fabio Junior Member

ניצחון מול צ'סקא = בונוס, הפתעה.
    ניצחון מול הרצליה = חובה.

15. בועז Member

רוני לוי צריך ללכת הביתה.
    לא בגלל משחק אחד שהוא הפסיד
    ולא בגלל משחק אחר שהוציא תיקו בשיניים.
    בגלל דרך.

הדרך של רוני לוי, החל מהאליפות הראשונה ועד להפסד המביש בבית לסכנין, לוותה אומנם בשלוש אליפויות-אבל חשוב מאוד שאנשים לא יסתנוורו מהאליפויות האלה.
    האליפות שרוני לוי לקח לא הייתה בגלל שמכבי חיפה הייתה קבוצה ענקית(מאלמו יותר גדולה?), אלא בגלל כל הקבוצות הקטנות והמסריחות שהיו באותן עונות בליגה.מכבי תל אביב הייתה חרפתית, ביתר לא הייתה קיימת והפועל תל אביב של קשטן הייתה היריבה היחידה שיכולנו לאבד אצלה נקודות.
    ברגע שרוני לוי קיבל תחרות והליגה התחזקה, נוכחנו לדעת כמה ידע חסר לו בניהול קבוצה על ומחוץ למגרש.
    שיטה- 4-5-1, קולאוטי עם הגב לשער, אנשים כאן התפלאו איך השחקן הזה נמצא בבצורות כאלה ארוכות ולא מובנות- הסיבה היא פשוטה, רוני לוי גמר כל חלוץ שדרך במכבי חיפה ,כי בשיטה הזו, כל חלוץ ,סקורר ככל שיהיה, הולך לאיבוד.
    ארבייטמן הגיע אחרי עונות מצויינות בביתר ובהפועל פ"ת והיום הוא בקושי מוצא את עצמו.
    לרוברטו קולאוטי היו תקופות שלא הבקיע שער חמישה או שישה משחקיםרצופים.

יש אנשים שמסתנוורים מהאליפויות והתארים, מסתכלים על מבחן התוצאה ולא על הדרך, אבל הרבה אנשים אחרים, אם תשאלו אותםאיזה כדורגל הם יותר נהנו לראות- זה של ברקביץ'&רביבו,זה של שומי עם רוסו ויעקובו, או את הכדורגל של מכבי חיפה בעידן רוני לוי, יגידו שהיו מעדיפים לא לקחת אליפות אבל להגיע למגרש ולהנות מ90 של כדורגל התקפי.

רוני לוי לא נכשל, כי בכל זאת הוא הביא המון הישגים, אבל לדעתי הוא בהחלט לא יכול לתרום יותר ממה שכבר תרם, ולכן, לדעתי לפחות, עדיף יהיה לנו להגיד לו יפה שלום.