ריאל מדריד 2016/17:: שחק אותה זיזו - אלופת אירופה רוצה הפעם להצליח בליגה; כריסטיאנו מקרטע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏20/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

להתראות קאנטרו חסה!

חסר רק האישור הרשמי: ילד הפלא חסה רודריגס יתחיל הרפתקאה חדשה בקריירה כשיעבור לפריס סן-ז'רמן במה שנראה כעניין של שעות ספורות. ריאל מדריד תקבל 25 מיליון יורו עבור החלוץ הספרדי

זה התחיל כשמועה שנראתה סתמית, משהו שולי בעיתונות הצרפתית, והרי למה שחסה יעבור ממלחמת התשה על דקות משחק למלחמת התשה אחרת ועוד במדינה זרה, נמשך עם התבטאות מעניינת של זידאן לאחר המשחק נגד צ'לסי ובשעות האחרונות הנושא הלך וצבר תאוצה בכלי התקשורת הצרפתית וגם בספרד. חסה רודריגס, בשר מבשרה של ריאל מדריד - יעזוב את הקבוצה אחרי עשור, שלוש עונות בקבוצה הבוגרת וייצא להרפתקאה חדשה בקריירה שלו. חסרים רק פרטים קטנים שיושלמו במלואם בשעות הקרובות. ריאל מדריד תקבל 25 מיליון יורו וחסה יילחם על מקומו בקבוצה חדשה ויחתום לארבע עונות.

מה כבר אפשר לומר על שחקן שאת שער הבכורה שלו בריאל מדריד כבש בקלאסיקו נגד ברצלונה בקאמפ-נואו. שחקנים עתירי ניסיון היו מתבלבלים, היו רועדות להם הביצים - אבל לא חסה. זו הייתה פרמיירה סמלית עם ניחוח ישן כמו ראול, ומאז המשולש ראול-איקר-גוטי לא היה ילד שהלהיב את הברנבאו כמו חסה. עם החוצפה, עם התעוזה, עם התשוקה, עם המהירות, עם הדריבל, עם חוש הכיבוש. שער ניצחון דרמטי במאסטייה בבעיטה מזווית קשה - מה הוא עושה לעזאזל? שער נגד ויאריאל, גול גאוני נגד אתלטיקו מדריד בגביע. ואז הגיעה הפציעה הארורה ההיא נגד שאלקה. משחקן שציפו לו עתיד מזהיר אפילו בנבחרת הספרדית של דל-בוסקה לקראת המונדיאל - חסה שקע במאבקי השיקום, עד שחזר במשחק נגד קורנייה. שמונה שערים היו לו בעונת הדסימה, ב-31 הופעות. השאיר טעם של עוד כמאמר הקלישאה. אבל קלישאה עצובה יותר היא - 'השאר היסטוריה'. למעט הבלחות - חסה לא באמת חזר. גם אם כבש בדריבל יפה נגד רומא את שער הבכורה שלו בליגת האלופות ורשם בסה"כ 6 שערים העונה ב-38 הופעות וקינח בעוד איזה גול אחרי הטעיית 'בסיקלטה'.

הברנבאו ראה את מיטב כדורגלני העל, מיטב כוכבי תבל, אבל אין כמו ילד מרגש מקסטיליה. ואת המשבצת הזו תופס אלבארו מוראטה שגם צפוי לפגוע בדקות המשחק של חסה, יחד עם לוקאס ואסקס ששיפר משמעותית את מעמדו בחצי העונה תחת זידאן. האם חסה גם כן יחזור בעתיד? כלל לא בטוח. כרגע מסתמן שאין סעיף רכישה בחזרה. מה שכן - תקופה כל-כך קצרה, לא הספיק להגיע אפילו למאה משחקים בבוגרים - ועדיין הרבה זכרונות. השחקן הכי מוכשר שיצא מקסטיליה מזה זמן רב. ולכן הוא גם השחקן שנמכר בסכום הגבוה ביותר. יותר ממוראטה - 22 מיליון יורו, יותר מנגרדו - 19.4 מיליון יורו.

קצת נימה אישית על חסה - אני התאהבתי בילד מהרגע הראשון. שחקנים צעירים שכבשו גולים נגד קבוצות פח לא חסר, אבל הוא קורץ מהחומר הנכון. בעטתי במשהו בבית כשראיתי את הפציעה הקשה נגד שאלקה ופרצופו חסר האונים מתפתל על הדשא מכאבים כלל לא יצא לי מהראש. העונה היו ניצוצות קלים ואני דרשתי שיהיה המחליף הראשון בחלק הקדמי, לפני חאמס אפילו. כמובן שזה לא קרה. לא פעם סיפרתי ואפילו החמאתי לעצמי יותר מדי על ארון החולצות המפואר שלי של ריאל מדריד. אגף שלם למלך ראול ועוד הרבה חולצות של כוכבי ריאל מדריד - השחקנים שגדלתי עליהם, הגלאקטיקוס - חלק ראשון. מהקבוצה הנוכחית של ריאל מדריד, מעבר לכריסטיאנו רונאלדו כמובן וגארת' בייל שהם מפלצות כדורגל וכמובן הקפטן ראמוס - לא קניתי חולצה של אף שחקן. אין לי חולצה של מודריץ', לא קניתי גם של צ'אבי אלונסו בזמנו, לא של היגואין, לא של די-מאריה ואוזיל, לא של איסקו וגם לא של פפה למרות שאני שחקן הגנה במקור. קניתי חולצה של חסה ואפילו לבשתי אותה פה ושם. כנראה שזה מה שאעשה גם מחר.

http://e01-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/08/02/14701694034340.Xxx

במארקה התענגו על השערים הגדולים של חסה בקבוצה והאמת שכל גול בצבע. את השערים במדי הקבוצה הבוגרת אתם מכירים בעל-פה, אבל שימו לב גם לגולאסו עוד מימי ריאל מדריד קסטיליה - במשחק נגד אלקורקון. בגלריית תמונות של המארקה נזכרנו בהופעת הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת, במשחק גביע משעמם נגד פונפרדינה בעונת האליפות עם מוריניו. העונה הראשונה המלאה שלו בקסטיליה, כשעונה לאחר-מכן יכבוש 22 שערים בקבוצת המילואים. הוא כבש אפילו במשחק הפרידה מראול בגביע הברנבאו, יותר מזה? להתראות ילד, תודה ילד, בהצלחה ילד. אנחנו נמשיך לעקוב.

2. BayernMunchen Member

כשיש לך בקבוצה שחקן כמו רונאלדו זה יהיו פשע הכי גדול לא לבנות סביבו את המשחק... בייל? אולי כשהוא יגדל יום אחד הוא יהיה רבע רונאלדו, שלא תבינו אותי לא נכון אני מת על בייל ואני חושב שהוא וינגר ענק.

3. Raulito Madridista

זידאן - "הרעיון שלי הוא שאסנסיו יישאר"| "אני לא רוצה שחאמס יעזוב"

המאמן הצרפתי התראיין לקראת משחק ההכנה השלישי והאחרון במחנה, הלילה נגד באיירן. הוא דיבר יותר על סימני השאלה בסגל אבל הוסיף שההרכב היום יהיה חזק יותר.

http://e03-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/08/03/14701793659887.Xxx

אסנסיו. "אנחנו מדברים הרבה, אני צופה בו משחק ומתאמן ואני מאוד מרוצה. נקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורו. הרעיון שלי הוא שאסנסיו יישאר בקבוצה וזה גם הרצון של השחקן. אבל שוב, עד ה-31 באוגוסט הרבה דברים יכולים לקרות, זה מאוד תלוי. יש הרבה שחקנים טובים והמלחמה על כל עמדה היא קשה".

חאמס. "אני לא רוצה שחאמס יעזוב, הוא שחקן של ריאל מדריד והוא גם רוצה לשחק יותר. אני מקווה שהוא ישחק יותר ויצליח כי יש לו כישרון גדול. אבל יש לי סגל של 25 שחקנים ואני צריך לבחור מביניהם. אני רוצה לראות את כולם נותנים את המקסימום ועובדים קשה. אין לי שום דבר אישי נגדו כמובן. תמיד שואלים אותי את אותן השאלות".

על חסה. "זה עדיין לא סגור במאה אחוז אבל הוא בדרך לפריס. האם זה המקום האידיאלי עבורו? אני חושב שכן, הוא עומד בפני אתגר חדש ואני משוכנע שיבקיע שערים רבים ויצליח כי הוא שחקן מוכשר. אני מקווה עבורו שהכל יילך כמו שצריך. הוא אמנם עשוי לעזוב אבל ריאל מדריד היא הבית שלו והוא יודע את זה. כל החיים הוא בספרד וכמעט כל הזמן הוא היה בריאל מדריד. האם ישוב? אני לא יודע".

הכשירות של בנזמה. "הוא לא ישחק נגד באיירן. הוא עדיין לא מתאמן כמו שצריך. המטרה היא שביום שבת הוא יחזור לאימונים בהדרגתיות".

הבאלנס של הקבוצה. "אני די מרוצה מאיך שהדברים התנהלו עד עכשיו, אנחנו בסדר גמור, על-אף ההפסד לפריס. בכל-מקרה תמיד יש מקום לשיפור ואני רוצה לראות את הקבוצה מגיעה רחוק יותר. הרעיון הוא שההרכב נגד באיירן יהיה חזק יותר במתכונת דומה יותר למשחק רשמי".

אנצ'לוטי. "אני מעריך אותו מאוד והוא עזר לי מאוד כמאמן, גם כשהייתי שחקן שלו וגם כשהייתי עוזרו. אני הייתי זה ששותק לרוב והוא היה מדבר ואני הייתי מקשיב ולומד. למדתי ממנו המון וההישגים שלו מדברים בעד עצמם. יהיה נחמד לשחק נגד הקבוצה שלו. הוא גרם לי לשנות תפיסה".

הלחץ. "במועדון הזה תמיד יש לחץ, בכל יום צריך להצליח ומה שעשית אתמול כבר נשכח ו\או לא נחשב. אני מכיר מצוין את ריאל מדריד הרי גם הייתי כאן חמש שנים בתור שחקן. אבל ככה זה בקבוצה גדולה ואני אוהב את זה. המטרה של כולנו היא לנצח וזה ככה תמיד גם אם יהיה קשה".

שחקני הקאנטרה. "לריאל מדריד יש כשרונות גדולים. במשחקי ההכנה נהוג לשלב את השחקנים הבולטים בקבוצת המילואים כאשר הקבוצה עצמה עדיין לא מלוכדת. אני אוהב את מה שאני רואה אבל לא כולם בשלים לקבוצה הבוגרת. עם השחקנים הצעירים האלה צריך ללכת צעד אחר צעד, לאט ובזהירות"

כותרות העיתונים הבוקר:
    אסנסיו נשאר וחסה עוזב| מתכוננים לבאיירן

שער המארקה

http://e02-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/08/03/14701778759316.Xxx

התוצאה של הדילמה: אסנסיו ממשיך.

השחקן שיכנע את זידאן שהוא ראוי למקום בסגל הראשון ועזיבתו של חסה כנראה גם תורמת.

ריאל מדריד מחזיקה בלא פחות מעשר הצעות על הכישרון העולה של הכדורגל הספרדי.

- בכתבה הארוכה שעלתה אמש במארקה לקראת הלילה דובר על כך שהכדורגל והיכולת וכן המוטיבציה והמקצוענות שיכנעה את זידאן. השחקן עצמו רצה להישאר מהרגע הראשון. זידאן כבר שוחח עם הנשיא פלורנטינו פרס והמנכ"ל אנחל סאנצ'ז ועידכן אותם בהחלטה. נראה שרק משהו מאוד דרמטי ולא צפוי יגרום לאסנסיו לעזוב את ריאל מדריד. עתידו של השחקן יתבהר סופית עם חזרת הקבוצה למדריד, אבל בקבוצה מאמינים שהוא מחליף איכותי מאוד לשלישיית ה-B-B-C ואולי אף במשחקים מסוימים הצלע השלישית בקישור המרכזי.

- חסה בפריס: הקבוצה של אוני אמארי רכשה את 'הכנרית' בתמורה ל-25 מיליון יורו.

שער ה-AS:

http://as01.epimg.net/portada/imagenes/2016/07/08/portada/1467970161_642308_1470193536_portadadelperiodico_grande.Xxx

"אויב יקר"

ריאל מדריד תפגוש את האקס קרלו אנצ'לוטי במשחק מרתק הערב.

ראמוס, מודריץ' וחאמס יקבלו דקות ראשונות לקראת הסופר-קאפ האירופי.

- בגזרת ההעברות: סיסוקו מתקרב, וחסה עוזב

ריאל מדריד מצפה שהשחקן יבקש רשמית מניוקאסל לעזוב. המאמן רפא בניטס אמר שיש הצעות על הקשר אך הן עדיין לא משביעות רצון. בכל-מקרה סיסוקו הוא העדיפות הראשונה של ריאל מדריד כרגע.

4. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיסוקו יכול להיות מחליף סולידי לקאסמירו, אבל יש שחקנים כל כך טובים ממנו בשוק שפשוט חבל להתפשר עליו. למה אנחנו לא מנסים להביא את מאטווידי? היה אפשר בכיף לנצל את עסקת חסה כדי לחלוב אותו...

EsheD אוהב/ת את זה.
  5. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים איתך מאטווידי עדיף בהרבה על סיסוקו שהתחיל כקשר אחורי ועכשיו הוא יותר שחקן אגף.
    סיסוקו שחקן עם עוצמות מה שמאוד חסר לריאל בקישור. אם אפשר אז מאטווידי בעדיפות ראשונה.

6. golding מנהלים

סיסוקו מעולם לא שיחק כקשר אחורי, אני בכלל לא בטוח שהוא יכול לגבות את קאסמירו. אולי מאטווידי כן יכול לשחק כקשר אחורי, אבל לדעתי גם הוא טוב יותר כקשר חופשי, מעין 50-50.

7. BayernMunchen Member

מאטווידי הוא בוקס טו בוקס יהיה ממש בזבוז לשים אותו כקשר אחורי

8. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

מטווידי עשה הסבה (מאוד מוצלחת) להיות BOX TO BOX אבל הוא התחיל כקשר אחורי.
    עדיף להביא אותו לעמדה הזאת מאשר לשחק עם קאסמירו או אפילו עם קרוס בעמדה הזאת.

חוץ מזה איזה עוד קשרים אחורים שבאמת ישדרגו את ריאל אפשר להביא ?

9. BayernMunchen Member

וידאל עשה הסבה תחת פפ לקשר אחורי והוא הציג יכולות פנטסטיות בעמדה הזאת.
    לשאלה את מי ריאל יכולה להביא?
    1. פרנסיס מארסנל
    2. מאטיצ'
    וכמובן את קאנטה הם יכולו להביא אבל בחרו שלא.....

10. JohnTerry26 Member

חח פרנסיס קוקלאן כאילו? מאיפה הגעת עם זה?

מאטווידי באמת אפשרות מעניינת ומפתיע שריאל לא עשתה משהו, אמנם הוא לא קשר אחורי כמו קסמירו אבל שלישיה איתו, קרוס ומודריץ' היא על גבול המושלמת ולבטח האיכותית ביותר באירופה. כשאני חושב על זה, בהנחה שזידאן מתכנן להמשיך לשחק עם קסמירו ולא עם איסקו/חאמס, זאת אומרת עם קשר שיודע לעשות הגנה לצד מודריץ' וקרוס, זה מפתיע שריאל לא שמה את ה100 ומשהו מיליון על פוגבה.

11. Raulito Madridista

כל הדיבורים על גארת' בייל במרכז רלוונטים אך ורק למשחק הסופר-קאפ האירופי, אולי שווה לנסות את זה, ממש לא להמשך העונה. אין לנו עמדה כזו במערך וזו הסיבה שגם חאמס נראה היה כרכש די מיותר והוא בניגוד לבייל איטי מאוד כדי לשחק בכנף. בייל הוא מהשחקנים הבודדים בסגל יחד עם מרסלו ובנזמה-חצי כוח שיכול לייצר מצב הבקעה אמיתי ולכן ריאל מדריד בבעיה.
    כמה מילים נוספות שלי על חסה: חסה רודריגס - אני משוחד בקשר אליו. כבר כתבתי באתר מה אני חושב על עזיבתו. הנקודה החיובית היחידה שאני מוצא בכך - מה שמקרב את השארתו של אסנסיו לדעתי. אני חושב שחסה הבין שהוא עולה מחליף בלבד כאשר יש את מפלצות ה-B-B-C, אבל כשראה איך לוקאס ואסקס תפס את מעמדו כסופר-סאב, ועכשיו יש גם את מוראטה - הוא לא יכול עוד. זו הרפתקאה חדשה בקריירה שלו ללא ספק ואני מאחל לו בהצלחה אם כי סקפטי. גם בפריס יש שחקנים טובים. גם המחיר מפריע לי מאוד, בטח כשהשוק משתולל. נכון שחסה לא בידיוק אותו שחקן כמו הדסימה, אבל היי - אנחנו כולה בחודש אוגוסט, לפריס יש הרבה כסף והם לא רוצים למכור את וראטי למשל - אפשר לשחק עם זה, אפשר למשוך אותם, אפשר לדרוש 50 מיליון יורו שזה סכום לא ריאלי ואז לאט-לאט לרדת.

באופן כללי על הקיץ שלנו: אני אוהב ולא אוהב את ההתנהלות השקטה של ריאל מדריד בקיץ הזה. כשמדובר בקבוצה שלי אני ילד לכל דבר ואני תמיד נזכר בימי הגלאקטיקוס כשפרס היה 'כל-יכול'. מצד שני אין צורך להחתים את פוגבה בטריליון יורו. אני חושב שהשוק הוא ממש לא מציאה, כמאמר הקלישאה יש מעט שחקנים שיכולים לשדרג את ריאל מדריד ובאמת שמכת הפציעות אשתקד הייתה חריפה בכל קנדה מידה - אבל יש גישה קצת תבוסתנית ונאיביות. למה נאיביות? כי קונטראו שחקן שנוטה להיפצע וזה לא ישתנה גם בעונה הזו, מה גם שהוא מתחיל אותה, כמה מפתיע - פצוע. נאיביות כי ה-B-B-C זכו אמנם פעמיים בליגת האלופות וזה נפלא - אבל בליגה הם כשלו שוב ושוב ושוב. נאיביות כי קאנטה היה השחקן המושלם לריאל מדריד והוא היה בר השגה בניגוד לוראטי - פריס לא משחררת שחקנים, ומתאים יותר מסיסוקו. ואין גיבוי לקאסמירו.

12. Raulito Madridista

http://futbol.as.com/futbol/imagenes/2016/08/04/album/1470264380_368489_1470274247_album_grande.Xxx
    ריאל מדריד מנצחת 1:0 את באיירן מינכן של צ'אבי אלונסו ואנצ'לוטי במשחק ההכנה האחרון לקראת הסופר-קופה האירופי. ראמוס, חאמס ומודריץ' פתחו בהרכב הראשון במטרה שיכנסו לכושר לקראת המשחק נגד סביליה. אחרי מחצית ראשונה קשה - ריאל מדריד השתפרה וניצחה בסופו של דבר מגולאסו של דנילו בדקה ה-79 עם חיתוך לאמצע ובעיטה חזקה ברגל שמאל דווקא לתקרת השער. דנילו נבחר גם ל-MVP. זידאן הוסיף לאחר המשחק שפפה, קרוס ובייל לא ישחקו נגד סביליה

שער ה-AS:

http://as01.epimg.net/portada/imagenes/2016/07/08/portada/1467970161_642308_1470284078_portadadelperiodico_grande.Xxx

כריסטיאנו לכל החיים

הפורטוגלי יחתום בקרוב מאוד על חוזה חדש - כשיחזור מהחופשה. הסאגה תיפתר הרבה לפני פתיחת העונה בכל-מקרה.

עדיין לא ברורה אם החוזה יהיה עד 2020 או 2021.

בכתבה ב-AS נכתב שכל הפרטים בין ריאל מדריד וכריסטיאנו כבר סוכמו עוד מזמן להוציא את אורך החוזה החדש, ובאותה שיחה פרס דאג לברך את כריסטיאנו על זכייתו ביורו. האירוע יתקיים בחדר מיוחד בברנבאו כפי שהיה ב-15 בספטמבר 2013 אז האריך את חוזהו בפעם האחרונה. בחודש יוני האחרון רונאלדו אמר - "אני מאוד מרוצה בריאל מדריד והולך לפרוש כאן בגיל 40". מה שיפה הוא שחוזהו של כריסטיאנו לא ישודרג מבחינה כלכלית אלא אולי יוארך אוטומטית לפי מס' משחקים ושערים. כריסטיאנו יחמיץ כמובן את פתיחת העונה אבל הוא רעב לזכות שוב בכדור הזהב. הוא פותח בעמדה טובה יותר ממסי אחרי שזכה בליגת האלופות וביורו. אלוף אירופה, פעמיים.

בשער המארקה התמקדו במשחק ההכנה מול באיירן:

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2016/08/04/portada/marca_papel/g0408.31c00ff64b283056e102183b24a21ef9.Xxx

'גולאסו של דנילו'.

ריאל מדריד מוכנה פחות או יותר לסופר-קופה האירופי נגד סביליה כשהיא מתגברת על באיירן אחרי מחצית ראשונה קשה.
    דנילו כבש את שער הניצחון עם גולאסו בדקה ה-79.
    כמוכן ציינו לטובה את מרסלו שממשיך להיות הטוב ביותר.

באתר כתבו - ריאל מדריד השתלטתה על המשחק במחצית השנייה וזידאן מגיע למשחק ברגשות טובים.

- קיקו קאסייה:"לשחק בסופר-קאפ האירופי ולהוביל את ריאל מדריד לזכייה בתואר זה חלום מגיל 14".

13. Ohad_Glr Member

כבר הרבה זמן לא זכור לי קיץ כל כך שקט בגזרה של ריאל מדריד.
    הביאו חלוץ מחליף (מוראטה) ומגן שמאלי מחליף (קונטראו חזר מהשאלה). אסנסיו כנראה נכנס לרוטציה במקום חסה- אם הוא לא יהיה טוב יש מספיק שחקנים אחרים על המקום שלו (איסקו, לוקאס ואסקז וחאמס). כביכול חסר עוד קשר אחורי אבל הקבוצה עמוסה בקשרי אמצע. האם הסגל הזה מספיק? אמנם זכינו באליפות אירופה אך גם נהנינו מהגרלות טובות.

מצד אחד השקט הזה הוא חידוש מרענן, מצד שני זה קצת מדאיג אם לוקחים בחשבון את באן ההעברות בקיץ הבא (צריך לעשות עכשיו רכש בשביל שתי עונות).
    אני לא מצליח להחליט אם השקט הזה טוב או רע.

14. Ever Banega Member

הבאן הזה סופי?

15. Ohad_Glr Member

לפי מה שאני יודע כן. היה אמור להיות מופעל בקיץ הזה ואחרי ערעור נדחה לקיץ הבא.

מצב נושא:
הנושא נעול.