ריאל מדריד 2017/18:: הסטוריה! ריאל זוכה בצ'מפיונס בפעם השלישית ברציפות! המלכים של אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/8/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

אתה לא יכול לכתוב יותר בדיון הזה אם הרשת לעצמך להירדם. אם אני החזקתי את עצמי בכל השיעמומונים של הפועל ת"א בליגה הלאומית אז מה אתה יכול לתרץ כרגע?

לא יודע לגבי שחקן התקפה בקיץ, לא הייתי שלם עם אמבפה בטריליון יורו ומשכורת עתק. התצוגה נגד יובה מראה עד כמה העונה בליגה היא בושה וחרפה ופספוס גדול וכן גם לזידאן יש חלק בכך.
    אין לנו מסי, שהוא גם מבשל וגם כובש ברמה הטובה ביותר, אבל הפקק ההתקפי השתחרר אצלינו, בליגה אני לא מרגיש שזו לידת עכוז עד שריאל מדריד נותנת גול מה שהיה נכון מהסופר-קופה נגד בארסה ועד לינואר. במשחק נגד פאריס, בגומלין, נכון שהגענו עם יתרון יפה מה שאילץ אותם לשחק על מתפרצות, אבל הרגשתי שבכל התקפה אנחנו יכולים לכבוש בזכות לוקאס ואסנסיו וכריסטיאנו, אפילו הדריבלים של קובאצ'יץ', וגם בנזמה[לא באמת].
    עוד בנוגע למה שאמרת, אני כתבתי כבר לא פעם שמעולם לא הרגשתי אנדרדוג נגד יובנטוס ואיכשהו בנוק-אאוט תמיד הודחנו. בעיקר זוכר לרעה את 2003 - ניפצו לי את הבועה כילד מה שנקרא, ואת 2015 עם מוראטה. נגד באיירן מינכן אני כן חושש, זה היה ככה בדסימה גם, וברצלונה גם כן, מודה. לא מסתדר לנו משהו נגדם, תמיד בברנבאו..

2. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר::

בכלי התקשורת במדריד לא נרגעו מהשער המטורף של כריסטיאנו רונאלדו שכובש שוב את כותרות העיתונים, והנה זה לפניכם:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/04/05/portada/marca_papel/g0504.1e66a1de4571c281f076ca59156469f2.Xxx

בשער המארקה נכתב על רקע תמונה של עוד שערים גדולים בהיסטוריה - 'במוזיאון הכדורגל', לצד הוולה של זידאן נגד לברקוזן בגמר ב-2002, הסלאלום של מראדונה נגד אנגליה במונדיאל, ליאו מסי נגד חטאפה, ועוד ועוד. בחירה קולקטיבית כמובן. למעלה תראו את הוגו סאנצ'ז מפרגן - 'זה הזכיר לי את הגול שלי נגד לוגרונייס. בסקר במארקה, בו הצביעו פחות מ-17 אלף, הגול המנצח הוא זה של מסי(29%), אחר-כך מראדונה(28%), זידאן מדורג שלישי(19%) וכריסטיאנו מייד אחריו, רביעי עם 17%.

באתר עצמו העלו כתבה עם מיטב השערים של כריסטיאנו בקריירה - כתבה עם וידאו ולינקים וכמובן, ודיברו על כך שהוא כובש בכל דרך: בניתור מטורף כמו נגד מנצ'סטר יונייטד בשמינית הגמר| בעקב נהדר כמו נגד ולנסיה בעונת הדסימה או מול ראיו וייקאנו במשחק החוץ בעונת האליפות| בדריבל - נגד גלטסראיי בצ'מפיונס בחוץ בעונת הדסימה כשעבר שלושה שחקנים| בכדור חופשי מטורף כמו במדי יונייטד נגד פורטסמות' ב-2008| וגם בבעיטות מרחוק כמו נגד פורטו בגומלין 2008/09.

בשער ה-AS על רקע התמונה של כריסטיאנו מודה לאוהדי יובה שמחאו לו כאפיים על הביצוע, נכתב 'אני חושב שזה הגול הכי יפה בקריירה שלי', והציטוט הוא 'אני מודה לקהל של יובה שריגשו אותי ונכנסו לי ללב'. למטה הופיעו שמונה שערי עיתונים מרחבי העולם שגם יצאו מדעתם אחרי הביצוע הנפלא שלו.

https://media-foto.tccstatic.com/storage/album/thumb1/6b7c576162797a8ae8def29fac63ed0a-92556-1522881726.Xxx

ונחזור למארקה: כיבוש נוסף של זידאן. במארקה לא מחכים לגומלין נגד יובה, הוא לא רלוונטי. באתר מדברים על הרקורד יוצא הדופן של ריאל מדריד במשחקי החוץ בנוק-אאוט עם זידאן על הקווים. ריאל ניצחה את רומא בעונת הבכורה שלו ואשתקד השלימה עוד ניצחון באיטליה - על נאפולי. היא גברה בחוץ על באיירן מינכן(ניצחון שני בסה"כ של ריאל באליאנץ' ארינה), והעונה כבר סימנה V על פאריס סן-ז'רמן בחוץ(טרם עשתה זאת) ועל יובנטוס(לראשונה משנות ה-60).

עוד קצת בשלהי הכותרת[מארקה]: איסקו מנצל את הצ'אנס בטורינו - בישול, עבודה בלי הפסקה ובעיקר הסטט' של מאה אחוז דיוק במסירות! 54 מסירות מתוך 54 הגיעו לעידן| עוד תצוגה של 'החלוץ מרסלו' - הוא כבש שער עם הרבה, חן, סטייל, וטכניקה, שער שסוגר סיפור, וזה לא הגול הגדול החשוב הראשון שלו: כמובן הגמר בעונת הדסימה, השער נגד פאריס העונה וגם נגד שאלקה ב-2014/15.

ב-AS התמקדו בצד העצוב של הערב, קארים בנזמה, עם כל הכבוד 'לחסימה' שהועילה לכריסטיאנו בשער הראשון. ריאל מדריד איימה על השער 14 פעמים בטורינו, בנזמה עשה זאת רק פעם אחת ועוד לפני המספרת של כריסטיאנו הוא הסתרבל במחצית השנייה ולא בעט מעמדה נוחה, עד שכריסטיאנו החמיץ. נכתב שבנזמה רשם עוד משחק רע למרות ההתעלות של חברים שלו. 'בנזמה עדיין בחושך', סיכמו, ואנחנו נזכיר שאיבד עשרה כדורים.

3. סיונרה Member

כשהמשחק מתחיל ב03:00 בשעון המקומי אתה עלול להרדם. המחצית שברה אותי.
    הפקק ההתקפי השתחרר בקצב שמתאים לאתלטיקו, בשביל להלחם העונה בברצלונה אנחנו צריכים לא לפשל באף משחק, ואחת לכמה משחקים אנחנו מצליחים לא לנצח, ככה לא לוקחים אליפות. ברצלונה לא צריכה לשחק טוב מהיריבה כדי לנצח, בעוד אנחנו כן. כמו כן, אין כמעט משחק התקפה דרך האמצע, נובע בעיקר מהעובדה שאין לנו שחקן שטוב מספיק עם הגב לשער. השיטה של ריאל הנוכחית דורשת מכל השחקנים להתעלות בכל משחק, וזה פשוט לא אפשרי לאורך 38 משחקים.

Captain Canada אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

מסכים שהמשחק בראשון יכול להוות אומדן אמיתי יותר, מצד שני עם כל הכבוד ליוקרה ולדרבי, לא יודע עד כמה יש על מה לשחק, לא חושב שנסיים במקום השני, ואנחנו אחרי אופוריית יובה. זה ממש באמצע בין משחק ליגה זניח לבין כוננות צ'מפיונס.
    ב-18 המשחקים הראשונים העונה: 32 שערים| ב-12 המשחקים מאז: 44 שערים| ככה שהפקק השתחרר טוב מאוד. אני חושב שהעונה מודריץ' היה פחות טוב ובעיקר המגנים - קרבחאל עדיין לא מדהים כמו אשתקד והבעיה הייתה שזידאן היה נעול על היהלום ולא פתח לאגפים. אם העניין הוא שוב היעדר החלוץ אז כן, אני מסכים איתך, הלוואי. לבאנדובסקי וכריסטיאנו עלולים 'להפריע' זה לזה אבל כריסטיאנו כבר לא ילד.

5. סיונרה Member

למה שיפריעו?
    זה לא שבנזמה החלוץ היחיד בעולם שעושה דברים ללא כדור. הוא פשוט כל כך גרוע עם הכדור שנוטים לשים לב לשאר הדברים יותר. בטוח שעם סוארז לידו רונאלדו היה מפציץ בכמויות הרבה יותר גדולות.

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לבנזמה היו שנים טובות יותר בריאל (גם אם בתקופות הללו הוא לא היה מספיק טוב), אבל היום הוא באמת לא רלבנטי, בעדינות.

אני מסכים עם סיונרה בכל מה שכתב כאן: יש פה אובר הערכה לתנועה שלו ללא כדור כדי לייצר שטחים לרונאלדו. יש עוד חלוצים שיודעים לרדת לאחור, לעזור בהנעת הכדור ולשלוח מסירה טובה קדימה, אבל גם לא להחמיץ בסיטונאות כמוהו. חוץ מזה, אני חושב שגם לא יזיק לכם שחקן התקפה שמוכן ויכול ללחוץ את שחקני ההגנה כשצריך - ואני לא רואה את לבנדובסקי עושה זאת, למרות שברור שהוא שדרוג אדיר ע״פ בנזמה.

נערך לאחרונה ב: ‏5/4/18
  7. גלץ Member

אם ריאל מנצחת את ברצלונה בגמר זו הנקמה הכי גדולה שהם יכולים לתת.

8. Raulito Madridista

בנזמה לא חלק מהמשוואה בכלל לדעתי, לבאנדובסקי וגם כריסטיאנו במתכונת החדשה, ולא בדקות הספורות שהוא מבזבז את הזמן באגף ופעם בהרבה זמן עושה דריבל מעניין ולרוב אחר-כך הוא מרים, כבר קשה לי לזכור שערים שלו בחיתוך לאמצע ובומבה לרשת - הם שני חלוצי '9' וכבר לא נהוג לשחק בכדורגל העולמי עם שניים כאלה. אני הייתי רוצה שחקן יוצר אחר, דיבאלה או האזרד לצורך העניין. לוקאס ואסקס יישאר מחליף ואסנסיו יתמודד על מקום בהרכב בהתאם לוריאציות. בכל-זאת לגבי בנזמה: נוח לשחק איתו, הוא מפרגן, אבל הוא לא מבשל מספיק שערים כבר זמן רב, מאז עונת הדסימה, גם אם פעם בשנה 'יוצא לו בוטראגיניו' כמו באזל ב-2014/15 בעיקר הדרבי, והוא מעולם לא כבש מספיק להוציא שנתיים - עונת האליפות ב-2011/12 וגם העונה הטובה ב-2005/06 עם 28 שערים ב-36 משחקים. אין דיון

9. סיונרה Member

זה פשוט לא נכון, רונאלדו בתור השחקן הכי קדמי בד"כ לא מתפקד כמו שצריך. הוא צריך את השטח לבוא מאחורה עם המהירות. זה שהוא לא יעיל מחוץ לרחבה זה נכון, אבל הוא עדיין חי על תנועה ללא כדור. חלוץ שמשחק עם הגב לשער הוא ממש לא, והניסיון לשחק איתו ככה העונה גרם לזה שאיבדנו את האליפות באוקטובר.
    הבעיה היא שגם קרוס וגם מודריץ' שחקני מרכז שדה קלאסיים, ומבלים שם כמעט את כל המשחק. תוסיף את איסקו שגם הוא כזה, ואתה מקבל קישור מלא ב-4 שחקנים ומנגד התקפה של שני שחקנים בלבד בלי הצטרפות. ברצלונה ונבחרת ספרד גם שיחקו עם מעט שחקנים שנכנסים מקו שני לרחבה, אולם הן הסתמכו על הנעת כדור ב-30 מטר מהשער של היריבה, מה שאפשר להרבה שחקנים להיות קרובים לשער. הדוגמא הקלאסית הייתה במשחק מול יובה, שאיסקו נתן כדור נהדר על 30 מטר לרונאלדו, אבל אז אין אף אחד למעלה.

אלעד אוהב/ת את זה.
  10. Raulito Madridista

הליגה...של אירופה..| וגם: הנס של קיילור

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/04/05/15229576942621.Xxx

אפשר לומר שהשנה הוכיחה ריאל מדריד את כל המגרעות שלה בכל הקשור לליגה הספרדית. בכל-זאת, שתי אליפויות בעשור, ואם נלך אחורה לשנות ה-90 ואילך המצב לא טוב בהרבה. הדרבי בראשון נגד אתלטיקו הוא לא יותר מקרב לא מחייב על המקום השני וכך גם 'הגומלין' בקלאסיקו נגד בארסה רחוק לסיום העונה. ריאל מדריד עוד עלולה לעשות לבארסה פאסיו.

מנגד, בליגת האלופות המצב אחר. אחרי שלישייה בטורינו, ריאל מדריד עם רגל וחצי בחצי גמר ליגת האלופות בפעם השמינית ברציפות, רצף שהחל עם מוריניו ב-2010/11. הוא שבר את קללת שמינית הגמר. בשלוש העונות האחרונות, קרי מאז תחילת 2015/16, ריאל קיימה 35 משחקים בליגת האלופות, יותר מכל קבוצה אחרת. רק 3 פחות ממספר המשחקים בעונה בליגה הספרדית - 13 משחקים ב-2015/16 ו-2016/17 שהסתיימו בזכיות בצ'מפיונס, ועוד תשעה משחקים העונה[6 בשלב הבתים ועוד 3 בנוק-אאוט נגד פאריס ויובה].

בטבלה המדומה, 'האלטרנטיבית', תקראו לזה איך שבא לכם - ריאל מדריד במקום הראשון, עם 84 נק'[החוקים זהים: 3 נק' לניצחון ואחת לתיקו], עם מאזן מרהיב של 26 נצ', 6 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים בלבד[וולפסבורג ברבע הגמר ב-2016, אתלטיקו מדריד בגומלין חצי הגמר אשתקד וטוטנהאם בשלב הבתים העונה]. אחריה, הרחק במקום השני, תופיע באיירן מינכן עם 68 נק' ב-31 משחקים, עם מאזן של 22 נצ', 2 תוצאות תיקו ו-7 הפסדים. ברצלונה היא שלישית עם 63 נק' ב-29 משחקים. ב'עשירון העליון' תוכלו למצוא גם את אתלטיקו וסביליה שישפשפו מרפקים עם יובנטוס, סיטי ופאריס סן-ז'רמן.

הסמכות של ריאל מדריד באירופה והעליונות היא מוחלטת. ריאל הייתה בלתי-ניתנת לעצירה עם שתי זכיות רצופות, הקבוצה הראשונה שעושה זאת במתכונת הנוכחית, והיא חולמת להגיע לזכייה שלישית ברציפות, מה שלא קרה מאז באיירן ב-1974-1976. העונה ריאל ניצחה בכל משחקי הנוק-אאוט שלה, בינתיים עם מאזן 8:2, ואשתקד היא השלימיה דאבל על נאפולי(3:1 פעמיים) ובאיירן(2:1 בחוץ ו-4:2 בברנבאו בהארכה) כשרק אתלטיקו מנעה ממנה לנצח את כל משחקי הנוק-אאוט, והסוף ברור: 4:1 גדול על יובה בגמר.

מי זוכר שריאל מדריד העונה סיימה במקום השני בשלב הבתים אחרי טוטנהאם, אותה לא הצליחה לנצח בשני מפגשים - ריאל סיימה רק בתיקו 1:1 בברנבאו כשהיא כובשת מפנדל של כריסטיאנו, שכבש גם במשחק הגומלין אחרי שהאנגלים הובילו בביטחה וזה נגמר 3:1. אחוז הנצחנוות של ריאל מדריד במפעל בעונות האחרונות הוא 74%. בהנחה וריאל תהיה בחצי הגמר היא מבטיחה לעצמה עוד סכום כסף חביב, 7.5 מיליון יורו. 6.5 מיליון יורו כבר נכנסו לקופה עבור העפלה לרבע הגמר וקודם לכן 6 מליון יורו עבור העפלה לשמינית.

נמשיך קצת עם הטבלה המדומה לפני שניפרד - מלך השערים הוא כמובן כריסטיאנו רונאלדו עם 42 שערים, ורגלו עדיין נטויה - 16 שערים ב-2016, 12 שערים אשתקד ו-14 העונה, וכל זה ב-34 משחקים בלבד. ב-2015/16 ריאל ניצחה ב-10 משחקים(הגמר נגד אתלטיקו נחשב כניצחון) וסיימה עם 6 שערי חובה בלבד, יחס שערים 28:6| בעונה שעברה ריאל הציגה מאזן של 9:3:1 וספגה פי 3, יחס שערים 36:18| העונה, ריאל מדריד במאזן 7-1-1 כרגע כמו שאמרנו עם יחס שערים 25:9. בסה"כ, באותן שלוש עונות, יחס השערים הוא 89:33.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/04/05/15229568298521.Xxx

הנס של קיילור. לפני המספרת של כריסטיאנו רונאלדו, הרגע הוירטואוזי במשחק הגיע מצד קיילור שרשם הצלה נפלאה מול היגואין במצב נייח. במארקה כתבו שבאירופה קיילור מתעלה ומשרה ביטחון ומפחית את הדיונים על העתיד. וכך היה כששמר על שער נקי נגד יובה, המשחקים היחידים פרט לאפועל ניקוסיה בהן ריאל לא ספגה באירופה, וגם נגד פאריס הוא היה מצוין. 'קיילור חיי בריאל מדריד במצב של נדנדה. הוא מתחיל כל העונה במצב בו הוא צריך להודות שהוא השוער של הקבוצה הטובה בעולם. ובסופו של דבר הוא נשאר בקבוצה - ומודים לו'. בחודש ינואר עם ההודעה שקאפה קרוב-קרוב לריאל מדריד - זה היה נראה אחרת. בטח כשהמצב בליגה היה רע.

ליגת האלופות היא התחרות הטובה עבורה. עונת הבכורה בריאל הייתה נפלאה. הוא ספג שער ראשון רק מול וולפסבורב בגרמניה. בכל-מקרה, בזירה הזו הוא יכול להיאבק לפחות עם היתר. הוא סופג 0.86 שערים בליגת האלופות בשלוש העונות האלה, קצת-קצת יותר מטר-שטגן(0.85) ואובלק סופג 0.63. בליגה לעומת זאת המספרים לא טובים. אבל בקרוב הוא פוגש אותם בדרבי ובקלאסיקו בהתאמה. בינתיים, בחודש מרץ, במקביל לשלבי הנוק-אאוט באירופה - ריאל מדריד מתחילה להרים את הקיר שלה. לא רק התקפה אלא גם שוער. שתי זכיות בצ'מפיונס זה לא מקרי..

11. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:: מעבירים הילוך לדרבי

שער המארקה::

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/04/07/portada/marca_papel/g0704.da093e30214e169a339488772486ecaf.Xxx

ככה נראה הניצחון האחרון של ריאל בדרבי על אתלטיקו בברנבאו: שימו לב לתמונה - אוזיל כובש השער השני, חוגג כשלצידו פפה, קונטראו, צ'אבי אלונסו וארבלואה - אף-אחד מהם לא נשאר בקבוצה כמובן. התאריך היה 1 בדצמבר 2012. איקר קסיאס היה הקפטן, לפני שסופסל ע"י מוריניו ובהמשך נפצע. צ'ולו ניצח בברנבאו 3 בעונות ברציפות מאז, והשיג תיקו מאוחר אשתקד. כריסטיאנו, ראמוס ובנזמה הם השרידים היחידים מההרכב שפתח אז. דבר נוסף, מאז ריאל מדריד זכתה בלא פחות מ-12 תארים! בהמשך הכתבה דיברו על 'חוקי הצ'מפיונס' - בהם ריאל מדריד תמיד מנצחת - הגמרים ב-2014 ו-2016 וכן כשריאל הדיחה את אתלטיקו ברבע הגמר ב-2015 ובחצי הגמר אשתקד.

עוד כתבות קטנות: 'החלום של תיאו הרננדס' - יפגוש את האח לוקאס במשחק מרתק והוא חולם לפתוח ב-11 ע"ח מרסלו שאולי יקבל מנוחה. בתמונה בכתבה מראים את שני האחים מנשקים את האם שחצויה לקראת המשחק| כתבה נוספת מדברת על 'דרבי המספרות' - במארקה קיבצו מספר שערים מרהיבים במספרת, לא רק זה של כריסטיאנו - המספרת של ראמוס העונה מול אפועל ניקוסיה, זו מול סביליה בפיחואן ב-2016, וגם כמה מהצד שלהם כמו גריזמן, סאול ועוד. אם היו ממש משקיעים היו מזכירים גם את בנזמה ב-2016 - בקלאסיקו בעיקר וגם נגד גיחון| באתר כתבו גם 'על מה יש לשחק' מצד שתי הקבוצות: המקום השני| זידאן מעולם לא ניצח את אתלטיקו בברנבאו בליגה| גארת' בייל - שער אחד בלבד ב-15 דרבים - הדסימה| תואר הזאמורה - מצד אובלק| אתלטיקו רוצה עוד עונה בלי הפסד דרבים, דבר שקרה לה לראשונה מזה זמן רב ב-2006/07, ומאז עשתה זאת בין 2013 ועד אשתקד.

מי שבוודאות ישחק מחר זהו כריסטיאנו רונאלדו שלא יקבל מנוחה. במארקה מדברים על מפגן עוצמתי של הקהל לכבודו אחרי הצמד הנפלא בטורינו ובעיקר השער במספרת שגרר ריספקט ענק גם מהקהל המקומי. כריסטיאנו יזכה לעידוד מיוחד ואולי לשלט, ובברנבאו רוצים לראות אותו מתקרב עוד קצת למסי בקרב על תואר הפיצ'יצ'י.

שער ה-AS:

https://media-foto.tccstatic.com/storage/album/thumb1/00c1222ed1bba49eb5c4b66947225eb1-28680-1523067334.Xxx

'זידאן מכפיל את המנוחה של כריסטיאנו - ויוצא נשכר'| עם הצרפתי על הקווים, כריסטיאנו קיבל מנוחה של 31 משחקים בשנתיים וחצי. העונה יש לו תשעה משחקים פחות מאשר מסי. 17 מהמשחקים אותם כריסטיאנו החמיץ לא קשורים לפציעה או עומס. בחמש וחצי השנים לפניכן עם מוריניו, אנצ'לוטי ובניטס - כריסטיאנו נח 33 משחקים בלבד ורק 15 משחקים בהחלטה טכנית, בעיקר בגביע. זידאן הכפיל את המנוחה שלו. כריסטיאנו כבר לא מגיע לשלבי ההכרעה של העונה כשהוא מותש. בעונת האליפות של מוריניו הוא שיחק 55 משחקים וכך גם בעונה אחר-כך. עם אנצ'לוטי על הקווים בעונתו השנייה הוא שיחק 54. העונה יש לו רק 36 משחקים. שוב חזרו על הציטוט של זידאן - "אם תנוח מפעם לפעם ותאמין בי - תאריך את הקריירה שלך".

12. oFiRzZz Member

החלטה מביכה של זידאן בנוגע לפאסיו, אבל שום דבר כבר לא מפתיע אותי עם המועדון הזה.

13. Raulito Madridista

אחלה הודעה 'שום דבר לא מפתיע אותי עם המועדון הזה'. תתפלא, לברצלונה יש גם מה ללמוד מריאל מדריד בכל מיני דברים בשנים האחרונות. איך לייצר קבוצה מנצחת למשל בלי לבזבז טריליון יורו. עם משפט כמו שכתבת - ככה אפשר להתייחס לדברים שלך? אם היריבה בליגה לא הייתה ריאל מדריד אלא נניח ויאריאל, בארסה גם כן הייתה מוותרת על הפאסיו? אין צורך להתייפייף. ההחלטה של זידאן ממש לא מפריעה לי.

14. oFiRzZz Member

בפעם האחרונה שבארסה נדרשה לבצע את הטקס הזה (אגב, מיותר לדעתי, אבל זה קטע של הליגה) במסגרת הליגה
    היא עשתה את זה. לא מפתיע אותי שקברניטי ריאל מדריד מפחדים מהתמונה הזאת שתרוץ ברשת. אין כבוד.

15. Raulito Madridista

ואם ריאל מדריד תיתן כקונטרה, למשל, זכייה שלישית ברציפות בליגת האלופות - אז התמונה של הפאסיו תעניין את מי בידיוק? בארסה שביצעה את הפאסיו לפני עשור היא אמנם אותו מועדון אבל המושכים בחוטים הם אחרים. לא היו אז כל מיני פיקה וסוארס. היו צ'אבי, פויול, ואלדס, ובעיקר רייקארד. את ואלוורדה אני לא מאשים כי הוא לא קשור לשום עניין. פאסיו זה חוק לא כתוב, והוא לא קיים רק לגבי הליגה. ולנסיה עשתה לריאל פאסיו ב-2010/11 אחרי שריאל זכתה בגביע מול ברצלונה. ואם החלטנו לא לעשות פאסיו אז זהו, המועדון מחורבן, 'שום דבר לא מפתיע אותי במועדון הזה?' יפה.

מצב נושא:
הנושא נעול.