ריאל מדריד 2017/18:: הסטוריה! ריאל זוכה בצ'מפיונס בפעם השלישית ברציפות! המלכים של אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/8/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סיונרה Member

נאצ׳ו גם צריך לנוח מדי פעם. ימשיך ככה גם הוא ייפצע לנו, והוא שקול ל2-3 שחקנים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Ohad_Glr Member

בגדול אני מסכים עם זה אבל במצב הנוכחי הוא חייב לשחק. יש לקבוצה שלושה שחקני הגנה פצועים (תיאו, מרסלו וקרבאחל) ועוד אחד שרק חזר מפציעה (ואייחו). יכול להיות שזה "להתגרות במזל" אבל לדעתי אין לזידאן כרגע את הפריבילגיה של לתת לו לנוח.

אגב, זאת אולי הפעם הראשונה שאני זוכר בה פגרת הנבחרות הגיעה בזמן טוב. בתנאי ש"וירוס פיפ"א " לא יכה הפעם.

3. סיונרה Member

אין ספק שבמצב הנוכחי הוא צריך לשחק, אבל חייבים לתת לו לנוח כשאחד מהמגינים השמאליים חוזר, במידה ואשרף או לוקאס לא יהיו נזק מהלך בצד השני ושהבלמים לא ייפצעו. הטעות הייתה שלא הביאו עוד בלם או מגן ימני בקיץ, בקצב הזה הוא לא יחזיק עד השלבים המכריעים.

4. Raulito Madridista

הבכורה המרגשת של אשרף| הרקורד של זידאן

כותרות העיתונים הבוקר היו חלוקים בין הניצחון הקשה של ריאל מדריד אתמול לבין כל סערת קטלוניה והמשחק של בארסה ללא קהל. בשער ה-AS כתבו 'הרבה איסקו - קצת מדריד' יחד עם ציטוט של זידאן שבמחצית השנייה הקבוצה הייתה עייפה ולא טובה. בסיקור באתר נכתב 'איסקו הספיק למדריד' כשהוסיפו שצמד של הקשר המצוין עזר להביא 3 נק' ראשונות בברנבאו אבל שריאל מדריד לא שיפרה את הדימוי שלה והיא לא דורסת, בעוד אספניול החלה לשחק מאוחר. קרוס, מודריץ' ואיסקו קיבלו ציון של כוכב אחד כמו ראמוס ו-ואראן. 'איסקו שם קץ לבעיה של מדריד שהחלה עם חוסר בשערים והסתיימה עם חוסר כוח', נו, גם זה משהו| בשער המארקה כתבו בקטנה למטה 'בכורה ביתית תוצרת איסקו'. המאמן זידאן החמיא לו - "איסקו משחק כאילו הוא ברחוב".

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/01/15068943534255.Xxx

אשרף חכימי היה הגיבור השני של ריאל מדריד. הילד בן ה-18 עשה היסטוריה כפולה:: גם הופעת בכורה בקבוצה הבוגרת וגם השחקן המרוקאי הראשון שעושה זאת. לאחר המשחק הוא התראיין בקצרה לאתר הרישמי והעלה שלוש תמונות מהמשחק ברשתות החברתיות. באחד העיתונים במדינה כתבו עליו 'אשרף נכנס להיסטוריה של ריאל מדריד ועושה לנו כבוד'. "אני שמח מאוד על המשחק הראשון שלי בקבוצה הטובה בעולם, זה לילה שלא אשכח", אמר. "החברים עזרו לי ודיברו איתי הרבה. זידאן הרים לי טלפון וסיפר לי שלאור מה שקרה לקרבחאל - וזה עצוב - אני אפתח בהרכב וביקש ממני להיות רגוע כמו באימונים". המאמן זידאן בירך אותו - "הוא עשה משחק מרהיב, עלה למעלה וירד למטה והכל במהירות" וב-AS כתבו - 'אשרף הקל על ההיעדרות של קרבחאל'. במארקה סיכמו - 'הפגין הרבה מהירות ועוצמה בהתקפה, זה היה מרגש'.

http://www.realmadrid.com/img/galeria-marca/_he24715.Xxx

מנגד, כריסטיאנו רונאלדו שוב היה מתוסכל. זו פתיחת העונה הגרועה ביותר שלו בספרד מאז הצטרף בקיץ 2009. לראשונה הוא לא כובש בכל שלושת המשחקים המלאים הראשונים שלו. ב-2009/10 כבש את הראשון נגד דפור כבר בדקה ה-34 אחרי פנדל. ב-2011/12 הרשית שלושער במחזור הפתיחה בסראגוסה ואת הראשון כבש כבר אחרי 23 דקות| בקאמבק שלו אשתקד נגד אוססונה גילגל לרשת החשופה כבר בדקה השישית. ב-2010/11 היה זקוק ל-255 דקות עד שכבש נגד דפור, והפעם הוא שבר את שיאו השלילי.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/01/15068930319025.Xxx

זידאן אמר לאחר המשחק: "פתחנו טוב לשם שינוי, שיחקנו בסבלנות ויכולנו לכבוש הרבה יותר מוקדפ. אנחנו יכולים להיות מרוצים אחרי ניצחון ראשון בבית". על מה שחסר - "במחצית השנייה היינו קצת עייפים וזה נורמלי אחרי שבעה משחקים. רוב השחקנים שלי לא מוכנים לנוח, ויש הרבה פציעות. אני מקווה שאף-אחד לא יפצע בפגרת הנבחרות". המאמן אמר שבייל היה יכול להיכלל בסגל אך אין טעם לסכנו ובנוגע לקרבחאל ניסה להרגיע - "דני, לפחות השבוע לא ישחק עם הנבחרת ונראה איך זה מתפתח, זה לא אמור להיות רצינה". זידאן הוסיף שכאשר קבוצות משחקות קצת יותר בתעוזה בברנבאו זה גם מקל על ריאל מדריד. על נאצ'ו - "הוא משחק הרבה כי מגיע לו, הוא נפלא בכל עמדה". על מאבק האליפות - "זה יותר משתיים או שלוש קבוצות". מעבר לכך, זידאן עצמו רשם ציון דרך יפה. הוא הגיע ל-99 משחקים כמאמן ריאל מדריד בכל המסגרות ובמשחק הליגה ה-65 שלו השיג את הניצחון ה-50 - המאמן הכי מהיר שעשה זאת בספרד. הוא השתווה לפאביו קאפלו שגם כן ניצח 50 משחקי ליגה בריאל מדריד(אם כי קאפלו שזכה בשתי אליפויות עשה זאת ב-80 משחקים), ושניהם מדורגים במקום העשירי. פרנסיסקו מיליאניץ' שהשיג 52 נצ' ליגה הוא 'המטרה הבאה'.

וציון דרך אחרון: ניצחון מס' מאה לנאצ'ו בריאל מדריד! והנה החלוקה: 56 נצ' בברנבאו, 44 במשחקי החוץ, וכל זה ב-125 הופעות בלבד - רקורד יוצא דופן. הופעת הבכורה שלו הייתה נגד ולנסיה במאסטייה ב-23 באפריל 2011 במשחק שאחרי גמר גביע המלך, וריאל מדריד ניצחה 6:3. יש לו 67 נצ' ליגה, 19 בצ'מפיונס, 12 בגביע המלך ו-2 באליפות העולם למועדונים. הוא כבש חמישה שערים עד היום. העונה שעברה בה רשם 39 הופעות הייתה עונת השיא שלו. נאצ'ו מדורג שלישי עם כמעט 80% נצ' בריאל מדריד. אמש שיחק בפעם ה-34 כמגן שמאלי.

5. orelh94 Member

אני מודאג שלאור הפציעות האחרונות נתחיל לחלטר עם שלושה בלמים, זה הפחד הכי גדול שלי. נקווה שהמכת פציעות הזו תחלוף במהרה ושנראה את הסגל השלם כמה שיותר מהר.
    מבחינתי, מעדיף שכל החרא הזה יקרה עכשיו מאשר שיבוא לנו כמו בעונות שעברו [למעט האחרונה כמובן] בישורת האחרונה.

6. Raulito Madridista

בוא נגיד זאת כך, כשכל הסגל בריא אז ההתקפה נראית בסדר על הנייר, במערך 4-4-2 הייתי מספסל את אסנסיו כרגע כי הוא בירידה ביכולת וצריך להוציא עוד קצת מהמיץ של בייל לפני שייפצע, וכך נניח בנזמה, אסנסיו ולוקאס על הספסל ובורחה מאיורל כשחקן יציע, ואפילו אם זורקים עוד שחקן התקפה הספסל עם אופציות טובות יותר. מצד שני, ברור שכל הזמן נסבול ממכת הפציעות כי יש שחקנים פציעים כמו בייל. להיעדרות של קרבחאל אין פציעה וזו קטסטרופה לטווח הארוך. בעונה שעברה ריאל נהנתה מעונה לא שגרתית של בלם(גם אם יש לו נפש של חלוץ) - סרחיו ראמוס; קאסמירו כבש הרבה ב-2017; ושני המגנים היו פסיכים. אני מקווה שבייל או בנזמה יעזרו להוריד עומס מרונאלדו.

* לגבי קרבחאל, זידאן האמת אמר משהו די בביטחון - שהעניין יכול להיגמר אפילו תוך שבועיים, אבל זה לא נכון. במארקה כתבו שאף-אחד במועדון אל יודע מה קורה.

7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

חד משמעית,בינואר להתאבד על קבאני !

8. Ohad_Glr Member

לדעתי לא יהיה רכש בינואר אבל מבחינתי השחקן היחיד שרלוונטי הוא אלכסיס סאנצ'ס.

גם יכול לשחק באלופות, ככל הנראה לא יקר (מסיים חוזה בקיץ) וגם שחקן על.

אני מודע לזה שהוא לא חלוץ אלא יותר שחקן אגף (וריאל צריכה חלוץ) אבל בכל זאת לדעתי הוא האופציה הכי טובה.

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/17
  9. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/03/15070583734608.Xxx http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/03/15070571248012.Xxx

כמה עניינים קצרים: גארת' בייל סובל מקרע חלקי וייעדר לפחות חודש, והנה הגרף שהוא היה מתבייש בו - רקורד הפציעות וההיעדרויות| עם הפציעה של בייל אגב זה מסתמן כחצי שנה של היעדרות של ה-B-B-C, יחד מאפריל אשתקד| כריסטיאנו בראיון:"אני מרגיש מרוקן בסיום העונה בלי זכייה בתארים"| קארים בנזמה אגב חוזר לאימונים לאט-לאט - אמור להיות כשיר לחלוטין אחרי פגרת הנבחרות, ובמארקה כתבו עד כמה כריסטיאנו מתקשה לגלות יכולת טובה בלעדיו(כריסטיאנו יתום בלי בנזמה), מה שאולי נכון.

צריך לשלם לבייל פר משחק, זה לא עסק, הבן-אדם מרגרינה וזה רק הולך ומחמיר. אבל ידעתי שזה יקרה אחרי שנכנס לקצב ושיחק נפלא נגד דורטמונד. המצב כזה עלוב שאני מקבל את שובו של בנזמה בברכה. אגב, קובא יכול להוסיף לנו המון איכות בקישור והפציעה שלו היא קנס. ריאל מתבססת תמיד על צמד המגנים וכשקרבחאל לא יכול לשחק - אם מרסלו לא יחזור חד אנחנו בבעייה. אלכסיס? חלום.

10. סיונרה Member

כל חלוץ נורמלי שאינו בנזמה היה מצליח לעשות את אותם הדברים עם רונאלדו. ההסקת מסקנות בשיטת האינדוקציה לאחור לגביו די עלובה. בנזמה בהרכב -> כנראה שהוא טוב -> אנחנו לא רואים את זה -> טוב בלעשות דברים שלא רואים
    הרבה יותר קל מאשר להודות שהקבוצה מנוהלת על ידי אנשים שלא ברור מה השיקולים או הלך הרוח שלהם.

modric19 אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/multimedia/graficos/futbol/2017/bbczidane/desktop.Xxx

המארקה יוצא בכותרת גדולה: 'ה-B-B-C מתמוטט'. שימו לב לגרף כמובן. השלישייה המושמצת כבשה 9 שערים בלבד עבור ריאל מדריד העונה, כ-34%(שליש), כשלא פחות מ-19 מגיעים משחקנים אחרים - הקשרים שלנו. תראו עד כמה המצב שונה מפתיחת עונת 2015/16 למשל אז הטריו כבשו 21 שערים לעומת 6 של האחרים. בעונת הבכורה שלהם יחד כבשו 20 גולים - 64.5% מסה"כ השערים, ובעונת 2014/15 כשכריסטיאנו פתח חזק - 32 שערים מתוך שערי הקבוצה - 76.1%.
    ריאל מדריד מודאגת מהמחלה של דני קרבחאל. אין צפי אמיתי לחזרתו למגרשים, הוא צריך לעבור עוד בדיקות וכשיחלים בשעה טובה יצטרך לעשות מיני preseason כדי להגיע שוב למצב פיזי תקין - הן מבחינת מסת שריר והן מבחינת כושר גופני.
    בשורות טובות, לשם שינוי, מגיעות מיתר הפצועים. המועדון הוציא תיקון שם נכתב שגארת' בייל צפוי לחזור למגרשים תוך עשרה ימים עד שבועיים ואולי יהיה כשיר מייד לאחר פגרת הנבחרות; כמוכן, קארים בנזמה, מרסלו ותיאו הרננדס חוזרים לאימונים כך שקובאצ'יץ' יהיה הפצוע היחיד. מי שכבר בריא הוא חסוס ואייחו, שחקן הסגל היחיד שטרם יצא לו לשחק העונה. הוא סבל מפציעה ב-9 באוגוסט ממש לפני הסופר-קופה נגד ברצלונה ולאחר-מכן תהליך ההחלמה היה ארוך מהצפוי. הוא נכלל בסגל נבחרת ספרד הצעירה ויקווה להוריד חלודה שם.

12. Raulito Madridista

אין חדשות יותר מדי מעניינות. קצת נוסטלגיה:

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/05/15072254966800.Xxx

זוכרים אותו? היום ה-6 באוקטובר ובדיוק לפני 15 שנה רונאלדו-פנומנו ערך את הופעת הבכורה שלו בלבן של ריאל מדריד. רונאלדו, מלך המונדיאל, שהגיע אחרי משא ומתן קשה עם אינטר, פתח את העונה פצוע, כמובן, אבל הבכורה שלו לא הייתה יכולה להיות מושלמת יותר, כמו תסריט בהוליווד. הוא עלה כמחליף נגד אלאבס בברנבאו במחזור השישי וכבר אחרי דקה כבש בבעיטה מהאוויר אחרי בישול של רוברטו קרלוס. בהמשך הוא הוסיף שער נוסף אחרי בישול של מקמנמן. 'בכורה אחושרמוטה', כתבו במארקה במשחק בו ניצחה ריאל מדריד 5:2 והברנבאו קיבל כוכב חדש.
    עוד נזכור את הצמד במשחק האליפות, השלושער הבלתי-נשכח באולד-טראפורד ועוד הרבה רגעים קסומים, לצד פציעות מתסכלות ומחשבה על אי ניצול כל הפוטנציאל. רונאלדו-פנומנו: אגדה שהייתה באמת.

13. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/05/15072321334999.Xxx

קאסמירו - היעד הבא לחידוש החוזה.
    מאז חזר הקשר האחורי לריאל מדריד בקיץ 2015, במהלך מבריק של רפא בניטס, וחתם עד שנת 2021 - אף-אחד לא עסק בענייני החוזה של קאסמירו שהפך לבורג חשוב מאוד של זינדין זידאן. מעבר לעבודה הגנתית נפלאה, הוא כבש 8 שערים ב-2017 כולל אחד חשוב מפז בגמר ליגת האלופות נגד יובה. ריאל מדריד תמשיך עם מדיניות החוזים החדשים שלה ואחרי שקאסמירו ראה רק בחודש האחרון את חבריו מקבלים פידבק - הגיע תורו. במארקה הגדירו אותו פעם כ-'קאסמיטו' - אל-מותי, וגם כ-titularísimos - שחקן הרכב בלתי-מעורער. הקשר בן ה-25 רשם 42 הופעות אשתקד וכזכור סבל מפציעה טורדנית בת חודשיים.

14. Raulito Madridista

ד"ש ממקאללה:"קאסמירו מזכיר לי את עצמי"

עד היום אם תשאלו את אוהדי ריאל מדריד מהו 'החטא' הגדול ביותר של הנשיא פלורנטינו פרס, יצביעו בקול אחד למעשה על שחרורו התמוה של קלוד מקאללה לצ'לסי ב-2003. העוגן במרכז המגרש לא הוערך מספיק ע"י הבעלים שמכר אותו לצ'לסי לאחר שסירב לדרישתו לשדרוג בשכרו. שלוש עונות מצוינות העביר מקאללה בריאל מדריד, שהתקשתה להתאושש מעזיבתו. היו שחקנים שהבליחו לפרק זמן קצר כמו גראבסן או לאס דיארה והיו קשרים אחוריים אלגנטיים כמו צ'אבי אלונסו. קאסמירו, עם עלייה מטאורית ביכולתו בשנה האחרונה - נראה בהחלט כמקאללה המודרני, כשהוא מוסיף את אלמנט כיבוש השערים. "קאסמירו מזכיר לי את עצמי" אמר מקאללה בראיון למארקה ומוסיף - "ריאל מדריד הקבוצה הטובה ביותר, מעולם לא רציתי לעזוב".

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2017/10/08/portada/marca_papel/g0810.20486a27f1ab8f10c5005f707250cfe4.Xxx

איזו עצה תוכל לתת לצעירים שרוצים להיות כדורגלנים?

- "סבלנות היא המפתח. עכשיו יש מאמנים רבים לאורך כל שכבות הגיל. צריך לדעת לחכות למרות שזו תכונה הפוכה מגיל ההתבגרות. הצעירים רוצים הכל כאן ועכשיו וזה לא קורה באמת אף-פעם".

"כשהייתי צעיר הייתי סבלני וחכם, מוכן ויודע מה זה אתגר הכדורגל. 17 שנה תמיד רציתי ללמוד, לא רק כדורגל אלא גם בביה"ס. למזלי היה לי מורה בצרפת שתמיד נתן לי עצה טובה ואני הקשבתי. צעירים חייבים להיות משכילים ולרצות לדעת הכל בכל תחומי החיים ולא רק טקטיקה וכדורגל. למדתי הרבה מאוד כדורגל. תנועה עם ובלי כדור, לרוץ הרבה ומתי לרוץ פחוץ, לשחק עם תשוקה. כל יום התאמנו ועשינו משחקים".

מי לימד אותך הרבה בכדורגל?

- "כנראה מאזיניו בסלטה ויגו. הוא לימד אותי איך לזוז ומה לעשות, כיצד להיות חכם טקטית יותר מהיריב שלי ולהתאים את עצמי למהירות של הקבוצות. יש הרבה דרכים כדי לשחק את העמדה מס' 6, אתה צריך לעבוד עבור הקבוצה ולא רק לעצמך. קאנטה הוא דוגמא טובה. הוא שחקן מרשים, אחד הקשרים הטובים בעולם. הוא לא צריך לרוץ 90 דק' כי הוא מאוד חכם. הוא מחייך הרבה".

ומה עם השחקנים בריאל מדריד: זידאן, פיגו, ראול, רונאלדו, רוברטו קרלוס...

-"בטח שלמדתי מהם גם, אנשים גאוניים כמו קרוייף בכדורגל. הם שחקנים ברמה אחרת, עולם אחר. הייתי בר מזל לשחק לצידם ובעיקר עם זידאן ורונאלדו שהסתכלתי עליהם המון באימונים. הם ידעו תמיד לעבור את כל שחקני ההגנה ורציתי לדעת איך השיגו את היתרון הזה. זידאן עזר לי הרבה והייתי נשאר לשחק מולו באחד על אחד לאחר האימונים כדי להיות מוכן לפעם הבאה. גם המאמנים צריכים ללמוד כל הזמן מחדש".

איזה זכרונות יש לך משלוש העונות שלך במדריד?

- "הגעתי מסלטה ויגו והיו שם כבר ראול, היירו, רוברטו קרלוס ופיגו ובהמשך הגיעו גם זידאן ורונאלדו. תארו לעצמכם מה זה אומר. אתה יודע שאתה תמיד בתחרות עצומה וחייב לנצח כי שום דבר אחר לא מספיק. הם היו חברים טובים שלי וכלל לא היה אגו בקבוצה. דל-בוסקה היה חשוב מאוד. זילזלו בו כלפי חוץ אבל הוא ידע לעשות את עבודתו היטב. לא רק אני עזבתי בקיץ 2003, גם היירו שהיה המנהיג הכי גדול וכמובן המאמן. מה עוד אפשר להגיד? הכוכבים הגדולים של ריאל העריכו אותי וקל לשחק לצד שחקנים כאלה. אתה עומד לפעמים ובוהה במה שהם עושים במהלך המשחק".

גם אותך העריכו?

- "הייתי מנהיג מסוג אחר, במרכז המגרש. אני מאוד דומה לקאנטרה מצ'לסי. ידעתי מה התפקיד שלי, איך לזוז ולאן, לכוון את החברים בשעת לחץ כשאנחנו מתגוננים. זוהי הנהגה שקטה, ככה אני קורא לזה, וגם זה מביא לנצחונות וזה חשוב מאוד".

מה הסוד שלך? איך תמיד חטפת הרבה מאוד כדורים?

- "אין מפתח אחד או סוד. יומיים לפני כל משחק ניתחתי את היריב יחד עם המאמן וחבריי לקבוצה והתמקדנו בשחקנים היוצאי דופן שיכולים לעשות את ההבדל עבור היריבה, למשל ריבאלדו או קלייברט מברצלונה. בשבילי זה היה חיוני כדי לצפות, לדעת להתקדם. כדורגל זו עבודה ולא רק 90 דקות על המגרש במשך שבוע".

במדריד הנוכחי קאסמירו הוא היורש שלך.

- "קאסמירו משחק טוב מאוד. לפני גמר ליגת האלופות במילאנו יצא לי לשוחח איתו בחדר ההלבשה. הוא שולט היטב במרכז המגרש, הוא עושה את זה בקלות, עם איכות. ככה נראה הקשר האחורי המודרני". כשאומרים למקאללה שהוא דומה מאוד לקאסמירו, הוא אומר - "כן, הרבה אומרים לי שהוא מזכיר אותי. אנשים שלא מבינים בכדורגל חשבו שאני רק רץ על המגרש, אבל אתה צריך לדעת גם להציג רמה טכנית בריאל מדריד וגם להיות חכם. הוא תמיד ממוקם היטב. קאסמירו יוצא קדימה ונהנה מחופש לכן הוא גם כובש, אני לא הייתי יכול לעשות את זה וגם לא צריך עם השחקנים שהיו לנו"(צוחק).

נראה שעכשיו בריאל מדריד מעריכים עוד יותר את הקשר האחורי.

- "עבור קאסמירו הדבר הכי חשוב הוא מה חושב המאמן שלו ועמיתיו לקבוצה. זה הגביע שלו למעשה".

האם יש קווי דימיון בין ריאל מדריד הזו לבין מדריד הגלאקטית של דל-בוסקה?

- "כן, קצת. הרבה כוכבים, והם משחקים נהדר, כמונו, וזוכים בתארים. ריאל מדריד חזרה, היא קבוצה סופר-חזקה".

יש לך זיכרון נהדר ממדריד אבל עדיין עזבת לצ'לסי.

- "ריאל מדריד היא הקבוצה הטובה ביותר בעולם, אף קבוצה לא שווה לה. לא רציתי לעזוב מעולם, אף-פעם, זו הייתה החלטה קשה. איך אפשר לרצות לעזוב את המועדון הטוב בעולם שאיתו אתה זוכה בתארים? אני לא משוגע. אבל היה מצב קשה שלא יכולתי לסבול ולכן עזבתי לצ'לסי, אבל ריאל מדריד נתנה לי הרבה דברים".

איך היה להיות עוזרו של אנצ'לוטי בפאריס?

- "זה קל מאוד. שאלתי את עצמי 'איך הוא תמיד כל-כך רגוע לעזאזל?' והוא לימד אותי כי אתה חייב להכיר את עצמך ואת היכולות שלך וככה תתמודד עם שחקנים גדולים ועם כל סיטואצייה בכדורגל. שחקני כדורגל גדולים הם לא באמת בעייה. קרלו יודע איך להשתמש בתחרות והלחץ כדי לשפר אחרים. הוא תמיד שיפר את האווירה בקבוצה בכל מקום אליו הגיע. הקשבתי לו הרבה ושאלתי אותו אינסוף שאלות".

אם כבר מדברים על המאמנים, איך אתה רואה את מר זידאן?

- "אני לא מופתע ממה שהוא עושה. הוא מאמן מצוין. הוא היה שחקן ומבין את הכוכבים שלו, הוא יודע איך להגיע ללב שלהם. ריאל מדריד מאוד מחוברת ומגובשת. חוץ מזה הוא תמיד יכול להגיד - 'היי אני זידאן'.. להחזיק חדר הלבשה כזה - משימה קשה, גם אם אתה זידאן, אבל הוא חכם ושקט".

מי הקשר הטוב ביותר שאיי-פעם ראית?

- "עכשיו יש הרבה שחקנים טובים גם כן. מאוד התרשמתי מאינייסטה, הוא שחקן שלם, וגם את דקו מאוד אהבתי למען האמת".

עם מי היה יותר קשה למקאללה להתמודד - עם מסי או כריסטיאנו?

- "עם שניהם. אני יודע את זה כי יצא לי לשחק נגד שניהם. אבל אוי ואבוי, שחקן אחד לא יכול לעצור אותם לבדו. הם כל-כך טובים בכל-כך הרבה דברים".

האם אמבפה גם יגיע לרמה הזו כמו שכולם אומרים?

- "הוא באמת שחקן גדול למרות גילו, כל המחמאות מוצדקות, אבל הוא חייב לשמור על עצמו וזה תפקיד הסביבה שלו גם כן, שיימנע מהשוואות. הוא צריך לשתוק ולשחק".

15. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:: ריאל מדריד מחכה לפיצ'יצ'י שלה

לוקאס ואסקס: תמיד שם עבור זידאן. אוהדי המארקה התבקשו לבחור את סגל 23 השחקנים שלהם לקראת המונדיאל הקרוב ולוקאס קיבל 3.59% מהקולות מכלל הקשרים והוא כן נכלל בסגל של האוהדים, אבל בעוד יש ספקות לגבי עתידו בנבחרת - לגבי ריאל מדריד המצב ברור. הוא פותח את עונתו השלישית בריאל מדריד והוא אחד משחקני המפתח, בתפקידו הוא, גם אם הוא ממש לא שחקן הרכב קבוע. אשתקד לוקאס היה שיאן ההופעות עם לא פחות מ-50 משחקים וגם העונה הוא 'הולך על הכתר' בכל הכוח. לוקאס שותף בכל אחד מ-11 המשחקים של ריאל מדריד העונה, יותר מכל אחד אחר. הוא פתח בהרכב רק בשלושה אבל חשיבותו ברורה. הוא כבש את שער השיוויון נגד לבאנטה שמנע מבוכה עוד יותר גדולה וכזכור גם בישל לאסנסיו את השער השלישי שסגר עניין בקאמפ-נואו. לוקאס שותף ב-58 מ-70 המשחקים האחרונים של ריאל מדריד. המאמן בטוח בלוקאס ויודע שיוכל למלא כל עמדה. הוא מעדיף לשחק כקיצוני ימני אבל מוכן לעשות את עבודות ההגנה ואפילו לצופף לאמצע.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/08/15074847088037.Xxx

ובנושא אחר: ריאל מדריד צריכה את הפ'יצ'יצ'י שלה. כל אלופה צריכה את הסקורר והפיצ'יצ'י שלה, וכך זה היה גם לאורך כל ההיסטוריה של ריאל מדריד לה תמיד היה כובש מוביל אבל עוד כוכבים שהתחלקו והצטיינו במלאכת הכיבוש. בינתיים, לפי פתיחת העונה הזו - המצב שונה מאוד, ואולי זו הסיבה שריאל תופסת רק את המקום החמישי המעליב במרחק 7 נק' מברצלונה. לריאל מדריד העונה אין אף סקורר. אסנסיו הוא הגולר הבולט עם 4 כיבושים בכל המסגרות אם כי במסגרת הליגה המצב קשה. כריסטיאנו ובנזמה לא כבשו אף שער ליגה - אחד היה מושעה והשני פצוע חודש, והפיצ'יצ'יס הם אסנסיו(צמד נגד ולנסיה), בייל(שערים נגד דפור וסוסיאדד), איסקו(צמד נגד אספניול) וסאביוס(צמד נגד אלאבס).

למעשה, ריאל מדריד מעולם לא זכתה באליפות כשהסקורר המוביל שלה עומד על 2 כיבושים בשלב הזה של העונה, ורק 5 פעמים בעבר המצב היה כה גרוע. הפעם האחרונה הייתה בעונת 2004/05 אז רונאלדו(שער ניצחון נגד מאיורקה ושער שיוויון נגד בטיס) ובקהאם(שערי ניצחון בבעיטות חופשיות מול נומנסיה ואוססונה) כבשו שני שערים. המצב היה זהה גם בעונות 1965/66(בצורת של פוקאש וחנטו), וכן ב-1972/73, 1973/74 ו-1984/85. בגרף למטה כתוב מי היה מלך השערים של ריאל עד למחזור השביעי ועם כמה שערים, והיכן הקבוצה דורגה אז והיכן סיימה את העונה.

http://e00-marca.uecdn.es/multimedia/graficos/futbol/2017/el-madrid-necesita-a-su-pichichi/desktop.Xxx

בעונה שעברה לאחר שבעה מחזורים המצב היה מעט יותר טוב עם שלושה שערים של בייל. לפני שנתיים, לבנזמה היו שישה ולכריסטיאנו חמישה. ב-2014/15 לכריסטיאנו היו כבר 13 שערים(!), לבייל 4 ולבנזמה 3, ובעונת האליפות האחרונה לכריסטיאנו היו 7 שערים, להיגואין 5 ולבנזמה 3. אפילו בעונת 2006/07 כשריאל כבשה רק 7 שערים בעשרת המשחקים הראשונים - רוד בלט עם 4 וראול כבש שניים.

לאורך ההיסטוריה של ריאל בכל אחת ואחת מ-33 האליפויות לפחות שחקן אחד כבש למעלה מ-20% משערי הקבוצה, ואילו היום המבקיעים עומדים על 15% בלבד. בעונת 1956/57 די-סטפאנו כבש 31 מתוך 74 שערי הקבוצה שהם 41.8% - הרקורד הטוב ביותר לשחקן ריאל מדריד איי-פעם. שני מדורג הוגו סאנצ'ז עם 40.4% משערי הקבוצה בימי הקינטה דל-בויטרה(34 מתוך 84) ובמקום השלישי המכובד ניצב כריסטיאנו עם 48 שערים מתוך 121 שכבשה ריאל בעונת האליפות עם מוריניו(2011/12), קרי 38%. ממש מעט מאחוריו במקום הרביעי רוד ואן-ניסטלרוי הגדול באליפות מס' 30 שלנו עם 25 שערים מתוך 66 שכבשה ריאל ב-2007(37.8%). גם ראול מדורג בטבלה אם כי בחלק התחתון כשכבש 24 שערים בעונת האליפות 2000/01 מתוך 81 שכבשה הקבוצה, קרי 29.6%.

מצב נושא:
הנושא נעול.