ריאל מדריד 2019/20: מתי המלך יחזור למלוך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏7/8/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yakov_y YNWA

עוד פעם רבים על דעה אישית בפורום הספרדי ? מבטיח שאני לעולם לא אגיד מילה רעה על פיקה, ראמוס וזידאן, על בוסקטס כן.

לאן אפשר להוריד את אסנסיו ? בחיים הוא לא יהיה קשר אחורי/50-50 כי כמו שאמרו הוא לא לוחץ מספיק, לא אגרסיבי בכלל, הוא קשר התקפי סטייל די מאריה, שמאלי שמשחק מצוין בימין, בשמאל ויכול לשחק גם מתחת לחלוץ כמו שאנצ'לוטי עשה עם די מאריה.
    לתת את אסנסיו בנבחרת ספרד כדוגמא זה רע, יש לו רק שער אחד בנבחרת.

איזה שחקנים זידאן שיחק איתם מקדימה ? כולה מודריץ' פעמיים אחדות כשרביעיית הקישור שיחקה ביחד לאור היכולת הטובה של כולם, מקובל.
    אסנסיו כבר דיברנו, איסקו לא שיחק הרבה בשלישייה הקדמית, זה הכל.
    אגב, קוטיניו שיחק גם אצל רוד'גרס וגם אצל קלופ בשלישייה הקדמית אבל זה הכי מחוסר ברירה, יש לציין שהוא היה מצוין שם.
    די מאריה כל הקריירה כמעט משחק באגפים, אינייסטה שיחק הרבה באגף בקריירה.
    במשחקים גדולים אין בעיה שזידאן ייעלה הגנתי עם שלישיית קישור שלוחצת, השאלה מה ייקרה ב-90 אחוז מהמשחקים האחרים.

אסנסיו שחקן עם דריבל טוב, לא מתחבר למה שאתה אומר.
    אני גם לא מבין למה אומרים שאסנסיו שחקן עם סיומת טובה, הוא לא, ויניסיוס הוא דוגמא קיצונית ולא נכונה לסיומת, מה שכן עם הכישרון של ויניסיוס אפשר לקבל בשמחה את החיסרון בסיומת, זה שחקן שאתה צריך דאבל אפ עליו בהגנה.

2. סמואל אטו Member

קוטיניו שיחק בשמאל כי זו העמדה הכי טובה עבורו. כמה שלא ינסו להפוך אותו לקשר מרכזי - הוא לא.
    אינייסטה בניגוד אליו הוא קשר מרכזי שגדל על העמדה הזו ואפילו שיחק במשחקים מסויימים בעמדה שבוסקטס משחק בה.
    ודי מאריה, בדומה לאינייסטה ובניגוד לקוטיניו, יש לו את הריאות והמוסר עבודה לשחק בשלישייה המרכזית.

3. סיונרה Member

קשר אחורי מן הסתם לא, הקשר הקדמי ביותר בשלישיית קישור - לדעתי תפור עליו.
    איסקו משחק אצל זידאן רק בתור השחקן השלישי מקדימה, אולי לא "בשלישייה הקדמית" במובן של 4-3-3, אבל המשמעות היא זהה - יש לכל היותר 2 שחקנים מלפניו.
    מודריץ' לדוגמא צריך לפחות 4 שחקנים לפניו בכל רגע נתון. הוא הציג את היכולת הכי טובה שלו בתור "פורם קשרים" - השחקן שאי אפשר להוציא לו כדור מהרגל ומאפשר בעזרת היכולת הזאת לקבוצה שלו להחזיק בכדור קרוב יותר לשער של היריבה (ע"ע צ'אבי), ובכך ליצור יתרונות מספריים. לא כל שיטת משחק חייבת כזה, ושל זידאן דווקא לא מתבססת על זה, ולכן לדעתי מודריץ' משחק מקדימה מדי אצלו. היו די הרבה משחקים שבהם מודריץ' ממש היה השחקן הרביעי או השלישי הכי קדמי, שזה לדעתי טיפה פחות גרוע מלשים מישהו כמו פירלו שם.

EsheD ו-yonmu אוהבים את זה.
  4. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

איסקו הכי יעיל ואפקטיבי מתחת לחלוץ,כל השאר פשוט מסרס אותו.

5. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/d/d1c95f3925afe15bbd550d22022cdd60697e693e.Xxx

המנוע פדה ואלוורדה חוגג היום (22) זמן טוב לגילוי נאות: כשהוא פתח בהרכב בדרבי נגד אתלטיקו איי שם בספטמבר במקום חאמס, אמרתי לעצמי: “מה?” ו"למה?".

זקני הפורום זוכרים איך ב-2008/09 ניצחנו את בילבאו בסאן ממס 1:5 והראו תמונות בספרד שמרסלו תמיד היה ראשון לחבק את הכובשים. רוצה לומר שואלוורדה הוא לא רק אמוציות ו’מסביב’ כמו החגיגות אחרי שער השוויון נגד ולנסיה או הגליץ’ נגד אתלטיקו, הוא הדבר האמיתי, הוא הת’אכלס. כמה סרחיו ראמוס כבר יש? והילד הזה (פדה) הוא השחקן הצעיר שהכי התלהבתי ממנו מאז ראמוס. לא חוכמה להתחבר לשחקני התקפה כמו חסה או מוראטה. אני באמת חושב שהוא משנה את המשחק שלנו ויש לו קצת מכל דבר. הוא חכם, נראה מנוסה, מהיר, חזק, אגרסיבי, הוא כן מסוגל לתת מספרים. איזו עונה הייתה לו, מי היה מאמין. וזה לא שהוא ניצל את הציפיות הנמוכות ממנו. הסיום היה קצת פחות טוב אבל אל תשכחו שגם העמדה בכנף קצת מפריעה לו. זו הקרבה למען הקבוצה וזה בסדר אבל צריך לקחת את זה בחשבון. בסיכום העונה שלי נתתי לו את הציון 7.5 אני צופה לו עתיד גדול, כאן כדי להישאר, למרות שבמועדון שלנו, אתם יודעים, זה קשה יותר מבכל קבוצה אחרת…

6. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1595433243503.Xxx

מודריץ' בראיון נרחב| האגדה מספרת שבקיץ, בהכנות (הלא מוצלחות) לעונה הזו, זידאן אמר לשחקנים חד וחלק: "זה לא הגיוני ששללוקה יש רק אליפות אחת כאן". והשאר? היסטוריה. השנה הגיעה האליפות השנייה בשעה טובה ומוצלחת, כשהקרואטי היה שחקן חשוב מאוד בישורת האחרונה. מודריץ' התראיין במולדתו ודיבר על הכל - זידאן, ראמוס, הזאר, היכולת שלו והמסר ברור - הקבוצה מעולם לא איבדה את הביטחון שלה.

מאזן האליפויות חורה לו: "היינו צריכים לזכות ביותר אליפויות, הייתה לנו קבוצה אדירה, אבל היינו מרושלים ומסורבלים בליגה. אבל ובכן, זה שייך לעבר, עלינו ליהנות מההווה בתקווה שזה יעזור לנו לקראת המשחק נגד מנצ'סטר סיטי". עוד אמר על העונה: "הייתה לנו המשכיות, עשינו עבודה טובה תוצאה אחר תוצאה לאחר הקורונה. עשרה ניצחונות ותיקו זה מסביר הכל. זכינו גם בסופרקופה הספרדי ואנחנו עדיין במירוץ לליגת האלופות". הוא אמר שהיכולת אחרי הקורונה לא הפתיעה אותו: "כולנו התאמנו בזמן הסגר. הייתי בקשר עם השחקנים ושמתי לב שכולם במוטיבצייה נהדרת. אני מניח שזה מצב לא אידיאלי, אבל כולם היו רעבים לכדורגל. בסוף חזרנו להתאמן יחד, הרגשתי שאנחנו חזקים יותר".

על ראמוס: "סרחיו הוא כמו אחי, הוא תופעה ואני לא אומר את זה בגלל שמונה שנים של מערכת יחסים מיוחדת - אנחנו מבלים יחד עם המשפחות ויוצאים לחופשה, או בגלל שחווינו הצלחות ענק יחד. ראמוס הוא כמו רוק בן 34, עם רמה תחרותית מדהימה וכשרואים כמה הוא מסור ורוצה לנצח - זה נפלא. הוא הקפטן והמנהיג שלנו והבלם הטוב בעולם".

על הזאר שלא עמד בציפיות: "הוא שחקן נהדר, אהבתי לראות אותו בצ'לסי, באמת שמאז שהגיע הוא סבל ממזל רע עם הפציעות. עברתי את השלבים האלה גם כן - ציפיות ענק ותהליך הסתגלות איטי, אמרתי לו שעליו רק להיות סבלני. האיכות שלו גדולה מדי, אנחנו זקוקים לו, הוא סופר-חיוני כשהוא בכושר. אם יהיה מוכן לקראת סיטי זה נהדר, ואם לא אז גם בסדר, שיישחק בספטמבר בתחילת העונה הבאה,הכי חשוב שיהיה בריא ומאושר".

על בנזמה: "קארים חלוץ נהדר שכיף לשחק איתו. הבנת המשחק שלו, התנועה, הוא מתעתע בהגנה כל הזמן. הוא עושה עבודה נהדרת עבור הקבוצה ואני שמח שהוא זוכה להערכה גדולה לא רק בקבוצה שלנו". כשנשאל על כריסטיאנו רונאלדו שעזב, ענה: "אין צורך לדון עוד כמה הוא היה חשוב לנו, אבל אני חייב לומר שאנחנו עם אותן השאיפות. היינו משוכנעים שנמשיך לנצח ולזכות בתארים גם בלעדיו, האמנו בעצמנו תמיד".

הקשר המיוחד עם זידאן ויכולתו האישית: "זידאן התגלה כאדם נהדר, הוא מרגיע, צודק מאוד בגישה שלו לשחקנים. תמיד יש כאלה שלא משחקים כפי שציפו, הם לא שמחים וזה טבעי. אבל המאמן עזר לכולם להרגיש חלק מהסגל ולקבל את המצב שלהם. בחדר ההלבשה כולם בחורים טובים, אין מישהו שיוצר בעיות, אין 'תפוחים רעים'". עוד אמר: "זידאן אמר לי שהוא מאוד מרוצה ממני, מהעבודה, היכולת והמחויבות שלי, לא היו לי ספקות לגבי היכולת שלי כמובן, הוא פשוט אמר לי בכנות שיש לו חזון אחר לקבוצה, קיבלתי את הגישה הזו ועבדתי קשה להוכיח שאני ראוי לשחק".

7. סיונרה Member

בגדול נסכים לא להסכים. אני חושב שמתחת לחלוץ התקרה שלו פשוט נמוכה בהרבה, אם כבר אתה רוצה שחקנים שמשחקים בעמדה הזאת, יש שחקנים התקפיים טובים בהרבה.

8. Raulito Madridista

העמדה הזו של מתחת לחלוצים בקושי קיימת בכדורגל העולמי, על הנייר היא הייתה מטיבה הרבה יותר נניח עם חאמס שרגל שמאל שלו אימתנית מזו של איסקו וגם יכולת המסירה, אתם יודעים כמה זמן איסקו לא בישל שער בריאל מדריד עד לשניים נגד לגאנס? אני לא רוצה לאכזב אתכם. כמובן שאני לא מודד אותו רק במספרים והיו משחקים שהיה מאוד מהנה לראות אותו כמו נגד פ.ס.ז' למשל והוא היה טוב גם נגד ולנסיה בסופרקופה אבל זו עונה לא טובה שלו. את אסנסיו יותר מעניין לראות מתחת לחלוץ. מערך היהלום התאים עם רונאלדו וכיום דברים השתנו. גם איסקו עצמו אגב זז לא מעט שמאלה מבחירה, הוא בישל לרונאלדו את השער בטורינו נגד יובה (הראשון, בדקה השלישית) לדוגמא, ובברנבאו בקלאסיקו השנה גם כן הגיע לשם על אף שזה היה הצד של ויני. ומדבר איתכם מישהו שהיה במשחק :)

9. yakov_y YNWA

איפה גם יישחק אסנסיו ואפילו איסקו ביכולת של ארבעת שחקני מרכזי השדה ? מה הפיתרון הריאלי ?
    אף אחד לא מדבר על מודריץ' וגם על קרוס, מודריץ' פתח את העונה נפלא ובכלל כל העונה היה טוב, קרוס אחראי על שער העונה בפתיחת העונה, מודריץ' בן 35 וזה לא מובן מאליו.
    בנגיעה הראשונה שלו בכדור באנגליה כבר ידעתי שמדובר בפליימקר גדול, עוד שיחק בשליש הקדמי בהתחלה.

10. Raulito Madridista

אני לא רוצה לראות את קרוס ומודריץ' משחקים יחד, זה נראה לי מיותר, כמובן שיש 7-8 משחקים בעונה שאתה מסמן אותם בצבע אדום - קלאסיקו, יריבה כמו פ.ס.ז' בצ'מפיונס או נוקאאוט. חלק מההצלחה של זידאן העונה כנראה היה העניין שהיינו ב"מוד באיירן" גם כשממול הייתה חטאפה. היה חסר לי כדורגל קצת יותר התקפי ומאוורר. פדה מאוד נמרץ ויוסיף לנו מהירות ואגרסיביות. קרוס כבודו במקומו מונח והוא מעולם לא היה כוס התה שלי. קיבלנו מאיסקו מספיק ואני רוצה לראות את אסנסיו. העמדה בצד שמאל לטעמי הכי פחות טובה לו, באמצע הוא בקושי שיחק. מודריץ' כשחקן 12-13 בסגל זה לוקסס עצום.

במיוחד בשבילך אגב:

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1595483900568.Xxx

אפילו בצרפת התחילו לפרגן לבנזמה ולעסוק בשאלת אי זימונו לנבחרת - כמעט חמש שנים אחרי שלבש בפעם האחרונה את מדי הטריקולור. הוא (קארים) היה בדרך להיות חלק מרשימת המועמדים בפעם העשירית - יותר מהאגדות תיירי הנרי וזינדין זידאן. "ההכרה לא תגיע משם אלא מהמגרש. עבור מי שמגלם את הרעיון של הכדורגל היפה". ב"לה מונד" נכתב - "בנזמה הצליח בריאל ובגדול - וצרפת שוב מפסידה". עוד נטען כי מעניין מה היה עושה דשאן (אם כי זה כבר הגיע מצד המארקה) אם היורו היה מתרחש עכשיו. כשגריזמן בעונה החלשה מזה שנים, ואמבפה לא שיחק מאז מרץ.

11. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנוגע לאיסקו,אני חושב שהכי בריא לכול הצדדים להיפרד,אמרתי את זה יותר מפעם אחת. יש תחושת מיצוי. (כנ"ל מודריץ,קרוס,חאמס ובייל)
    הוא בגיל שהוא עוד יכול לעשות את הקפיצה,ולהוביל קבוצה בתפקיד מרכזי (לטעמי מתחת לחלוץ),מדרג אחת נמוך מזה של ריאל.
    ליגה אנגלית (יונייטד/ארסנל) תהיה אידיאלית עבורו.

12. Raulito Madridista

אני יכול לומר שבשלב מסוים הציפיות ממנו היו מאוד-מאוד גבוהות, בין אם זה אחרי השתלבות מהירה יחסית בקבוצה ענקית או אחרי שקסיאס אמר: "הדבר הגדול הבא" בכדורגל הספרדי, אבל לא נותר לי שלא להסכים איתך. הוא כבר בן 28, מתי תגיע הפריצה הגדולה? הוא היה מעולה בעונת הדאבל ונתן עוד שתי עונות טובות. הוא שיחק מספיק טוב. הוא מאוד איטי ובכדורגל של היום זו בעיה, וזידאן לדוגמא (סליחה על ההשוואה) היה יודע לשחרר את הכדור בזמן. הקצב באנגליה אחר לגמריי ומנצ'סטר יונייטד מנסה קו שונה לפי דעתי. ריאל מדריד היא מלכודת דבש בשלב מסוים, הרבה שחקנים יעדיפו להיות במצבו - זידאן לא ימחוק אותו, הוא תמיד יהיה באיזור - שחקן הרכב ולעתים מחליף בכיר, אבל הוא לא שווה מקום ב-11 שלנו, תסלח לי. אני גם הייתי מהמר נגדו לאורך זמן גם אם היה זוכה לרענון בקבוצה גדולה אחרת, נניח יובנטוס. זה השחקן האהוב עלייך ואתה מציע לו לעבור לארסנל שספג אם תהיה באירופה בכלל?

13. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה כי אני אוהד ארסנל ;-)
    בכללי אני חושב שמעבר לאנגליה יכול להיות עבורו שינוי מרענן ויציאה מאיזור הנוחות. לא מעט ספרדים הצליחו באנגליה,לעומת איטליה ששם הרבה פחות הולך להם.
    בהנחה שבסיטי,ליברפול וצ'לסי אין לו מקום,נשארו יונייטד (יכול להיכנס למשבצת של מאטה שעוזב,או פוגבה במקרה שיעזוב) וארסנל (ששם יהיה באנקר)
    לגבי האיטיות ושחרר הכדור,אנחנו מסכימים,אבל זה נובע הרבה מביטחון, או במקרה שלו חוסר ביטחון בגלל התנודדות שלו מהרכב לספסל.
    וגיל 28 עדיין גיל שאפשר לפרוץ ,הוא אמור להיות בשיא הקריירה.כישרון יש שם בכמויות, בקבוצה הנכונה עבורו זה בהחלט יכול לקרות.

14. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/6/63987768d7176512f98498c35f3d233d073d3612.Xxx

בדיוק לפני 20 שנה: לואיס פיגו הוצג כשחקן ריאל מדריד ועידן הגלאקטיקוס נפתח רשמית בזכות האדריכל והנשיא הכל-יכול: פלורנטינו פרס.
    הסיפור עצמו נכתב לא אחת - החל מהעצב של ברצלונה והנשיא גאספרט שהיה חסר אונים, הגאונות של פלורנטינו שניצח בבחירות על אף שהרעיון שלו וההבטחה התקבלו בבוז מסוים ("אשלם את חברי הסוסיוס של כולם אם אכשל) - ועידן הגלאקטיקוס שיצא לדרך. כל חזרה של פיגו לקאמפ נואו הייתה כמו פאודה, מלחמה.

בספר המחזור בכיתה י"ב הייתה שאלה מי המודל לחיקוי או\בעוד 20 שנה, וכתבתי: היורש של פלורנטינו פרס. בכל מקרה, הוא הנשיא שגרם לנו לחלום. בכל פעם שאני מטפל בידיעת סרק בספורט1 אני אומר לכולם - אנחנו מתעסקים בקקה ולפתע יהיה Official Mbappe. הזאר זה צ’יפס, אני מקווה שכבוד הנשיא יחזור להפתיע כמו בעבר, הסיכון אז היה הרבה יותר גדול. הייתי ילד ממש צעיר ובגלל העריקה הזו פיגו היה שנים רבות מספר 2 שלי אחרי המלך ראול כמובן, משום שהגיע מהיריבה הגדולה והיה גלאקטיקו במלוא מובן המילה. ואני יכול לתאר לעצמי את הטירוף שהיה, ועוד אם זה היה קורה בעידן הנוכחי של האינטרנט והשיטוט הקבוע של כמה שעות במארקה. אני גם לא אשכח שלט של אוהדי בארסה: “אנחנו שונאים אותך כל כך כי אהבנו אותך כל כך”. זהו. העדפתי אותו על פני זידאן, זה נשמע לא תקין אבל זה המצב, אהבתי את המהירות המסחררת והדריבלים על הקו גם בבוץ של אוססונה.

סתם אשמח להעלות איתכם קצת נוסטלגיה איפה אתם מדרגים את פיגו מבחינת הגדולים של ריאל מדריד ובכלל בכדורגל האירופי וקצת על הנשיא שלנו.

15. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1595737170354.Xxx

ב-AS מפרגנים למאמן: "תקופת זידאן"| מאז התמנה למאמן ריאל מדריד ב-2015/16, ואל תשכחו הפסקה של יותר מחצי עונה - הוא זכה ב-11 תארים, יותר מכל אחד אחר, כאשר רק פפ גווארדיולה עם 10 - בעקבותיו. עם 210 משחקים בלבד על הקווים בריאל מדריד, המאמן צבר שיאים אגדיים, כך נכתב בפתיח הדרמטי אך מדויק של ה-AS. "כשאתה המאמן הראשי, הכל קורה, אתה מקבל את כל ההחלטות, אתה מרגיש בודד". כך אמר זידאן. הוא ניצח ב-141 משחקים, רשם 26 הפסדים וסיים 43 בתיקו בשני השלבים שלו במועדון.

נכתב על השיאים הייחודים שלו: שלוש זכיות בליגת האלופות כמובן, אף קבוצה לא עשתה זאת במתכונת הנוכחית של המפעל| זכה בתואר כל 19 משחקים - כאילו סיבוב בודד בליגה. נותר לו לכבוש רק את גביע המלך, הטורניר בו סבל גם כשחקן והפסיד פעמיים בגמר| יש לו שתי אליפויות בשלוש עונות מלאות בליגה| הוא שחזר את הדאבל ההיסטורי לפני 59 שנה| מיגל מוניוס ופפ גווארדיולה זכו ב-14 תארים - הכי הרבה בכדורגל הספרדי. מעבר לכך, 26 שחקנים רשמו אצלו לפחות 50 הופעות.

ריאל מדריד היא הקבוצה ההתקפית הבולטת בשנות ה-2000| באתר TransferMarket הציגו את רשימת הכובשות הגדולות במאה ה-21 בחמש הליגות הגדולות. ריאל מדריד היא המנצחת הגדולה, בצוותא עם ברצלונה, כשמתוך 30 המבקיעות הגדולות מכולן היא הופיעה שמונה פעמים. ריאל מדריד מודל 2011/12 היא קבוצת ההתקפה הטובה ביותר כמובן עם 121 שערי זכות. גם במקום השני מדורגת ריאל שב-2014/15 כבשה 118 שערים. ברצלונה תופסת את ארבעת המקומות הבאים (3-6) ובמקום השביעי מדורגת ריאל מדריד מודל 2015/16, עונת הבכורה של זידאן, כשכבשה 110 שערים, בצוותא עם בארסה של הטרבל. ריאל פותחת גם את העשירייה השנייה עם 106 שערים ב-2016/17, ונמצאת במקום ה-15 עם 104 שערי הזכות בעונת הדסימה. גם ב-2010/11 ו-2009/10 כבשה ריאל מספר שערים נאה - 102. למעשה, רק בעונתו האחרונה של כריסטיאנו רונאלדו ריאל לא הצליחה לחצות את רף מאה שערי הליגה (94).

פאביו קאפלו מנתח את האליפות של ריאל בראיון מיוחד למארקה. מחמיא למאמן זידאן וכמובן לגווארדיה הוותיקה וגם לצעירים ומעבר לכך משוכנע שיש לריאל סיכוי לרמונטדה נגד סיטי. על האליפות אמר: "ריאל מדריד סיימה את המונופול שהיה לברצלונה. זו הייתה אליפות לא טיפוסית אך היא הייתה ראויה, היא הצליחה לא לספוג. ריאל ניצלה את השפל של ברצלונה אבל זכתה בצדק, שיהיה ברור. בנזמה רשם עונה גדולה ולקח מנהיגות אחרי שרונאלדו עזב, מבחינתי זו הייתה העונה הטובה ביותר שלו". על המאמן זידאן: "הוא מאמן גדול, מגיע לו ברכות. קשה מאוד לזכות באליפות, בטח השנה, והוא עשה את זה. עשרה ניצחונות ותיקו זה מרשים מאוד. הוא יודע יותר מכל אחד אחר מה המועדון הזה צריך. הוא דיסקרטי, עם אישיות וביטחון".

על קורטואה: "הוא תמיד היה שוער נהדר אבל עם נבאס בסגל הוא היה מבולבל ולא יציב. השנה הוא רשם עצירות מפתח. אני שמח בשבילי על הזאמורה". על סרחיו ראמוס: "אני זוכר שכבר איתי הוא זכה באליפות. הוא אגדה בריאל מדריד, מנהיג אמיתי על המגרש ומחוצה לו. יש לו איכות אדירה ותשוקה. הוא תמיד מכריע עבור הקבוצה, הוא מציג פאטנט נפלא בפנדלים". על מרסלו: "הבאתי אותו כילד והוא נותן ביצועים ענקיים. הוא יכול להמשיך עוד שנתיים שלוש. הוא היה חשוב מאוד בגולים של רונאלדו וסיפק לו בישולים נהדרים". על הזאר: "כמובן שהוא איכזב אותי, הוא לא היה אותו שחקן של צ'לסי, סבל מפציעות רבות ולא הסתגל. תמיד חשבתי שהוא שחקן נהדר. אבל ברור שהחולצה של ריאל מדריד שוקלת הרבה. אני מאמין שהעונה הבאה תהיה טובה יותר". הצעירים: "אהבתי את כולם, יש להם איכות. אבל הם זקוקים לזמן, זה מזכיר לי את גאגו, היגוואין ומרסלו, הנשיא ביקש ממני שישחקו ואמרתי לו 'זמן, זמן'. יש להם איכות ואישיות, אבל חשוב לעבוד לאט".

על ליגת האלופות: "זה המפעל הטבעי שלה, ריאל מדריד היא ריאל מדריד ותמיד מבריקה בליגת האלופות. המצב מורכב מאוד וזה לא פשוט להבקיע שני שערים, מה גם שראמוס לא ישחק, אבל אם יש קבוצה שיכולה לעשות משהו גדול בליגת האלופות זו ריאל מדריד. בואו נראה איך זידאן ישחק ואיך פפ. אולי עם חמישה קשרים, אולי שניים בכנפיים. ריאל משחקת טוב במתפרצות. הכל יכול לקרות".

מצב נושא:
הנושא נעול.