שאלות מטומטמות שמטרידות אתכם

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י משוגע בירוק, ‏21/2/06.

1. Gass12 Member

אני לא דתי אבל כיהודי אני יודע שקוברים אותה ואת הדם כזכר לברית המילה ההמונית שעשו בני ישראל במדבר״והיה זרעך כעפר הארץ״

Mamadu אוהב/ת את זה.
  2. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

האם זו מצווה או משהו שרצוי לעשות?
    גיליתי בברית מילה של אחייני שגם אנחנו עושים את זה, חיפשתי אם מוסלמים אחרים עושים את זה ועדיין לא מצאתי. מעניין אם עושים את זה רק באזור שלי.

3. Gass12 Member

הבט אחשלי.איך שלא תסובב את זה אנחנו בני אב אחד. אברהם אבינו שהרי אצלו התחילה המצווה הזו כחלק מברית בין הבתרים עם הקב"ה.
    אגב? גם הגר החי איתו היה חייב במצוות המילה. אנחנו כ"כ מעורבבים כתוצאה של ערבובים בדורות קודמים ככה שסביר מאוד שמנהגים מתערבבים
    אני יודע על כפר באיזור הר חברון שבו מלא נשים ערביות מדליקות נרות לכבוד שבת.

4. Gass12 Member

Mamadu אם אתה רוצה שאבדוק עבורך מהו מקור מצוות המילה באסלאם אעשה זאת בחפץ לב.
    בדקתי= המקור אצלכם נמצא בחדית' לא בקוראן.ומוסלמי חייב לעבור מילה לפני שישלים גיל 13.
    המקור הוא אותו המקור כפי שאמרתי "אבונא איבראהים"

נערך לאחרונה ב: ‏15/11/17
  5. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Gass12
    מקור המילה באסלאם הוא מהיהדות, אין ספק בזה, גם מקור חלק גדול מהמנהגים.
    אני שאלתי את זה מתוך עניין בנושא אחר.
    אתה בטח מכיר את צבי מסיני, נכון?
    הבחור שמנסה להוכיח שחלק גדול מהערבים בארץ הם צאצאי יהודים שהתאסלמו/התנצרו במהלך הדורות. ההוכחות שהוא מביא לטענתו, הם מנהגים רבים בקרב המוסלמים בארץ שדומים למנהגים יהודים, אשר לא נמצאים בקרב מסולמים שחיים במקומות אחרים, וכמובן בדיקות גנטיות.
    אני אתן לך דוגמא, עניין העלייה לקברי צדיקים, באסלאם אסור לעשות זאת, אבל המוסלמים בארץ (ומעט בעיראק) עולים לקברי צדיקים, גם צדיקים יהודים, אחד מהם נמצא בעיר שלי סכנין. התייחסנו לקבר של רבי יהושוע דה'סכנין כאל מקום כמעט קדוש, ורבים פקדו את קברו כדי להשיג ילדים, חתן/כלה, חיים טובים יותר, בדיוק כמו היהודים. פשוט מעניין אותי אם המנהג של קבורת העורלה בקרב המוסלמים הוא רק באזור שלי (הגליל), בכל הארץ או בכל ארצות האסלאם.

** אכן, המקור הוא מהחדית' ולא מהקוראן, חובה לעשות ברית מילה לפני גיל 13. אבל אני אומר לך, המנהג אצלנו פה בגליל לפחות הוא לעשות את הברית תוך 7-8 ימים, בדואים למשל פחות מקפידים בנושא, וראיתי בב"ח לא מעט ילדים בדואים בני 10-13 לא נמולים.

נערך לאחרונה ב: ‏15/11/17
    Gass12 אוהב/ת את זה.
  6. Gass12 Member

Mamadu שמעתי עליו ואני מסכים עם לא מעט מהמסקנות שלו רק כפי שטענתי היו לנו ( לעמך ולעמי) עשרות ערבובים שונים (הזדמנויות להתערבב)
    לדוגמא: אחרי אונס דינה כחלק מהנסיון לפייס את יעקב כל תושבי שכם מלו את עצמם.
    וכמובן האבא והאמא של הערבובים בתקופת הולדת האסלאם בחצי האי ערב (ית'ריב) החדית' מספרת שמוחמד למד התחנך וסחר עם יהודים
    ובכלל העריץ את היהודים עד לרגע ש...הם לא רצו להצטרף לדתו החדשה.
    עפ"י הרמב"ם בתקופת האימפריה המוסלמית ועל מנת לא למות היהודים שכפו עליהם להתאסלם המשיכו את חייהם היהודים בסתר.
    לסיכום לדעתי לא תמצא אחדות מלאה אצל כל המוסלמים בדיוק כתוצאה מהסיבות דלעיל

7. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני תוהה אם מדובר במוסלמים שהושפעו מהיהודים שחיו לידם, או שמדובר ביהודים שהתאסלמו/התנצרו ושמרו על חלק מהמנהגים היהודיים, סביר להניח שזה ערבוב של שני הדברים. האוכלוסייה הערבית בארץ לא אחידה מבחינה גנטית, הצפונים (הגליל, הגולן, המשולש הצפוני) קרובים גנטית ליהודים, ללבנונים ולסורים (כמובן עם מרכיב גנטי על חצי האי ערב), והדרומיים (בעיקר הבדואים) דומים גנטית לערבים בחצי אי ערב ופחות ליהודים.

8. Gass12 Member

מבלי לחפור לך יותר מידי זה אכן כך עפ"י גישתו של איבן תיימיה.אבל כמו שאצלנו יש "מעקפים" הלכתיים כך גם אצלכם הנסמכים ע"י "הסבר" למה כן מותר:blink: אם תרצה ארחיב בענין בפרטי.

9. cheddar Member

למה ראמוס כותב את כל השם על החולצה ולא מסתדר עם ראמוס

10. Butragueño מנהלים

בית קברות - צירוף סמיכות הנרדף לבית עלמין.

אז מדוע אומרים ברבים 'קברים' ולא 'קברות'?

11. Gass12 Member

במקרא מופיעים שני הצירופים .
    בית קברות נזכר רק פעם אחת במקרא, "בֵּית קִבְרוֹת אֲבוֹתַי" (נחמיה ב, ג).אך מופיע בחז"ל ובתלמוד הבבלי וגם בחיבורים הארץ־־ישראליים משנה, תוספתא, ירושלמי

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

פעם בכל תוכניות השירה למיניהם בשלבים המכריעים עם רייטינג גבוה, דובר על כל שכל SMSים ששולחים המשתמשים יכול גם להגיע להכנסה של קרוב למיליון שקל לפרק. היום אני רואה שהצבעות בכל התוכניות האלו הן בחינם באפליקציה ובאתר. זה לא אובדן הכנסות מטורף? או שהיום משלמים להם פשוט סכומים הרבה יותר גבוהים מפרסומות?

13. cheddar Member

אם האפליקציה ביט זה בחינם ללא עמלות , אז מה האינטרס שלהם, מה הם מנסים לעשות לנו "??
    ליצור קהל שבוי ואז זה יתחיל לעלות אולי

נערך לאחרונה ב: ‏28/1/18
  14. סיונרה Member

העולם הולך לשם, עדיף להיות הראשונים.

15. cheddar Member

באיזה שלב סטודנטים למשפטים מבינים, מה יהיה הנושא שהם מומחים בו בתור עורכי דין