שדרנים או חובבנים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י newspaperman, ‏4/5/03.

1. newspaperman Member

התמונה הזו זכורה לי מידי שנה, פעם אחר פעם אותם השדרנים מספידים קבוצות ופעם אחר פעם חוזרים בהם.
    המחזור האחרון (29) רמי ויץ הספיד את מכבי חיפה בזמן ההפסקה וסיכם (!) שנתיים של אליפות במועדון, ויץ חיפש את האשמים בכישלון העונה ואף מצא - שום.
    במקביל בתוכנית הרדיו "שירים ושערים", צוות השדרים בהם היה דני דבורים ודני נויימן הספידו ואף הסתלבטו על מכבי חיפה. הצוות טען ששום היה צריך לעזוב את הקבוצה עוד לפני מספר שבועות, הם טענו ששחר עשה טעות כאשר לא פטר אותו (שום). כמו כן הם הסתלבטו על האמירה של שום: "אני מאמן העונה" תוך אמירת הפתגם (דבורין): "אם אין אני לי, מי לי".

אני לא מעלה את זה מכיוון שאני אוהד הירוקים, זה קורה שנה אחר שנה.
    לפני שנה הכתירו בשלב מסויים של העונה את הפועל ת"א אלופה
    לפני שנתיים הכתירו בתחילת העונה את בית"ר ירושלים כאלופה ובמשחק העונה האחרון קבעו הפסד להפועל ת"א בבלומפילד עוד לפני פתיחת המשחק.
    שנה לפני כן הכתירו את אלי כהן עם מכבי חיפה לאלופה עוד לפני שהפועל ת"א אמרה את המילה האחרונה.

למה אנחנו כאוהדים צריכים לסבול את חוסר מקצועיות השדרים, למה השדרים והפרשנים לא יכולים להגיב על המתרחש כאשר זה כבר ברור ולא לפני.
    למה השדרים היו צריכים במחזור האחרון ליקרוא לשום להתפטר עוד לפני תום המשחק?
    אולי בגלל "שהתקשורת אדומה"?
    אנו עדים פעם אחר פעם לחוסר מקצועיות השדרים והפרשנים, צריך שמישהו התעורר במהרה אחרת אנו נמשיך להתקל בהתלבטות הגדולה...
    "שדרנים או חובבנים?"

2. la cortita Member

חובבנים והבעיה שיותר מדיי!...
    בתחילת העונה כשרמי וייץ ושגיא כהן הספידו את דודו אוואט ואחרי זה שהיכולת שלו השתפרה שהוא שמר על שער ריק נגד אולימפיאקוס והם רצו לראיין אותו שניהם באו כמו גדולים להתנצל בפניו.
    הבעייה של כל הדרנים בארץ הם שהם ממהרים להגיד שטויות.
    במשחק בטדי בשבת לא הייתי לצערי הרב וראיתי אותו עם ידיד שלי ואבא שלו אוהדים של מכבי ת"א.
    ישר שרמי וייץ אמר שחיפה איבדו את האליפות, יצאו מהמאבק, עכשיו זה רק שתי התלאביביות כולנו אמרנו שבסוף המשחק הוא יגיד עכשיו חיפה רצה לאליפות עכשיו זה עכשיו זה.
    בדוגרי אני מסכימה איתו על זה שום צריך לעזוב כי הצורת משחק שלו משעממת ומגעילה אבל זה מה יש אין מה לעשות לפחות הוא לא קשטן ... אני רוצה לראות את וייץ אומר את זה לפני כמה חודשים ששיחקנו בליגת האלופות.
    כמה דקות גרועות של קבוצה וישר יספידו אותה.
    השדרנים במקרה הזה הם בהחלט חובבנים!...

3. ליהי Member

הבעייה של השדרנים בארץ זה לא שהם חובבניים, אלא סובייקטיבים רצח.

לדוגמא רמי וייץ לגבי מכבי חיפה. איזה מן צורה זאת לראות משחק של חיפה נגד בית"ר כשביתר מבקיעה שומעים את רמי וייץ ברקע עושה לאסו בחבל ועוד שניה מתאבד? וזה לא שהוא שדרן לא טוב כי משחקים אחרים שלא נוגעים למכבי חיפה הוא משדר דווקא מצויין וענייני.

בוני גינזבורג חוזר מהמחצית של הנבחרת ושואל את שרף רק "ואיך היה תורג'מן? נו ומה לגבי נמני לא חבל שהוא פצוע?" זאת לא צורה לנהל את ראשון בשער שאמורה להיות תוכנית מכובדת,ובמקום זה הביאו את השוער עבר הזה של מכבי שהקשר בינו לבין כדורגל מקרי בהחלט והעניין הכי בוער שהוא אי פעם סיפק לי זה למה ההורים שלו נתנו לו שם של כלב? אז על רוקי גינזבורג כן אפשר לומר שהוא חובבן,זה נכון.

שדרן שדווקא יקבל ח"ח על אובייקטיביות וענייניות יתר הוא יורם ארבל ( כן כן) גם כשהפ' פ"ת שלו פתחה רגליים לחמישיה בתחילת העונה הוא שמר על קצב והתלהבות בשידור. כל הכבוד באמת. כל השאר? קקה.

4. Asaf Member

החובביות הזאת דווקא חביבה עלי עד מאוד, במיוחד שהרוב מבינהם דמגוגים בצורה יוצאת דופן, למשל מוטי איווניר שמדבר באופן ביריוני וברוטאלי מה שהולם את ארשת פניו הכעוסות, פשוט בידור לשמו...
    לתושמת לבכם....
    אתם באמת מצפים מאנשים שנושמים כדורגל מהם זוכרים את עצמם להיות אוביקטיביים, זנ לא יאה ולא יפה, מה גם שאף אחד מהנימנים לא מסתיר את חיבתו לקבוצה המסיומת

5. ליהי Member

כן,אסף,למען האמת אני מצפה משדרן שיהיה אובייקטיבי, ולא אכפת לי כמה כדורגל זורם לו בדם. גם לי זורם,נו אז מה? אתה רואה אותי כותבת כאן טורים על איך הפועל מכסחת את הליגה? (מקום שלישי זה עדיין מכובד). אתה רואה אותי אומרת שלידס משחקת כדורגל יפה?
    דווקא אתה בתור בן אדם שלפי מה שהבנתי חובב כדורגל אנגלי אמור לדעת מה החיסרון בשדרן סובייקטיבי, כי כשמקשיבים לאבי מלר וגם לשדרנים האנגליים בשידורים של יורוספורט וערוץ הקבוצות זה נותן הרבה יותר הנאה מאשר לשמוע נודניק שמביע את דעתו כל שניה.

6. *ירוקה לנצח* Member

גם בחצי גביע הטוטו מיהרו להספיד את חיפה....
    אז מה? אז ככה זה התקשורת אם הם לא יעשו את זה אז מי כן?
    בתחילת העונה כשחיפה הובילה ב6 נק' את כל הליגה אמרו שהמאבק סגור וחיפה תיקח אליפות בעיניים עצומות ועד לפני שבוע כבר הוציאו אותה מהמירוץ.
    זה לא שהתקשורת אדומה(טוב היא כן אבל זו לא הפואנטה) זה פשוט כתבים עושים סיפור מכל דבר.
    כל דבר מנפחים יתר על המידה. תמיד זה היה ככה ותמיד זה יהיה ככה.
    קחו לדוגמא את פרשת יניב עזרן והאפדרין.
    אם כל זה לא היה מתפרסם עד שהיו מגלים את האמת(שעם התרופות והכל) לא היה בכלל סיפור.
    אבל התקשורת מחטטת ומרחרחת בכל מקום. לא רק בכדורגל זה ככה.
    התפקיד של התקשורת זה לנפח הכל.
    תארו לכם ב2:0 לבית"ר רמי ויץ היה אומר שיש עוד סיכוי?
    או שהסיפור עוד לא נגמר?
    מה הייתם אומרים עליו אז? שהוא ירוק ואסור לתת לו לשדר....?

7. ליהי Member

ירוקה אני חולקת בגסות על דעתך. תראי לי איש כדורגל אחד - פרשן, שדרן או מה שאת רוצה מלבד אלי אילדיס שאין לו קשר ישיר לכדורגל פרט לעובדה שהוא מגיש חדשות כלליות בערוץ הספורט אדום.

באמת,אותי מעניין למה התקשורת אדומה.אל תבואי תפציצי ותלכי
    התקשורת לא אדומה, התקשורת יורדת על האדומה,וחזק (לא משנה שזה הוגן וצודק)
    ואם כבר מדברים- רמי וייץ,שגיא כהן,אברהם גרנט.....

:wink:
    Better luck next time.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בלי קשר לויכוח שלכן...

שגיא כהן הפרשן היחיד שבאמת יש לו מושג בכדורגל.

9. ליהי Member

מסכימה איתך. אין לזה שום קשר לדיון שלנו.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

חח אוקיי לא קראתי ממש את כל הדיון וסתם רציתי לציין את זה...

11. ליהי Member

בלי שום קשר שגיא כהן באמת מבין עניין ולא סובייקטיבי לגבי חיפה
    הוא די כלי ויש לו ניתוחים מהסרטים, הוא השני אצלי אחורי מלר

אבל יש לו מגרעה שתיחרט אצלי בזיכרון לנצח- האהבה לבקהאם. הבנאדם גומר מכל תזוזה של השחקן, הוא אוהב אותו בצורה עיוורת בלי שום קשר לכדורגל וזה קצת הורס לו אצלי...

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

גומר מכל תזוזה שלו.... יפה..... ליהי....

אני זוכר שפעם בישיבת שופטים דיברו איתנו על פרשנים ותקשורת וביקורות וכאלו דברים ו- X (שופט בכיר) אמר שאף פרשן לא מבין את חוקת המשחק באמת פרט לשגיא כהן שבאמת יודע ומבין את חוקת המשחק כמו שצריך.

13. ליהי Member

בדיוק, ובאף תקנון בכדורגל לא רשום שאסור לפרשן להתגמגם מהתרגשות ולבלוע רוק כל פעם ששחקן נוגע בכדור,הוא בסדר הוא.

הא אתה בן ****? לא ידעתי...יפה יפה. בהצלחה בעתיד.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כן אני בן זונה שעושה כסף בדרכים לא חוקיות כמוך.... סתם בצחוק... את התחלת....

15. AFC Member

אני לא מבין... אין דיון כזה כבר??

בכל מקרה, שגיא כהן גם כן סובייקטיבי. בכל משחק של מנצ'סטר יונייטד הוא פשוט מתאבל על ההפסד, ואסור לשכוח את ההערצה הבלתי נסלחת למכבי חיפה בצ'מפיונז.

אבל הוא אחד הפרשנים היחידים בארץ שאפשר להקשיב להם.