שוערי נבחרות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Fernando Cavenaghi, ‏27/2/03.

1. Fernando Cavenaghi Member

יש לי שאלה,

עמדת השוער היא העמדה הכי נוחה להשוואות, שחקן אחד ויש נתונים ממשים על יכולת. אז מה שעניין אותי זה איזו נבחרת היא הכי טובה בשער? יש כמה מועמדות ברורות:

ספרד- עם קניזרס (שלא סופג כמעט בשער של ולנסיה), קסיאס (שהיה אחד השוערים הטובים במונדיאל) ומולינה אם הוא יחזור.
    איטליחה- בראשות בופון וטולדו שפשוט כשרוניים.
    צרפת- יש אנשים שחושבים שבארטז מספיק.
    וגרמניה-עם קאן (לא צריך להגיד כלום), למן (שנתנן משחק מהטובים שראיתי של שוער מול ריאל) וכמובן בוט של לברקון שמחזיק את ההגנה שלהם.

אז מה אתם אומרים?

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שיש 3 שולטות בעניין הזה:

ספרד (קאניזארס וקאסיאס), איטליה (טולדו ובופון) וגרמניה (קאן לבד)

לגרמניה יש כרגע את השוער הטוב ביותר בעולם שיכול להחזיק מעמד עוד כמה שנים, אבל בעמדה הזאת הנבחרת שיכולה להיות הכי רגועה היא ספרד שיש לה קסיאס שהוא רק בן.... כמה? 20, 21.... וכבר אפשר להגיד עליו שיש לו נסיון די עשיר והוא הולך להיות השוער שישלוט ביבשת כמו ששמייכל שלט וכמו שקאן שולט עכשיו.

3. Fernando Cavenaghi Member

בקשר לגרמניה, אתה ממעיט בערכם של השוערים המחליפים, קאן הצהיר על כוונות פרישה אחרי המונדיאל הבא שיערך בגרמניה, היכולת של להמן יכולה לעודד את זאמר ואת כל הגרמנים בכלל. לבוט יש ירידה ביכולת אבל אפשר היה לראות שנה שעברה את היכולת האמיתי שלו עם קפיצות חתוליות במיוחד

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

להמן שוער טוב, אבל אחרי פרישתו של קאן מהנבחרת אף אחד לא יוכל להכנס לנעליו הענקיות וחסרונו יורגש.

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם אדום בנשמה. להמן שוער ברמה גבוהה, אבל אני בספק אם הוא יכול למלא את מקומו של קאן.

חוץ מזה בנצור שכחת דווקא את נבחרת....... ארה"ב. עם ברד פרידל בשער, ומחליף כמו קייסי קלר יש לנבחרת הזו הרבה מה להציע בשער. ראינו במונדיאל איך הנבחרת הזו הגיעה עד לרבע הגמר, לא מעט בזכות פרידל.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה עם השוער של ברזיל מרקוס?הוא היה אמור לעבור לליברפול נראה לי..

לברזיל יש בעיה של שוערים..

לדעתי עם כל הדיבורים האלה על קאסיאס..שוחכים ומזניחים קצת את קניזרס שהוא שוער ענק
    והוא היה פעם שייך לריאל שויתרו עליו כמו דפוקים...

7. Julian Joachim Member

הממ...
    לארה"ב באמת יש שני שוערים מצויינים, ובעיקר פרידל.

אבל אני עדיין מאמין שהאיטלקים הכי חזקים. בופון פחות טוב מטולדו, וגם טולדו לא הכי טוב - כי יש את קודיצ'יני, שפשוט משחק מדהים העונה, ומוכיח שיש עתיד למושבת האיטלקים באנגליה...

8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן זה נכון לגבי האיטלקים, אבל קודיצ'יני מראה כיוון שונה לחלוטין: לפני לא הרבה זמן הוא התראיין ואמר שישמח לשחק בנבחרת אנגליה. האמנם? הוא הגיש בקשה לאזרחות אנגלית ולא שיחק מימיו בנבחרת איטליה, כך שמבחינה חוקית זה בסדר גמור...

9. Fernando Cavenaghi Member

הוא היה אמור לעבור לרוב הקבוצות לפי השמועות, האחרונה מדברת על ארסנל

10. Kgt1 Member

איטליה. כי מה לעשות שבכל מה שקשור להגנות איטליה מתמחה. בכל דור שונה שהיה לאיטלקים יש שוערים ברמה באמת גבוהה והעקביות היא מה שחשוב פה.

11. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

חברים לדעתי אתם שכחתם מועמדת, למרות שגם לדעתי היא לא הטובה בעולם בעמדת השוער..... אנגליה....
    אם כבר מדברים על עתיד אז לדעתי פול רובינסון גובר על קסיאס ללא צל של ספק...
    תנו לו שנה שנתיים והוא יהיה ענק!!!!
    ויש להם מחליפים לרובינסון את דייויד ג'יימס, נייג'ל מרטין ואולי את סימן קשישא...

12. zizou Member

זה ברור מאליו שזה איקר קסיאס. אתם לא ראיתם את גמר ליגת האלופות שנה שעברה??? הבנאדם עשה הופעת בכורה בגיל 16 בצ'מפיונס ליג!! יש לו ידיים מזהב והוא מציל את ריאל כמעט כל מחזור. בגיל 21 יש לו כל כך הרבה משחקים וניסיון!

עוד שוערים: אכן פול רובינסון, והשוער הצעיר הזה של ליברפול (אמן שירדו ליגה שרונן יסתום!) ששכחתי איך קוראים לו באמת כשרונות.

אל תשכחו גם את הפינים! הם ממש טובים בליגה האנגלית וכמו שסינטרה אמר:
    if i'll make it there i'll make it anywhere!
    ניימינן חייייייייה רעעעעעה! בופון אחרי המשחק אתמול אכזבה...(יאללה באזל מלחמה!!!) וטולדו בכלל סבאל'ה מגיע עם הליכון לכל משחק. אבל בכל זאת הוא יכול להיות הנכד של סימאן (חה חה בוראס)...

כמה שאני לא רוצה להודות בזה גם השוער הצעיר של ברסה הוא לא רע יחסית לגילו...לא קסיאס אבל לא רע.....אלעק הרגתם אותי מביאים לי את אנקה ב6 מיליון...פחחחחחחחחחחחחחחחחח איזה אפס סבתא שלי מכניסה לו במספרת!

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך שכחתי לציין את כריס קירקלנד יחד עם רובינסום כעתיד של אנגליה??? מילה שלי אנגליה לוקחים את היורו ואת המונדיאל הבא!!! יש להם המון צעירים טובים כמו קירון דאייר וג'רמיין ג'נאס שכולם ראו אתמול נגד בארסה שהביאו משחק גדול וכמו ג'ו קול הגבר וג'ונתן וודגייט וטיטוס ברמבל למרות הטעות אתמול וכמובן גם ויין רוני ופרנסיס ג'פרס "the fox in the box".

14. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, רק לא בראמבל... הוא פשוט לא שחקן טוב... יש לנו שלושה בלמים שברמה גבוהה חוץ ממנו (קאלדוול, אובריין וכמובן וודגייט). ועל הצעירים של ניוקאסל אני אדבר לא כאן...

לגבי שוערים:
    אני באמת לא מאמין שאתה מזכיר את נייג'ל מרטין (הם!!!) כשוער אירופאי. אין לו כבר מה להוכיח, הקריירה שלו על סף סיום והעונה אם אני לא טועה לא זכה לדקת משחק בשום מסגרת (כולל גביע הליגה). הוא גמר את הסוס...
    וגם סימן זקן מדיי, הוא סופג יותר מדיי שערים שטותיים, לא רק שהוא העיף את אנגליה מהמונדיאל הוא גם סיבך אותה (מול מקדוניה...).
    לעומת זאת פול רובינסון הוא בהחלט שוער העתיד של נבחרת אנגליה, הוא שוער מעולה.

15. Fernando Cavenaghi Member

בנתייים אי אפשר להשוות את רובינסון וקסיאס, לקסיאס ניסיון של כמה שנים ומונדיאל מעולה בזמן שזו העונה הראשונה הרצינית של רובינסון, גם אם הוא פוטנציאל הוא לא קסיאס.

ובשער של בארסה יש תקווה לספרד עם השוער המעולה שהוכיח את עצמו מול ניקאסל אתמול ולפי האתרים של בארסה מוכיח את עצמו כל פעם המילואים, אם אנטיץ נפרד מבונאנו סופית יש מה לצפות.