שיטת הקיזוז

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י חדרתוס, ‏3/4/10.

1. קרלס פויול5 Member

אפשר לרווח את המשחקים, זה בדיוק שאם 33 משחקים הליגה נגמרה בסוף מאי, אפשר פשוט לעשות כמה שבתות חופשיות, או להכניס את משחקי גביע הטוטו בימים של משחקי ליגה וכו...

2. שגיא Guest

זה קיים גם עכשיו, זה לא משפיע יותר מידי, בטח במקומות הנמוכים שגם ככה לא ירדו ליגה.

3. קרלס פויול5 Member

הרעיון של הפליאוף יכול להיות לא רע(רק 1-8 ו9-16), אבל לא מסכים עם השאר, שני קבוצות צריכות לרדת אוטמטית לדעתי ו16 זה לא מעט מדי, זה בדיוק טוב, בנוסף יש כבר פרס כספי לכל מקום(עד מקום 7 נדמה לי).

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי עוד דבר שחייבים לעשות זה בשביל להגביר את העניין והמתח סביב הליגה זה להכניס איזה 4-5 מחזורים באמצע שבוע, גם אם זה אומר שהליגה תיגמר במקום בסוף במאי, בתחילת מאי או סוף אפריל, גם ככה הליגה מתחילה הכי מאוחר באירופה ויש 1700 פגרות אז למה לא להכניס גם מחזורים באמצע שבוע שכולם יהיו באותה שעה, גם הציבור הדתי יגיע וגם זה יכניס עוד עניין...

בהחלט צריך לעשות פלייאוף של 1-8 ו-9-16. ככה באמת אפשר להכניס מחזורים באמצע השבוע וגם לסיים במאי את הליגה...

2 יורדות כמובן ואחת במשחק םלייאוף...נשמע טוב.

צריך גם לעשות שקבוצה שאין לה איצטדיון מוכן לליגת העל, לא עולה ליגה גם אם היא מסיימת מקום ראשון, ככה קבוצות שרוצות לעלות ליגה יאיצו בנייה של איצטדיונים ראויים במקום המתקנים העלובים שיש היום ולא יחפשו מגרשים חלופיים...

צריך גם בשביל להעלות את הרמה לעלות את תקציב המינימום כי הפערים בכלכליים שמתבטאים גם בזרים בעיקר הם עצומים.

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/10
  5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

עומר, אתה לא רציני נכון? בכדורגל הישראלי שלנו מתבכיינים שיש שני משחקים בפער של יומיים-שלושה, אז אתה רוצה להוסיף את זה לכל הליגה? מה גם שנראה לי שזה יגרום לבלאגן, סביר להניח שיהיו קבוצות שישחקו באירופה, יש את גביע הטוטו וקשה לי לראות איך מצליחים להכניס 4-5 מחזורים באמצע שבוע, ספק אם שניים.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

גביע הטוטו זה גביע שצריך להסתיים עד חודש דצמבר מקסימום. אני לא רואה בעיה בזה שיכניסו מחזורים באמצע השבוע החל מחודשים ינואר-מאי, הרי אין קבוצה ישראלים שמשחקת באירופה בתאריכים האלה...

רגע זה בעיה שלי אם הם מתלוניים? מקבלים כל כך הרבה כסף, שיתאמצו ראבאק! הם רוצים להתקדם באירופה נכון? בלי סיבוןלת אמיתית ללוח זמנים צפוף אין סיכוי שנדביק את אירופה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/10
  7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ממש הפכה הליגה הזאת למשחק טריוויה. אתם מקשיבים לעצמכם? אתם כבר שני עמודים רק חושבים על אילו דברים נעשה לליגה הזאת. נחלק ב 3, לא נחלק ב 2 ונוסיף 4, נוריד שתיים אבל יוסיפו עוד 6. נסחפתם לגמרי. מי שיראה את הדיון הזה יחשוב שאתם ממציאים משחק חדש לא ליגה שכבר קיימת.
    צריך להשאר עם 16 קבוצות, וכן גם אם אין כמות מספקת של צופים, לפחות משיגים דבר אחד שהוא מתן הזדמנויות לצעירים. שחקנים מבית"ר, חיפה והפועל רוצים לעבור לקבוצות כמו בני סכנין והפועל רמת גן כדי לשחק ולבוא לידי ביטוי בצורה טובה יותר. כאן כבר יש דבר מבורך.
    בנוגע לכמות המשחקים? שני סיבובים, 30 מחזורים, כל קבוצה פעם מארחת ופעם מתארחת. סוף סיפור.

8. winger379 Member

1+

אם אני לא טועה לפני כמה זמן ערן לוי (מהפורום לא השחקןhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ) סיפר שעשו דבר דומה בליגת הראשונה בכדורסל בשנות ה-70 שהכריחו קבוצות לארח במגרשים סגורים (עם גג), לכמה קבוצות היה קשה עם הדרישה הזאת אבל ככה היה אפשר להתקדם.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר לעשות ליגה של 30 משחקים בלי הפלייאוף ושהיא לא תסתיים באפריל, פשוט במקום לעשות משחקי גביע באמצע שבוע שיעשו אותם בימי שבת, סיבוב ח', שמינית ורבע הגמר ביום שבת כמו מחזור ליגה, ככה אולי גם נראה משחקים ברמה גבוהה יותר ושחקנים יותר טריים, בבית"ר לדוגמא עשו 6 שינויים בהרכב במשחק שבא אחרי משחק הגביע נגד מכבי ת"א כי הרבה שחקנים פשוט לא עמדו בעומס.

10. הפועל_23 Member

אתם יודעים, אני הייתי אנטי גדול של שיטת הקיזוז והיא אפילו פוגעת באופן ישיר ביותר בקבוצה שלי שתתקרב מאוד למקום שממנו יורדים ליגה,
    אבל במחשבה שנייה, תראו איזה עניין יש בליגה עכשיו ואיזה מתח הולך להיות בפלייאוף העליון והתחתון (הפלייאוף האמצעי הוא הזוי), הרבה חגיגות משחקים גדולים בעליון והרבה חגיגות הישארות בפלייאוף התחתון.
    במקום לראות עכשיו 10-12 קבוצות בים, נראה (לא שבאמת נראה את זה) רק 4 כאלו.

אני מתחיל לשנות את דעתי על השיטה ולראות אותה כנחמדה.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה שהיא יוצרת מתח זה ברור, ועקב הקיזוז יהיה מתח אדיר גם בצמרת וגם בתחתית, אבל אסור לשכוח שזה מתח מדומה, זה מתח שבא באופן לא ספורטיבי ולא הוגן.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

השיטה הזאת לא ספורטיבית בעליל, אולי שהיא עוזרת לקבוצה שלך היא נחמדה אבל תראה את מכבי חיפה שבמקום לחגוג אליפות עוד צריכים לחשוש שהפועל יעקפו אותם.

13. הפועל_23 Member

כמו שכבר אמרתי השיטה פוגעת באופן ישיר בקבוצה שלי שיכלה לחגוג אתמול הישארות בליגת העל בפעם הראשונה מזה 42 שנה.
    אבל הולכת להיות כאן חגיגת כדורגל ענקית שלדעתי זה פשוט שווה את זה.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין שום עניין ושום נעליים, אתם חיים בסרט.

בתחתית עכו, אחי נצרת ורעננה יצמצמו פערים למשחק אחד, אבל במחזור הראשון של הפלייאוף יפסידו והסיפור יהיה גמור ואז עוד פעם יגידו שהקיזוז מיותר. הוא מיותר בלי קשר.

למה קבוצה שהשיגה 17 נקודות ב-30 משחקים!!!!!!! צריכה לעזעזאל לקבל חבל הצלה, למה?! למה קבוצה שיש לה 70 שערי חובה כמו אחי נצרת והיא ביזיון לענף הזה, וקיבלו נראה לי באיזה 7-8 מחשקים העונה רביעיות ומעלה, למה היא צריכה לקבל חבל הצלה?! במיוחד כשההנהלה שלה זה ליגה ד'? בשביל שעוד פעם בשנה הבאה אנחנו נראה אותם מתבזים?!

למה?!

למה שקבוצה כמו מכבי חיפה שבאמת עשתה שמות בליגה שלנו, קרעה אותה לגזרים ועשתה 21 מ-22 נצחונות, למה היא צריכה להיענש על זה? זה שלהפועל ת"א יש גלאקטיקוס והיא לא מדגדגת אותה בלי קיזוז זו בעיה שהיא כל כולה של הפועל ת"א, למה מכבי חיפה צריכה להיענש על זה? יוצר מתח בצמרת? מי שרוצה מתח שיילך לראות סרטים בקולנוע, אם אין מתח אמיתי ומאבק אמיתי בצמרת של 5 נקודות ומטה בלי קיזוז, אז עדיף שלא יהיה מתח, מה זה השכונה הזאת?

מה הצעד הבא שתגידו? על מנת להגביר את המתח, סיפוחן של קבוצות במקום 6-10 לפליאוף העליון והוספה של 25 נקודות לכל אחת מהן כדי שיהיה עוד יותר מתח?

15. שגיא Guest

אתה רציני? אז בוא נעשה ליגה של 5 מחזורים ולכולם יש 0 נקודות אחרי מחזור 30. מה זה השטויות האלה.
    שיטת הקיזוז היא שיטה בלתי ספורטיבית ולא משנה כמה "עניין" הוא יוצרת, היא פשוט לא הוגנת. וזה צריך להיות השיקול העיקרי ואולי למעשה היחידי בדיון האם השיטה הזו רצויה או לא.

והתשובה היא לא.