שמינית גמר המונדיאל: ספרד פוגשת את רוסיה, קרואטיה נגד דנמרק

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י Sarek, ‏1/7/18.

1. SerieA Il Capitano

קרואטיה אמנם לא הרשימו אך כל משחק הוא בפני עצמו, ואם הם התאוששו מהכמעט-שברון לב הזה, לדעתי יעברו את רוסיה.

לגבי מחר - היפנים לא פראיירים אבל בלגיה אמורה להיות חזקה מדי.

2. Clichy COYG

טוב שקרואטיה עלו, היו פחות טובים מדנמרק אבל סה"כ נותנים טורניר טוב ועדיין יש להם מה להראות.
    לא מבין למה פיאצה לא נספר בכלל בתור מחליף, יש מצב שהוא לא פחות טוב מרביץ' (שנותן טורניר טוב).

3. גלץ Member

תתעודדו, אחרי הערב הזה מחר זה לא יכול להיות יותר גרוע.

4. טל. Member

שאלת אנגליה-קולומביה, לדעתי, טמונה בחאמס רודריגז.
    קצר ולעניין.
    אם הוא כשיר - לאנגליה אין סיכויי.
    אבל אם הוא לא כשיר ומשחק בכוח, או לא לא כשיר ויעדר: סיכויי סביר שאנגליה יעלו שלב.
    ברבע את שוויץ אנגליה לא מסוגלים לעבור. את שבדיה אולי. בקושי.

קולומביה (שוב) אם חמאס כשיר ברבע היא עוברת את שוויץ/שבדיה בקלילות. ואם לא אז לא.

כך או כך לדעתי קרואטיה היא זו שתקבל את הזכות להפסיד לצרפת בגמר.

5. DRORIKO Member

את האמת גלץ? אני גם לא חושב שהברזילאים צריכים להיות נינוחים לקראת מקסיקו. במונדיאל הזה שום דבר כבר לא בטוח

גלץ ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  6. Cup of Tea Liverpool, UK

נראה לי קצת מוגזם להגיד שאם חאמס כשיר אז לאנגליה אין סיכוי (ובתכלס כשירות 100% בטוח לא תהיה לו) כי ראינו כבר שאין שום חוקיות במונדיאל הזה.

ולגבי ברזיל מול מקסיקו, אותו עיקרון, ממש לא נראה לי שאיזושהי נבחרת כבר לוקחת משחק כלשהו בקלות במונדיאל הזה. ועוד אחרי הבוסט שמקסיקו קיבלו מלנצח את גרמניה.

גלץ, golding ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה טוען שזה קטע שלילי שהוא קורא לבן אדם בשם שלו?

golding אוהב/ת את זה.
  8. DRORIKO Member

9. wings Member

בלגיה תדלג על יפן אם לא יקרה משהו לא צפוי כמו האדום בדקה חמישית מול קולומביה. היפנים אמנם נותנים הכל אבל הם לא מספיק טובים. הם גם קטנים מדי, לוקאקו ינצל את זה.

oranfu ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  10. benbenjo Member

בתחילת הערב אמרתי שבא לי לקבל לפחות דו קרב אחד של פנדלים במהלך הטורניר, לא ציפיתי שזה יגיע כבר היום, ובטח ובטח שלא במשחק של ספרד. אני מבין את כל הללו שמאוכזבים מההדחה הספרדית, וגם אני ברוב דקות המשחק הייתי בעדם בעיקר בשל העובדה שבצד הזה של ההגרלה הם מהיחידים שיש בהם פוטנציאל כלשהו לתת פייט לנבחרת שתגיע מהצד השני, אבל וואלה ההפסד הגיע להם ובגדול, דשדשו בשלב הבתים, והיום נתנו הופעה אנמית, אפתית, זחוחה משהו אפילו, הרוסים לא גרויסע מציאה אבל נתנו כל יכולתם ומאמצם, הספרדים אפילו לא נתנו את החמישים אחוז, מדהים שנבחרת כזו מסתמכת על התקפה בדמות אספאס ורודריגו, אחלה שחקנים לליגה המקומית, לא הרבה מדי מעבר לכך. רוסיה אולי נחשבת ללא מספיק אטרקטיבית בשבילנו כחובבי כדורגל, אבל אם איך שספרד נראתה היום, לא באמת הפסדנו משהו מיוחד.

קרואטיה מול הדנים התחיל מדהים, דעך לאט לאט, ואז מחצית שנייה והארכה במעמד צד אחד בלבד, מודריץ' וראקיטיץ' במשחק מחפיר ללבל שלהם, פשוט לא חזרו מחדר ההלבשה, נתקעו באמצע, ולא נתנו שום מאמץ הגנתי או התקפי במשך דקות ארוכות ארוכות, הדנים לעומת זאת הפתיעו עם כושר גופני משובח, אבל זה שאין להם שחקן בקליבר ראוי חוץ מאריקסן שהיה גם כן רע היום, היה לחובתם.
    דו קרב פנדלים גרוע, גם פה וגם במשחק השני, שמונים אחוז מהבעיטות הלכו לאמצע, ומדובר בשחקנים שהבקיעו איזה פנדל או שניים בחייהם, כנראה שהלחץ כותש גם את הטובים ביותר, בקיצור, יום חלש מבחינה מקצועית, אבל מלא בדרמות ואמוציות, וגם זה חלק משמעותי מהטורניר הנ"ל....

11. Butragueño מנהלים

לספרד לא היה שום אלמנט של הפתעה ויצירתיות בטורניר, וכמו שאמרתי מקודם, זה נראה כאילו הם חושבים שהשנה עדין 2010 ויש את אינייסטה המהנס ודויד ויאה שגומר משחקים. סילבה מנסה, איסקו סופר מוכשר שכנראה יצעיד את הנבחרת בהמשך, אסנסיו בדעיכה וקוסטה מאבד ריכוז משחק מהר מאוד.

לגבי עמדת הפרשן, מוטי איווניר, איזה טרחנות... כמה אפשר לבכות ולהאשים את רביץ' על זה שהוא פראייר שלא גלגל את הכדור פנימה במקום ליפול כי פשוט נכנסו לו ברגליים (כמובן שרק אחרי שהוא החטיא את הפנדל, חלילה יגיד משהו כזה לפני הבעיטה של מודריץ').

אגב, זה קטע חדש שזה לא אדום?

12. DRORIKO Member

שלא לדבר על זה שבמשך 120 דקות הוא לא ציין אפילו פעם אחת שקרמריץ׳ זה שיבוט של אבי נמני

morata אוהב/ת את זה.
  13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מעיפים אותם בקלות יחסית למה שעברו אתמול.

14. סולשאאאר Member

זה לא שלילי, אבל זה כן בעייתי ולא פלא שזה צרם ל 95% מהאנשים שהקשיבו לשידור של וייץ אתמול. ברור שהשאיפה היא ששדרנים יידעו תמיד לבטא שמות של שחקנים כפי שמבטאים אותם במדינות במדינות שמהן הם מגיעים, וככה השמות של השחקנים יונחלו אצל ציבור האוהדים בדיוק מירבי.

אבל זה לא המצב כמובן, ואחרי שבמשך שנים כה רבות אתה רגיל לשמוע את השם "פיטר שמייכל", פתאום לשמוע את וייץ קורא לקאספר סמייכל, זה מעצבן אימים, אפילו אם הצדק איתו.

נראה לך סביר שכשמדברים על שחקנים היסטוריים, למשל, אנחנו נתחיל לכתוב כאן "הונלדג'ינו" במקום רונאלדיניו, רק כי ככה באמת מבטאים את זה בפורטוגזית של ברזיל?

חבל לי על אי הדיוק,

אבל לדעתי כאשר טעויות מושרשות בציבור במשך כל כך הרבה זמן, מוטב להניח להן לנפשן...

זה שווייץ פתאום מקפיד על הגיה נכונה של שם משפחה מדנמרק יוצר רושם של טרחן, לא של מקצוען.

oranfu ו-גלץ אוהבים את זה.
  15. טל. Member

לדעתי זה לא מוגזם.
    אני לא יודע על חוקיות במונדיאל, אבל החוקיות בקולומביה היא שכשחאמס כשיר הם נראים פנטסטי. וכשלא אז הם נראים רע.
    זה לא אמור להיות ככה. כי יש להם כלים אחרים. אבל עובדתית זה המצב.

אני מוצא קשר ישיר והדוק בין ההמצאות והכשירות שלו לבין עליית שלב. בטח כשמדובר במשחק מול אנגליה. שהיא בפירוש לא מאריות הטורניר אבל גם לא משוכה נמוכה.