שמינית גמר המונדיאל: ספרד פוגשת את רוסיה, קרואטיה נגד דנמרק

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י Sarek, ‏1/7/18.

1. Raulito Madridista

לוקה מודריץ' לא זה שכבש את השער לקרואטיה, רמי וייץ כבר הבין את זה או שצריך לשלוח לו SMS? אפרופו מודריץ', אם הוא היה מחמיץ גם בדו-קרב הפנדלים אז הייתי מאוד עצוב למרות שאני חייב לומר שהרגש התאזן בין הנבחרות מבחינתי כשראיתי את ההצגה של שמייכל בין הקורות ושל האבא ביציע, לדעתי הוא שוער הטורניר עד עכשיו.
    בדומה לנבחרת שלו, ורצוי לומר שמודריץ' לא נח באמת במשחק השלישי - הוא שפך לאגר כבר בשלב הבתים, זכרונות מהיורו הקודם, אבל הפעם לקרואטיה היה את המזל. לא היה לי ספק שראקיטיץ' יכבוש בפנדל, בעוד הופתעתי מההחמצה של אריקסן. משחק שהתחיל נפלא ואחרי רבע שעה היה כלום ושום דבר להוציא את הדרמה בסוף, אבל זה בסדר. לקרואטיה מותר לזייף אחרי שלב בתים מעולה, והם לא שילמו על כך בניגוד להולנד ביורו ב-2008[תסמונת משחק המנוחה - זוכרים?].
    אגב, קובא היה נפלא כשעלה מהספסל לדעתי, כשהוא ממוקד ואחראי ויכול לצאת קדימה ומולו שחקנים עייפים - זה קטלני.

2. Raulito Madridista

מילה אחרונה שלי על ספרד, ואתם מוזמנים להמשיך לדון איתי על הנבחרת בדיון של בית ב':

אני עצוב עבור שחקנים בודדים כמו ראמוס ואינייסטה וגם גיבורים אחרים שלא באור הזרקורים כמו נאצ’ו לדוגמא, וכמה שאני אוהד את הנבחרת, אבל זה לא כאב כמו שיברון הלב ב-2002, ולגיבורים מ-2014 אחרי אינסוף הצלחות - סלחתי ממזמן. הנבחרת הזו הגעילה עוד מהרגע הראשון, כבר ‘בין כותלי ההנהלה וההתאחדות’ ובטח שעל כר הדשא חוץ מ-20 דק’ נגד פורטוגל.
    לא מצפה מהיירו להתפטר אם כי כמובן שהוא אחראי לפיאסקו חלקית(דווקא עשה הרבה שינויים, אולי יותר מדי) אז שבהתאחדות יעשו זאת, בעצם…לא. אבל אפילו סלאדס אם היה עומד על הקווים זה היה יותר אתי.

זה מפתיע בכל-זאת כמה השחקנים היו גם חסרי רעיונות וגם חסרי ביטחון. שחקנים כמו דויד סילבה שזכה באליפות בדקה האחרונה בסיטי ב-2012 עם נס אגווארו| כמו אינייסטה שבעצמו אחראי על ‘נס סטמפורד-ברידג’ והגול בגמר המונדיאל| שחקנים כמו דייגו קוסטה שכל משחק באתלטיקו זה קרב חפירות ו-0:0 מורט עצבים עד לרגע האחרון| את ההגנה קשה לי להאשים, ואיסקו לא היה גדול אבל ניסה.

3. Cup of Tea Liverpool, UK

ברור שאני מסכים עם טענת הקשר בין כשירותו של חאמס לאיכות הכדורגל של קולומביה והסכנה שהם מהווים, אבל גורל המשחק לא תלוי רק בסיכויים של קולומביה.

לגבי הקשר החזק וההדוק בין כשירותו של חאמס לעליית שלב, אם כבר השתמשנו במונחים האלה - אני חושב שאתה צריך לבדוק ערפלנים\גורמים מבלבלים שלדעתי גורמים להטייה רצינית במחקר שלך. אני מצאתי לפחות 10.

טל. אוהב/ת את זה.
  4. טל. Member

חחחח. ערפלנים.

i like

Cup of Tea אוהב/ת את זה.
  5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

"כאשר טעויות לשון מושרשות בציבור מוטב להניח להן לנפשן" זה נכון לפעמים ברמת האבולוציה של השפה, אבל לא כשמדובר בהגיית שמות.
    לא שבמקרה הנוכחי אם וייץ היה קורא לו שמייכל זה היה נוראי, כן? אבל לבוא אליו בביקורת כשהוא קורא לשחקן בשמו הנכון - גם עצם הרעיון הזוי, ומעבר לרעיון אני לא מבין מה כל כך מפריע לאנשים שהוא קורא לבן אדם בשם שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏2/7/18
    SerieA ו-יאן קולר אוהבים את זה.
  6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מפריע לאנשים לצאת בורים ולהודות בטעותם.

7. DRORIKO Member

אגב אם כבר פתחתם את זה. זה פרישיץ' או פריסיץ'?

8. Sarek Member

פרישיץ' - š בקרואטית (ובשפות רבות אחרות) נהגית כ-ש' בעברית.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. SerieA Il Capitano

להבנתי פרישיץ' וגם שקריניאר.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  10. גלץ Member

לקרוא למישהו שמייקל במקום סמייכל זה בורות? לא נראה לי.. ואם כבר, אז אשמח להיות בור רק בנושאים כאלה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/7/18
  11. cazzo Il Capocuoco

גם אורי לא יודע דנית או שבדית, אבל למען ההגינות והרגישות כלפי אחרים ננסה להגיד את השמות של האחרים כמו שצריך. בימינו עם האנציקלופדיות המקוונות זה יותר קל לבדוק את הדברים הללו.

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהחלט. אני לא יודע לא דנית, לא שבדית ולא עוד הרבה שפות, ואם מישהו יתקן אותי אלמד מכך ולא, כמגננה אתקוף אותו.

13. גלץ Member

לא תקפתי אף אחד...

14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני בכלל לא התכוונתי אליך ולא לאף אחד ספציפי.

15. סיונרה Member

איפה כל הצדקנים היו כשאף שדר ישראלי לא הצליח להגיד גוואנגז'ואו כמו שצריך?