שמישהו יזמין מכבי אש - התחתית בוערת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י KirkH, ‏20/4/09.

1. KirkH Member

הגיע הזמן לא? רק חמישה משחקים נותרו לסיום העונה, רק חמש עשרה נקודות בקופה - והכי חשוב, כל כך הרבה קבוצות שעדיין נלחמות וירקו דם עד הרגע האחרון כדי להימנע משלושת המקומות שמובילים היישר לגיהנום הידוע בכינויו "צ'מפיונשיפ"..

איפה הן עומדות אחרי 33 משחקים:

13 בולטון 37
    14 (*)פומפי 37
    15 סנדרלנד 37
    16 האל 34
    17 בלקבורן 34
    --------------------------------
    18 בורו 31
    19 ניוקאסל 30
    20 ווסט ברום 25

* משחק חסר

מה נשאר להן עד הסוף:

בולטון - אסטון וילה, וויגאן(ח), סנדרלנד, האל, מנצ'סטר סיטי(ח)

פורטסמות' - מנצ'סטר יונייטד(ח), ניוקאסל(ח), ארסנל, בלקבורן(ח), סנדרלנד, וויגאן(ח)

סנדרלנד - ווסט ברום(ח), אברטון, בולטון(ח), פורטסמות'(ח), צ'לסי

האל סיטי - ליברפול, אסטון וילה(ח), סטוק, בולטון(ח), מנצ'סטר יונייטד

בלקבורן רוברס - וויגאן, מנצ'סטר סיטי(ח), פורטסמות', צ'לסי(ח), ווסט ברום

מידלסברו - ארסנל(ח), מנצ'סטר יונייטד, ניוקאסל(ח), אסטון וילה, ווסט האם(ח)

ניוקאסל - פורטסמות', ליברפול(ח), מידלסברו, פולהאם, אסטון וילה(ח)

ווסט ברומיץ' אלביון - סנדרלנד, טוטנהאם(ח), וויגאן, ליברפול, בלקבורן(ח)

לדעתי גורלה של בורו יהיה זהה לזה של WBA היות והיא לא הצליחה לקחת מספיק נקודות בשבועות האחרונים והיא נתקעה עם לוח משחקים מאוד קשה מעכשיו ועד הסיום. זה משאיר לנו עוד מקום אחד על הרכבת.. עד המחזור האחרון חשבתי שמי שתצטרף לנסיעה תהיה דווקא סנדרלנד,אבל אחרי הניצחון האדיר בשבת על האל, אני מאמין שהם יצליחו למצוא מספיק נקודות כדי להינצל. גם פומפי של הארט עשו שלוש נקודות שיכולות להיות סופר קריטיות כי הלוח שלהם אולי הכי קשה, בלי שער הניצחון של קאנו הם היו בצרות.
    נשארנו עם ניוקאסל, בלקבורן והאל. אני חושב שהרוברס ימצאו את הדרך לברוח. בשבועיים הקרובים הם מול שתי קבוצות שאיבדו עניין, אלרדייס עשה קריירה מלתסכל כאלה קבוצות ולגנוב שער.
    הלאה. מן הסתם המפתח לאיזה שהוא מאבק ועניין בתחתית הן התוצאות של ניוקאסל. נשאלת השאלה מתי ההשפעה של שירר גם תביא נקודות, אם בכלל. נורא קשה לי לראות איפה האל מגרדת יותר מ-4 נקודות מהמשחקים שנותרו לה מה שאומר שהג'ורדיז יצטרכו לשים יד על 8-9 נקודות כדי לברוח מירידה ראשונה בהסטוריה.

ענארף.

מה דעתכם, יש צ'אנס לשינוי גורלות או שסתם מדובר בעודף דרמטיזציה ושהעסק בכלל סגור וגמור?

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/09
  2. Stretford Ender Member

להאל יש לוח רק קצת יותר קל מלבורו ולדעתי היא תיפול למרות פתיחת העונה הנהדרת שהייתה לה.
    בורו עשו צרות העונה לארסנל ולליברפול, אבל אני חושב שלתת להם את השמונה נקודות בערך שהם צריכים כדי להישאר בליגה יהיה מאוד מאוד נדיב. הם יצטרכו לקוות לפישולים רציניים מצד ניוקאסל או בלקבורן שאני לא חושב שיבואו.
    פומפי, בולטון וסנדרלנד לא מחזיקות בלוח משחקים קטלני מדי, כך שאני לא רואה אף אחת מהם מפשלת ונגררת עד התחתית.
    זה תלוי בניוקאסל. הרבה מהפצועים שלהם, כשהחשוב ביותר הוא כמובן אובאפמי, צריכים לחזור בקרוב. יש לה את הפוטנציאל להוציא 6-7 נקודות מהמשחקים נגד פומפי, בורו ופולהאם בבית. אם היא תצליח בזה אני חושב שהיא תישאר.

3. Cup of Tea Liverpool, UK

לדעתי הקרב האמיתי כאן הוא בין מקומות 15-18.
    בורו כפי שנאמר לאור לוח המשחקים שלה עד סוף העונה, כנראה תצטרף לווסט ברומיץ' בצ'מפיונשיפ בעונה הקרובה. וניוקאסל תצטרך ממש בשיניים לדחוף או את בלקבורן או את סנדרלנד מתחתיה וזה לא יהיה קל, מצד שני אלה בלקבורן וסנדרלנד...
    עובדה מעניינת לגבי הירידה- שימו לב שניוקאסל, סנדרלנד ובורו כולן מאיזור הטיינסייד בצפון מזרח אנגליה וכולן מועמדות רציניות לירידה.

אין עודף דרמטיזציה, אבל לכל קבוצה בתחתית יש בערך 2-3 משחקי מפתח עד סוף העונה. אם תיכשל בהם, סיכוייה לרדת יהיו גבוהים ביותר.

4. Strawberry Fields Member

אני חושב שבורו וניוקאסל ירדו ולשתיהן מגיע לרדת.

ההגנה של ניוקאסל ברשות קולוצ'יני נראית יותר מחוררת מקרטונים של ירייה למטרה, התתקפה נראית כבדה או כאילו לא אכפת לה מספיק, יש שם יותר מדיי שחקנים שהם מעבר לשיא ובינואר הביאו את נולאן בשביל שישחק במקום גאת'רי (אלוהים יודע למה).

מידלסבורו מציגה איך אסור למועדון כדורגל בפרמיירליג להתנהל. אני לא יודע אם זה מתוך רומנטיקה או סתם חסכנות אבל יש להם סגל מאוד קצר שרובו עלה מהאקדמיה ורובו פשוט לא טוב מספיק. מה ש"מצחיק" זה שבורו נלחמה כ"כ כדי להשאיר את דאונינג שיציל אותה (בזמן שיש לה את ג'ונסון) כשה-15 מיליון פאונד שטוטנהאם הציעה אולי היו עושים לסגל שלה טוב יותר.

לסיכום, לשתיהן יש סגלים של צ'מפיונשיפ ושתיהן צריכות את הסטירה לחי הזאת כדי להתעורר ולעשות שינוי רציני במועדון.

5. SeRgInHo Member

לדעתי את בולטון, סנדרלנד ופורטסמות' אפשר להוציא מהרשימה. יש להם יתרון של שש נק' (לפומפי גם משחק חסר באולד טראפורד), אבל גם ההפרש השערים שלהם טוב משמעותית מהשאר, כך שלמעשה זה 7 נק'. לבולטון גם יש לוח משחקים לא קשה במיוחד ולדעתי כבר במחזור הבא או מקסימום במחזור שאחרי זה היא תבטיח הישארות באופן סופי ורשמי. פורטסמות' עד סוף העונה תצליח לגרד 4-5 נק' שיבטיחו לה פרמיירליג גם בעונה הבאה. סנדרלנד עם הניצחון שלה על האל הבטיחה תיאורטית את ההישארות, ויש מצב שבשבוע הבא נגד ווסט ברום זה יהיה באופן מעשי.
    אם להוציא מהמשוואה את שלושת הקבוצות הללו נשארנו עם 4 קבוצות שיאבקו על שני המקומות הנותרים בפרמיירליג.
    לבלקבורן יש את המשחקים הנוחים ביותר מבין הארבע ואני רואה אותה מוציאה לפחות 9-7 נק' מ 15 הנותרות (ניצחונות על ויגאן ו-ווסט ברום, תיקו/ניצחון על פורטסמות') כך שכנראה גם היא תנצל בסופו של דבר.
    בורו מסובכת הכי הרבה מבין כולן עם לוח משחקים רצחני, כי היא משחקת את כל המשחקים מול קבוצות שיש להן על מה לשחק עדיין. מאמירויות הסיכוים לצאת עם משהו קלושים, יונייטד במאבק צמוד על התואר וגם לניוקאסל ו-ווסט האם יש על מה לשחק. וילה למעשה כבר איבדה עניין ואולי פה אפשר לראות באופק שלוש נק' של בורו.
    לניוקאסל שי שלושה משחקי בית מתוך חמשת המחזורים האחרונים והיא פשוט חייבת להוציא מהם לפחות 7 נק'. כל דבר פחות מזה יסתום את הגולל מבחינתה.
    את האל אני לא רואה מגרדת יותר משלוש הנק' עד המחזור האחרון, שם אמור להיות מפגש מאד מרתק על ההישרדות/זכיה בפרמיירליג בינה לבין היונייטד.
    אישית אני מקווה שהאל תירד. ניוקאסל היא אחת הקבוצות שגדלתי עליהם, ויהיה לי מאד עצוב לראות אותה משחקת בצ'מפיונשיפ.
    אז ההימור שלי: ווסט ברו, בורו והאל.

קירק, כתבת שניוקאסל מעולם לא ירדה ליגה. איזה עוד קבוצות מעולם לא ירדו?

6. קינג לדלי Member

לדעתי ניוקאסל יקחו בשיניים את משחק הבית וישארו.
    בורו והאל יצטרפו לווסט ברום.

7. בועז Member

לבורו סגל של צ'מפיונשיפ? אלבס, טונצ'אי,דואנינג,ג'ונסון,וויטר,הוייט.. הרבה יותר מסגל צ'מפיונשיפ.
    לניוקאסל סגל של צ'מפיונשיפ? אואן,מרטינס,גוטיירז,דאף, גאתרי הם חלק מכובדת.
    סגל צ'מפיונשים אם כבר אפשרל מצוא אצל האל או בלקבורן.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

ניוקאסל מעולם לא ירדו מהפרמיירליג. באופן כללי הם ירדו כמה פעמים. הקבוצה היחידה שמעולם לא ירדה היא כמדומני ארסנל.

9. spurs229 Member

ניוקאסל אמנם מעולם לא ירדו מהפרמיירליג, אבל נמצאים שם רק מהעונה השנייה.

יש 7 קבוצות שמשחקות בפרמיירליג באופן רציף מ-1992 והן ספרס, יונייטד, ליוורפול, ארסנל, צ'לסי, וילה ואברטון. העונה יש סיכוי שאלו גם יהיו הקבוצות שייסיימו ב-7 המקומות הראשונים (פעם ראשונה שזה יכול לקרות לדעתי).

10. פול סקולס Member

ראיתי משהו כזה גם בדיון של יונייטד..
    מישהו כתב ש"יתרון הנקודה שלנו על ליברפול מתקזז עם הפרש השערים הטוב יותר שלהם".

זה משהו מטאפורי, שאומר שיתרון נקודה הוא זניח,
    או שיש איזה חוק שאני לא יודע עליו- האומר שיתרון ביחס השערים מוסיף נקודה?

HELP http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

11. KirkH Member

אם לשתי קבוצות יש את אותו מספר נקודות - היחס שערים של הקבוצה שמחזיקה ביחס העדיף ישאיר אותה מעל לקבוצה בעלת היחס הנחות, נכון?

אז זה כאילו שיש לה עוד נקודה..

12. SeRgInHo Member

לא, זה פשוט אומר שאם שתי קבוצות (או יותר) יהיו עם אותו מספר נק', מה שקובע מי תסיים מעל מי זה ההפרש שערים.
    יש ליגות שמה שקובע זה המשחקים ביניהם (ספרד).

13. Strawberry Fields Member

אני לא אפרט מה אני חושב על כל שחקן ברשימות שנתת אבל אתה מדבר איתי על שחקנים ספציפיים ואני מדבר על מכלול (או במילה אחרת: סגל).

גם בצ'מפיונשיפ אפשר למצוא שחקנים ששווים פרמיירליג.

אני מסכים שגם להאל יש סגל של צ'מפיונשיפ, לגבי בלקבורן זה פחות נכון והם סובלים מהמון פציעות.

אני אחזור על מה שאמרתי. אצל ניוקאסל ומידלסברו (צמד מועדונים לא קטנים) המיטה חולה ורק ירידת ליגה יכולה לעזור להם להבריא.

לסיכום, השאלה הייתה "מי תרד?" וכשאני מסתכל על המשחקים של הקבוצות אני לא חושב שניוקאסל ובורו ישיגו מספיק נקודות כדי להישאר.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מאוד לא מסכים שלמידלסברו יש 'סגל' לצ'מפיונשיפ. לדעתי יש להם סגל טוב, שעם מנג'ר שיודע להוציא קצת יותר משחקניו היה יכול אפילו בעשירייה הראשונה...

15. קינג לדלי Member

האל ווסט ברום וסטוק הן היחידות עם בגל של צ'מפיונשיפ.
    האל סחבה לאורך הרבה מחזורים את ההתלהבות של העלייה ועכשיו שצריך מעט איכות הם לא מסוגלים להביא את זה.
    לדעתי למרלון קינג והריב שלו עם בראון יש חלק גדול בזה.הוא הציג שילוב נהדר בחוד.
    ווסט ברום והסגל שלה הוא פשוט גרוע.לא מובן לי למה קבוצה שעולה כל הזמן ליגה מחליטה שגרינינג גם ישאיר אותה ליגה...שלא לדבר על שאר העגלונים.

סטוק היחידה שעשתה רכש נכון ובעזרת ההדבקות לסגנון המשחק הנוקשה והתעקשות לאמלל את היריבים עם עליונות אווירית מוחלטת הם גם ישארו.
    שלא לדבר על הקהל שלהם.

שחקן אחד שלדעתי אחראי יותר מכולם להשארות הצפוייה של סטוק הוא עבדולייה פאייה.
    בניוקאסל הוא היה משחק בשקט נפשי כבלם ותמיד החזקתי ממנו.
    מי שראה אותו במשחק האחרון מול בלקבורן ראה כמה וכמה פעמים מוציא בשקט נפשי את הקבוצה שלו ממצבים לחוצים.כמעט תמיד לא הרחיק כדור בלחץ ונתן לכולם שקט בהגנה.
    שיש לך סגל כל כל בינוני מינוס הרכישות האלה של שחקנים ותיקים היא הכרחית.
    זה מה שעשה ביג סאם בבולטון עם אוקוצ'ה היירו וכדומה.
    ובגדול הליגה צריכה את הקהל של סטוק סיטי.