שמש עולה בצד אחד, ובצד השני יורדת.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י xavi6, ‏29/10/07.

1. xavi6 Member

למעלה משנה שרונלדיניו לא נראה אותו רונלדיניו בימים היפים בברצלונה. גם הוא בעצמו יודע שזה לא זה, לתת מסירה אחת פעם ב-90 דקות או ליבעוט פנדל, או ליבעוט בעיטה חופשית מרהיבה וכל המשחק לא להצליח לעשות כלום זה פשוט לא זה, לא מה שהיינו רגילים ובטח לא מה שהוא והמגן שמולו היו רגילים. רונלדיניו נראה עייף מאוד, כבד מהרגיל, אומרים ששנה של כלב שווה 7 של בנאדם, זה נראה כאילו רונלדיניו נהפך בשנה האחרונה לכלב, כי הוא בקושי זז על המגרש. אומרים שהוא מכוסח, והוא באמת מכוסח יותר מכול שחקן אחר, אבל זה לא משהו שמנע ממנו בעבר לעשות את אותם דברים שהוא עשה. לפעמים זה פשוט נראה שאין לו כוח לכלום, לא בא לו לרוץ, לא בא לו לידהור על הקוו, בא לו לתת מסירה\בעיטה\פנדל אחד שיגמור את המשחק ושיעזבו אותו בשקט. ההבדל היחיד בין רונלדיניו של היום לבין רונלדיניו זה אז זה העובדה שרונלדיניו מיבחינה התקפית נתקע, לא ממשיך לרוץ, כל פעם שהוא מקבל את הכדור הוא עוצר יותר מידי, חושב יותר מידי וכשהוא נופל הוא לא מקבל שריקות, כל מגן סוג ג' כבר יודע מה צריך לעשות-להידבק לו לתחת וליבעוט, או בכדור או ברגל, לא משנה איפה הוא יפגע זה יהיה בסדר. רונלדיניו בעבר לא נתן שיתקרבו עליו בכלל, לא נתן למגן זמן להידבק אליו, תמיד היה בורח לו, אם זה לכיוון האמצע ואם זה לכיוון הקוו, המגן פשוט לא היה מסוגל להיצמד אליו, מה שאי אפשר להגיד היום. רונלדיניו בן 28, הוא אמור להיות בשיאו, השחקן שהדהים את העולם וזכה בפרק זמן קצר יחסית באליפות עולם עם ברזיל, בגביע אירופה ובשתי אליפויות ספרד, נראה כבוי ועייף. מילאן ממשיכה להציע, האח ממשיך לפרלטט איתם, אבל רונלדיניו ולאפורטה אומרים לא. מצד אחד, זה רונלדיניו, הכוכב מס' 1 של הדרים טים2, אחד השחקנים שבגללם וביזכותם אנחנו איפה שאנחנו, ומצד שני 60 מיליון על סוס שנראה גמור יכול להיות מאוד מאוד טוב. השאלה האמיתית היא האם הוא באמת סוס גמור, או שזה רק משבר חולף. גם מיבחינה פסיכולוגית ההשפעה שלו כבר לא קיימת. אם מלפני שנה\שנתיים\שלוש ברסה בלי רונלדיניו הייתה חחלשה פסיכולוגית ונראתה כמו קבוצה בלי מנהיג בהתקפה, היום זה פשוט לא קיים. יש את מסי שפורח ודקו שלומד לשחק איתו יוצר מין הכלל, וגם איניסטה מככב. לאט לאט חסרונו של רונלדיניו לא מורגש, ומגיע למצב שבלי רונלדיניו ברסה משחק אף יותר טוב מאשר עם רונלדיניו.
    בין אם זה משבר שיעבור ובין אם זה באמת סוף הקריירה והכוח שלו, רק רונלדיניו יכול לשנות, ואם הוא ירגיש שהוא רוצה להוכיח, והרעב יחזור-הוא יחזור לקרוע רשתות, אבל לא בפנדלים ולא במצבים נייחים, אלא במשחק כדורגל עם שערי שדה. רונלדיניו נראה יותר כמו פירסומת מהלכת, לפעמים נדמה לי שנייקי וכל הג'וגה בוניטו מסביב טיפה העלו לו את ההצלחה למוח, וכל הלחץ והעומס עשה את שלו. רונלדיניו הוא לא מיסוג השחקנים שפסיכולוגיה של מאמן תגרום להם לתת את הכל או לא לתת כלום, הכל תלוי אך ורק בו, וכשהוא רוצה, רוב הסיכויים שהוא יצליח לשחזר את אותה יכולת. בכל זאת, זה רונלדיניו.

http://img87.imageshack.us/img87/2615/ronaldinhorecibirtarjetty2.Xxx
    ריקארד מנסה להרגיע את רונלדיניו אחרי עוד הרחקה לא מוצדקת. מה יהיה גאו(נ)שו?

במשחק של ליגת האלופות בין ריאל מדריד לאולימפיאקוס, ישבתי לקראת סוף עם אבא שלי וחבר שלו, במצב של 2-2 ידעתי שריאל תיכבוש, פשוט ידעתי, סתם נשארתי לראות מה הם אומרים על ריאל. הם כמובן היראו בורות לשמה וטענו שריאל הקבוצה הטובה בעולם, ועובדה שהם במקום הראשון. לאחר כמה דקות, חברו אמר שרונלדיניו יכול ללמוד דבר או שניים מרוביניו. לקח לי כמה דקות להיתאושש מהבדיחה העלובה, לקום, להכניס לו באבי אביו ולראות איך הוא סותם וממשיך לעשן מהנרגילה. לאחר כמה דקות-רוביניו כבש. למרות הגול, אני עדיין טענתי שרונלדיניו לא יכול ולא צריך ללמוד כלום מרוביניו, הרי רונלדיניו זכה בשתי אליפויות, גביע אירופה וגביע העולם, שבכל טורניר הוא היה מבין השחקנים הכי טובים וסחב את הקבוצה, לעומת רוביניו שישב הרבה על הספסל בריאל וספג הרבה בדיחות על חשבונו וקצת מכות עם גראבסן. ובכל זאת, קשה להיתעלם מזה שרוביניו בעלייה, רוביניו מראה סוף סוף כמה כישרון יש בו, ושאולי כל מה שהוא צריך זה מאמן כמו שוסטר שיאמין בו ולא יבקר כל הזמן ויספסל על מנת לעשות רושם. אחרי הגול מול אולימפיאקוס רוביניו דאג להודות לשוסטר על האמון, הוא לא שכח, ואני מאמין ששוסטר לא ישכח. לא רק באלופות, גם בליגה רוביניו כבש שער יפה אחרי מסירת אומן של גוטי והיה אחד השחקנים היותר טובים על המגרש.

http://img81.imageshack.us/img81/460/robinhoafpkb3.Xxx
    מי שמתעסק, מתרסק. לא לגעת, הבחור חם.

הילד שהגיע מסנטוס ברעש גדול ובהרבה מיליונים תפס הרבה כותרות, ורובן לא היו מחמיאות בימיוחד. ביקורת תמיד הייתה עליו ותמיד יהיה, היה ברור שעד שהוא לא יתפוצץ-הוא ישאר סתם עוד פלופ מהלך שלא מתקרב לרמה של הגדולים. אז הנה, הוא מתחיל להראות סימנים של היתפוצצות. אולי זה עדיין לא זה, אולי זה סתם תקופה של חודש ואחרי זה רוביניו של הפוזות והחוסר אפקטיביות יחזור, אבל בינתיים זה נראה מבטיח מאוד. רוביניו הכוכב מס' 1 של ריאל כרגע, וכשיש לך חלוץ מס' 1 שחוזר לחורר רשתות הדרך לצמרת נראת מאוד בטוחה. דווקא עכשיו שיש בקבוצה הזאת כ"כ הרבה כלים התקפיים, רוביניו פורח ומפציץ בלי הפסקה, ונראה היחיד שמשחק כדורגל ולא מיסתמך על מצבים נייחים. זאת צריכה להיות העונה של רוביניו, העונה שבו הוא יוביל את ריאל לאליפות בעזרת יכולת, העונה שבה נראה אותו מלהטט בלי הפסקה ומשתיק לכולם את הפיות בדרך, ולשם שינוי לראות רק דברים חיוביים עליו ולא משהו טוב פעם בהרבה מחזורים. הילד החוצפן לקח את החוצפה יותר לכיוון של המגרש, וכרגע זה מביא תוצאות. אגב, גם בריאל הוא מככב, אבל גם בנבחרת הוא נתן תצוגה מרשימה מאוד
    אז בכל זאת, רוביניו עדיין לא עשה חצי ואני בספק אם יעשה חצי ממה שרונלדיניו עשה, אבל במחשבה שניה-מה קורה פה? האם אנחנו בעצם רואים מין חילופי מקומות של שתי מספרי 10 בקבוצות הכי גדולות בספרד או שזאת סתם תקופה חולפת? על מה מצביע התקופה הרעה של רונלדיניו והיכולת המדהימה של רוביניו? או השאלה היותר כואבת מכול לאוהדי ברסה-האם זה סוף עידן רונלדיניו ותחילת עידן מסי-רוביניו?

http://img151.imageshack.us/img151/2678/20051119ligarealrobinhoae0.Xxx
    שלב הלימוד נגמר או שרונלדיניו בימקום ואלדז יעשה לרוביניו את זה?

דיו מהנה ופורה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

עריכת מנהל - הדיון הזה שנפתח(כל הכבוד על היוזמה, ירדן), לא ייהרס הפעם, פשוט לא. כל תגובה שלא תורמת בשום דבר ומובילה לוויכוחים מטופשים ובלי ת'אכלס, נמחקת, זה הכל, הרמה בפורום הזה תעלה.
    ועכשיו לנושא...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/10/07
  2. דניאל א. Member

מועתק מדיון המחזור-הגאושו, שלדעתי, סיים את הסיפור. הוא לא מתאים לבארסה, הוא תוקע את המשחק המהיר, אין לו את המהירות.
    אני לא אומר שהוא סוס מת, או משהו כזה, ממש לא. זה רונאלדיניו. אבל לבארסה הוא כבר לא מתאים, אני חושב שזה הזמן לסיים את הרומן, אני אישית לא רואה את הגאושו עושה שינוי קיצוני ביכולת שלו.
    בקשר למשחק, ציפיתי להרבה יותר מאינייסטה וצ'אבי, לא היו דומיננטיים במרכז השדה, ואפשרו לאלמריה להחזיק יותר מידי בכדור. גו'באני היה סביר, ורונאלדיניו, כרגיל לא טוב העונה.

לגבי רוביניו, הוא בהחלט נראה כבר יותר טוב מאז הקופה אמריקה שהיה הגורם העיקרי לזכייה של ברזיל, אבל נראה עד כמה הוא שומר על יציבות.

3. Mehmet Member

אני מציע לתת עוד קצת זמן.

מדובר לדעתי במשבר חולף שלא מעט שחקנים שנחשבו גדולים עברו בקריירה שלהם. גם רונאלדו עבר משבר כזה, ויצא ממנו כמו גדול במונדיאל 2002.
    יכול להיות שמעבר לקבוצה אחרת יעשה בשביל רונאלדיניו את ההבדל (ויכול להיות שרק ישבור אותו עוד יותר), אבל אין לפסול את האופציה שיחזור לשיתוף פעולה מושלם עם דקו, אטו ומסי כמו בימים הטובים...

4. Sergio Ramos Member

קשה לי להאמין שרונלדיניו יחזור למה שהוא, מבחינתי, בבארסה הוא עשה את שלו, ומחינתי רונלדיניו כבר עבר את השיא שלו. בתקופה האחרונה משהו רע עובר עליו, וזה כבר תקופה ארוכה של עונה ונסיף את ההתחלה הגרועה של ההעונה הזאת. רונלדיניו הוא כבר לא אותו רונלדיניו. הוא תוקע את ההתקפות של בארסה, הוא איטי מאוד וגמלוני. הקסם ברגליי, המסירות החותכות נשארו אצלו, כי כדורגל לא שוכחים לשחק, אבל את החדות, הזריזות ושאר הדברים נראה כאילו הם אבדו לו. נכון שיש עוד עונה ארוכה, אבל ממשחק למשחק זה נראה כאילו רונלדיניו עוד יותר ועוד יותר פושר.
    אני זוכר בתקופות הטובות שלו שהייתי רואה משחק של בארסה, אין כדור שהיה מגיע אליו והיה יוצא לאיזה שטח מסוכן או שרונלדיניו היה מפרפר שחקנים כאילו הם אוויר. היום זה כבר לא ככה, היום הציפיה בבארסה האי ממסי להיות הלהטוט. רונלדיניו הפך למן שחקן של הברקות בבארסה.
    שימו לב שאינייסטה שיחק בצד ימין שרונלדיניו היה"פצוע" איך המשחק של בארסה זרם ושתף על המגרש. נכון שגם הפציעה של טורה הורידה ממשחק הלחץ אבל עדיין כל כדור שעובר לצד ימין בהתקפה של בארסה, או שרוננלדיניו מאבד, או שחוזר אחורה למגן או לקשר האחורי, או שמה הוא מביא אותה באיזה ניסיון ליהטוט ונכשל מול מגנים שפעם, הוא היה עושה להם פוווו והם נעלמים. יש כאלה שאומרים שמצד אחד, מה לוותר על רונלדיניו בעל הברק ברגליים זה לא הגיוני, מה כבר עכשיו זהו לוותר, בואו ניתן לו זמן- אני חושב שזו מחשב לא נכונה, לא מחזיקים שחקן בשביל ההברקות שלו, ועזבו את זה כמו שאמרתי בהתחלה- רונלדיניו עשה את שלו בבארסה, ועשה הכל, לקח כמעט כל תואר אפשרי! עכשיו לדעתי הוא זקוק לרוח חדשה ולמעבר לקבוצה אחרת. ולא חסרות הצעות בעלות סכומים עצומים שיגדילו פי 2 את התקציב בבארסה.

בנוגע לרוביניו,
    יכול להיות שבאמת מוקדם כבר לשבח אותו אחרי שתי משחקים טובים. בוא נמדוד את זה לאחר 10-11 מחזורים ונראה האם רוביניו ימשיך להיות טוב, יוכיח בגרות, אופי והמשכיות.

תראה רונאלדו של לפני הפציעה, בזמנים של אינטר, לא היה כמו שהוא היה לפני הפציעה. הוא עדיין היה מהחלוצים שבטופ של הטופ אבל לא כמו לפני הפציעה שלו. זה ברור.
    רונלדיניו, קשה לי להאמין שהוא יחזור ליכולת של פעם, למרות שהוא לא עבר פציעה כמו רונאלדו, אבל עזבו לא קשור. לחזור ליכולת יותר טובה מעכשיו הוא בטח ובטח יכול, ואני חושב שרונלדיניו צריך לעזוב לקבוצה אחרת, לקבל רוח חדשה וכך להישתפר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/10/07
  5. SkiMan Member

כפי שרשמתי באשכול המשחק מול אלמריה, רוני כרגע אינו מסוגל לעבור שחקן יריב בצורה מלאה ולתעל את זה למצב אל השער בין אם זה מסירה כהמשך או בעיטה לשער בעצמו. דיי, אם מול אלמריה הוא תוקע את המשחק ולא מסוגל לעבור שחקן וליצור מצב, אז מול מי כן?

כשרואים את המשחקים של ארנסל ושל היונייטד, אי אפשר שלא לקנא בשטף ההתקפי שלהם. שטף התקפי אשר לא יכול להיווצר אצלנו כל עוד רונאלדיניו על המגרש, כיוון שהוא פשוט תוקע את המשחק. הוא מנסה לעשות את מה שהצליח לו פעם ולא עובד היום, מנסה ללכת בכוח רק כדי להוכיח שזה עוד שם למרות שזה כבר לא, ואת התוצאות רואים במשחקים כמו המשחק מול אלמריה - זוועת עולם.

אז כן, אחרי ההצעה של מילאן עליה פורסם לפני מס' ימים ואחרי המשחק אתמול כנראה שהדעה שלי כבר התגבשה כמעט לחלוטין - רונאלדיניו צריך לעזוב. כמו כל אוהדי בארסה, גם לי קשה לומר את הדברים האלו. כולנו זוכרים לו את הקסמים שעשה עד סוף עונת 05-06 וכולנו היינו רוצים שזה יחזור למה שהיה פעם. הרבה זמן ניסיתי לומר לעצמי שהוא יחזור. בעוד הרבה ממכריי חזרו ואמרו לי שבארסה ללא רונאלדיניו טובה יותר, אני דבקתי בדעתי. רונאלדיניו יחזור לעצמו. ובכן, אי אפשר להתכחש לכך יותר. אחרי רצף המשחקים המצוין שלנו לפני מס' שבועות, בהם מסי הנהיג אותנו והיינו על סף חזרה של רונאלדיניו לסגל, רשמתי את הדבר הבא לאחר המשחק מול לבאנטה:

רבותי, מספיק, זה נגמר. אחרי הקיץ בו הוא נח והבטיח לחזור, והוא עדיין נראה כמו שהוא נראה, נראה שאין מנוס מכך. וכדאי לנו בחורף או בסוף העונה הנוכחית אחרת נקבל עליו הרבה הרבה פחות.

6. Raulito Madridista

קודם כל בנוגע לרוביניו - אני הראשון שיירצה להגיד בפה מלא שהוא עשה את קפיצת המדרגה והוא אחד הטובים בעולם. הבעייה היא שלא ראיתי ממנו יותר מדיי במדי ריאל מדריד במשחקי החוץ, הדבר הזה ששוסטר לוקח ממנו את האחריות זה קצת מצחיק, אבל אם זה מה שיעזור לילד להביא את היכולת שהוא מסוגל - אז אין לי בעייה.
    רוביניו בשביל לעשות קפיצת מדרגה צריך לאבד פחות כדורים וצריך להבקיע יותר, להכריע משחקים גם ביום רע שלו ואת זה כרגע הוא לא עושה.
    היום יש לו צ'אנס להוכיח מה הוא שווה, כי במאסטייה נגד וולנסיה אנחנו עולים רק איתו כקשר התקפי, הוא יישחק משוחרר וייצטרך להביא את היכולת שלו לידי ביטוי גם בקהל כמו של וולנסיה שיישרוק בוז. הוא עדיין לא עשה מספיק ומוקדם לקבוע את גורלו בשלב כזה,

כמו שמוקדם לקבוע מה ייקרה עם רונאלדיניו. ירדן, SkyMan מה תגידו במידה ובהמשך העונה רונאלדיניו ייתן עשרים גולים?
    אני חושב שקשה מאוד לוותר על שחקן כזה, שחקן שעשה המון עבור ברצלונה, שחקן שהוא בעצם היה זה שלקח אותה במו ידיו לעידן החדש.
    אני גם ראיתי את הירידה בכושר שלו לאחר השנה העונה המדהימה בברצלונה ב-06\2005, כיום הוא כמעט לא משאיר את המגן מאחוריו, לא כובש שערי שדה וגם מבשל פחות ומרונאלדיניו מצפים ליותר, אבל שחקנים גדולים מתעוררים ברגעי האמת ורונאלדיניו גם שהוא לא במאה אחוז יכולת הוא שחקן מצויין. אני חושב שאם לא יהיה שינוי אמיתי ביכולתו עד תום העונה ואם מילאן באמת תציע סכום גבוה, אז יש למכור אותו ולתת למסי את המושכות.
    רונאלדיניו רוצה, את השינוי המנטאלי הוא עשה, הוא כבר לא אדיש ונלחם, אולי הוא לא יכול. קצת מצחיק להגיד שבשנתיים הוא איבד את הזריזות, יש תקופות שלא הולך.
    אגב את רונאלדיניו ג'ובאני דוס-סאנטוס בטח שלא יכול להחליף, בקאמפ-נואו אוהבים אותו ומסמנים אותו ליורש שלו או משהו, לטעמי דיי בכוח, הוא לא מראה הברקות כמו של מסי בתחילת הדרך ולטעמי כבר רואים שהוא יהיה אולי קשר טוב וסביר, אבל לא ברמה של הגדולים באמת, בכל אופן קצת קשה לשפוט הוא בתחילת הדרך.
    אולי מעבר לקבוצה אחרת באמת יעשה טוב לרונאלדיניו, אולי שם הוא יהיה ה-מנהיג והשרביט שלו עבר למסי, אבל אני חושב שרונאלדיניו הוא לא מהשחקנים שמחפשים אגו, זה דווקא יותר אצל סמואל אטו, הוא לא אחד שאכפת לו העיקר מעצמו, הוא מעדיף בהצלחה של ברצלונה גם אם מסי יהיה זה שיעשה את הפעולות המכריעות ויש פרגון אדיר בין השניים.
    הנושא הזה קשה לדיבור, קשה להחליט, מה שכן, האוהדים זוכרים את העבר הקרוב ולא הרחוק, מה שאוהדי ברצלונה זוכרים זה את איבודי הכדור המתסכלים וקבלת ההחלטות הלא נכונות מהעונה הזו - 08\2007, אבל מעניין אותי מה ייקרה אם רונאלדיניו 'יקום מהקבר' לחודש, או ייתן לדוגמא משחק טוב בקלאסיקו(טפו טפו טפו).

7. David Seaman Member

אני חושב שרונאלדיניו מיצה את עצמו בברצלונה. הוא כבר לא בכושר שהוא היה בו לפני שנתיים, ובכלל מאז שלקח את ליגת האלופות הוא בירידה.

את האמת, כשאני מנסה לחשוב על קבוצה שיכולה לקלוט אותו (לא צ'לסי!), לא עולה לי שום קבוצה שתוכל לשקם אותו ולגרום לו שוב להראות שביום טוב הוא לא רואה לא את מסי, קאקא ואף אחד אחר.

8. Sergio Ramos Member

אני לא חושב שהעניין הוא לאו דווקא, שאוהדי בארסה אינם זוכרים את הטוב מרונלדיניו. הם זוכרים ועוד איך, אבל אנחנו כרגע מדברים על ההווה, על מה שקורה לרונלדיניו עוד מהעונה שעברה. והעונה זה נראה כאילו המצב רק מדרדר. הסיבה שיש הרבה ספקות אצל אנשים, היא שזה רונלדיניו, זה שחקן שפעם ל10 שנים רואים אחד כזה, שחקן מושלם שהביא כדורגל חדש לספורט שנקרא כדורגל. רונלדיניו הוא מיוחד במינו מכל שאר הכוכבים ההתקפיים בקבוצות שונות באירופה, ובגלל זה יש ספקות.
    אבל צריך להסתכל גם על הצד השני של המטבע, למרות שגם אני כמו שאמר דור לפעמיים חוש לעצמי : "מה, לוותר על שחקן כמו רונלדיניו, נו באמת ומי יודע, אולי הוא יחזור לעצמו, זה רונלדיניו, זה אוצר, זה פעם במיליון מקבלים כזה דבר" אבל לא, למרות זאת, רונלדיניו נראה כאילו הוא גמור בבארסה והוא זקוק למעבר, האו זקוק לקבוצה חדשה ולרוח חדשה של קבוצה, זה דברים מאוד חשובים שיעזרו לרונלדיניו לחזור ליכולת יותר טובה.

9. M_T_A Member

כתיבה מצוינת. אי אפשר היה לתאר את המצב נכון יותר.
    למעשה רונאלדיניו כבר יותר משנה נמצא במשבר, מאיזושהי נקודה מסוימת בין סוף עונת 06\05 לתחילת מונדיאל 2006.
    בגמר בפריז הוא כבר לא שיכנע, והכוכבים של אותו גמר היו אטו, לארסון, אינייסטה, דקו, ואפילו בלטי. אבל רונאלדיניו? לא שימש שם הרבה מעבר לתפאורה. במשחקי ההכנה של ברזיל לקראת המונדיאל הוא גם היה חלש, וזה היה מול קבוצות שברזיל פירקה(8-0 על לוצרן השוויצרית, 4-0 על ניו זילנד) בקלות רבה.
    אמרו אז שהוא שומר כוחות לדבר האמיתי.
    המונדיאל הגיע, ובכל חמשת המשחקים לא זכורה לי אפילו פעולה אחת חיובית שלו. התמונה שהכי זכורה לי ממנו במונדיאל זה לראות אותו עומד בצד שמאל עם הגב לשער, מחכה לכדורים במקום, מקבל כדור וישר מאבד והבעת פנים עייפה-עצובה נמרחת לו על הפרצוף, בניגוד כ"כ גמור לחיוך המפורסם.
    אמרו שהוא ייצא מהמשבר, שבבארסה הוא יחזור לעצמו, אבל בעונת 07\06 הוא פשוט איכזב בגדול.
    אז כן, הוא לקח על עצמו את ההתקפה כשאטו ומסי היו פצועים, הוא הבקיע 21 גולים(שלפחות חצי מהם בפנדלים), הוא דפק מספרת מטורפת מול ויאריאל אבל זה לא היה זה. הוא נעלם תחת צילו של ליאו מסי.
    אם פעם דיברו עליו כאחד הגדולים בכל הזמנים, היום לא בטוח שיש לו מקום בטופ10 של עכשיו.

אני לא חושב שרונאלדיניו סוס מת. הוא במשבר יותר מדי ארוך, אבל את מה שיש לשחקן הזה ברגליים אי אפשר לשכוח. הדבר העיקרי שאבד אצלו בזמן המשבר זה המהירות, הזריזות, הצורה שבה הוא ברח לכל השומרים שלו לפני שהם הספיקו להבין מה קורה. זאת באמת תעלומה איך הוא איבד את התכונה הזאת שכ"כ איפיינה אותו ועשתה אותו לשחקן הכ"כ קטלני שהוא היה פעם.
    אבל אני בכל זאת מאמין שהוא יכול לשחזר את הימים ההם. הוא עוד לא בן 28, יש לו עוד כמה שנים טובות לתת ועוד הרבה מה לתרום לבארסה ולנבחרת ברזיל. זה תלוי רק בו.

10. XabiAlonso Member

רונאלדיניו מיצה את עצמו בבארסה, הוא כבר עייף וחייב למצוא לעצמו אתגר וקבוצה חדשה.
    אני מאמין שבקבוצה אחרת הוא ישקם את מעמדו ואת שמחת המשחק שלו.
    באשר לרוביניו, אין ספק שהוא שחקן מוכשר מאוד, אבל הבעיה איתו שהוא לא עקבי, הוא נותן תקופה טובה פעם ב.. ולאחר מכן חוזר ליכולת חלשה. ברגע שהוא ישמור על עקביות לאורך זמן רב, אז יהיה אפשר להשוות אותו לרונאלדיניו.

11. xavi6 Member

תלוי איזה 10 שערים. בזמן האחרון הוא עושה אותם בפנדלים ובבעיטות חופשיות.
    אני למרות היותי פסימי מאוד, עדיין לא איבדתי תקווה. כן, אני מקלל את האימאימא שלו כאשר הוא מאבד ובוכה לפאול, ואני בהחלט מיתעצבן כאשר והא עוצר ומנסה לחפש את מסי בצד השני, אבל מה שרונלדיניו עשה בעבר עדיין בראש שלי, ואני איפשהו מאמין שזה משבר. אם תסתכלו על מה שהוא עבר, ועל העומס שהיה עליו במשחקי נבחרת ובברצלונה, גם אתם תחשבו ככה, שזה אולי לא ירידה ביכולת האישית, אלא פשוט ירידה בכוח, פשוט אין לו כוח ויש עליו יותר מידי עומס. גם המסע למזרח המחורבן הזה, שיפסיקו כבר עם המסעות האלה, גם פצועים וגם עוד יותר עומס.
    זה תלוי רק בו, אף אחד אחר לא יוכל לשנות אותו, כשהוא ירגיש רעב ורצון-לא יהיה אפשר לעצור אותו. אל תשלו את עצמכם, זה לא שהמגנים קלטו אותו ולא שהם יותר טובים, כי יש דברים שאי אפשר ללמוד, וזה שחקנים כמו כ.רונלדו, קאקה, מסי ואחרים, זה תלוי בשחקנים בלבד, וכאשר רונלדיניו יעשה את הסוויץ' במוח והרעב שלו יחזור-הוא יחזור. הבעיה שזה נראה כאילו אין לו למה, הוא השיג הכל במדי ברסה, איפה שלא תסתכלו על זה-הבחור השיג ה-כ-ל, ולא רק שהוא השיג, הוא היה השחקן מס' 1 בקבוצתו והיה ה-מנהיג בקבוצה והוביל אותם לאותם זכיות.

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/07
  12. Ohad_Glr Member

לוותר עליו? נראה לי החלטה מהירה מדי בלי לחשוב. איך אפשר לוותר על שחקן כזה?.

רציתי להראות משהו מעניין. בתקופה הטובה שלו היו לו תכונות שמתאימות לשחקן כנף עם המהירות עם הכדור, ההטעיות והכדרור. לאט לאט הוא פיתח גם מסירות מעולות וראיית משחק מדהימה. שתי התכונות האחרות הן מה שבעיקר נשאר לו, וביחד עם הבעיטות המעולות מרחוק שעדיין יש לו אני חושב שיש לו את כל התכונות המתאימות לשחקן אמצע. נכון שהעמדה שתפורה לו באמצע לא בדיוק נמצאת בברצלונה (קשר אמצע בלי אחריות הגנתית בכלל) אבל לדעתי הוא יכול להצליח גם בעמדה של דקו (הכי התקפי מבין השלושה).

באמצע המון כדורים יעברו דרכו והוא יוכל יותר לנצל את היכולות שיש לו כרגע. אם הוא ישחק באמצע זה גם נותן אפשרות לשחק עם "ארבעת המופלאים" וכששלושה שחקנים כמו מסי הנרי ואטו לפניו, הוא יסתדר מצויין.

בקיצור, נסו אותו באמצע. ויאדוליד היא יריבה מושלמת לניסוי כזה.

13. xavi6 Member

אוי אוהד, איזה טעות, כזאת טעות. רונלדיניו נוסה באמצע, וכשהוא היה טוב-זה נראה טוב, אבל עדיין לא טהור כדוגמת קאקה, זידאן, ריקלמה ואחרים, היה חסר משהו גדול. באמצע כל הקבוצה תהיה תלויה עליו, כל כדור יעבור דרכו, ובכושרנו הנוכחי, אני לא חושב שזאת היתאבדות להיות לויים רק בו. לא רק זה, איפשהו זה יעלים את דקו ואיניסטה והתרומה שלהם לא תבוא לידי ביטוי. בצד שמאל הוא לא משפיע על המשחק, ולכן עדיף אותו בצד אחד ולא באמצע, שהכול סביבו. הוא בקושי מיתגבר על מגן אחד, באמצע פשוט יפרקו אותו, הוא לא שחקן אמצע, פשוט לא.

14. Ohad_Glr Member

את המסירה המדהימה של גוטי לרוביניו אתמול כשהוא בישל את השני לרוד ראית?

רונאלדיניו יכול לתת יותר ממסירה אחת כזו במשחק, שלא נדבר על מסירות העומק המדהימות שלו.

העניין הזה של כל כדור יעבור דרכו גם לא הכי נון כי יש לידו עוד קשר, אם למשל צ'אבי לידו הכדורים יכולים לעבור גם דרכו. בנוסף לזה אולי העניין שהכדורים עוברים הרבה דרכו רק יכניס אותו לעניינים.

הוא פשוט איבד את התכונות שצריך שחקן כנף ופיתח יכולות של שחקן אמצע. ממש כמו הכנה למעבר לשחק שם (המסירות האלה שלו עם החיתוך של הכדור מדהימות כל פעם מחדש).

15. Sergio Ramos Member

נכון זה שיש לו מסירות גאון זה הרי ברור, אבל זה לא אומר בכלל שהוא יכול לשחק על התפקיד של דקו, בכלל לא. רונלדיניו הוא שחקן בעל תכונות גבוהות, יש לו מסירה, בעיה, טכניקה, מהירות, הכל פשוט הכל..אבל זה לא אומר שהאו יכול לשחק בכל תפקיד. דקו יש רק 1 בברצלונה, רונלדיניו כמו שכולם מכירים שחקן של יותר ללהטט ולפרפר מגנים(והנה כרגע הוא לא יכול לעשות זאת כי הוא פשוט גרוע, ותראה כמה מהערך שלו יורד בתקופה זו) ונכון שיש לו מסירות אומן, דבר שפליימייקר חייב, אבל עדיין רונדליניו לא מתאים לעמדה הזאת, אין לו אופי משוחק שמתאים לה לדעתי.
    וגם קאקה לדוגמא הוא לא כמו דקו, דקו הוא מיוחד. קאקה מילאן הוא בתפקיד הלהטוטן, בבארסה יש מי שיעשה את זה(מסי,רוני, הנרי ושאר החברים)דקו הוא יותר פלימייקר, שנותן דלק לחלק היותר קידמי שזה כבר השלישיה של בארסה.