שנתיים לפיגועי ה-11 בספטמבר

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Reyes, ‏11/9/03.

1. Reyes Member

היום, לפני שנתיים בדיוק, ארה"ב עברה זעזוע ענק.
    שני פיגועי ענק - האחד בפנטגון, השני במגדלי התאומים.

http://www.crystalinks.com/attackwtc.Xxx

2. ליהי Member

אין הרבה מה להגיד
    חוצמזה שאני חושבת שבישראל לא ממש מתרגשים מכל העניין
    ואני חושבת שהיו צריכים לעשות קצת יותר
    אולי לשדר כמה תוכניות בנושא וכאלה

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש לא מסכים איתך ליהי.
    אירוע בהחלט עצוב, אין אחד בישראל שלא זוכר את אותו אירוע, אבל לבנות עליו סדר של יום או כמה תוכניות ברצף?
    אנחנו כל יום עוברים אירוע טירור ואני לא רואה שלמישהו בכלל אכפת, אתמול עברנו שתיים כאלה וכולם המשיכו את סדר יומם רגיל.
    אתמול הוקרן הסרט על התאומים בפעם השנייה, וגם היום הן בערוץ 1 והן בערוץ 2 יש תוכנית על התאומים, מכובד, נחוץ, אבל יותר מזה לא צריך לעשות, עם כל העצב והכבוד.

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

חושב כמו משה.
    קצת מוגזם לשדר כל כך הרבה תוכניות על פיגוע שהיה בארה"ב...אין ספק שצריכים לדבר על זה כי זה היה משהו באמת מזעזע אבל כל היום? בישראל מתים כל יום ועוברים לסדר היום.

5. Reyes Member

מה הקשר?! זה ה-פיגוע. אלו היו פיגועי הטרור הגדולים ביותר בכל הזמנים, לא "עוד" פיגועים, כמו שאנו "חווים" פה כל כמה ימים.
    זה בכלל לא קשור שזה בארה"ב, עצם העניין פה הוא שצריך לזכור את היום הזה, לזכור ולמנוע פיגועים בהקפים דומים בעתיד.
    בסה"כ זה טרור, ולא משנה באיזו מדינה נמצא הטרור, צריך להאבק נגדו ולכן, לדעתי, צריכים לעשות מספר תוכניות בעניין.

איך הייתם מתייחסים לזה אילו הפיגוע אירע בישראל? שונה כמובן.

לדעתי לא משנה היכן קרה הפיגוע - זה טרור עולמי, וזה בעתיד יכול לפגוע גם בנו.

6. ליהי Member

ראסמי
    אני יסביר לכם את הנקודה שאני רואה את זה

ארה"ב לא במלחמה עם אף אחד, היא לא נקודה במזרח התיכון, היא המעצמה הגדולה בעולם, והתאומים היו הסמל הבלתי מעורער שלה, של הקפיטליזם,של כל מה שאמריקה מייצגת, את הגודל, את המסחר, את הכל. בא מישהו ומחק את שני הסמלים האלה, ועל הדרך הרג 3000 אנשים במכה, שזה יותר,ד"א, מכל היהודים שנהרגו בפיגועים של האינתיפאדה שסוגרת 3 שנים אוטוטו.

זה לא "סתם פיגוע",והסתם הוא בהחלט בגרשיים כי כל פיגוע זה חורבן עולם בשבילי, ברצינות, אבל זה משהו שאי אפשר להעביר על סדר היום גם אם גרים בשוויץ. זה תזכורת לעולם למה האנשים האלה מסוגלים.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה שם לב מה אתה אומר?
    אתה יכול לומר לאמא שאיבדה בן בפיגוע שהחיים של הבן שלה פחות חשובים מהחיים של צעיר שנהרג בתאומים כי הוא נהרג ב"סתם עוד פיגוע"?
    טרור עולמי, בעתיד יכול לפגוע בנו?
    אהה רגע, עד שצרפתים לא מפוצצים כאן מטוס זה לא נקרא טרור עולמי מה שקורה אצלנו?
    טרור זה טרור,ולא משנה עם זה הטלאיבן באמריקה או החמאס כאן.
    מה שארצות הברית עברו ביום של התאומים אנחנו עוברים פעמים רבות, הכאב של אמא שאיבדה בן בפיגוע הוא אותו כאב כמו אמא שאיבדה את הבן בפיגוע בתאומים.
    תזכורת לעולם למה האנשים מסוגלים?
    לא יודע, לדעתי להיכנס לישוב ולרצוח 3 ילדים, אחד בן שלוש ואחד תינוק בין שנתיים מראה יותר מכל למה האנשים האלה מסוגלים.
    שוב עם כל הכאב והצער, אנחנו עוברים אירועי טירור כל יום.
    אנחנו מזדהים עם כאב ארצות הברית, אבל אני לא רואה אף אחד בעולם שמדבר על שני הפיגועים שהיו לאחרונה.

8. Reyes Member

עזוב משה, אני לא בא להיכנס איתך לוויכוח. אני את שלי אמרתי.

אתמול ראיתי בערוץ 22 סרט דוקומנטרי על מה שקרה בפנים עם הכבאים, מפחיד...

אני זוכר בדיוק מה עשיתי לפני הפיגוע... שחקתי עם הפינצ'ר של סבא שלי כדורגל, אז אמא שלי הגיעה מהעבודה ואמרה לי שהיה פיגוע בארה"ב, לא חשבתי שזה פיגוע בהיקף כ"כ גדול... ואז ראיתי שכן.

אני זוכר שדיברנו על זה בפורום הישן של ערוץ הספורט... מישהו זוכר? :wink:

אגב, יש לי את MSN מהיום הזה... שמרתי את עמוד האינטרנט... מישהו רוצה שאני אעלה?

ואני לא חושב שצריך להשמיד את כל הערבים, הם פנאטיים ובעיתיים, זה נכון, אבל אם נחסל רק את ראשי הטרור, כמו המגמה בזמן האחרון, יהיה טוב יותר. זה הפיתרון.

9. ליהי Member

משה
    אתה מוכן להגיד לי מה קשור בין מחט לתחת? למה השחלת לכאן צרפתים? מה הם עשו לך? מה הם אמרו לך? מה הקשר אליהם? תגיד, באיזשהו שלב בחיים שלך אתה תפסיק לדבר שטויות ולהוציא אותן בצורה סיטונאית שלא תבייש אף פס יצור של בקבוקי מים בציר טורקיה ישראל? מה הקטע שלך?

ופיגו צודק, ולא רק שהוא צודק- אלא צודק במיליון אחוז. הוא לא אמר שהפיגועים האחרים כואבים פחות, הוא אמר שיש הבדל בין פיגוע רגיל לבין הפיגוע הזה, ואני מסכימה איתו לחלוטין. מלפחות 8 היבטים שאני כרגע סופרת בראש שלי הפיגוע הזה הרבה יותר גדול, הרבה יותר עוצמתי, הרבה יותר מפחיד(למה,ארה"ב היתה במלחמה עם מישהו? היו לה אויבים? לא! לא מוצהרים ולא מתחת לפני השטח)
    מי שאומר שפיגוע באוטובוס לא שונה בכלום מהפיגוע בתאומים, הוא פשוט בנאדם דפוק ואטום, הורידו להם את הסמלים שלהם. הקורבנות כואבים שווה בשווה, אני בטוחה שאין פה אף אחד להתכוון לזה שהפיגוע בתאומים יותר כואב מהפיגוע בירושלים וצריפין, אבל הוא שונה, והוא גדול יותר ומזעזע יותר. ועם זה אין לאף אחד טעם להתווכח.

10. ג'רי בית הלוי Member

פיגו שאני אבין, שיחקת עם פינצ'ר? המצב קשה.. :?

ליהי, חלאס עם ההתלהמות הזאת. את יכולה להגיד בדיוק את אותו הדבר בלי לקלל את כל העולם ואשתו. אני דווקא חושב שמשה צודק, כל האסון הכלל עולמי שעושים מזה זה משתווה רק לכמות ההתלהבות מבקהאם. אפשר לחשוב, האמריקאים הטיפשים האלה חיו להם 225 באשליה שהכל אצלהם מושלם, ששום דבר לא יקרה, כולם אוהבים אותם וגאד בלס אמריקה. במקום לעשות משהו "משמעותי", כגון להתייחס למידע מודיעיני שמגיע אליהם, לאבטח את שדות התעופה ואת המטוסים שלהם(ידעתם שעד לפני ה-11.9 הם פשוט צחקו על הישראלים שכ"כ מאבטחים את נתב"ג ואת המטוסים שלנו?), הם התייחסו אל הדברים האלה בביטול(ומי שטס בתוך ארה"ב לפני האירועים האלו יודע, אני הייתי שם 3 שנים לפני זה וזה היה פשוט בדיחה, רק עברנו באיזה מכשיר שמצפצף ועלינו למטוס), ועשו מה שהישראלים כ"כ טובים בו- לחיות בגישת ה"יהיה בסדר". ואחרי שבאו 19 ערבים מסכנים ופשוט צחקו להם בפנים, הם הקצינו את כל.
    ואיכשהו על כל הרוג שם בערך עשו סרט דוקומנטרי של 3 שעות לפחות, מעניין שעל ההרוגים של הפיגועים פה לא אומרים מילה, מה, איזה אחד שהלך לעבוד במקום הכי מפורסם בעולם יותר שווה מאישה בחודש השמיני להריון? עשו לי טובה. פיגוע עצוב, פיגוע גדול, אבל אין שום הבדל, ולו המזערי בעולם, ממה שאנחנו עוברים כל יום.

11. ליהי Member

חחחח
    מה הקשר לקלל את כל העולם ואחותו?
    מה נסגר? עם מה אתה בדיוק מזדהה? עם מה אתה בדיוק מסכים? עם זה שהוא הכניס את הצרפתים לכ ל הברוך הזה? אתה מוכן להסביר לי איך זה קשור

חאלאס
    תעשה לי טובה

12. Reyes Member

כן, זה הרגל.
    אני מוכן לשים כסף שהוא מפרפר פה את כולם בלי לפתוח עיניים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

רוצים אני אארגן את נבחרת הפינצ'רים לשחק נגדנו? :wink:

טוב, דיי. זה לא כזה דיון.
    :cry: