תביעת ענק: מני לוי נגד מכבי תל אביב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏13/2/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

תביעת ענק על סך מיליוני שקלים תוגש כנגד מועדון הכדורגל מכבי תל אביב ע"י עורך דין משה קפלנסקי שמייצג את מני לוי.
    סיבת התביעה היא טענה כי רשלנות של המועדון גרמה להתמוטטות של השחקן במשחק הכדורגל נגד בית"ר.

2. יוגב אסולין Guest

איך שקראתי את הנושא של ההודעה שלך ישר קפצה לי לראש הערה שבטח עברה בראש של כל אחד... "איזה מניאק" אבל שניה אחרי זה אני חושב ותאחלס הבדיקות לא היו מספיק טובות והוא נדפק והוא צודק..

אז בו נגיד שתלוי איך מסתכלים על זה.. בסה"כ אני מסכים עם הטביעה למרות שמכבי ת"א מרגע הפגיעה התייחסו עליו בצורה הכי טובה. זה דבר שהוא בלתי נמנע וגם מכבי ת"א לא תיפגע אלא חברת הביטוח שלה.

אני לא חושב שהדבר הזה אמור לשנית את התדמית של משפחת לוי או משהו. מהלך מובן

3. ג'רי בית הלוי Member

ממש לא מסכים עם משפחת לוי.
    כפיות טובה מצדם.
    מכבי ת"א לא הייתה אשמה במקרה, וגם אם כן, היא לא הייתה האשמה העיקרית, היא עשתה כל מה שניתן על מנת שהשחקנים שלה יתפקדו טוב, והאשמה היא בעיקר בהתאחדות שאישרה כאלה רופאים, בדיקות ואישורים.
    גם אם מכבי הייתה אשמה אפילו בקצת, אין למשפחה של מני שום סיבה להגשי נגדה תביעה, מכבי עזרה להם כבר מהרגע הראשון, תמיכה כלכלית, נפשית, כבר 384 ימים הם לא עוזבים אותם, בלעדיהם הם לא היו מצליחים לעבור את החודש הראשון, ומכבי עושה את זה מהתנדבות, לא בגלל שהם חייבים להם כלום.

4. יוגב אסולין Guest

אוקי נכון אלה אשמים אבל משפחת לוי לא יכולה לתבוע אותם ישירות כי הם עשו הכל דרך מכבי ת"א לכן הם תובעים את מכבי ומכבי תתבע את מי שצריך..

בנוסף לכך כמו שאמרתי מכבי ת"א לא תיפגע מכך... כי הכל נופל על חברת הביטוח ובשביל זה הם נועדו... בנוסף לכך אתה מצפה ממשפחת לוי לוותר על מיליוני שקלים ועל זה שנגרם לבן שלהם נזק בלתי הפיך?

בקשר לזה שמכבי היו לצד המשפחה זה הכל טוב ויפה.. אבל מכבי כן היתה חייבת... אם לא מבחינה חוקית אז מבחינת של מינימום טקט

5. ferdinand Member

לדעתי מכבי לא אשמים במה שקרה מפני שאף אחד לא בא והכריח את מני לשחק אם הוא היה מודע למצבו אז הוא לא היה צריך לשחק מפני שהחיים יותר חשובים ממשחק כדורגל אחד או רבים.

6. יוגב אסולין Guest

ברגע שמכבי ממנה רופאים שהם אמורים לקבוע חד משמעית. יכול לשחק או לא יכול לשחק.. והם קבעו שהם יכולים זה בעיה של מכבי ושל הרופאים

7. AFC Member

אם הילד האדיוט היה יודע מה משפחתו עושה, מעניין אותי מאד לדעת מה היתה תגובתו.

כולנו יודעים מה בדיוק קרה, שהוביל לאותה התמוטטות בטדי. מני לוי, ילד מעורער בנפשו ככל הנראה, ביקש להתאבד (אחרת אין כל סיבה למה שהוא עשה), ולמרות שיש לו בעיות חמורות בלב, הוא נכנס לרופא שלו לתוך הוריד על שהשיג את האישור המיוחל. ולהורים שלו יש את החוצפה לתבוע את הקבוצה על מעשהו הטפשי של ילדם היקר.

ואגב, ניצן, אני לא חושב שמכבי ת"א היו כל כך הרבה זמן איתם ושבלעדיהם הם "לא היו עוברים את החודש הראשון". אני בספק אם מכבי בכלל עשתה משהו בקשר לפרשה.

8. ferdinand Member

מני לוי תתעורר

9. ferdinand Member

איך אפשר להגיד כזה דבר בכלל ,מני אם לא היה מתמוטט היה משחק בנבחרת ישראל והיה בין השחקנים המובילים בארץ למה לו להתאבד,מה שאמרת זו ממש שטות שאין לה כל בסיס.

10. AFC Member

אחד השחקנים המובילים בישראל? בנבחרת?

שנינו יודעיםש מני לוי, מבחינת כדורגל, היה בדיחה עצובה והקריירה שלו הסתכמה בגול אחד מול הפועל פ"ת בדקה ה-90. מגן מעולה הוא מעולם לא היה. שלא לדבר על כך שהוא מעולם לא התקרב לנבחרת, ואפילו במכבי הוא לא היה שחקן מוביל.

בכלל, אוהדי מכבי, זה שהוא נפצע אומר שהוא היה שחקן טוב? אם הוא לא היה מתמוטט, ברור שלא הייתם מהללים אותו כך. די, בואו נפסיק להעמיד פנים, אנחנו יודעים שהבחור עשה נזק לעצמו ושמה שקורה לו היום הוא באחריותו, שהוא היה שחקן בינוני מאד - אז בואו נעזוב אותו לנפשו. אני לא חושב שהוא צריך שיסתובבו סביבו ויהללו אותו על מה שהוא עשה, אם כבר, מגיע לו עונש - סיום הקריירה.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

וידוקה מה זה התגובה המטומטמת הזאת.
    נכון שהוא היה שחקן בינוני,אבל מה זה קשור להתמוטטות שלו?
    מני לוי כמו כל אחד ששיחק כדורגל ומגיל 0 רצה להיות בקבוצת כדורגל עשה הכל כדי להמשיך לשחק כדורגל,ברגע שהרופאים של מכבי וההתאחדות אישרה שהוא בריא הוא עלה למגרש ונתן כל מה שהיה לו,חבל עליו.
    אתה מדבר שטויות,זה כמו שאם יהיה חס ושלום פיגוע בקניון שאתה הולך עליו יקרה לך משהו,אז אנשים יאמרו הוא רצה להתאבד ולמות,אחרת איך אתם מסבירים שלמרות המצב הקשה של פיגועים ורציחות הוא הלך לקניון?
    הוא בסך הכל הגשים את החלום שיש לכל אחד מאיתנו,לשחק כדורגל.
    זה כמעט עלה לו בחיים,ולכן מכבי חייבית לשלם.
    כל הכבוד על התמיכה של מכבי אבל זה לא מוריד מהעניין שהרבה בגללם מני לוי שהא קודם כל בן אדם ורק אחרי זה שחקן כדורגל נמצא במצב בין חיים למוות.
    מני לוי תתעורר!!!!!!!!!!!!!

12. AFC Member

ובכן, נניח שאדם היה הולך לקניון ונהרג בפיגוע. המקרה הזה שונה לחלוטין מזה של מני לוי, כי מני לוי ידע שבסופו של דבר הוא יתמוטט, והאדם שהלך לקניון לא ידע שמחבל מחכה שם.

הרופאים של מכבי אישרו לו לשחק מהסיבה הפשוטה שהוא בא אליהם יום יום והכריח אותם בסופו של דבר לאשר לו לשחק.

13. ג'רי בית הלוי Member

בני לפעמים אתה מצחיק אבל פה אני אל יודע אם זה סטיה נפשית או שאתה פשוט אידיוט.
    קודם כל, מני לוי היה שחקן מצוין. זה שאתה זוכר ממנו רק את הגול מול פ"ת זה בעיה אישית שלך, הוא שיחק מצוין במשחקים האלה, ואתה יודע למה הוא לא היה באולימפית?
    הוא היה מושעה!
    כן כן!
    אם הוא לא היה משתתף בפרשית הנבחרת והצעירה, מני לוי היה שחקן נבחרת אולימפית.
    ההילול שלו הוא בהחלט מוגזם, אבל גם לפני זה התייחסו אליו. זה שאתה לא יודע לא אומר שזה לא קורה.
    וידע שהוא הולך להתמוטט? מה אתה אידיוט?? אתה יודע שעונה שלמה הוא לא שיחק רק בגלל בעיה צ'יקיטיטה? כן כן. כמעט את כל עונת 00/01 הוא ראה בטלוויזיה בגלל איזה בעיה בלב שלו, שלמרות הסיכון הנמוך שלה, יכלה לעשות בעיות, והוא העדיף לא לקחת את הסיכון. רק כשליצנים שנקראים רופאים אישרו לו לשחק הוא עלה לשחק, לא שניה לפני זה.
    יש דברים שהשתיקה יפה להם, אתה צריך לדעת מהם.

14. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

למי שלא שם לב, זהו לא דיון האם מני לוי שחקן גרוע או טוב.
    אני חייבת הפעם להצדיק את וידוקה, ורוב השאמה פה נופלת על מני- הוא ידע שיש לו בעיות, על חלקם הוא לא דיווח וחלק הוא זייף אישורים רפואיים.
    המשפחה של מני צריכה להתבייש במה שהיא עושה, לא נראה לי שמני היה רוצה שהם יעשו זאת בעיקר אחרי כל התמיכה שקיבלו מהמועדון על כל צוותו.

15. hav-laz Member

רק שתדעו שמני לוי ידע על הבעיות שלו ! והוא הסתיר אותן ביחד עם הרופא.
    ומי מעסיק את הרופא??
    תביעה צודקת ונכונה !!