תגידו לא נמאס לכם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ilan, ‏3/1/04.

1. Ilan Member

אז ככה.
    לא כתבתי פה מלא זמן, גם בגלל שלא היה לי חשק לכתוב, אבל הסיבה העיקרית היא שבאמת נמאס כבר מהכדורגל המסריח שלנו. נמאס ממה שמאכילים אותנו ואני לא זוכר עונה כזאת מגעילה וחסרת עניין.

אז טחנו את הבעיות של הכדורגל הישראלי, אבל אני חייב להגיב על זה:
    הכל התחיל לפני כמה שנים שכל היו"ר הוציאו יותר ממה שהם יכלו להוציא. לאט לאט המצב החמיר, קבוצות לא יכלו לעמוד בהוצאותיהם ונוצר המצב אשר קיים היום, קבוצות על סף- פשיטת רגל.
    כמובן שהיו"ר החכמים בליגה החליטו שאם המצב הוא כזה, יש צורך בגיוס כסף והקטנת ההוצאות, אז במקום שיהיה פה זרים איכותיים מביאים זרים ברמה מאוד נמוכה, שחקנים ברמה מאוד נמוכה כמו לופז, בריטז, כל זרי הפועל ת"א, וכו'. בנוסף היו"ר החליטו כי הפיתרון הוא PPV.

הPPV בא במצב הכי גרוע מבחינת הכל. גם לאנשים אין כסף להוציא, ומי שיש לא לא מתכוון להוציא עוד כסף על כדורגל ישראלי. PPV שבר את גב הגמל ואכן סוף סוף הישראלים לא יוצאים פרייארים (להבדיל ממקרים אחרים).
    ה- PPV גרם לאנשים להפסיק לראות את הכדורגל שלנו, ומה לעשות שהשנה הוא ירד ברמות אדירות מהעונה שעברה, ומהעונה שלפני שעברה- כך שנוצר מצב שגם ככה אין מספיק קהל שבאמת רוצה לראות כדורגל, ומי שרוצה לא מספיק רוצה בשביל לשלם.
    הקבוצות "האטרקטיביות" (יחסית לליגה העלובה שלנו) נמצאות בPPV, ולכן אני למשל לא ראיתי את חיפה איזה 4 מחזורים ברציפות, ובתחילת העונה עוד שרציתי לראות משחק של חיפה הייתה לי תקווה ובאתי לפ"ת (רק בשביל לא לשלם לPPV), אבל לאחר התצוגה הזוועתית שראיתי, יצא החשק מהכדורגל שלנו. ושלא תבינו משהו מוטעה, זה לא שאני לא אוהב את חיפה יותר חס וחלילה, גם לא- אני לא אוהד הצלחות. הבעיה היא שיש ליגה חרא+קבוצה חרא+חוסר אפשרויות לראות את החרא הזה= חוסר עניין.

ולא, לצערנו הPPV זה לא הבעיה היחידה שלנו, וזה רק פרט שולי ממה שרציתי להעלות כאן.
    רק לי נמאס לשמוע כל פעם את זה שעובד רב עם X?, ונמני לא קיבל אישור מהבקרה, וכן קיבל אישור, ודיבר עם לוני, ולא דיבר עם לוני, ורביבו בא לאימון, ולא בא לאימון, רוסו כן עוזב לפנא, לא עוזב.
    הכל אותו הדבר. אין דם חדש בכדורגל הישראלי. אין צעירים מעניינים, אין כלום.
    ותעשו לי טובה, אל תגידו ששחקנים כמו ארבייטמן, אלברמן, עזרייה, מלקיסון וכו' הם שחקני העתיד שלנו ויובילו אותנו להישגים. שחקני העתיד שלנו? לצערי כן. יובילו את הכדורגל הישראלי להישגים? ממש לא.
    הם לא מתקרבים לשחקני העבר, אני יכול לתת לכם עכשיו רשימה ארוכה מאוד של שחקנים באמת מוכשרים שיצאו מהדור הזה, וגרמו לנו לאהוב את הכדורגל, שחקנים כמו ברקו, רביבו, זהר, מזרחי, חזן, עטר, אבוקסיס, חרזי, בנאדו, נמני, ברומר, בנין ועוד ועוד ועוד. בעזרת השחקנים האלה באמת התחלנו לאהוב את הכדורגל. אז נכון, השחקנים האלה לא הביאו אותנו לכלום מבחינת הזירה העולמית, אבל בדבר אחד אין ספק- הם הכניסו צבע לעולם הכדורגל שלנו.
    קיום השוק הישראלי הוא בדיחה, כל שחקן שעובר בדריבל איזה שחקן כבר מקבל כותרת ב- "שם המשחק" (מליקסון), ונהפך לבניון הבא, וזה רק דוגמא. (אגב בניון, הדבר היחידי שטוב בדור הזה).
    הנקודה שלי היא שבשביל שהכדורגל יחזור לחיות, יחזור להיות מעניין, עם אקשן אמיתי, צריך שחקנים צעירים מקומיים טובים, היום המצב כ"כ חמור בשוק הישראלי שכל שחקן שיודע למסור טיפה ניהיה ברקו, וכל שחקן שמעביר איזה שחקן ניהיה בניון. הכדורגל הישראלי צריך גיבורים חדשים, הזימונים של גרנט הם הזימונים הכי טובים שהוא יכל לעשות, וזאת הבעיה- שאין עתיד לכדורגל הישראלי. המצב הכלכלי מעפן, השחקנים גרועים, ובכלל נראה כיאלו אם הכדורגל יסגר עכשיו לא נשים לב. אפילו הקהל במגרשים בקושי בא, ולילדים לא יוצא לראות כדורגל משום שיש ביום ראשון איזה משחק מסכן (שספק אם הוא המשחק המרכזי), איזה תוכנית סיכום מצחיקה שהפסקתי לראות ממזמן- ואם כל זה לא הספיק לכם אז גם יש את "הטריבונה", תראו אותה פעם אחת ותבינו למה הכדורגל שלנו במצב הזה. אין נקודת אור אחת, מה אפשר לעשות אם ההתאחדות מפזרת 2.4 משחקים לאורך כ- 4 ימים???(עם איזה 1.2 גולים למשחק ד"א, הכדורגל פה לא רק שמשעמם אלא גם מגעיל ובלי להט).

אני בדר"כ לא מסכים עם שרף כי הוא אידיוט והוא אומר הרבה שטויות, אבל הטור האחרון שלו היה זהב. למי שלא קרא-
    http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-2139,00.html

מה שצריך בשביל להציל את הכדורגל שלנו בעוד כמה שנים זה דור שחקנים חדש, במקום שקבוצות ישקיעו בזרים ברמה מאוד נמוכה (פרט לכמה מציאות כמו לימה), שישיקעו את אותם הסכומים בילדים ונוער, ושלא באמת רק ידברו, אלא שיתחילו לעשות! למה יש לנו רק נס טוברוק אחת? המועדון הזה הוא זהב (שגם שם שלמה שרף מאמן, כל- הכבוד לו על זה), במקום שיהיה הרבה יותר מועדונים כאלה, במקום שישמו את הכסף על הנוער, שיגרום לקהל לחזור למגרשים, ויחד עם כל הנערים האלה יחזור גם העניין. בסופו של דבר כמו ששרף אמר הכדורגל רק יצליח כך, המועדון שמגדל ומשקיע באותם השחקנים בסופו של דבר יוכל למכור אותם עם ניהול נכון (אמממ, שחר, אמממ), וכך הוא לא רק יגרום לכדורגל הישראלי לצמוח, הוא גם יוכל להתנהל מבחינה פיננסית.
    אין סיבה שהקבוצות יוציאו כ"כ הרבה כסף, תראו את הכדורגל הסלובני. הם מוציאים שם חצי מהכסף שבארץ מוציאים (מבחינת קבוצות), אך הם משקיעים במקומות הנכונים, בנוער. ומה יוצא להם מזה? תראו את הנבחרת שלהם ותראו את שלנו ותבינו (והכדורגל הסלובני הוא לא הדוגמא האידיאלית).

לסיכום, PPV, ליגה של 12 קבוצות עם בערך משחק ביום, כל משחק עם 1.2 גולים בערך, שחקנים ברמה נמוכה, פרשיות שרק חוזרות על עצמם. כל זה מתגלגל כמו כדור שלג והמצב ניהיה גרוע מיום ליום. ביינתים רק מדברים ולא עושים כלום, אני באמת מקווה שיעשו משהו בקרוב.

מה דעתכם? גם אתם חושבים ככה? איך לא נמאס לכם מהביצה המסריחה הזאת? (ולצערי אני עדיין אוהב את הגועל הזה (כי כדורגל זה אהבה לכל החיים), ועדיין עוקב, ועדיין רואה, אבל בכלל לא נהנה).

2. DadoN ReD Member

אתה מדבר על עונה חסרת עניין? חח אתה מצחיק אותי.

אה אתה בא להגיד לי ש - הפועל תל אביב מכבי תל אביב ומכבי חיפה מתחרות על האליפות .. הפועל באר שבע-נתניה-מכבי והפועל פ"ת על אמצע טבלה .. בני יהודה ונצרת סכנין על הירידה היה יותר טוב!?!?

עכשיו - הפועל באר שבע .. מכבי חיפה .. מכבי תל אביב .. הפועל תל אביב .. בני יהודה .. נאבקים על האליפות.

עונה מעניינת מאוד.

3. Reyes Member

חוסר החשק הזה נובע מכך שהרסו לנו את השבת.
    אין שירים ושערים, אין משחק מרכזי שמשודר בחינם ואין כלום.

4. Ilan Member

רואים שלא קראת מה שאני אומר. זה שיש תחרותיות זה טוב ויפה, אבל הם לא נאבקות על האליפות, אלא על העליבות.

5. שגיא Guest

שלום אילן, מה שלומך?

טוב לראותך כאן.

לגבי הדברים, יש משהו בזה, יש הרבה משהו בזה. היכולת לא בשמיים, ואפילו יותר קרובה אל מתחת לאדמה, הנבחרת במצב רע, מצב השידורים גרוע, התקציבים על הפנים, הזרים לא איכותיים, אבל אין מה לעשות. בתוך אחד שנקשר לכדורגל מגיל צעיר, כנראה שקשה גם להיפרד ממנו אחרי שמתגברים, אמנם הכל היום בערבון מוגבל, לוקח יותר בפרופורציות, אבל הכדורגל נשאר אהבה, ולכן רמת העניין עדיין גבוה מכדי לנשוט את הכדורגל.

6. קופירוק Member

מסכים עם אילן במאה אחוז.דדון הקבוצות בליגת העל לא מתחרות על מי הכי טובה אלא על מי הכי פחות גרועה. אין קבוצה שמשחקת יפה, אין משחרים טובים הכל משעמם. גם אני לא כותב פה כבר הרבה כי כמו שהכדורגל שלנו נשאר במקום, כך גם ההודעות פה. כל הזמן אותם נושאים ואותם ניגונים משפטים שחוזרים על עצמם.

7. ירוק בלב Member

יש עניין בליגה, אין מה להגיד.
    אבל, הדבר החשוב ביותר, ההליגה שחכה לספק לנו, הצופים.
    אותם צופים ששנים מחכים שבוע-שבוע לשבת, למשחק שאותה אני אוהדים.
    אז, נכון, יש עניין.
    אבל ממש לא מעניין אותי שב"ש בצמרת, ואשדוד על הירידה, ובני יהודה נאבקים על האליפות.
    ממש, אבל ממש לא מעניין אותי, באמת.
    ולמה??..
    כי הליגה שלנו ברמה נמוכה....נמוכה מאוד.
    חזרנו הרבה הרבה אחורה.
    כי ב"ש נמצאת בצמרת, לא בגלל שהיא משחקת טוב.
    אלא, בגלל שמכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל משחקות כמו קבוצות בליגה סורית.
    ואשדוד מתאבקים על האליפות, בגלל שזה כישלון ניהולי מוחלט של בן זקן ושאר ההנהלה האשדודית.
    אשדוד, הביאה את נבחרת ישראל לאשדוד, אפילו, אפילו החזירו את חיים רביבו הביתה.
    האהדים קונים מנויים, מזמינים משחקים של אשדוד ב"שלם וצפה", אומרים "סוף סוף רמת כדורגל".
    אבל, הקבוצה של בן זקן שברה לבבות להרבה אנשים, לא רק אשדודים.
    כי זה יכל להראות על באמת מהפך, דבר שלא קרה מזמן בישראל.
    הליגה נמצאת מאוזנת רק בגלל שכל הקבוצות משחקות גרועה, זאת לא הליגה הישראלית שרציתי לראות.
    ודווקא עכשיו, שהקבוצות בישראל נמצאים בשפל, כמו שאר תושבי המדינה.
    ותקופה של טרור, פיגועים, סבכנה ופחד יום-יומי.
    תקופת משבר בכלכלה הישראלית, הבטלה גוברת.
    על מה חושבים על ההתאחדות בכדורגל??
    " אתם רוצים לראות כדורגל, תשלמו כסף".
    למי יש 20 שקל לשלם לכם בשבוע??? למי???
    אההה.. המצב של הכדורגל הישראלי קשה,
    בואו ננצל את האנשים, שמחכים כל השבוע לשבת, בשביל לראות משחק כדורגל.
    ומה לעשות? האנשים בארץ מתפטים, המון קונים.
    אבל, חחח..דבר שהכי מצחיק אותי זה, שדווקא השנה, שהליגה שלנו באמת על הפנים.
    ולא שווה שקל לשלם עלייה בשבוע, אז ההתאחדות רוצים 20 שקל.
    אז, אני אומר להתאחדות לכדורגל,
    תשסתכלו טוב איך אתם נראים, מה אתם עושים? שאתם מוכרים לאנשים משחק כדורגל מחורבן,
    ואומרים לו שזה עולה 20 שקל, אז, זאת רמאות לשמה.
    תסתכלו איך נראה המוצר לפני שאתם מוכרים אותו, כי עבר לו התאריך.
    20 שקל אתם רוצים??
    פשוט בושה.

8. הח!ליגן הצה!ב Member

הדבר הזה קורה שבכמה שנים האלה הליגה התרכזה ב-3 קבוצות עיקריות מכבי ת''א מכבי חיפה והפועל ת''א
    השנה למרבה הצער אף אחת מהקבוצות האלה לא משחקת קקבוצה נורמלית

נתחיל בהפועל הקבוצה השתנתה התחלפו כל שחקני הרכב והיא במקום השמיני אם משחק חסר

מכבי חיפה התחילה את העונה מצוין אבל אחרי ההפסד לפתח תקווה היא ירדה לקרשים

מכבי ת''א אין מה להגיד מה יש לקבוצה הזאת את מי להאשים נימני בנין או קלינגר?