תופעת הישראלים באירופה..השנה זה מתחזק..

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nesta, ‏26/6/03.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

השנה בשונה משנים קודמות יש הרבה ספקולציות לגבי שחקנים ישראלים ומעבר לקבוצות אירופיות..
    לאחרונה בלילי חתם בקבוצת אמצע טבלה טורקית ולא מפסיקים לדבר על אבוקסיס(לא חתום סופית בהפועל, אוואט, אפק ואחרים..)

האם לדעתכם זה יימשך העונה ולמי יש את הסיכויים הכי טובים לצאת לאירופה..?.

2. KirkH Member

אני חושב שבניגוד לשנים קודמות - היציאה לאירופה בכלל לא מלמדת על איכות הכדורגל שלנו, או השחקנים הספציפיים, להיפך.

אם בעבר ראינו שחקנים גדולים, כאלה שבלטו בצורה מאוד ברורה בליגה הישראלית מוצאים לעצם דרך החוצה לכיוון אירופה, השנה המגמה היא יציאה מהארץ עבור מטרה אחת בלבד, כסף. והרבה.
    פיני בלילי הוא במקרה הטוב שחקן בינוני. אין קבוצה בארץ שמסוגלת לשים עליו 250 אלף דולר בעונה. אז הוא הלך לקבוצה שנופלת בדרגה או שתיים מהפועל ת"א וחתם שם כדי שיוכל להכניס את הסכום הנ"ל לחשבון הבנק. זה לא עושה אותו שחקן טוב יותר, וזה גם לא יעשה אותו אחד כזה.
    יש כל כך הרבה שחקנים שמדברים על יציאה לאירופה, אבל כמעט לגבי כולם היעדים הם קבוצות קטנות עד קטנטנות. ליגה שניה בגרמניה, ליגה שניה בספרד, ליגה אמריקאית, ליגה שניה בבלגיה, וכו' וכו'. לא חושב שזה יקדם במשהו את הכדורגל שלנו או את השחקנים עצמם.

3. Thierry Henry Member

טעות בידך, קירק.
    אמנם ישנם מספר שחקנים שעוברים לקבוצות מהליגות השניות באירופה, אך:
    א) דבר זה יכול לסלול להם את הדרך לקבוצות בליגה הראשונה בספרדגרמניהבלגיה, דבר שיוביל לא רק לכסף, אלא גם להצלחה, ושיראה לכולם מה רמתם.
    ב) ישנם שחקנים שעוברים לקבוצות די גדולות (אבי נימני אולי לברמינגהאם, בניון ואוואט בסנטאנדר, בלילי באיסטנבולספור (שיותר טובה מהפועל ת"א בכמה וכמה דרגות)), דבר שמסמל במיוחד על רמתם.
    אני מסכים שלא כל השחקנים מועברים לאירופה רק במטרה להתקדם בכדורגל, קח את דוגמתו של חנן פדידה, שחקן שהצליח מאוד בישראל, הולך "להיקבר" כביכול בחו"ל (לבסקי סופיה).
    אבל, מצד שני, יש את בניון שבא לסנטאנדר על סמך רמתו גרידא, גם בלילי כך, וגם אולי אולי נימני.

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

מה????לונג דיסטנס אתה מוכן להסביר את זה?

אני חושב שזה טוב כי גם הליגות השניות באירופה יותר טובות מהליגה ה1 בישראל ותמיד טוב שישראליין ישחקו באירופה..
    תמיד מתלוננים שאין מספיק ישראליים באירופה ואני חושב שכמה שיותר יהיו באירופה אולי תעזור לנבחרת .

5. אריאל Member

לונד דיסטנס אתה הופך לאסף.....בחייך מה זה השטויות האלו..

6. Thierry Henry Member

בחייאת דינאק לונג דיסטאנס..
    מספיק סבלנו מאסף וחבריו, עכשיו אתה?????????????????????
    3 הודעות אחת פחות ברורה מהשניה.....

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

עידכון:
    פדידה , המשחק באשדוד חתם הערב לשנה אחת בקבוצת לבסקי סופיה הבולגרית, עם אופציה לשלוש שנים נוספות.
    הבולגרים ממתינים כעת לשחרור הרשמי של פדידה, שיגיע מאשדוד, החלוץ יצטרף לאימוני הקבוצה ביום שני הקרוב.

8. KirkH Member

איסטמבולספור??? יותר טובה מהפועל? מה??? כי היא משחקת בליגה הטורקית? סו וואט?
    הפועל ת"א עד כמה שאני שונא אותה היא קבוצה שמדורגת בסביבות המקום המאה באירופה. היא קבוצה שסיימה במקום השלישי בישראל ועלתה לגביע אופ"א, והיא קבוצה שמשחקת באירופה כבר לפחות 7 שנים ברציפות - איסטמבולספור היא קבוצת אמצע טבלה בינונית בלי שום שאיפות. תסבירו לי איך הגעתם למסקנה שהיא יותר טובה מהפועל...

בלילי לא שחקן טוב, אם הוא היה כזה הוא לא היה משוחרר מהפועל וגם אם כן הוא היה מוצא עצמו באחת מהקבוצות המובילות האחרות בארץ - הוא לא אחד ששווה את הסכומים האלה. והוא בטח שלא הולך להישתפר בקבוצת אמצע טבלה בטורקיה.

למעט בניון, ברקוביץ ורביבו שאר הישראלים הם פחות או יותר תיירים באירופה. אתם יכולים לדבר עד מחר על כמה זה טוב לישראל שיש לה נציגים בחו"ל אבל בפועל השחקנים לא מספיק טובים ומהר מאוד מוצאים את מקומם בספסל או אפילו ביציע, ע"י כך הם אולי מעשירים את חשבון הבנק - אבל לא משתפרים בגרוש. והדוגמאות של אבי תקווה, עידן טל ואילן בכר מוכיחים את הטענה שלי - אף אחד משלושת השחקנים האלה אפילו לא הבטיח את מקומו בסגל הנבחרת, מה שמעיד על הרמה הנמוכה.

9. ליהי Member

אני חושבת שלעבור לשחק בליגה הטורקית/גרמנית הפך בשנים האחרונות אופצייה מושגת ביותר והשחקנים הישראלים קופצים על ההזדמנות לפעמים גם כשלא צריך. על כל 10 שחקנים ישראלים שיצאו לחו"ל 8 יחזרו לארץ תוך פרק זמן של שלוש עונות גג, מצד שני אי אפשר להאשים אותם על כך שהם מנסים להשתלב בליגות יותר טובות כי זה בסה"כ נותן להם להשתפשף יותר ב"דבר האמיתי". הליגה הגרמנית והטורקית הרבה יותר חזקה מהישראלית, ובסך הכל אם באת בוא נאמר מהפועל ת"א/מכבי ת"א/מכבי חיפה, המשחקים שבהם תשותף באירופה הם אחדים ובמקרה והיית שחקן הרכב הם לא מספיקים כמו לשחק עונה שלמה בליגה קשה.

אני בעד כל ההעברות האלה לאירופה. גם למדינות כמו בולגריה. אבל יש הבדל בין אירופה לארה"ב כמובן. אני מתחילה לשמוע לאחרונה שקבוצות אמריקאיות מעוניינות בשחקני כדורגל ישראלים ואני קוראת לכל שחקן ושחקן לוותר על העונג, ומהר.

10. guy99 Member

ליהי לארצות הברית יש ליגה מצוינת וחבל שאת לא שמעת על זה
    אחת הליגות הטובות בעולם הרבה יותר טובה מהליגה שלנו

11. סביולה Member

חנן פדידה...?
    טוווווווווווווווווב....

12. Shishlik Member

מסכים איתך ב 100%!!!

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק..רק מלראות את הנבחרת שלהם ולהבין עד כמה הם התקדמו..
    יש להם מתקנים מצויינים שכר בזמן[פני-ג'ל בשוק!!] ותנאים הכי טובים.
    יש להם כשרונות מצויינים ושילוב של זרים ותיקים וטובים..הרבה מקסיקנים[כמו שאז היה את פרננדז הגדול..]
    בקיצור..רק טוב ייצא לישראלים שיצאו לארה"ב..
    אה יש להם גם את פרדי אדו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבר'ה: ואליד באדיר כנראה יעבור לפמגוסטה הקפריסאית תמורת חוזה לשנתיים בשווי של כ-400 אלף דולר. עכשיו נשאלות פה שתי שאלות:
    1)האם האימפריה מפמגוסטה נחשבת לקבוצה אירופית?
    2)האם ואליד באדיר נשחב לשחקן ישראלי? :twisted:

15. קופירוק Member

חחחח ויירה קרעת אותי.....
    פמגוסטה היא כמובן לא קבוצה מוכרת ואם מישהו יכול להביא קצת מידע עליה זה יהיה נחמד