תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. Lebron Member

מה זה קראתי בעיתון? אתה צפית בכלל בקטע המדובר?. הוא התייחס בחיוב לפעולת הנקם של החבר'ה האלה בכפר ואמר באופן ברור שהוא תומך בנוכחות אלימה וכשהמגישה לצדו אמרה בציניות כמחאה על דבריו: "בוא נקח אלות וקלשונים ולפידים וניקח את החוק לידיים", הוא ענה "לפעמים אין ברירה".

וגם בתגובה לסערה הוא אמר שאין לו בעיה שיהפכו אוטו. הוא תמך באופן ברור בלקיחת החוק לידיים באמצעות אלימות, אין דרך אחרת לפרש את דבריו.

אולי כדאי שתצפה בקטע המלא לפני שאתה מחליט לתת פרשנות.

ושוב אני אבהיר שאני לא כזה מתרגש או מזדעזע מאמירותיו בעניין ולא חושב שיש בהן הסתה בפן הפלילי, אני כן חושב שהן ברבריות ואנרכיסטיות.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תרד עוד קצת מהעץ. מדובר בניסיון נואש להסב את תשומת ליבם של כוחות הביטחון לבעיית הטרור שיוצא מהכפר. הם אלה שאמורים לקחת את החוק לידיים ולא לוקחים.

VAR אוהב/ת את זה.
  3. VAR Member

סבבה אז תגיד שהם אשמים שהם גרים שם, שהם פורעי חוק מתוקף היותם תושבי האזור. שנדע איך להתייחס לזה לפחות (או יותר נכון איך לא להתייחס).

4. Lebron Member

לא אמרתי שהם אשמים, אבל רוב אלו שבחרו להתיישב אל מחוץ לגושים, ובמיוחד אלו שלוקחים את החוק לידיים, החליטו להתיישב שם מסיבות אידיאלוגיות, תוך כדי שהם יודעים שהם נכנסים ללב אוכלוסיה עוינת. מדובר באזור שמוגדר ע"י מדינת ישראל כשטח צבאי מוחזק, כל עוד ממשלת ישראל לא מספחת את השטח ככה הסטטוס שלו יישאר. הטענות לגבי אכיפת החוק צריכות לבוא לממשלה, כל עוד לא תהיה למדינה מדיניות ברורה לגבי השטחים הללו והחוקים בהם, תמשיך להיות בה אלימות מצד תושבי המקום הערבים שאינם אזרחי ישראל. כרגע המדיניות היא לשמור את הדברים על האש קטנה ולהקטין ככל הניתן את הסיכוי להסלמה/אינתיפאדה/וואטאבר.

לא הבנתי, מתי ירדתי מהעץ? מאיזה עץ בדיוק אני אמור לרדת?

אתה נתת פרשנות לאמירה שאפילו לא שמעת אותה, אלא קראת עליה בעיתון, ועכשיו אתה דוחף עוד פרשנות וזורק עקיצה אמורפית שלא קשורה לכלום.

5. VAR Member

לא הבנתי למה אתה עושה את כל האקרובטיקה הזאת. הם אשמים או לא אשמים? אם הם אשמים אז כנראה שאין טעם לדיון (עם אמיר לא הייתי מנסה) ואם הם לא אשמים אז מאיזו סיבה הם אמורים פשוט להתנהג כמו כבשים שהמדינה מפקירה אותם ולשבת בשקט כשסוקלים אותם באבנים? מה זה אם לא הגנה עצמית? ברור שהמדינה אשמה במצב הזה אבל מה הם בדיוק אמורים לעשות?

עצם העובדה שהמקרים האלה מגיעים לכותרות מראה שהם עשו את הדבר הנכון, לראשונה יש איזשהו שיח בנושא הזה. חבל שבמדינה הזאת רק באלימות אפשר להשיג את התוצאה המבוקשת אבל אם זה עבד אצל הנכים אז אין סיבה שזה לא יעבוד גם אצל המתנחלים.

6. DRORIKO Member

לא, הוא לחלוטין הצדיק את הפורעים היהודים. וכמובן שאני מסכים מילה במילה עם לברון. הלוואי שהיו יותר שמאלנים הגונים כמוהו.

7. Gass12 Member

המצב הנוכחי בעייתי זה ברור ומבחינה זו יש טעם בדבריך לברון
    מאידך נסה להבין את מה שטוען VAR שצודק שהתושבים ביהודה ושומרון אינם יכולים להתנהג כצאן המובל אל הטבח.
    אם היית שמאלני לברון אז הייתי מצפה ממך לטעון את הטיעון הקבוע"מה הם מחפשים שם בכלל".אבל אתה לא שמאלן.
    קח דוגמה קטנטנה רק ממה שקרה היום. שים לב באיזה טירוף הדעת מגיב העולם הערבי בכלל והערבים המכונים "פלסטינים" לכוונת טראמפ
    להכיר בירושלים כבירת ישראל.
    המלחמה ואנחנו במלחמה מתמדת היא על הכל ! או לא כלום.
    מבחינתי זו מלחמה על הבית כן גם זה שלך בכפר סבא או רעננה או תל אביב כי זה מה שהם רוצים.
    ולכן כל מתיישב ביהודה ושומרון שומר לך ולי על התחת מפני הכיבוש הזוחל הנגדי שהם מעוללים לנו.
    קח את זה מכאן לאן שבא לך

8. Lebron Member

ברגע שאזרחים לוקחים את החוק לידיים זה מתכון לאנרכיה. ומי שמחליט לתמוך בזה מבטל למעשה את המשמעות של שלטון ומערכת החוק.
    המדיניות בשטחים היא מדיניות של ממשלת ישראל הנבחרת, מי שלא מרוצה ממנה, שיפגין, שיתבטא בחריפות, שיעשה קמפיין תקשורתי ושישתמש בכל אמצעי לחץ במסגרת החוק כדי להשפיע על הממשלה. ברגע שאתה מחליט לקחת את החוק לידיים, אתה למעשה מורד בדינה ובסמכות הממשלה ושלטון החוק.

אין מה לעשות, יהודה ושומרון זה מקום נפיץ וקשה לאכיפה, ובהתנחלות מחוץ לגושים בחרו אנשים מסיבות אידיאולגיות להתיישב סמוך לאוכלוסיה ערבית עוינת, נחשלת ומובסת איתה היהודים נמצאים בסכסוך של 100 שנה.
    האזור תמיד יהיה נפיץ ואין דרך קלה לטפל בבעיה הזאת, זה למה עדיין האזור מוגדר כשטח צבאי מוחזק.
    אני יודע שיש אנשים שחושבים שצריך להפוך את הכפרים האלה למגרשי חניה או לכל הפחות למרר להם את החיים, אבל הממשלה והצבא הכפוף לה סבורים אחרת, מתוך ראיה אסטרטגית.

9. Gass12 Member

לברון הנחת היסוד שלנו ( אם תבחר בה )
    חייבת לקחת בחשבון את הנתון העובדתי
    1. הסכסוך ביננו לעולם הערבי אינו על שטח כזה או אחר. יותר או פחות אלא על עצם הנוכחות שלנו כאן כעם יהודי בעל מדינה שזוכה להכרה
    2. לאסלאם יש בעיה עם זה. אנחנו החלק העיקרי
    מהכופרים שסותרים את אמונתם במוחמד כנביא האמת האחרון ושאינו מסוגל לטעות (מאעסום) הם ״דין אל חאק״
    אנחנו ״דין אל באטל״
    אין שום היתכנות לשלום מתישהו אף פעם!!
    המקסימום שניתן יהיה להגיע איתם זה סוג של הודנא שאחרת הוא לא מקיים את המצווה העיקרית
    שהיא מצוות הג׳יהאד.
    3.מותר להם לשקר בשם הדת כחלק מהאסטרטגיה הכוללת הטעיה ושקר כנשק של הנביא ״תאקיה״
    4. לכן ולאור מה שכתבתי לעיל אני מבטיחך נאמנה
    לנצח נחיה על חרבנו עד שנביס אותם או שנמות בחרבם. אין אמצע!! אין גווני ביניים!!
    בהינתן שכך הם פני הדברים כל ויתור קטן כגדול
    הריהו כהפסד ע״ח המערכה הכללית.

לכן הגישה של השמאל המתרפס היא טעות איומה
    מה שמתרחש בעולם כל יום ומידי יום הוא ההוכחה הבדוקה לכך .אבל השמאלן האוטופיסט הקלאסי
    לא מניח לאמת ולעובדות להפריע לו.
    יום טוב לך גבר

10. DRORIKO Member

11. DRORIKO Member

אגב אני עד לראיון המביך אצל סגל וריקלין שעמית סגל מדבר עליו. כשהשניים ניסו להבין מהראל למה הוא מתכוון באפרטהייד ולא הרפו הוא ענה להם "זה לא בדיוק אפרטהייד, אבל זה צורת ביטוי, זה כמו הסופ נאצי מסיינפלד הוא לא באמת נאצי אבל קוראים לו הנאצי של המרק". זה הרמה האינטלקטואלית של האיש, שמשום מה הפך לגורו אצל לא מעט שמאלנים(די מזכיר את מקרה ליאור שליין, רק שאצל שליין אתה עוד מוצא פה ושם היגיון בדברים, הראל הוא אוויל מושרש)

12. Gass12 Member

13. סיונרה Member

ממתי אראל סגל נהיה גורו אצל מישהו חוץ מאצל האיש שהוא רואה במראה כל בוקר?
    הבנאדם אידיוט ברמות אחרות.

14. DRORIKO Member

יפה שאתה בוחר להתעלם מהשקרים והדמגוגיה של הראל ומתמקד בסגל למרות שהוא לא הדיון פה בכלל

15. סיונרה Member

אני לא מבין על מי אתה מדבר. סגל ואראל זה אותו בנאדם.