תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. סיונרה Member

לא יודע, זה לא מתפקידי לעשות להם את העבודה. אבל מה אתה בעצם אומר? מבחינתך אין ליכוד בלי ביבי או אין ביבי בלי ליכוד?

2. מזגן Member

הליכוד כרגע רץ בלי מצע בחירות. איזה ליכוד בלי נתניהו? נתניהו הוא מכרה זהב מבחינת העסקנים שם. כמו בכל מקום בפוליטיקה.

מי יודע מה יקרה כאשר הקיסר יפרוש\יופל\יושפל\יובס\יכלא? מי יקח את המושכות במדינה? איך יראה הליכוד ללא נתניהו?

3. סיונרה Member

אתה יודע את דעתי על איך שהליכוד נראה כבר היום. הבעיה עם נתניהו היא לא איתו ברמת העקרון, אלא עם העובדה שהוא כבר מזמן מנסה לשמור על הכסא ויהי מה. ואז זה גורר את החיסול הממוקד של אנשים שמאיימים עליו והקידום של אפסים כמו ביטן ואמסלם שלא באמת מאיימים עליו לטווח הארוך, ואת השיסוי בין החלקים בחברה והנהנתנות המוגזמת.
    אין ספק גם בקרב שונאיו הגדולים שמדובר באדם מבריק, חבל שהוא מנצל את הברק על הדברים הלא נכונים.

4. מזגן Member

אתה לא חושב שזה סימפטום של מערכת חולה? למה שנתניהו יחלה במחלת השלטון אבל מישהו אחר. לפיד, בנט, יחימוביץ' לא יחלו בה במקרה של זמן רב בשלטון?

מה כל כך מיוחד בנתניהו שהוא כזה מכור ללהיות קיסר? לדעתי שום דבר. כל אדם שיטעם מהכח הזה יפול באותה המלכודת.

היתרון הגדול בתקופה הזו הוא סוג של יציבות שלטונית. אני יודע שזה טיעון לעוס אבל תחת נתניהו לא היו מהלכים אמיצים שהובילו לאסונות ברמה של אוסלו. להפך.
    כל המזרח התיכון ואחותו בוערים ובאי ישראל שלווה יחסית צמיחה והצלחה. האם אין שום קשר לעובדה שנתניהו בשלטון? זה הכל פוקס ותופעה בלתי מוסברת?

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/18
  5. סיונרה Member

בעולם מקביל שבו שלי יחימוביץ' (שקשה לי להבין למה כל הזמן מזכירים דווקא אותה, היא לא רלוונטית כבר די הרבה זמן) מכהנת כראש ממשלה במשך 3 קדנציות, אני אתנגד לכך שתמשיך. כרגע יש אדם אחד בישראל שאפשר להגיד עליו שנמצא יותר מדי זמן בשלטון, וזה נתניהו, לכן השאר אינם רלוונטים.
    אני מחזיק ממך בנאדם רציני, מציע שתיקח בחזרה את המשפט האחרון. אני אולי טועה אבל נשמע שאתה נותן לביבי את הקרדיט על זה שאנחנו לא סוריה.
    התופעה שלעצמה מאוד מוסברת, ישראל היא אי של יציבות במזרח התיכון פחות או יותר מאז שנת 1950. למה זה ככה? נובע מהמסורת הדמוקרטית הסבירה שפיתחנו, ממוסדות יעילים ויציבים (יחסית למזרח התיכון) ולהיעדר שבטיות ושנאה על בסיס דת שיש אצל השכנות שלנו, כולם אגב, אינם קשורים בשום צורה לנתניהו, שעושה פעולות די סדירות דווקא כדי לקרב אותנו לשכנותינו ולא להיפך.
    הסברתי כבר מספיק פעמים פה בפורום למה לנתניהו אין הרבה קשר למצב שישראל נמצאת בו. הוא לא דרדר אותנו למקום גרוע יותר זה נכון. אבל הוא גם לא עשה כמעט שום פעולה על מנת לקדם אותנו למקום טוב יותר.

6. Gass12 Member

נאמר ע"י ראש הממשלה שמקליט ההקלטה הוא הנהג ושידוע לו שהנהג ניסה למכור את הקלטת בסכום עצום למספר גורמי תקשורת.
    בשם זכות הציבור לדעתי באמת חובה שגיא פלג הפקות יפרסם כמה שילמה מחלקת החדשות בעבור הצהוב הצהוב הזה.

7. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

רביב דרוקר רמז שהסכום הוא כמה עשרות אלפי שקלים.

בכל אופן מה זה חשוב? ערוץ מסחרי, זכותם לשלם כמה שבא להם. אם זה היה התאגיד אולי היה מקום לביקורת.

8. סיונרה Member

אם כבר חשיפות לא הכרחיות, אני בעד שגם משפחת נתניהו תחשוף לאן המאבטחים צריכים ללוות את בני משפחת נתניהו שהשם שלהם לא מתחיל ב-ב'.

9. מזגן Member

אני גם לא חולק על כך. טענתי שהוא לא הביא עלינו שום דבר אמיץ. אני גם אומר את זה רבות (אמנם לא פה בפורום) אבל לדעתי נתניהו הוא אדמיניסטרטור לא מנהיג. המדינה במקום דיי טוב וטוב למדינה שיהיה מישהו שמתפקד כאחד שמנהל את המדינה כמו מנג'ר ולא מנהיג נועז שמחפש הרפתקאות עם סכין בשיניים בקמפ דיוידים מדריד והשאר.
    מי יודע כמה הוא רוצה להעביר את השגרירות לי״ם? אם הייתי צריך לנחש - לא רוצה בכלל.
    האומץ של נתניהו הוא בזה שהוא לא הביא עלינו את סוריה בכך שלא נכנס לשם ולא התערב כמעט לחלוטין. לא בקבלת עדרי פליטים או בצידוד.

10. סיונרה Member

אני משתדל לא לשפוט פוליטיקאים שלא הצבעתי להם על אם הצליחו או לא הצליחו לקדם את האג'נדות שעבורן אני מצביע לפוליטיקאים. אין לי בעיה עם זה שנתניהו לא לקח החלטות "אמיצות" שהוא מעולם לא הבטיח לבוחריו שיקח.
    אתה אומר שנתניהו הוא סוג של זידאן, לקח תארים גם בלי שעשה משהו מיוחד אלא פשוט השתדל לא להפריע. אבל, הנה, זידאן הגיע לעונה הזאת שדברים קצת פחות הסתדרו לו, ואתה רואה איך העונה של ריאל מדריד נראית.

נתניהו לדעתי עשה ועושה נזקים שאני מקווה מאוד שאים בלתי הפיכים לדמוקרטיה והממשל הישראלי. הפופוליזם, חוסר היכולת לקבל החלטות קשות דווקא בתקופה בה הכי קל לקבל החלטות קשות, שיטת האם לא תדפוק אותי אני אדפוק אותך בהזדמנות הבאה, הכרסום בשירות הציבורי והפרגמטיזם הקיצוני מדי, כזה שחסר כל עקרונות.

11. Gass12 Member

כמו ששילמו בסיפור המפוברק בבוקרשט?
    עצם התשלום בעבור סיפור רכילותי הוא בעייתי.
    מילא אם מדובר בערוץ שזה הייעוד שלו אזי שקהל היעד מצפה ומקבל את מה שרוקחים עבורו.
    כשמדובר בישראל עם 3 חטיבות של חדשות כשלכולן אותן דעות/פרצוף/זהות פוליטית ואין משהו אחר זה קצת בעייתי

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

העיקרון של ביבי הוא משיכת זמן (של המדינה) והישרדות (שלו בתפקיד). כל השאר זה אמצעים או אנשים ודברים שמקשים על כך ולכן יש להסירם מהדרך.

13. VAR Member

כל כתבה כזאת על יאיר נתניהו באמת עושה לי חשק להצביע ביבי (לראשונה בחיי). על הפרנציפ. אני מאמין שאני לא אעשה את זה בסוף אבל אני כל כך מבין את אלה שכן.

14. סיונרה Member

אם אתה חושב שמפלגת הליכוד הכי מתאימה לקבל את הקול שלך אז תצבע לה, אם לא אז לא. למי אתה בדיוק עושה דווקא עם הגישה הזאת?

15. VAR Member

לערד ניר, אלדד יניב, אמנון אברמוביץ', רביב דרוקר, סימה קדמון, יונית לוי, בן כספית וסליחה ממי ששכחתי. בא לי להרגיש עוד פעם מה שהרגשתי אחרי שטראמפ ניצח.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 16)

1. Bayern