25 שנה לריצה שהרעידה את עולם הספורט

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י skyday20, ‏25/10/12.

1. shlomydavid מנהלים

http://sports.walla.co.il/?w=/7/2637776

הקטע הזה נצרב לי בזיכרון מאותו הרגע שראיתי אותו. קטע קשה..
    אמנם לא ראיתי אותה בלייב, אבל הסרט הזה והסיפורים מסבירים הכל. הייתה טניסאית גדולה.
    מודה שלא הכרתי כ"כ לעומק את המקרה, אלא רק ידעתי עליו בכלליות.

2. OriRR Member

מה קרה לה מאז?
    היא המשיכה לשחק?

3. shlomydavid מנהלים

תקרא בכתבה, יש שם קצת מידע, אבל כאן יש יותר..

4. OriRR Member

לא יאמן שאשכרה דקרו אותה, באמת סיפור עצוב.

אגב למה היא קיבלה אזרחות אמריקאית?

5. shlomydavid מנהלים

אולי אחד ההורים היה אמריקאי.
    מתוך ויקיפדיה: 'ניצחה את האורנג' בול בשנת 1985 (גיל 11). במהלך האורנג' בול משכה את תשומת לבו של מאמן הטניס ניק בולטרי ששיכנע את המשפחה לעבור לפלורידה, ארצות הברית ולרשום את סלש לאקדמיית הטניס שלו..
    היא היגרה לשם אחרי המקרה וקיבלה את האזרחות.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הארוע הזה שינה הרבה בטניס העולמי.
    סלש היתה אז בשיאה והדוקר הרס לדעתי קריירה עוד יותר גדולה. היום עשרים שנה אחרי אני גם כבר לא כל כך אנטי גראף כמו אז. בימים האלה הייתי שרוף סלש. עד כמה שזה מצחיק היום הייתי נגדה כי היא היתה למעשה הראשונה בסבב שהתחילה עם הצעקות המעצבנות. היום אני אומר שחבל שההתאחדות הטניס לא אסרה על סלש את העניין המיותר הזה.

בכל מקרה אחרי אותו ארוע ההגנה על השחקנים נעשתה הרבה יותר רצינית. מאז אותו יום יש קציני ביטחון באזור הספסלים. אין לי מושג אם ארוע דומה יכול לחזור שנית, אבל בלי צל של ספק שדקירת סלש היה ארוע חמור שעדיין בזכרון הרבה אנשים. אני לא צריך לראות שוב את התמונות כדי לזכור איך הסתערו על הדוקר.
    זה בהחלט היה יום עצוב מאד לספורט העולמי.

7. shlomydavid מנהלים

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/13
  8. צ. שיף Member

גיליתי דרך ראיון, שנערך עם אלכס גלעדי בידיעות אחרונות וחיפוש בויקיפדיה באנגלית (כי אין עדיין ערך בעברית), שלשרשרת טורנירי הספורט הרב ענפי האזוריים (שכוללים בין השאר את: משחקי אסיה, המשחקים הפאן אמרקאיים, משחקי חבר העמים (הבריטיים) המכביות (היהודיות), משחקי הים התיכון, משחקי האיים והמשחקים הפאן ערביים) יצטרף טורניר חדש החל מ2015 שיקרא "משחקי אירופה" ובפעם הראשונה ייערך האירוע בבאקו בירת אזרבייג'אן (שמועמדותה לאירוח אולימפיאדת 2020 נדחתה) ובהמשך יתקיים כל 4 שנים. ישראל שבעבר שיחקה ב"משחקי אסיה" עד שהועפה מהם בשל לחץ המדינות הערביות תוזמן להתארח בטורניר האירופי. יש לזכור שהטורניר יתקיים בשנים שאחרי האולימפידות בהם ישראל נוהגת לארח את המכביה העולמית ואפילו פחות או יותר באותו זמן, בחודש יוני, ומלבד זאת כבר קיים באירופה טורניר צנוע יותר של "אולימפיאדת הנוער האירופי" לספורטאים צעירים.

עכשיו יש רק לחכות ולראות אם ישראל תאזור אומץ ורצון להגיש מועמדות לאירוח הטורניר באחת הערים הגדולות ירושלים-תל אביב-חיפה אבל עוד לפני זה נחכה לראות כמה מדליות הספורטאים הישראליים יאספו בטורניר.

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/13
  9. shlomydavid מנהלים

נשמע שזה אירוע נחמד. להלן הכתבה:

לראשונה: אולימפיאדה מיוחדת לאירופה.

10. צ. שיף Member

אנחנו צמודים מידיי לאירועים בשביל לשפוט בפרספקטיבה רחבה אבל המהומות באיסטנבול מזכירות לנו עד כמה כושלת רשימת 3 המועמדות הסופיות לאירוח האולימפיאדה ב2020. אומנם 3 המתמודדות ערוכות יחסית טוב מבחינת מתקני ספורט ואפילו מלונות אבל מול זה יש לנו את המשבר הכלכלי החמור בספרד, המיתון הארוך והחוב האדיר של יפן וכעת גם שוב חשיפה לפנים המכוערות של הממשל האיסלמיסטי המתון בטורקיה. ומצד שני אחרי כל דחיית המועמדות המוסלמיות לאירוח האולימפיאדות בעבר (רשימה חלקית: קהיר, טהרן, קזבלנקה, דוחא, באקו) איסטנבול היא הרע במיעוטו.

11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

12. shlomydavid מנהלים

פשוט בלתי נתפס שהרבה זמן מחכים לבריכה הזו, וגם שהיא כבר כביכול מוכנה, השחיינים של נבחרת ישראל לא יכולים להתאמן בה.
    וכמובן כל הליקויים המגוחכים שמוזכרים בכתבה. פשוט חלמאות.

13. shlomydavid מנהלים

14. shlomydavid מנהלים

15. shlomydavid מנהלים