40 שנה לכיבוש

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AW forever, ‏8/6/07.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי זמן לעבור כל הדיון, אעשה זאת אחר כך, אתייחס רק לכותרת.

40 שנה לניצחון הצבאי המזהיר ביותר של המדינה, הכיבוש סופר הרבה הרבה פחות שנים. כמו שגולדה מאיר אמרה בזמנה: אין דבר כזה עם פלסטיני. בתקופה ההיא, באמת לא היה.

2. spurs229 Member

אבל עכשיו יש.
    בדיוק כמו שמסופר שהמצרים למעשה יצרו את עם ישראל, כך אנחנו יצרנו את הפלסטינים. במצרים זה נגמר עם בריחה המונית של העם החדש, אנחנו, לצערינו, צריכים להתמודד עם מה שיצרנו.

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

על זה אין לי ויכוח (אם כי אני לא רואה מקום להשוואה עם המצרים). היום העם הפלסטיני הוא עובדה קיימת גם אם זה עם מלאכותי למדי וגנטית לא שונה ממצרים או ירדנים (שגם ככה רוב המדינה שם פלסטינית). ב-67, כבשנו שטחחים של מצרים וירדן ועם שרצה להיות חלק מאיזו שהיא מדינה ערבית לא ממש משנה איזו, כל עוד אנחנו בים.

4. Ofek7 Member

מה שהמלחמה הזאת מראה זה שאז היה צבא, אז היה חוזק, אז היו מנהיגים (משה דיין, יצחק רבין, אריאל שרון) שפיקדו על המלחמה בצורה מדהימה ויודע מי שראה את התחקיר בעובדה שאי אפשר היה לזוז ממנו לשנייה פשוט התגאיתי בצבא שהיה לנו אז...

היום הצבא שלנו פרווה, יותר מדי מוסריות די כבר עם זה, "הקם להורגך השכם להורגו"... הצבא של אז נלחם ב-3 מדינות ותוך 6 ימים הגדיל את השטח של המדינה פי שניים בערך או שלושה; הצבא של היום היה עושה את זה? נסראללה עשה לנו בית ספר במלחמה האחרונה - בן אדם אחד, מדינה אחת עשתה לנו בית ספר...

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפילו לא מדינה וזאת הבעיה כנראה בלהילחם מולם.
    זאת אומרת זאת הבעיה המשנית...הבעיה העיקרית הייתה צבא שהיה מוכן למלחמת כריות ולא מלחמה
    רצינית.

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אף אחד לא יכול להגדיל את שטח המדינה שלו על דעת עצמו עד כמה שידוע לי נכון להיום. מה שכן אפשר לעשות ובהחלט קורה, זה להחזיק שטחים כאלו או אחרים לתקופת זמן מסויימת.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/t/h/e/k/a/i/s/e/r/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200602041459323508/200706092128202791/worldpeace.Xxx

לא ידעתי איפה לדחוף את זה, אז שיהיה כאן. זה אני בתמונה למי שלא מכיר. מי? הדמות שבמרכז. למה אני דוחף את עצמי לדיון? כי אני ביחסים טובים עם קו החזית. קו החזית?!? טוב נו, אחד הוא לשעבר קו החזית (סאעד שמו של הבחור משמאל והוא ממצרים) ומימין חושילינג קו החזית (מאאן שמו של הבחור מימין אשר מגיע מסוריה המפחידה והנוראה).
    אז כן, מגעיל אה? מתחבר עם ערבים, מחבק ערבים... אחרי שתחזרו מהקיא בשירותים אני אספר לכם כמה שהם מקסימים.

כן, זה אפשרי אנשים, זה אפשרי!

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/07
  8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

למחוק.

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/07
  9. cazzo Il Capocuoco

:aaarofl:

מה רצית להגיד?

יואב,גאה להיות ערבי.

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלע, הצלחת לשבור את המיתוס. יש ערבים נחמדים שלא ידקרו אותך אם תסתובב.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

רק מהצורה בה כתבת את הדברים השנאה והדביליות נוטפת ממך. פגשתי עוד כמה שכנים שלנו מסוריה, ואני חייב לומר שסינוורו את כולנו (או לפחות ניסו). אין להם שום עניין בסיכסוך, ונוח לנו שיש מיעוטים באיסלם (מיעוט, כן בודדים) שקיצוניים ומפגרים.

עניין הסכין בגב מגעיל, אתה גזען קטן, מאוד קטן.

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חסר הוכחות כאלה, אני חי סביב איראנים, עובד איתם באותה עבודה, יושב איתם באותה כיתה. מספיק לראות איך האנשים האלה מתחמקים בבושה מכל שאלה פוליטית (אני לא אשכח איך אחד מהם נלחץ כשחבר ישראלי שלי שאל איך מבטאים נכון אחמדינג'אד, הוא נכנס להרצאה של 50 דקות למה הוא לא תומך בו), או להיפך תופסים צדדים שמאלניים אפילו במידות קנדיות כדי להבין עד כמה ממשלות לא מייצגות את האדם הטיפוסי.

ובאמת, במה שונה נער בן 17 טיפוסי בסוריה ממני וממכם? תאמינו לו שבסדר העדיפויות שלו, בראש נמצאות אותן הבעיות של לאן יוצאים הערב, כמה כסף להביא, ואם זאתי תחזיר לו טלפון, השמדת ישראל עבורו, כמו שתיית דם של תינוקות נוצרים עבורינו, מגיעים הרבה אחרי זה.

13. Ampelmann Member

גל, בעיקר אליך (אבל גם אל כותב התגובה שמעליך). אולי המלחמה היתה חשובה, אין לי כוח להתעמק בזה כרגע, אבל הכיבוש (או ההחזקה בשטחים, תלוי מאיזה צד של המפה הפוליטית אתה מביט) מעולם לא היה חלק הכרחי ממנה.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ברור שיש ערבים טובים וזה אפילו לא מיעוט..
    אבל ספר את זה לכל האיראנים שלא מתחרים נגד ישראלים בתחרויות שגם הישראלים טובים.
    או שתלך לרמאללה ותגיד להם שאתה ישראלי טוב ושאין לך בעיה עם ערבים...

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

האירנים לא מורשים להתחרות עלידי השלטון שלהם.