Buy English?!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏25/9/04.

1. ג'רמיין דפו Member

חצי מהאוכלוסיה באנגליה זה אירים סקוטים,וולשים שנולדו באנגליה ולא יודעים איפה זה גלאזגו או קורק אז ברגקאמפ הטיעון הזה מוזר...גיגס למשל נולד באנגליה ומשחק בוולס. בריטים ואנגלים זה אותו הדבר בניגוד לצרפתים שלא יודעים מילה באנגלית. :aaa12: :aaa12: ולדעתי צריכים לחייב כל קבוצה לשחק עם מינימום 4 בריטים בהרכב.

2. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא עונה לי - רייס הוא שחקן מצוין, הן כקשר שמאלי והן כחלוץ הרבה יותר מכל שחקן אנגלי אחר שתמצא בשתי העמדות האלה. אני מבקש שתביא לי שמות של שחקנים אנגלים ש:

1) טובים יותר מרייס.
    2) שווים 20 מליון פאונד.
    3) שקבוצתם תסכים לשחרר אותם.

אחרי שלא תמצא אף שם אני מקווה שתבין למה לונגר היה את הכסף עבור רייס. כששחקן כמו קירון דייר עולה 20 מליון פאונד תתאר לך באיזה סכום ליברפול תשחרר את סטיבן ג'רארד...

זה כבר נושא שונה לחלוטין - שחקני בית. הדיון מדבר על שחקנים אנגלים, לא ברור למה אתה דוחף שחקנים סקוטים ואירים.

כן, בנטלי היה מוצא מקום על חשבון ואן-ניסטלרוי, סמית', סאהה או רוני... אני בספק אם הוא היה מקבל דקות בגביע הליגה.

בנטלי שחקן צעיר, ונגר במקום לייבש אותו ברזרבס העדיף להשאיל אותו כדי שאולי יצא ממנו משהו ואולי הוא יתפתח להיות שחקן מספיק טוב כדי להיות ברוטציה עם ארסנל - כשיש לך אגדות כדורגל כמו תיירי הנרי ודניס ברגקאמפ בחוד אתה לא נותן לבנטלי לשחק.

שוב אתה מתעקש לדבר שטויות כאילו אתה באמת יודע מה הנרי רוצה ומה לא - לפי מה אתה קובע את זה? בגלל שהוא צרפתי? בינתיים בכל הזדמנות הוא אמר שהוא אוהב את ארסנל והוא לא יעבור לריאל, הוא לא עבר עד עכשיו ותאמין לי שהצעות לא חסרות לו, גם לא מריאל - איך אתה לעזאזל יודע שהוא יעבור בלי היסוס מיד? גם אתה מקבל אי-מיילים מאנשים בארסנל?

ויירה זה סיפור שונה, הוא פחות מחויב למועדון. אתה לא יכול לקחת דוגמא של שחקן אחד ולהלביש על שחקן אחר.

3. THE STRETFORD END Member

Dennis Bergkamp
    "ראיין גיגס זו דוגמא קיצונית, הוא נולד בכפר שהיה ממש על הגבול בין אנגליה לווילס"

ראיין גיגס נולד בקארדיף שזה לא בדיוק כפר בגבול אנגליה ווילס!

בוודאי שהאוהדים של ארסנל לא יבואו בטענות לשחקנים זרים כמו הנרי,ווירה,דניס,ליונברג,אלה שחקנים מובילים וכל קבוצה היתה מברכת אם הם היו מגיעים אליה אבל אני בטוח שאפשר למצוא שוער מקומי או מגן ימיני מקומי על פני הזרים החלשים יחסית שמשחקים בארסנל בתפקידים הללו ואני עדיין בטוח שהרבה מאוד שמחים יותר כשחקן מקומי שגדל בקבוצה כובש שער מאשר רייס למשל!

"אתה מדבר על שחקן אירי (אושה) ושחקן סקוטי (פלטשר), תהרוג אותי אבל אין לי מושג איך הם עוזרים ליונייטד לשמור על "קשר עם הקהילה" ו"המסורת האנגלית" אלא אם כן יונייטד העתיקה את המגרש הביתי שלה לגלאזגו פארקהד"

ליונייטד יש קשר עתיק יומין עם הקהילה האירית והסקוטית והם בהחלט קשורים לשורשים של יונייטד עד היום,בסיס האוהדים של יונייטד באירלנד הוא עצום ואנו גאים על כך מאוד וזה התבטא ומתבטא בעוד הרבה מישורים,
    החל ממאט באזבי(סקוטי)ועד פרגוסון(סקוטי),גורג בסט ונורמאן וואיטסייד(צפון אירים)ועד רוי קין(אירי)ואני יכול עוד להביא הרבה מאוד דוגמאות.

אני לא נגד שחקנים זרים להיפך אני בעד שהטובים ביותר יגיעו לאנגליה זה רק תורם לכדורגל אבל צורם לי לראות קבוצות כמו ארסנל ועד לפני שנתיים צ'לסי זונחות כמעט כליל שילובם של שחקנים בריטים בהרכב,
    תירוץ כספי או יכולת טכנית נחותה לא בא בחשבון,דוגמא הטובה ביותר הוא ראניירי שהבין זאת וצ'לסי קפצה כמה רמות קדימה רק אחרי שלאמפארד,דאף,קול,ברידג...הגיעו לקבוצה והם מהווים עד היום את השלד החזק בקבוצה והתוצאות נראות בשטח.

ארסנל חזקה מאוד אין ספק אבל השאלה מה יהיה בטווח הארוך?אין לה את המשאבים של ריאל מדריד לקנות עוד ועוד ובלי נוער שיצמח מלמטה יהיה לה קשה לשרוד גבוה כל-כך כמו היום.

הכסף הגדול לא תמיד משחק תפקיד,סטיבן גארארד אמר לא לכסף הגדול של צ'לסי ונשאר בקבוצת נעוריו,בראיין רובסון אמר לא ליובנטוס באמצע שנות ה 80,מייקל אואן לא היה עובר למדריד אם לא היה נזרק מהקבוצה ויש עוד ועוד דוגמאות.

לבוא ולומר כי אין קשר בין שחקן אנגלי לוולשי או אירי למשל זו שטות משום ש 3 קבוצות וולשיות משחקות בליגות באנגליה ובאירלנד הליגה רק חצי מקצוענית ולכן במשך כל ההיסטוריה היה זה מובן שהכדורגל נמצא בליגה באנגליה.

אני כן בעד זרים טובים,נגד זרים בינונים וחלשים שתופסים את מקומם של הכשרונות(ולא חסר)מקומיים.
    גם באיטליה וגם בספרד וגם באנגליה וגם בישראל בסופו של דבר המקומיים הם הרוח החיה בקבוצה,זה לא מתבטא רק על הדשא אלא בחדר ההלבשה,נסיעות,קשר ישיר עם הקהילה....וקל יותר לאוהד המקומי להזדהות עם מי שקרוב אליו יותר מבחינה מנטלית וכדומה.

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הניסיון להוציא את מדינות בריטניה השונות, סקוטלנד, ווילס ואירלנד מהמקשה מגוחכת.
    מלבד המאפיינים האתניים הלאומניים, יש המון במשותף בין הלאומים השונים, והם מתערבבים אחד בשני לא מעט. עובדה שבעבר, כשהייתה הגבלה על כל שחקן באשר הוא לפני חוק בוסמן, אזרח בריטי לא היה נחשב לזר בליגות הבריטיות השונות.
    זוהי המציאות הבריטית, והנסיונות לנתק אותה כדי לגשר פערים מגוחך לחלוטין.

5. BOSS Member

אתה צודק בהחלט. בריטניה זאת מדינה אחת.

6. ליהי Member

:aaarofl:
    "בריטניה זו מדינה אחת" זה פוליטיקלי קורקט כמו להגיד ש"האיחוד האירופי" הוא מדינה אחת.

אני רוצה ש:
    1.תלך לסקוטי ותקרא לו אנגלי (טוב,הוא לא יבין אותך. הם מבינים רק את עצמם,אבל אם הוא יבין,הלך עליך)
    2.תלך לוולשי ותקרא לו אנגלי (תחזור עם לחי אדומה)
    3.תלך לאירי ותקרא לו אנגלי (תחזור עם שתי לחיים אדומות)
    4.תלך לצפון אירי ותקרא לו אנגלי (ושנשמתך תהיה צרורה בצרור החיים)

אלה מדינות נפרדות לגמרי שנמצאות באותו האי. הקשר בין סקוטלנד לאנגליה הינו אסטרטגי בהחלט, הקשר בין אנגליה לאירלנד הוא שאנגליה משלמת דמי אבטלה לאירים, ואלה 3 מדינות נפרדות לגמרי לגמרי.
    לחבר אותם מדינה אחת זה פשוט מאותגר גאוגרפית ברמה של בריטני ספירס ("אני אוהבת לטייל overseas, כמו לדוגמא לקנדה")

7. Gooner Member

מישהו פה העיר לגבי אוהדי ארסנל מאנגליה\לונדון וכו'...
    היה סיפור די גדול ביורו,ביום השני של המשחקים-היה את המשחק הגדול של צרפת-אנגליה,ובאיזלינגטון הונפו דגלים של צרפת עם ססמאות כמו "The French Gunner" וכו',והרבה אוהדים אנגלים בכלל תמכו בנבחרת צרפת,דבר שהכעיס הרבה אנשים שם בסביבה של לונדון.
    בשנים האחרונות ארסנל היא ממש לא קבוצה אנגלית בשום פרמטר (לריאל מדריד יש יותר אנגלים בהרכב הפותח בלי פציעות וכו'..),האוהדים של ארסנל די הסתגלו לרעיון הזה כבר.
    אני חושב שלוונגר יש בעיה עם האופי של השחקן האנגלי,כל הפרשות שלא קשורות לכדורגל,השתייה,זונות וכו'
    הוא עוד רצה להיפטר מפנאנט בגלל שאיחר באופן קבוע לאימונים.אה כן,בנטלי,איפה הוא בדיוק ישתלב?
    לפני פירס בקישור השמאלי,לפני ברגקאמפ בתור חלוץ,לפני רייס בתור חלוץ,אהה כן אולי לפני הנרי,ותהיו בטוחים שואן פרסי יותר טוב ממנו בהרבה,דייויד בנטלי ביקש מוונגר ללכת לשחק אצל קבוצה אחרת אם הוא לא יקבל הזדמנויות בהרכב הראשון,אז הוא עבר לנוריץ',שם הוא מקבל את הנסיון שלו,ומשחק עם שאר הבהמות,אני לא מבין איך לא רצחו אותו בחדר ההלבשה שם,הוא כל פעם אומר שהוא השחקן הכי חשוב בנוריץ' ואם הם יישארו בליגה אז זה יהיה בעיקר בזכותו.Nuff said

אז בקיצר,אולי השחקנים האנגלים ייתנו את כל הנשמה על המגרש ויירקו דם וכל הקלישאות האלה,אבל בתאכלס הם הרבה פחות מקצועניים מהשחקנים הזרים.(אני לא מכליל,יש יוצאים מן הכלל בכל צד).

ועזבו את לאורן כבר,מאז המשחקים הנוראיים בתחילת העונה שעברה,הוא די יציב ואפילו נבחר לנבחרת עונת 2003-2004 בתור המגן הימני הכי טוב.
    להמן עם כל הבעיות שלו,עדיין יותר טוב מרוב השוערים הבריטים (אתם יודעים שאם להמן היה אנגלי,הוא היה שוער נבחרת-אבל זה כבר הבעיה של הנבחרת).

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/04
  8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני משוכנע שכל אלו שדיברו על בריטניה כמדינה אחת לא הכלילו את אירלנד, שהיא בכלל לא חלק מהממלכה הבריטית, בתוך ההכללה.

9. ג'רמיין דפו Member

ליהי הכל נכון אבל אנחנו מדברים על מנטליות והיא דומה. איך תסבירי שחצי מהשחקנים באנגליה יכולים לבחור באיזה נבחרת לשחק?בגלל נישואי התערובת.אחד יש לו אבא וולשי ואמא אירית וכו....מבחינתי אלו לא זרים וכמו שהבעלים שלנו דניאל לוי אמר אנחנו עושים מהפכה אבל עם כל הרכש שיגיע נשמור על הצביון הבריטי. אז קנינו את שון דייויס,דפו,רובינסון,קאריק,ליי מילס הצעיר. ויש לנו את קינג,קינו,גקסון,סיימון דייויס,ריקטס,ועוד....אנחנו לעולם לא נייצג את אנגליה באירופה בלי שחקן בריטי אחד לרפואה כמו שקרה עם הצרפתים בפעם האחרונה. אז נכון בכסף אפשר לקנות הכל ומכל העולם אבל מנטליות ואופי בריטי חייבים לשמר בליגה האנגלית ואת זה ארסנל לא עושה...נקווה שאו"פא תשנה את זה ומהר. :aaa12:

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון מאוד, וזה מה שאני אומר בפורום כבר הרבה זמן.

כמה שהוא לא יזדהה עם המועדון, אני מעדיף שיביאו שחקנים בריטיים על פני זרים, כי ככה אני מרגיש שהמועדון ממשיך לייצג את המדינה שהוא משחק בה. ברור שהיו זרים שאהבתי בספרס: קלינסמן הגדול, אוסי ארדילס, ז'ינולה, אפילו את איברסן בזמנו קצת אהבתי. מאוד התעצבנתי שהחליפו את קאר, שחקן שאני מאוד מעריך ובריטי בשביל פאמארוט שהוא זר, כי באמת זה לא מתאים לטוטנהאם וגם חשבתי שזאת טעות.
    אגב, אני שם לב שבאמת קשה לי למצוא זרים שאהבתי בספרס, גם כי בשנים האחרונות הבאנו בעיקר זרים עגלות, וכך או כך טוטנהאם אף פעם לא הייתה קבוצה עמוסת זרים כמו צ'לסקי או ארסנל, וטוב שכך, מבחינתי לפחות.

11. ליהי Member

צודק גונר שאומר שלונגר יש בעיה לא מקצועית עם השחקנים האנגלים.
    וצודק קין שאומר שהמנטאליות באי הבריטי דומה (אגב,קראתי כתבת ענק לא מזמן,אגב, שסאנטיני רוצה לעשות אצל הספ*רס בדיוק מה שונגר עשה בהייבורי,והשחקנים הצרפתים אוהבים אותו עוד מהנבחרת,אז תתכונן).

ארסנל עושה דבר שיש אנשים באנגליה שיגידו שנורא בשבילה- היא צרפתית.לא רק בגלל ההרכב שלה במגרש, גם בגלל סגנון המשחק,בגלל המאמן,בגלל שהנוער הבאמת טוב בלה-פונטיין עובר אח"כ לקבוצות הנערים השונות של ארסנל כדי להשתלב יום אחד בהרכב הבוגרים (מן דיל שלמה שרף ובית"ר טוברוק-מאיר פנייג'ל כזה),ולמען האמת, זה כבר לא ישנה כמה ביג רון (אטקינסון) יעביר על זה בדיחות,אוהדי ארסנל למדו להסתדר עם זה כל עוד הקבוצה נראית ונהנית להראות.
    הניתוח הצליח והחולה החלים, תחשבו על זה- לשחקנים האלה אכפת מארסנל, על אף היותם לא אנגלים (תיירי אפילו אמר שהוא רוצה לגור באנגליה ולגדל שם את הילדים שלו,התחתן עם אנגליה וכ'ו), פרדי ליונברג לפני שנתיים לא רצה לעבור למדריד כי אהב כ"כ את ארסנל, וכהנה וכהנה. הבנתם את הפואנטה.
    אתם רואים שהשחקנים האלו מוכנים לעשות בשביל הקבוצה פי 9 מאשר הם עושים בשביל הנבחרת, ואלה אותם השחקנים, אותו המטריאל, אותה התקופה בה הם חוגגים על הפרמיירשיפ- והם מזיעים תיקו בבית מול וואליד באדיר (שום זלזול בבאדיר,אבל עדיין).

בקיץ האחרון היו שמועות שבקהאם יעבור להייבורי בגלל הקרבה לאחוזה שלו באקינגהאם. כל מי שאכל את השמועה המופרכת הזו,שהמציא דיוויד לבדו, נולד אתמול. כל תינוק יודע שבקהאם לדוגמא מייצג את כל מה שונגר מתעב בכדורגלן. בגלל זה ונגר גם נזף בפרדי אחרי פרסומת הקלווין קליין שלו. בגלל זה וונגר בחיים לא היה במרוץ על roo (וזה לא היה אפילו שיקול פיננסי). ונגר לא אוהב שחקנים אנגלים. גם אני לא מתה על האבטיפוס של השחקן האנגלי,אז אני יכולה להבין אותו. בשבילו שחקן משמעו לשחק כדורגל, ולאהוב את זה. כל המטען הפרסומי והיוקרתי שמביא איתו התפקיד צריך להיות מנוטרל(בגלל זה אף שחקן בארסנל לא הפך לדיוויד בקהאם או כריסטיאנו רונאלדו, או עלה למגרש עם ג'ל וגבות מסודרות).
    שורה תחתונה:
    זה לא משנה מאיפה החניכים של ונגר באים, אכפת להם מהקבוצה והם מרגישים שייכות אליה.

12. Gooner Member

מיכל,זה קליירפונטיין. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

13. ליהי Member

הקיצור של זה זה לה פונטיין!
    צ צ צ
    ממך ציפיתי לזכור.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx ז ר ו ב ב ל !

14. robson Member

לכל אוהדי ארסנל למיניהם....
    שכחתם אולי שהקבוצה שלכם היא חלק מהפרמייר שיפ ולא חלק מהליגה הצרפתית....וונגר לא אוהב אנגלים.....עצוב
    שיילך לאמן את ליון אם הוא כל כך אוהב צרפתים. קשה לי להבין איזו הזדהות יש לבחור\ה מאיזלינגטון עם לאורן, לעומת זאת כל בחור\ה מסלפורד
    יכול להזדהות עם גארי נוויל.
    שלא יובן לא נכון, אני לא נגד זרים, נהפוך הוא ואני גם נגד הגבלת מספר הזרים אך אני חושב שכל קבוצה שמכבדת את עצמה צריכה לשמור על
    איזשהוא קשר למסורת ולעבר שלה, וכן ברוב הקבוצות גם סקוטים וגם אירים קשורים למסורת המקומית של כל קבוצה.
    אז אנשים כמו הנרי או כמו קנטונה בזמנו הם די נדירים בנוף הזרים, אבל בסופו של דבר מי שתמיד מסמלים את הקבוצות הם לא הזרים אלא השחקנים הבריטיים שלהם.

15. ג'רמיין דפו Member

לדעתי זה עניין של גיל. החברה שלנו שגדלו על יציעי העמידה,הקיצונים המהירים,הנגיחות,המלחמה,הכיסוח שלאחריו באה לחיצת יד של ספורטאים,החיוך של השופט,ולחיצות ידיים אחרי הגול והמהירות המסחררת כל זה חסר לנו היום...לעומת הצעירים שגדלו על חוסר הזדהות ואהבה לסמל,על שחקנים שהיום כאן מחר שם וכנראה אי אפשר להתווכח איתם על זה בגלל שהם לא ידעו משהו אחר....ובגלל זה למרות המנטליות הדפוקה של השחקן האנגלי אני מעדיף לראות קארלייל נגד סקרבורו בקונפרנס.