Buy English?!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏25/9/04.

1. THE STRETFORD END Member

רובי גם אתה ורוי קין חלמתם להיות גלן הודל.
    רק אני חלמתי להיות גארי ביילי.

2. ArsenalFan Member

1. לא אמרתי שאני "מזדהה" עם ססק פאברגס. הוא שיחק בקושי חמישה משחקים במדי הקבוצה הבוגרת, יהיה קצת מוגזם להגיד את זה... אני רק אומר שהוא משקיע ונותן את הנשמה כשהוא לובש את החולצה של ארסנל- וכאן ההמשכיות מפארלור.

2. את ריי פארלור אני אוהב לא בגלל שהוא אנגלי, אלא בגלל שהוא לנצח יישאר איש ארסנל אמיתי. ולא רק זה- הוא הדוגמה הקלאסית למה שונגר רצה והשיג בארסנל. שחקן שהצליח להיות מקצועני, משקיען, מתמיד, פייטר ומחפה על מוגבלויות ככדורגלן באמצעות התכונות הללו- נגד כל הציפיות, ולאחר שסבל מטונות של בעיות משמעת. על זה אני מת על ריי, ואני משוכנע שעדיין יש לו מקום בארסנל והנסיבות המצערות שדחפו אותו מחוץ לקבוצה (הגירושין) לצערי הכריעו.

3. מוצא, לאום, מקום לידה- לא ממש מעניין אותי. להיוולד אנגלי לא מכפר על שום דבר, וזה לא בונוס לכלום. עזוב אותי מלאומיות. את הזהות הלאומית אני שומר לכדורגל בינלאומי. אל-אל ישראל, ו-Come on England.

3. ScottishGunner Member

הדברים שלי יצאו קצת יותר חריפים מאיך שרציתי שיצאו, זה לא שאני מסתכל על תעודת זהות של שחקן לפני שהוא חותם במועדון וקובע אם אני אוהב אותו או לא. ממש לא. פשוט בשורה התחתונה- לי אישית כן מפריע שב-16 הראשונים של הקבוצה ישנו לפעמים רק אנגלי אחד (עזבו שאשלי זה כמו עשרה). אני הייתי רוצה לראות יותר אנגלים, אפילו לא שחקני בית, על חשבון זרים שהם לא ברגי או פאדי.

תחליט אתה שוער או מגן ימני מוציא אאוטים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה לאורך כל הדיון כאן היה בסיסית.
    הביקורת כלפי ארסנל היא לא על למה היא לא מעדיפה את בנטלי על הנרי, או את פאנאט על ויירה, אלא למה בזמנו ארסן ונגר העדיף למשל את סיגאן על אפסון (שהיה גם שחקן בית וגם אנגלי).
    הטענה כלפי ארסנל, שחוץ מבסיס זרים ברמה הכי גבוהה(שלכל קבוצה יש), את יתר הסגל משלמים זרים, שהם לא בהכרח ברמה הכי גבוהה.
    אמרתי כבר בעבר, אני בהחלט יכול להבין את ההעדפה של הנרי, דניס וויירה למשל, על בנטלי, פאנאט ואחרים.
    הנרי ווירה לא בארסנל מהיום, אבל ההבדל המשמעותי, שאם בעבר לידם היו שחקנים אנגלים כמו אדאמס, סימן, קיאון ופארלור, היום עומדים לידם שחקנים זרים כמו סיגאן, להמן ולאורן.
    אני מבקר את ארסנל על העובדה, שכשהם חיפשו שוער שיחליף את סימן, הם הלכו על להמן(שעלה להם 3 מיליון ליש"ט), ולא על רובינסון למשל(שעולה חצי מהמחיר של הגרמני).
    אני ועוד אנשים מבקרים את ארסנל על העובדה שונגר העדיף בזמנו את סיגאן על אפסון.
    כל שבוע שחולף מתברר שוב(ווידוקה יודע שאני לעולם לא יעזוב אותו בנושא) שאפסון הופך להיות בלם אנגלי מעולה, כשסיגאן משאיר חורים בהגנה.

אוהדי ארסנל יכולים לטעון, ואני בהחלט יבין אותם, ששחקן כמו דניס מסמל עבורם יותר מכל את ארסנל.
    גם עבור אוהדי יוניטד, אלוהי הכדורגל הוא לא אנגלי, אלא צרפתי.
    אבל, כששחקנים כמו סיגאן, לאורן, להמן, ג'ילברטו ואחרים מקבלים דקות בארסנל, כשצעירים כמו פאנאט, אפסון ובנטלי מושאלים במקרה הטוב, נמכרים במקרה הרע, בהחלט יש מקום לביקורת כלפי ארסנל.

אף אחד לא דורש מארסנל לעלות עם 11 שחקנים אנגלים, אבל שחקן 1! 1!
    איך יתכן שארסנל הגיעה למצב שבריאל מדריד הספרדית משחקים יותר שחקנים אנגלים ממנה?
    על זה הביקורת כלפי ארסנל.

והנה כמה דברים ששמתי אליהם עין במהלך הדיון:
    סיגאן(שכרגע פותח בהרכב, זאת עובדה), הועדף על אפסון שנמכר במחיר מגוחך.
    להמן עלה 3 מיליון ליש"ט, רובינסון רק 1.5 מיליון ליש"ט, לדעתי לפחות השקעה בשוער העתיד של אנגליה ולא בקריזיונר גרמני מתבקשת.
    אני בטוח שלא בעיה למצוא בלם/מגן אנגלי שיחליף את לאורן הבינוני.
    לארסנל יש כסף(היא הוכיחה זאת כשביזבזה סכום לא פעוט עבור רייס), השאלה היכן הוא מושקע.

מאיפה אתה יודע שואן פרסי יותר טוב ממנו?
    כמה משחקים של ואן פרסי בארסנל ראית?
    זאת הבעייה, כבר בחשיבה, זה שואן פרסי הוא שחקן רכש, שחקן זר, אומר שהוא באופן אוטומטי יותר טוב מבנטלי?

בואי אני אזכיר לך את פרדי "התרנגולת" ליונברג.
    בזמנים הרבה יותר רגועים(כשבקהאם החליף תסרוקת רק פעם בחודש), הבחור צבע את שערו לאדום, ולא כדי להתאים את השיער לצבע החולצה.

ובעיני, ההתנהגות המבזה של הנרי לשופט(במשחק המפורסם שהוא כמעט הרביץ לו) מביאה דוגמא לא פחות רעה לנוער מהאורגיות של רוני, או מהבגידות של בקהאם.

נ.ב
    ליהי, האם את עושה קאמבק? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wlcm.Xxx

5. Gooner Member

ואן פרסי שיחק ברמות הכי גבוהות,גביע אופ"א,ליגת האלופות וכמובן יותר מ-2 משחקים בעונה סדירה,ראיתי אותו די הרבה,והיכולות שלו הן הרבה יותר גבוהות ממה שראיתי מבנטלי.

ושחרר את אפסון,הוא בלם בינוני מינוס,הוא רצה לקבל משחקים מלאים בארסנל,ווונגר לא בדיוק יכל לתת לו את זה,בסך הכל סיגאן הוא שחקן מחליף בארסנל-קשה למצוא שחקן מחליף איכותי שאשכרה מוכן לשבת ולעלות רק מתי שיצטרכו אותו.בדיוק מה שקורה עכשיו עם בנטלי,אתמול הוא יצא בהצהרה שהוא חייב לקבל דקות משחק,ואם הוא לא יקבל אותן בארסנל,אז הוא יעזוב,פלצן-קודם כל שיהיה ברמה של שחקן ארסנל ואחרי זה יוכיח את עצמו במעשים ולא במילים.

6. KirkH Member

תגיד אתה נורמאלי? פלצן? מה לעזאזל הוא עשה רצה לשחק? גם זה כבר לא לגיטימי?
    אם בנטלי לא ברמה של שחקן ארסנל כמו שאתה דורש ממנו להיות מה הטעם בלהשאיל אותו? למה לא לחתוך עניינים ולמכור אותו?
    לא כל שחקן נולד כדי להיות מחליף, ברוך השם יש עוד כמה שמעדיפים לרדת ברמה ולעלות במספר הדקות. אני בטוח למשל שמאת'יו אפסון לא מתחרט לרגע על המעבר לברמינגהאם, הנה, זה אפילו הביא אותו לנבחרת.

גם עם זאת עובדה ואפילו אם זו טעות לא צריך להמשיך לטחון אותה. זה בטח שלא מראה על היחס הכולל של ונגר לזרים / אנגלים היות וזו כולה דוגמא בודדת - באותה מידה אפשר לדבר על הרכישה של דמבו לפני אי אילו שנים ועל ההחזרה של פנאנט העונה ולהגיד, הנה, ונגר בונה שלד אנגלי. זה לא עובד ככה...

אז כבודו מתבקש לעשות את זה... המגן הבריטי האיכותי האחרון שנרכש תמורת סכום סביר היה לא אחר מאשר גלן ג'ונסון ששמו עליו 6 מיליון פאונד. למי שיש כסף כמו מים זה לא משנה אבל בקבוצות שלבאר המזומנים שלהן יש תחתית 6 מיליון פאונד על שחקן שלא היו לו 10 הופעות פרמיירליג, שלא היה לו אפילו 19 ובעיקר שלא הוכיח את עצמו במיל, זה סכום שפשוט אי אפשר להרשות לעצמך. לבוא ולקחת שחקן כזה לקבוצה שרוצה לעשות משהו בליגה ובעיקר באירופה זה דבר שכמעט לא תראה...
    איזה מגנים או בלמים בריטיים בדיוק מסתובבים בשוק? לדלי קינג עולה פאקינג 20 מיליון פאונד, שחקן שעד לפני עונה וחצי לא היה לו מקום בהרכב של טוטנהאם עוה 20 מיליון פאונד!!!
    בגלל זה גם מנצ'סטר המתפחת והקרובה לקהילה הלכה על שחקן ארגנטינאי ולא בריטי...

הפעם היחידה שארסנל הייתה יכולה לקחת שחקן אנגלי על פני זר ולא להיפגע הייתה בקנייה של להמן. לדעתי הם יפצו על זה בקיץ הבא עם קנייה של רוברט גרין.

אבל אני לא מבין את הקטע של אוהדי יונייטד שיורדים על ארסנל. מה אין שחקנים בריטיים ברמה של דג'מבה דג'מבה, קלברסון, בליון, האווארד (אגב, איפה הביקורת על סר לוזר שרכש שוער אמריקאי עלום שם במקום ללכת על רובו באותו מחיר?), ריקארדו עדיין מקבל מיונייטד כסף? פורלאן לא ישב על הספסל שלוש עונות? לא היה חלוץ בריטי יותר טוב? לפחות תהיו הוגנים...

זה שמחלקת הנוער של יונייטד מתפחת צעירים זה נחמד, אבל אם מכל הרעש והצילצולים יוצא איזה פלטשר שההבדל היחיד בינו לבין בנטלי הוא שהסקוטי נשאר על הספסל של סר לוזר ובנטלי הלך לקבל דקות באחת הקבוצות הגרועות בליגה - אז לפחות לדעתי, אין הבדל.

נערך לאחרונה ב: ‏27/9/04
  7. eastlands Member

צודק kirkh עשית סדר בדיון ,ולא רק בגלל שהיונ...ד בחגיגה, כי גם בסיטי יש חגיגה של רכש בינוני,אבל כניראה שמתחילים לשנות דברים ,אומנם בגלל שאן כסף(ואני שמח שאן כסף)
    בשבת נגד ארסנל ,סיטי עלו עם ג'יימס,דאן,מילס,שוני,בארטון,ומאקן ועל הספסל פלוד(ששותף) בראדלי רייט פיליפס וג'ודאן , ושיחקנו כשווים לארסנל. מקמנמן, פאולר,ריינה,סומיל,סינקלר -לא שוים ותופסים מקום במילאים.
    המסקנה שלי מהסיפור שקבוצות כולל הגדולות חייבות לטפח צעירים וגם לתת להם את הצ'אנס,גם באופא הבינו את זה וזאת כניראה תהיה המגמה בקרוב.
    (או שאני חולם) היות וגם הכסף הגדול מאירופה ומהטלויזיה הולך לרדת בקרוב

8. THE STRETFORD END Member

"אבל אני לא מבין את הקטע של אוהדי יונייטד שיורדים על ארסנל. מה אין שחקנים בריטיים ברמה של דג'מבה דג'מבה, קלברסון, בליון, האווארד (אגב, איפה הביקורת על סר לוזר שרכש שוער אמריקאי עלום שם במקום ללכת על רובו באותו מחיר?), ריקארדו עדיין מקבל מיונייטד כסף? פורלאן לא ישב על הספסל שלוש עונות? לא היה חלוץ בריטי יותר טוב? לפחות תהיו הוגנים..."

כן יש אנגלים ברמה של דגמבה דגמבה,קלברסון,בליון.

העיסקה של רובן נפלה בגלל ההנהלה(כבר לא זוכר אם זה היה קניון או דיויד גיל)פרגוסון לא קובע באיזה מחיר לקנות שחקן זה או אחר,הוא מבקש שחקן מסויים וההנהלה ממשיכה משם,אז על מה יש לבקר פה את פרגוסון?

ריקארדו מקבל כסף מיונייטד כי הוא חלק מהקבוצה אז מה הבעיה פה?כרגע הוא השוער השני!

פורלאן בסופו של דבר היה כישלון,יש מישהו שאמר אחרת?

"זה שמחלקת הנוער של יונייטד מתפחת צעירים זה נחמד, אבל אם מכל הרעש והצילצולים יוצא איזה פלטשר שההבדל היחיד בינו לבין בנטלי הוא שהסקוטי נשאר על הספסל של סר לוזר ובנטלי הלך לקבל דקות באחת הקבוצות הגרועות בליגה - אז לפחות לדעתי, אין הבדל"

הלו הלו מה אתה מקשקש?פלטשר שיחק עונה שעברה כמות מכובדת של משחקים(במיוחד בחלק השני של העונה כולל משחקים קובעים כמו חצי גמר הגביע וגמר הגביע) לשחקן שעלה עונה ראשונה לקבוצה הבוגרת!גם העונה כבר פתח בלפחות שלושה משחקים!
    אתה משווה את זה לבנטלי בנוריץ?
    אפילו להתאמן יחד עם שחקנים כמו רוי קין,גיגס,סקולס וואן ניסטלרוי וללמוד מהם זה שווה הרבה מאוד!

אתה זה שעושה רעש וצילצולים מיותרים לגבי הנוער של יונייטד כש:
    עובדה קיימת היא שאין מועדון אחד באירופה בבקנה מידה גדול כל-כך(חוץ מאייאקס)שמעלה כל-כך הרבה שחקני נוער שבסופו של דבר הופכים להיות חלק בלתי נפרד מהקבוצה,מי יותר ומי פחות!

9. Gooner Member

בנטלי כרגע מושאל כדי שיקבל נסיון,כדי שיטעם מזה באמת כדורגל בפרמיישיפ,הוא יודע טוב מאוד שאם הוא יישאר בארסנל אולי ייצא ממנו משהו,אבל עכשיו הוא פשוט סתם מתחצף,הוא בסך הכל בן 20 (?),והוא עדיין לא הוכיח את עצמו,והוא יודע שאם הוא היה נשאר העונה בארסנל הוא היה מקבל מספר הזדמנויות זהה לואן פרסי.גם פנאנט דיבר ככה שנה שעברה,אבל בסוף הוא חזר כמו ילד טוב לארסנל,ואם הוא יעבוד קשה
    באימונים,וייתן 100 אחוז על המגרש,אז יהיה לו סיכוי לפתוח.
    דברים טובים קורים למזדיין בסבלנות.

10. KirkH Member

סטרטפורד, אם תשים לב, הדיון כאן הוא לא על כמה טובים שחקני יונייטד אלא על עניין הבריטים מול הזרים בכדורגל האנגלי...
    משה דיבר על ארסנל וכמו שאתה בעצמך כותב המצב ביונייטד פחות או יותר זהה ביחס. אם יש אנגלים יותר טובים מהשלישיה מהציטוט הראשון אז למה שלושה זרים ממשיכים לשבת על הספסל? לא עדיף לקדם מקומיים?

אין שוערי משנה בריטיים ברמה זהה לזו של ריקארדו? אי אפשר לקדם עוד ילד אנגלי על חשבון זמן הספסל של הספרדי?

אם פורלאן היה כזה כישלון למה לא הובא לו מחליף בריטי? למה הביאו את לואיס סהה ולא חלוץ בריטי?

ושוב, המסקנה שאתה בעצמך מוציא בסוף מה שכתבת היא שמחלקת הנוער של יונייטד היא הטובה בעולם - אז איפה בדיוק ההיגיון בלקדם את דייויד בליון?

שילוב מנצח בין ווישפול ת'ינקינג ואשליות. כדי שאדון פנאנט יפתח בהרכב ולא משנה כמה טוב יהיה באימונים צריכים לקרות קודם אחד משני דברים:
    א) שרובר פירס יהיה פצוע.
    ב) שפרדי ליונברג יהיה פצוע.

פנאנט יהיה שחקן הרכב קבוע בארסנל אולי במילניום הבא. וההתעניינות של ונגר בשון רייט פיליפס רק מחזקת את העניין הזה.
    אז יש כאלה שמעדיפים את הספסל של הדאבליסטית ויש כאלה שמעדיפים 90 דקות אצל היורדת הבטוחה - זה לא הופך אותם לפחות טובים ובטח שלא לחוצפנים.

נערך לאחרונה ב: ‏27/9/04
  11. THE STRETFORD END Member

א.הלוואי ויונייטד היתה קונה יותר תוצרת מקומית.
    ב.אין פסול בלקנות זרים.
    ג.לא כתבתי שיש אנגלים יותר טובים אלא שיש באותה רמה וזה הבדל לא קטן,
    אבל יכול להיות שפרגוסון רואה בקלברסון,דגמבה דגמבה ובליון משהו שאני ואתה לא רואים,
    לצערי תמיד שחקן שיונייטד תרצה לקנותעולה הרבה יותר כסף והרבה יותר כשמדובר בשחקן מקומי,גם זה יכול להיות שיקול,
    לצד הזרים הוא משלב גם בריטים באותם תפקידים כמעט,פלטשר וליאם מילר משחקים על אותה משבצת של קלברסון ודגמבה דגמבה,מה שמגביר את התחרות ומי שיהיה טוב יותר ישחק.

"אין שוערי משנה בריטיים ברמה זהה לזו של ריקארדו? אי אפשר לקדם עוד ילד אנגלי על חשבון זמן הספסל של הספרדי?"

כשפרגי הביא את ריקארדו הוא הביא אותו על תקן של שוער משנה מנוסה ובשל שיכול לתפוס את עמדת השוער הראשון,ריקארדו שוער נבחרת ובעל נסיון רב בליגה הראשונה בספרד אז אי אפשר להשוות קנייה כזו לקידום שוער מקומי צעיר.

היו לנו לא מעט שוערים צעירים באקדמייה במשך השנים אבל אף אחד כנראה לא היה מספיק טוב בכדי לתפוס מקום בקבוצה הראשונה,מה גם שהמשבצת היתה תפוסה רוב הזמן ע'י שמייכל(ואותו אי אפשר היה להזיז) ולאחר מכן בוסניץ(שחקן נוער של יונייטד אגב)ולאחר מכן הליצן בארטז.

לגבי פורלאן,סאהה והחלוצים,יש לנו כמה חלוצים אנגלים צעירים מושאלים,אדי גונסון היה באנטוורפן ועכשיו קובנטרי,דניאל נארדיילו בבארנסלי,אני כבר לא זוכר אם דני וובר שמככב בווטפורד עדיין מושאל או שכבר נמכר,אני מקווה שאחד מהם יקבל הזדמנות בקבוצה הראשונה,
    היה לנו חלוץ מושאל נוסף שתלו בו הרבה מאוד תקוות,גיימי דיוויס(ראיתי אותו לפני 3 שנים במדי אנגליה בנוער,שחקן ענק)אבל לצערי הוא נהרג בתאונת דרכים ביום הראשון של העונה שעברה כשהיה בדרך למשחק של ווטפורד אליה הושאל בכדי להשתפשף גם כן.
    ובכל אופן שניים מ ארבעת החלוצים שלנו הם אנגליים!

מחלקת הנוער של יונייטד אכן מהטובות בעולם(יש קבלות בשטח אני לא מדבר באוויר)אבל אי אפשר להעלות את כולם כי לא כולם מספיק טובים בשביל יונייטד,אחד השחקנים הטובים בליגה ובברימינגאהם הוא הוולשי רובי סאבג',טוב לברימינגאהם,טוב לליגה אבל לא היה מספיק טוב ליונייטד מה לעשות!

12. THE STRETFORD END Member

משהו נוסף שאולי יסביר כמה דברים לגבי שחקנים צעירים באנגליה,אי שילובם ושאר הדברים שהיה כאן ויכוח עליהם והבעיתיות שישנה כרגע:

מקרה כמו של דיוויד בקהאם ויונייטד למשל לא יכול להתרחש יותר בגלל שההתאחדות האנגלית הוציאה חוק(טיפשי) שמגביל את היכולת של קבוצה לקנות או משהו דומה שחקן צעיר(מתחת לגיל 18)שנמצא מרחק רדיוס,משהו כמו 90 דקות נסיעה מהעיר של השחקן לעיר של הקבוצה,כלומר כיום יונייטד יכולה למצוא ע'י המרגלים שלה שחקנים צעירים ולהביאם למועדון רק עד מרחק של 90 דקות נסיעה ממנצסטר.
    ארסנל לא יכולה להביא לשורות קבוצת הנערים שלה שחקן מליברפול למשל גם אם השחקן מעוניין בכך.
    דבר כזה מגביל מאוד את הקבוצות(הגדולות בעיקר),יונייטד למשל שמחלקת הנוער של פרחה כל-כך בגלל מאות המרגלים שהיו פרוסים בכל רחבי בריטניה,רובם מיותרים כיום כי אין הם יכולים להביא שחקן עליו הם ממליצים.
    הטימטום הוא שזה לא תקף על שחקנים צעירים מחוץ לבריטניה,איזה אבסורד זה שיונייטד לא יכולה להביא לאקדמיה שלה ילד מניוקאסל אבל יכולה להביא ילד מטורינו.
    לכן לפרגוסון לא נותרה ברירה והוא החל להביא בשנתיים האחרונות לאקדמייה ולקבוצות הנוער שחקנים צעירים ומבטיחים מספרד,איטליה,צרפת,פורטוגל,ברזיל.
    פרגוסון שידוע בכך שנותן הזדמנויות לשחקנים צעירים בריטים רבים נתקל בבעיה קשה מאוד ולכן פנה למחוזות מחוץ לאי.

13. eastlands Member

,סטראטפורד תסביר מדוייק יותר לכולם ,שבמרחק האיזורי של מאנצ'סטר קשה למצוא כישרונות אחרי הסינון בסיטי לא נישאר לכם הרבה - עכשיו זה מובן יותר

14. THE STRETFORD END Member

שנים אתה מדבר על הכשרונות הצעירים של שיטי,שנים אחר-כך לוקח עד שמוצאים אותם בכל מיני ליגות של מיקי מאוס והחברים שלו.

כל היום מפנטז על הסרט גיימי גרימבל ועל איך הוא דחה הצעה מיונייטד בכדי לשחק בשיטי בסוף הסרט,נו שויין רק בסרטים(ועוד שחקן כל-כך מכוער).

15. robson Member

היום בו ילד יעדיף את השיטי על היוניטד {לא באיומי אקדח...}יהיה גם היום בו אעבור לאהוד את השיטי....