Campeones, campeones!!!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Raulito, ‏25/5/10.

1. Raulito Madridista

קסיאס:"תודות לנבחרת, המדינה שכחה מהמשבר". 48 שעות לפני גמר המונדיאל, והקפטן איקר קסיאס משדר נינוחות ורוגע כלפי התקשורת, במהלך ראיון בו דיבר על נושאים רבים. "אנחנו מאוד שקטים, מרוכזים ומפוקסים לקראת המשחק. אין אצלינו לחץ", מבהיר קסיאס, שהתייחס גם להימור של פול התמנון לפיו ספרד תזכה בגביע - "אנחנו לוקחים את זה בהומור, או שאפשר להגיד שאנחנו פייבוריטים. אנחנו שמחים שאנחנו פייבוריטים בעיניו ולא נאכזב אותו(צוחק)". בנבחרת חל תהליך מסויים ממשחק הפתיחה ועד עכשיו וקסיאס אמר על כך - "התחלנו רע מאוד עם תחושה קשה אחרי ההפסד לשוויץ אבל חזרנו למסלול. אני אפתיע רבים ואומר כי דווקא המשחק נגד הונדורס היה הכי חשוב. הגענו למשחק בלחץ עצום אחרי ההפסד ובהתחשב בכך שהיריבה ממול אמורה להיות שקט חבטות. המשחק נגד גרמניה היה הטוב ביותר שלנו וזה מעולה". קסיאס סיפר על הוד מלכותה המלכה סופיה שבאה לברך - "זה היה ספונטני, היא באה לברך אותנו, שום תכנון מראש. זה היה רגע מוזר אבל גם נעים וקסום. אנחנו מרגישים את התמיכה מכל המדינה". קסיאס התייחס ליריבה הולנד - "הם משחקים מצויין, ממש לא הגנתי. רובן שחקן גדול ואנחנו מכירים אותו וגם חוששים מהמהירות האדירה שלו, אך הולנד היא לא רק רובן, הם חזקים בכל מקום - בהגנה, בקישור. גם סניידר כיכב בריאל מדריד ויש את קאוט וטובים אחרים". קסיאס נזכר בימים המטורפים במדינה לאחר הזכייה ביורו והוא היה נותן הכל כדי לשחזר את התחושה בעוד יומיים - "לא היה לי מה לומר באותם רגעים, כל-כך שמחתי והתרגשתי, זה היה מחזה מדהים. מיליונים יוצאים לרחובות עם הדגלים, לא מפסיקים לרקוד ולשיר. קיבלנו דיווחים על איך האוהדים חגגו את הניצחון מול גרמניה. אנחנו מתים להביא להם את הגביע. הנבחרת גורמת למדינה לשכוח מהמשבר ומהתקופה הקשה. זו השעה של הנבחרת".

עניין אחר לא פחות חשוב - ההתאחדות הספרדית הזמינה מספר שחקנים לגמר המונדיאל. מדובר במרבית הנציגים מיורו 2008 שלא זומנו הפעם - מרקוס סנה, סאנטי קאסורלה, דני גוייזה, דייגו לופז וגם רובן דה לה-רד, כאשר האחרון הגיע כבר לדרום-אפריק כדי לצפות בנבחרת במשחק חצי הגמר מול גרמניה. בספרד אישרו את הפרסום והגיבו לדברים - "דל-בוסקה מאוד מעריך את אותם שחקנים והיה לו קשה מאוד להחליט על הניפוי שלהם הפעם. אנחנו רוצים לתת להם להרגיש חלק מהנבחרת כי הם חלק ממנה".

* היום פורסם באתרי התקשורת השונים כי דויד ויאה, אנדרס אינייסטה וצ'אבי הרננדז מועמדים לזכות בתואר השחקן המצטיין של המונדיאל.

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/10
  2. פול סקולס Member

זה כמו בכל טורניר, שהמצטיין נבחר מתוך הקבוצה שזכתה בתואר?
    צ'אבי בקושי בא לידי ביטוי במערך של דל בוסקה, אינייסטה מהמעט שראיתי הגיע לטורניר הזה בחצי הגמר. על מה ולמה?

לא משוחד או משהו כזה, אני דווקא אוהב את אינייסטה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. Raulito Madridista

מאה אחוז הדברים שאתה כותב. צ'אבי צריך להיות מועמד לכדור הזהב נניח על-פי היכולת שהםגין העונה במדי ברצלונה, אבל במונדיאל הוא לא הבריק. אבל אתה יודע איך זה - בישול גאוני במשחק הגמר לדוגמא וכולם שוכחים ממה שהיה קודם. ויאה מועמד בצדק ולדעתי מגיע לו לזכות. בינתיים הוא מלך שערי המונדיאל בצוותא עם סניידר והוא השחקן הבולט בשורות ספרד, האיש שסחב אותה לגמר בשעה כשכולם קירטו, הוא כבש בארבעה משחקים רצופים. עוד שחקנים שראויים לזכות בתואר: תומאס מולר שכבש ארבעה שערים והיה לו טורניר נפלא, ווסלי סניידר שכל מילה עליו מיותרת וזהו פחות או יותר.

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2010/07/10/futbol/mundial_2010/selecciones/espana/1278716449_0.Xxx

* ובינתיים בספרד מבסוטים מכך ששלושה שחקני עבר בכירים בכדורגל ההולנדי - יוהאן קרוויף, רונאלדו קומאן ורוד ואן-ניסטלרוי, מציגים את הנבחרת כפייבוריטית לנצח את הולנד בגמר ולזכות בגביע. היחס לניצחון ספרדי עומד אגב על 1.43. קרוייף אמר - "הכדורגל של ספרד נגד גרמניה היה מושלם, זה היה העתק של ברצלונה. במידה והיא תשחק ככה גם בגמר, להולנד לא יהיו תשובות". רוד ואן-ניסטלרוי הצהיר כי 'הכדורגל של ספרד מצויין, הוא בלתי-ניתן לחיקוי". רונאלד קומאן הוסיף - "יהיה גמר נפלא. אני מחזיק אצבעות להולנד אבל גם אם ספרד תנצח לא אתבאס. בכל-מקרה, לו הייתי צריך לשים את כספי על נבחרת, הייתי מהמר על ספרד.

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/10
  4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני שונא את אינייסטה, אבל הוא השחקן מספר אחד אצל הספרדים.

5. shlomydavid מנהלים

שוב עולה שאלת טורס. האם דה בוסקה יזכור לו את חסד היורו, ויתן לו את חולצת ההרכב.
    פדרו אמנם מאוד כישרוני, אבל ראינו את חוסר הניסיון שלו בהזדמנות הגדולה לגמור את המשחק מול גרמניה.
    מגיע לטורס לכבוש שער במשחק הזה אחרי טורניר לא טוב..

6. שגיא Guest

לא חושב שהוא ייתן לטורס לפתוח. פרדו, למרות ההחמצות, היה טוב ובכלל ספרד סופסוף נראתה כמו קבוצת כדורגל שרוצה לזכות בגביע העולם ולא כמו שהיא נראתה במשחקים הקודמים.

7. xavi6 Member

מה יש לשנוא באיניסטה?!

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הצוללן מס' 1 בעולם.
    פדרו אומנם שחקן התקפה, אבל הוא פועל שחור כמו בוסקטס. שחקן אפור וממושמע ששם גולים כי המאמן אמר לו את זה.

9. riquelme1 Member

איינסטה צוללן מספר אחד? הבן אדם הזה רך כמו גפרור והוא נופל לא מעט כי גם נכנסים בו המון, צוללן כמו בוסקטס אין, בעצם רק רייס מתקרב אליו.

פדרו כובש שערים כי הוא פיניישר מצויין.

10. מראדונה Member

פחחח פדרו אפור.
    בוסקטס - אחד הגרזנים האיכותיים בכדורגל.היכולת שלו לשחק תמיד בנגיעה,הטכניקה,הפיזיות שהוא נותן,איזה שחקן.המונדיאל גרם לי להבין קצת למה פפ וויתר על טורה יאיא.

11. xavi6 Member

אז אין לך מושג על מה אתה מדבר, וגם לא לך דורו'ש. לפי הסטטיסטיקות, צ'אבי הוא השחקן שסידר הכי הרבה מצבים לשחקנים מול השער, עם 24. בואטנג מגאנה אחריו עם 17, ומסי (!!! טורניר גרוע שלו עוד!!!) עם 15...

סתם לשם השוואה, סניידר בתחתית עם 8. לא כל מי שכובש יותר הוא תורם יותר...

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/10
  12. Raulito Madridista

http://www.as.com/recorte/20100710dasdasftb_26/C280/Ies/Carles_Puyol.Xxx

פויול כבר החליט לפרוש מהנבחרת אך ישקול מחדש את עתידו. הקפטן של ברצלונה החליט עקרונית לפרוש מנבחרת ספרד לאחר גמר המונדיאל בתקווה לתת לדור הצעיר יותר את ההזדמנות, אחרי ששירת נאמנה עשר שנים את הנבחרת, אולם ויסנטה דל-בוסקה ופרננדו היירו ערכו שיחות ארוכות עם השחקן לאחרונה, כדי לשנות את החלטתו. דל-בוסקה והיירו הדגישו בפני פויול את החשיבות שלו הן מבחינה מקצועית והן מבחינת העניינים בחדר ההלבשה, וציינו בפניו כי הוא יהיה שחקן חשוב גם בקמפיין הבא. דל-בוסקה והיירו אף הציעו לפויול לפחות להיכנס לרשימת השחקנים המצומצמת שהופיעו מאה פעמים במדי הנבחרת(זוביזארטה, קסיאס וראול), ולאחר-מכן לפרוש. כרגע לפויול יש 90 הופעות במדי הנבחרת. פויול עצמו אמר בעניין: "כרגע אני חושב רק על לשחק בגמר המונדיאל, לתת את המקסימום ולנסות לעזור לננבחרת להגשים את החלום הגדול שלנו. בכנות, החלטתי לפרוש אך יש עוד זמן לשנות את דעתי ואני צריך לחשוב על זה".

אני לא יודע עד כמה תיהיה נסיגה בקריירה של פויול בעוד שנתיים, אבל על הלב והנשמה שלו אי-אפשר להתווכח, הוא יורק דם על המגרש וזה מעורר השראה. בינתיים אני לא רואה יותר מידי בלמים שירשו את העמדה שלו בנבחרת, אלא אם כן ראמוס יעבור לשחק כבלם וארבלואה למשל ישחק כמגן ימני. לטעמי פויול צריך לקחת את הזמן ולא להחליט בפזיזות, כנ"ל לגבי דל-בוסקה והיירו. לפחות בתחילת קמפיין מוקדמות היורו - הייתי מזמן את פויול. או שהוא בכלל רוצה לפרוש בשיא...

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אין לסניידר למי לבשל, אז הוא מאיים על השער. בקישור הספרדי חוץ מסאבי אלונסו כולם מעדיפם להתמסר עד שדוד וייה יחטוף את הכדור מאחד מהם.

14. riquelme1 Member

http://mondial.sport5.co.il/mondialblogs.a...D=81767&lang=he.

עוד כתבה שגורמת גיחוח של נדב יעקבי, מצד אחד הוא אומר שהסטיסטיקה לא אומרת כלום, מצד שני הוא מציין שספרד הנבחרת הכי התקפית במונדיאל כי היא בעטה הכי הרבה לשער- פשוט ליצן. הבן אדם הזה שובר שיאים של טמטמום.

הוא משווה בין הנבחרת הזאת לנבחרת של היורו, שהוא אמר בעצמו בכתבה קודמת שהסגנון השתנה.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מזל טוב חבר'ה. תהנו מכל רגע מהדור שצמח בספרד, כיף לראות אתכם משחקים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/10