Campeones, campeones!!!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Raulito, ‏25/5/10.

1. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרקוס סנה לא זומן בכלל למונדיאל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

לצערי כנראה שנראה די הרבה את בוסקטס גם בקיץ http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אותו דבר אפשר להגיד כמו ההפסד לארה"ב בקונפדרציות..שהקבוצה לא ממש תיפקדה תחת לחץ בפעם הראשונה שפיגרה וכשעמדה מול בונקר ובימים שדברים לא הולכים כמתוכנן...

אני שומע את אותם הדברים כמו אותו משחק מול ארה"ב...אבל לדעתי עדיין מוקדם מלקבוע דברים בשלב הזה...בוא נגיד שאני מעדיף את הניצחון אתמול מאשר הצגה סוחפת וניצחון 6-0

3. xavi6 Member

היו לנבחרת נבחרות יותר מוכשרות מזו, תפסיק להיסחף. המאמנים היו מפגרים.

נערך לאחרונה ב: ‏30/5/10
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תודה רבה ירדן. ואני עוד אמרתי שנבחרות העבר לא נפלו מזו, כי מי שחושב שזו הנבחרת הכישרונית ביותר, פשוט לא יודע מה שהוא מדבר. פשוט ספרד מעולם לא דורגה במקום הראשון בעולם ונחשבה לטובה ביותר והזכייה ביורו 2008 רק האיצה את זה. הרי אם ספרד לא היתה זוכה, אף אחד לא היה מדרג אותה כ"כ גבוה כמועמדת לזכות.

5. gonzo18 Member

מה פתאום, לספרד תמיד היו נבחרות מוכשרות אבל לעולם לא היתה לה נבחרת עם כול כך הרבה כישרונות. אל סתם אומרים שזה דור הזהב בהיסטוריה של הכדורגל הספרדי. מתי לספרד היו כול כך הרבה כוכבים בסגל? מתי לספרד היתה הגנה כול כך טובה? אני זוכר את ספרד ב98, 02, 06 ובחיים לא הייתה להם נבחרת ברמה כזאת. בתקופה של מנדייטה וראול שצאבי6 דיבר עליה לספרד היתה הגנת חמאה. היו להם כמה כוכבים אבל בחיים לא היה להם סגל שמורכב מכול כך הרבה שחקני טופ עולמי. זה ממש לא נכון מה שאתה אומרים. תנו לי מצב אחד בהיסטוריה ששחקן שהוא כוכב ענק בליגה הכי טובה בעולם (ססק) היה יושב על הספסל של נבחרת ספרד?

6. מראדונה Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

כישרון של נבחרת זה לא רק החלק ההתקפי.
    אז היה את ראול,ואלרון,מנדייטה,ועוד פנומנים אחרים...
    הגנה ברמה הזאת, אף פעם לא הייתה לנבחרת הספרדית, וזה מה שעושה את ההבדל.

וכמובן, צריך גם להתסכל על היחלשות היריבות.
    איטליה,גרמניה,צרפת,ברזיל, הנבחרות הכי דומיננטיות בעולם ב3-4 מונדיאלים האחרונים - ירידה חדה בכישרון וברמה.

7. riquelme1 Member

אתה טועה עידן, אומנם לספרד היו תמיד נבחרות מוכשרות בעבר, כמו למשל במונדיאל 2002, נבחרת שאני אישית אהבתי יותר מזאת, אבל לא היו נבחרות טובות מאלה, זה לא רק בגלל הזכייה ביורו, זה בגלל היכולת והתוצאות שהנבחרת הנוכחית מציגה בשנתיים האחרונות, חוץ מההפסד הזניח בגביע הקונפרדציות לארצות הברית, ספרד מחזיקה בלמעלה מ-40 משחקים בלי הפסד, והיא שברה שיאים של נבחרות גדולות בעבר כמו ברזיל הגדולה, וצרפת 98.

אני התחלתי לראות מונדיאל מ98. ב98 ספרד לא עברה את שלב הבתים, ב2002 הייתה נבחרת סופר מוכשרת עם ראול, ואלרון, מנדייטה, שהודחה בגלל טעויות שיפוט נוראיות ברבע הגמר, ועדין אי אפשר להשוות אותה לנבחרת הנוכחית, וגם 2006 הנבחרת הייתה פחות טובה.

הנבחרת הנוכחית היא כנראה הטובה ביותר שהייתה לספרד בהיסטוריה, בעיקר מבחינת הגנתית, לספרד תמיד היו בלמים בינוניים(גם היירו לא היה גדול), והציפיות בשמיים.

8. gonzo18 Member

נכון מאוד ריקלמה, לאורך ההיסטוריה של ה-20 שנים האחרונות לספרד תמיד היו נבחרות מאוד מוכשרות. בעיקר הנבחרת בעידן של ואלרון, מנדייטה וראול. ב2002 החלק ההתקפי היה מרהיב עם חואקין, ראול, מוריינטס, טריסטן, ואלרון,מנדייטה וכו' אבל ההגנה היתה בינונית מאוד בהשוואה לנבחרות גדולות אחרות. היום לספרד יש הגנת ברזל שבקושי סופגת שערים(המשחק אתמול איננו מדד). אבל אני לא חושב איפעם לאורך ההיסטוריה לספרד היה סגל שחקנים שפשוט מעפיל על כול נבחרת אחרת בעולם,כולל ברזיל הגדולה (שהיום היא לא כזאת גדולה), או צרפת ואנגליה למשל. השאלה היא מה המאמן של ספרד יעשה עם הסגל הזה ואני מחכה לראות האם טורס ואייניסטה ייכנסו להרכב הראשון ויצא קשר אחורי.

9. Raulito Madridista

בשביל מה זה טוב על הוויכוחים האלה על איזה נבחרת של ספרד הייתה המוכשרת ביותר?
    בכל-אופן, לפני שאתן את דעתי, מצחיק אותי לקרוא כל מיני דברים של 'אין לך מושג' - אפשר לחשוב שדבר כזה באמת אפשר להכריע, זה עניין סובייקטיבי מאוד ולא מדובר בנתונים או מספרים שאפשר להכריע חד-משמעית. גם מישהו כאן אמר שהוא גר בספרד - מה זה קשור? אם אני רואה את המשחקים בישראל ואתה רואה את המשחקים מספרד ואתה 'מריח' את הנבחרת - זה אומר שאתה מבין יותר ממני או מכל אחד אחר כאן?

לטעמי הנבחרת של השנתיים האחרונות הרבה יותר מאוזנת ומחוברת ממה שהיה בעבר, אז היו קיטובים בחדר ההלבשה, על המגרש גם שום דבר לא התחבר ברגע המכריע ואם נאמר את האמת - ההגנה של היום טובה יותר, אולי גם משום שהנבחרת של היום מניעה כדור יותר ושולטת תמיד בקצב של המשחק, לא משנה נגד מי - ואת זה אתם לא לוקחים בחשבון. יש הבדל בין נבחרת 'מוכשרת' שכנראה הכוונה היא לשחקני התקפה וקישור, לבין נבחרת 'טובה' יותר שכאן ברור שספרד הנוכחית יותר טובה, בגלל ההישגים. אהבתי הכי את הנבחרת של 2002 ואני מרגיש שנעשה לה עוול עם השיפוט בקוריאה. לא בטוח שהנבחרת הזאת הייתה גוברת על גרמניה ההגנתית והיציבה או על ברזיל של רונאלדו הגדול - אבל היא הייתה שווה חצי גמר. נחזור למונדיאל 2002 - הלגרה אף פעם לא היה בלם גדול והיירו על אף טורניר מצויין - כבר היה בסוף הקריירה שלו. לגבי החלק ההתקפי - מעדיף לא לקבוע נחרצות בין הצמד חמד ראול את מוריינטס לבין ויאה וטורס. אני חושב שהיום הספסל של הנבחרת הרבה יותר חזק ממה שהיה פעם - האופציות בלתי-נגמרות. אגב, אבל תעשו לי טובה - ברור שאם הייתה נפילה ביורו מול איטליה למשל וחלילה היינו מודחים בפנדלים - אז הייתם מדברים אחרת...

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה הכדורגל...

ברור לכולם שאם צרפת לא הייתה באה אחרי הזכיה ביורו אף אחד לא היה ממש סופר אותה כמועמדת הבכירה או בין 2 הבכירות להניף את הגביע אלא הלוזרית הנצחית

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני גם לא מבין על מה הוויכוח. לא טענתי שלספרד היו נבחרות טובות מזו, טענתי שלספרד היו נבחרות שלא נופלות מזו ואני עדיין חושב כך. לספרד היום יש אולי הגנה טובה יותר וכמו שגם אמרתי, תקופות הכדורגל שונות יותר. אני זוכר את ספרד של 90' ו-94' וגם שם היו לה נבחרות טובות. כל מה שבסך הכל רציתי לומר, שגם בעבר מה שמנע מספרד להיות בשורה אחת עם הגדולות ביותר היה הפיקשושים שלהם במונדיאלים למרות סגלים לא פחות איכותיים משל הפייבוריטיות ה"רגילות" לטעמי, ועדיין הם אפילו לא רשמו חצי גמר.
    וגם אני מסכים עם ראוליטו, שאילולא הזכייה של ספרד ביורו 2008 כולם היו מדברים פה אחרת....בכל מקרה לספרד יש נבחרת פנטסטית על הנייר, אבל מכאן ועד מה הם יעשו בפועל, המרחק עצום.

12. xavi6 Member

אתה יודע מה הכי אהבתי בנבחרות האלה של 2000 ו2002? הם לא היו רק של ברצלונה וריאל מדריד, לפחות לא ברובם. היו שם נציגים מהרבה קבוצות. מנדייטה, ולרון, מוריינטס, ראול, אצ'בריה, בראחה, חואקין, צ'אבי, סרג'י, לואיס אנריקה, פויול, היירו, הלגרה בשיאו, טריסטן, דה פדרו מסוסיאדד שהיה מדהים, לוקה בזמנו, מוניטיס, אלפונסו, פראן. היה שם המון כישרון, המון, לא פחות מהנוכחית, וגם שחקנים מנוסים וחכמים. בייחוד בחלק ההתקפי. אני לא חושב שטורס או וייה עולים על מוריינטס\אול\טריסטן בזמנו. אני לא חושב שסילבה, או פדרו ואפילו לא איניסטה יותר טובים מחואקין, מנדייטה ולוקה בזמנו. אני יגיד לך יותר מזה-אני לא חושב שצ'אבי מתעלה בכמה דרגות על ולרון. ובטח לבטח שבראחה ואלבלדה היו יותר טובים משאר הקשרים שיש לנו היום באמצע מלבד צ'אבי. השמות היום אולי יותר נוצצים, אבל מבחינת יכולת וכישרון-הם לא נופלים.

אני אישית יותר אוהב את הקודמות, ופחות את הנוכחית. לנוכחית קשה לי להיתחבר למרות השחקנים מברסה, הם לא נראים לי מלאי תשוקה כמו הקודמים. הקודמים היו יותר עממיים, יותר עם לב ונשמה.

13. gonzo18 Member

איך בנאדם שכותב בפורום כדורגל יכול להגיד שהקישור של אז עם אלבלדה ובארחה יותר טוב מהקישור של היום עם אלונסו, צ'אבי, אינייסטה וססק אחד על הספסל? חחח.

14. Raulito Megico Member

הפעם הראשונה שאני זוכר משחק כלשהו של ספרד, זה ההפסד לניגריה ב1998, ומשם זה המשיך עם המון אכזבות, ראול ביורו 2000, 2004, 2006 ואז הגיע היורו האחרון שגרם לי את האושר הכי גדול שהיה לי כאוהד כדורגל...

הפעם אני בא עם ציפיות ענקיות לנבחרת הזאת במונדיאל, כי בעיניי היא הנבחרת הכי טובה שראיתי עד היום, ואני פשוט לא רואה נבחרת במונדיאל שיכולה לעצור אותה... אני רק מקווה לא להתאכזב שוב

Viva Espana

15. gonzo18 Member

ברוך הבא לדיון של אלופת אירופה, Raulito Megico.
    אני מסכים איתך לגמרי, הנבחרת הזאת אולי אפילו יותר איכותית מהנבחרת של היורו כי כול הכוכבים התבגרו והשתפרו ובניגוד ליורו ויש לפויול פרטנר שכול נבחרת\קבוצה בעולם היתה חולמת שיהיה לה-פיקה. מה שכן אני מזהה בעיה בעמדת המאמן. יש לנבחרת הזו אינפלציה מטורפת בקישור אבל די מדאיג אותי של בוסקה בוחר דווקא ללכת על השיטה השמרנית וההגנתית יותר ,שעלולה להיות בעורכיה של הנבחרת. כולנו מקווים שנראה בהרכב הראשון את צמד החלוצים טורס ווייה, ביחד עם אינייסטה וסילבה שייתמכו בהם, וצ'אבי בקישור כשלצידו קשר אחורי. כול הרכב אחר לא בא בחשבון מבחינתי.

נערך לאחרונה ב: ‏31/5/10