Super Bowl LVIII

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏7/9/06.

1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק שיש איזה גיים צ׳יינג׳ר בשם גרונק שעדיין שווה התייחסות.

אני בעיקר בונה על סיאטל ומינסוטה. נראה איך הפצועים שלהם יחזרו.

--

נערך לאחרונה ב: ‏10/2/17
  2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בואו נשים את הדברים בפרופורציה. אנחנו מדברים פה על פוטבול, לא על כדורגל. יש פלייאוף עם משחק אחד בלבד והליגה שוויונית יחסית.
    צריך לזכור שאפילו בריידי הגדול, עם כל המערכת שבליצ׳ק בנה סביבו, הרנדי מוסים והגרונקים והגמדים הלבנים הלא אתלטיים שתמיד פנויים שהוא זורק להם וכו, לקח ״רק״ שתי טבעות מאז שנת 2005. וגם שתי אלה הגיעו במשחקים סופר-צמודים, עם החלטות אימון שערורייתיות של צוות האימון היריב במאני טיים.

אין טיולים בדרך לטבעת. השנה ראינו את הדבר הכי קרוב לטיול, אבל זה עדיין לא היה טיול...

כן נראה שכרגע הם כן יוכלו לטייל לno. 1 seed בעונה הסדירה בAFC, מה שהיה הרבה יותר קשה בעבר.
    בפלייאוף עדיין הכל אפשרי, הNFC עדיין מאוד חזק וישלח יריבה ראויה לסופרבול, וההיסטוריה מלמדת אותנו שכשהפטריוטס פוגשים קבוצת הגנה חזקה וקשוחה בפלייאוף הם בד״כ מפסידים. השנה התמזל מזלם לא להיתקל באף קבוצה כזו...

מקווה שדנבר יעמידו קבוצה קונטנדרית בעונה הבאה, ו/או שהרייבנס (שתמיד עושים לפטריוטס את המוות) יחזרו לעצמם בשנה הבאה, ו/או שהג׳איינטס יחכו להם בסופרבול, ו/או שהבילס יפתחו את העונה עם טוני רומו+הגנה בריאה לגמרי (הנה אמרתי את זה).

והכי אני מקווה - שבריידי יודיע על פרישה בשבועות הקרובים.

Sprewell אוהב/ת את זה.
  3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מקווה שבריידי (עוד) לא יפרוש. זה לא שהפאטס צריכים להיחלש כמו שרוב הארגונים צריכים לעשות קפיצה קדימה כדי להתאים את עצמם לרמה. לטעמי זו סתם תיהיה חתיכת מכה לצבע של הליגה, למרות שכן מעניין אותי לראות את הפאטס ובליצ׳ק בעידן אחריו.

וסתם תחושה: זה לא שאני לא מעריך את בליצ׳ק, אבל לפעמים נראה שממש מטרילים מסביבו כדי שהוא יצליח (ראה ערך: הסופרבול האחרון); לא יודע, זה כמו בנאדם עשיר שהכול הולך לו בחיים, ברמה שהוא יילך למכונת שתייה ותצא לו פחית בלי ששילם עליה.

Sprewell אוהב/ת את זה.
  4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

You make your own luck...

הבנאדם בנה במו ידיו את הדבר הכי קרוב לשושלת בפוטבול המודרני. אני לא חושב שבריידי הוא הק״ב הכי טוב בהיסטוריה, אבל אני משוכנע שבליצ׳ק הוא המאמן הכי טוב בהיסטוריה.

5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו קלישאה נכונה, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה ש-99% מהמאמנים בליגה הזו ליטרלי מטרילים מסביבו.

קשה לי לקבל את העובדה שקיים בכל הליגה הזו רק שילוב אחד של ״סופרסטאריזם״ בין מאמן לק״ב שלו.

6. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צודק וזה מזכיר לי את התגובה שלי פה אחרי ההתבזות של יוסטון בניו אינגלנד מול ג'קובי בריסט. רוב האנשים קיבלו את זה בהבנה כי "בליצ'ק וניו אינגלנד בפוקסבורו אז מה אתם רוצים" אבל זה היה עוד אחד מהמקרים שתירוץ העל זה פשוט לא היה רלוונטי. יש יותר מדי מאמנים בליגה הזו שלא עושים את המינימום של המינימום וכולם עושים להם הנחות בגלל תירוץ העל הזה. למה זה כזה נורמלי לדעת מראש שלקבוצה של מייק טומלין (זאת עם הטופ 5 QB, הראנינג בק הכי טוב בליגה והרסיבר השני הכי טוב בליגה) אין מה למכור בחיים מול ניו אינגלנד? למה זה כזה נורמלי להשלים עם פאקינג 0 נקודות עגולות של קבוצה שמשחקת מול 3rd stringer רוקי שפותח בהתראה של שלושה ימים? לביל בליצ'ק לא היה שום חלק בעובדה שפיט קארול בחר לזרוק מה-2 יארד ליין או לזה שקווין ושאנהאן החליטו לזרוק מה-23 יארד ליין עם ארבע דקות על השעון ביתרון 8. לזכותו ייאמר שהקבוצות שלו תמיד יודעות לנצל עד תום את הטעויות המפגרות האלה ואני מניח שעל זה מגיע לו רוב, אם לא כל הקרדיט אבל לא על הטעויות עצמן.

אני כותב לאיתי כמעט כל שבוע אחרי כל מיני משחקים והתבטאויות של טומלינים ומקארת'ים בתקשורת שביל בליצ'ק הוא איש בינוני עד שיוכח אחרת כל עוד אלה הקולגות שלו ולמרות שאני צוחק ומקצין בכוונה אני לפעמים מרגיש שזה לא כזה רחוק מהמציאות. תנו הצצה לעולם מקביל בעשור האחרון שבו ג'ון הארבו מאמן את בן רות'לסברגר, פיט קארול את דרו בריז, ג'ים הארבו את פייטון מאנינג ואנדי ריד את אארון רודג'רס והפרספשן של בליצ'ק (ובריידי) נראה אחרת לגמרי. בעיניי לפחות.

Nigel Winterburn ו-אלעד אוהבים את זה.
  7. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

עקבתי באדיקות ב-8 שנים האחרונות אחרי רוב ליגות הספורט בארה"ב (חוץ מה-NHL) ואני יכול להגיד בפה מלא וביטחון מוחלט שהסיקור של ה-NFL הוא הגרוע ביותר והכי חסר תועלת וזה אפילו לא קרוב. אני לפעמים תוהה אם האנליסטים באמת עד כדי כך מפגרים או שבגלל שהענף מורכב הם פשוט זורקים זין על הקהל AND DUMB THEM DOWN כי זה הדבר הקל והמתבקש ביותר לעשות. הקטע הזה עם גארפולו הוא המפגר ביותר שאני זוכר מאז שאני עוקב וזה אומר המון על תקשורת שזרמה לגמרי רק לפני שנה עם 40M$ מובטחים לבול עץ כמו ברוק אוזוויילר והולכת לקבל בהבנה מוחלטת חוזה בסביבות ה70-80 מיליון לפאקינג קירק קאזינס.

מי שחושב שזה לא חלק ממה שמניע ודוחף את רוב האירגונים המפגרים בליגה לעשות את הצעדים המפגרים האלה משקר לעצמו בעיניי. ה-GM שימשכן את הדראפטים העתידיים של הפרנצ'ייז שלו + יתחייב לחוזה גדול וארוך לגארפולו ויישב מחוייך מאוזן לאוזן כמו איזה אימבציל להציג אותו במסיבת עיתונאים יקבל 0 שאלות קשות, 0 הרמות גבה ו-200 מציצות זין בזה אחר זה. וזה ממש לא יעזור לאף אחד כשיצלבו אותו מהביצים עוד שנתיים אחרי שכל העסק יתמוטט כי עד אז בדיוק הסוס הטרויאני התורן הבא יבשיל. פאקינג מעגל שלא נגמר.

בחיי שאני כבר לא יודע איך לעכל את החרא הזה.

Sweetness ו-Nigel Winterburn אוהבים את זה.
  8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה. מה. מה.

מוות.

Nigel Winterburn אוהב/ת את זה.
  9. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

היית מצפה שאחרי מאט קאסל אנשים יבינו שמדובר במערכת גדולה שמוציאה את המקסימום מקוורטרבקים, ושבינוניים מתים כמו קאסל (ומאלט, וכנראה שגם גארופולו) לא מסוגלים להצליח בשום פרנצ׳ייז אחר חוץ מניו אינגלנד.
    בקולג׳ים יש מונח קצת מעליב שנקרא system QB, דהיינו קוורטרבקים שמביאים סטטיסטיקות מרשימות רק בגלל השיטה ההתקפית שהם משחקים בה ולא בגלל כישורים אישיים יוצאי דופן. מדהים שהמושג הזה לא חלחל לNFL ולקוורטרבקים של ניו אינגלנד.

הקונספירטור שבי חושד שכל העיתונאים האלה הם מלקקי ישבן של הפטריוטס בתשלום מרוב שזה בלתי נתפס... שמישהו יבדוק אם הם מקבלים משכורת מארגוני זכויות אדם שרוברט קראפט תורם להם! :)

10. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה יותר גרוע מקאסל כי במקרה שלו לפחות היה SAMLE SIZE של עונה שלמה. מגארפולו אנשים ראו משחק וחצי. גם אם נניח לרגע שהוא היה עילוי שאין דברים כאלה במהלכם (והוא לא. מול אריזונה הוא היה בינוני ומטה ומול מיאמי הוא אמנם תפר ללא הכרה אבל מול אחת ההגנות הגרועות בליגה שנאנסה כמעט כל שבוע. טיירוד טיילור QB עם SAMPLE SIZE טיפה יותר גדול משל גארפולו תפר אותם פעמיים באותה צורה. ג'ו פלאקו שהסריח כל העונה שחט אותם דעא"ש סטייל. קולין קאפרניק עשה בהם שפטים. ואלה רק טריו שאני זוכר עכשיו מהראש לפני שאני רץ לבדוק ולגלות כמה האימה גדולה יותר ממה שאני זוכר). זה לא משהו שלא ראינו מאינספור QB's לאורך ההיסטוריה. הזיכרון מדחלילים כמו ניק פולס, ג'וש מקאון, מאט פלין וברוק אוזוויילר כל כך טרי שאני באמת כבר לא יודע לאיפה לדחוף את הראש.

זו שוב העצלנות הרגילה של כל האירגונים הכושלים ומקבלי ההחלטות האפסים שגונבים כסף. אם אתה QB ש"למד" מטום בריידי 3 שנים וביל בליצ'ק בחר אותך בדראפט אז כנראה שיש בך משהו. על הזין שלנו שחשבנו אותו דבר על שלושה QB's שונים והתרסקנו עם שלושתם. זה לא מעניין. בדיוק כמו שזה לא מעניין כשזה קורה עם כל המתאמים שיוצאים משם. צ'ארלי ווייז, רומיאו קארנל, אריק מאנג'יני, ג'וש מקדניאלס, ביל אובראיין. כולם התרסקו והתגלו כ-FRAUDS חסרי מושג ללא הפיקוח של דון ויטו. אבל גם זה לא מעניין אף אחד כי כולם לומדים מטעויות ולכולם מגיעה הזדמנות שלישית ורביעית וחייב להיות בהם משהו.

אני לא יודע לגבי ווסלינג וססלר ספציפית שהם אוהדי פאטס ולא צמד מפגרים שפשוט מריעים לכל מה שיוצא מפוקסבורו בלי לשאול שאלות (ות'כלס קשה לבוא אליהם בטענות כשיש כל כך הרבה מקבלי החלטות שחושבים בדיוק באותה צורה) אבל כן לגבי אנשים כמו אלברט בריר (MMQB ), פיטר קינג (MMQB )וגרג א. בדארד (SI), או למעשה כל עיתונאי מבוסטון שהפך לכתב ארצי (לליקוקים האינסופיים של התקשורת המקומית כבר התרגלתי כי חלקם נובעים מאהדה וחלק מפחד להיכנס לרשימה השחורה של ניו אינגלנד). בשונה מאינסיידרים כמו שפטר* וראפשיט שרק מדווחים חדשות הם גם אמורים לספק ערך מוסף באמצעות הניתוחים שלהם וברוב מוחלט של המקרים הם כל כך מוטים ופרו פאטס ברמה שמזכירה לי לפעמים את השכונה שגדלתי עליה בתקשורת הישראלית. פאקינג מועדון חברים.

*אני חלילה לא מטיל ספק במניעים והמקורות של שפטר האליל אבל אפילו יצור כמו טרנט דילפר יצא עליו לפני חודשיים אחרי הדיווח שהמחיר ההתחלתי שהפאטס ידרשו על גארפולו יהיה בחירת סיבוב ראשון+רביעית. Trent Dilfer says the Patriots are using Adam Schefter

זו תופעה אמיתית שלא מדברים עליה מספיק.

Muurad ו-Nigel Winterburn אוהבים את זה.
  11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מוכן להאמין בזה. אני לא יכול ולא רוצה.

12. golding מנהלים

ומה ההשפעה של הסוכנים בכל ניפוחי השחקנים האלה, אם היא בכלל קיימת?

13. Hakeem Nicks Member

אז מסתבר שיש סרטון שלי ברגע אמוציונלי במיוחד מסתובב בטוויטר.

תודה על הכל ויקטור.

14. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה פרונטראנר מצוי. "מעריץ ענק של קרוז" ולובש ג'רזי של אודל.

זה לא כמו הגן חיות שהולך בכדורגל האירופי אבל קיים. בעיקר לפני הדראפט ולפני כמה שנים התפרסם תחקיר גדול בספורטס אילוסטרייד על מל קייפר (גורו הדראפט של ESPN) שהיה מקבל כסף מסוכנים כדי להלל שחקנים שלהם אבל ESPN כיאה לאימפריית רשע שהם קברו את הסיפור והאיש ממשיך לזיין את המוח כהרגלו מדי שנה. הוא תמיד היה קריקטורה ומאז שהפרשה הזו התפוצצה אני אישית לא לוקח מילה אחת שיוצאת לו מהפה ברצינות יותר.

העניין הוא שזאת לא כזאת קונספירציה כמו שזה נשמע ולמרות שאני מלכלך על התקשורת אני לא שוכח לרגע שהבעיה האמיתית הייתה ונשארה הליגה ומקבלי ההחלטות בה. המציצות התקשורתיות מפריעות לי בקטע שהן DUMB DOWN את האוהדים; דוגמה מס' 7859: שטיפת המוח הגרפולואית השבועית מהמאמר של פיטר קינג מאתמול:

כאילו...........................................................

באיזה קטע בדיוק? בוא תשתין לי בתוך הפה ותחסוך את כל הפורפליי הזה. "הראה שהוא יכול לנצח יריבות איכותיות"? אריזונה (7-8) ומחצית מול מיאמי עם ההגנה בוטום 5 בליגה אלה היריבות האיכותיות? ואיזה קטע שדפקת עליי פיסקה של 7000 מילים והשחלת בסוגריים, בדרך אגב, בקטע שולי ולא קריטי בכלל שזה היה "חלון קצר מאוד בספטמבר האחרון". וואלה, אולי אם החלון היה טיפה פחות קצר היית חושב שצריך לשלוח עליו 5 בחירות סיבוב ראשון.

והמשפט השני. אלוהים ישמור שמישהו ימלוק לי את הביצים בבקשה. "QB שאני יודע שאני יכול לנצח איתו משחקים בינואר". איך לעזאזל אתה יודע את זה? הרגע כתבת שזה היה חלון קצר מאוד בספטמבר. איך ממשחק וחצי אתה מקיא עליי עכשיו מסקנות על ניצחונות בינואר?

זה היסטרי ברמות אחרות. לא חושב שאי פעם משהו יתעלה על זה. אני לפחות מקווה שקליבלנד יהיו אלה שיאכלו את הלקרדה המטורפת הזאת ולא שיקאגו (הפייבוריטים הכבדים ע"פ וגאס) או כל אירגון נורמלי אחר שחשוב לליגה.

15. golding מנהלים

אם פייס הולך על זה הוא אידיוט לא נורמלי ובעיקר גמור, כי זו בוודאות תהיה העונה האחרונה שלו.

אגב זו התקופה בשנה שמלא אנשים מתחילים לגבש את הdraft lists שלהם והמסקנה העיקרית שלי היא שכמעט כולם ניזונים מאותם מקורות תקשורתיים. במילים אחרות, אותם שמות באותו הסדר פחות או יותר אצל כולם, כשקייזר, ווטסון וטרוביסקי נתפסים כטופ 10 פיקס כאילו שהם מינימום קאם ניוטון. בסדר, אני מבין שיש פרנצ׳ייסים רעבים לקיוביז נורמלים אבל עדיין.

מישהו מכם התרשם מאיזה שחקן, לא בהכרח קיובי, שהוא under the radar?