Success Vs. Show

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Ampelmann, ‏20/4/07.

1. John Barnes Member

זה בדיוק מה שרציתי להגיד. ציינתי לשבח את הגרמנים על כך שהבונדסליגה היא אחת הליגות הכי התקפיות בעולם.

2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

התגובה שלי התייחסה להערה שלך לגבי האיטלקים

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסבר את עצמך....

4. Ampelmann Member

ברצלונה של רייקארד היא אחת הקבוצות החופשיות ביותר ביבשת. לקטלונים יש קבוצה שכמעט כל אחד מהבועטים בסגל שלה הוא כוכב בכל מה שקשור לטכניקה ונהנית משיתוף פעולה יוצא דופן בין השחקנים. כמעט בכל משחק בעונה שעברה היו תמונות מהספסל של ברצלונה ותמיד ראו את כולם יושבים יחד וצוחקים. אין עוד הרבה קבוצות כאלה בעולם.
    בזכות שני התנאים האלה, הטקטיקה היחידה של רייקארד היתה פשוט להישען לאחור ולתת להכל לקרות. מעט מאוד הגבלות, מעט מאוד קפדנות על המגרש והתוצאה המתבקשת היא משחק יצירתי ופתוח שבו שחקנים מרבים לצאת למסעות חודרי-הגנה או ללכת על דאבל פאסים ומסירות הזויות שכשהן נכשלות אף אחד לא מתלונן וכשהן פוגעות בול אנחנו תופסים את הראש ולא מצליחים להאמין שמחמיצן כמו ג'ולי הוא חלק אינטרגלי בגול מדהים מול מילאן.

אורי, בפורום אי אפשר לשמוע את טון הדיבור, אבל מהמילים שבחרת השתמע שאתה מזלזל בנושא שהזכרת.
    אם טעיתי אני מתנצל.

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו לא הפעם הראשונה שאתה מביא לכאן דברים ממוסף הספורט של הגלובס, ואני שעד כה לא יצא לי לקרוא אותו מתחיל לחשוד שאכן מדובר במוסף איכותי ביותר. רק התעניינתי.

כתבת ששוב אני מזלזל, אשמח לשמוע מתי היתה הפעם הקודמת.

6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם ברצלונה משתמשת בטקיטקה,וה 0-0 מול מילאן בבית בשנה שעברה הוא הוכחה לכך.
    לא אני לא חושב שדברים צריכים לבוא אחד על השני,הטקיטיקה לא חייבת לבוא על חשבון יצירתיות.
    אני בכלל לא אגיב לשטות שנאמרה על זה שהליגה האיטלקית חסרת שערים ומקרה אבוד.
    מה שכן,הוכח שהכנה נכונה למשחק חשוב מהווה גורם משמעותי בהצלחה עליו,שאם לומדים את השחקנים אז יותר מצליחים,כדורגל הופך בשנים האחרונות למשחק טקטי,בדיוק כמו כדורסל,ובכל זאת אני לא רואה את היצירתיות נפגמת כי עם היית רואה את זלאטן היית מבין שגם השנה הוא מלהטט,רק שבשנה שעברה היית צועק, זה יפה אבל למה אתה לא מוסר?!

7. Barcik Member

בפעם ה- 47 מיליון, מילאן (כמו צ'לסי לפניה) שיחקה על 0-0 הרבה יותר מאשר ברצלונה. זו תוצאה שהושגה על כוח ההרתעה של ההתקפה הרבה יותר מאשר טקטיקה.

8. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מסכים איתך,אבל זה לא משנה,וזה גם לא הנקודה.הנקודה היא שבארסה שמסמלת את החופש,ההתקפה והיצירתיות עשתה הכנה למשחק,עשתה שעורי בית וגם יישמה טקטיקה על המגרש.

9. Ampelmann Member

המשחק בסן-סירו היה יוצא דופן לאור העובדה שבארסה נתנה הרבה כבוד למילאן.
    מתי בדיוק אמרתי שהליגה האיטלקית היא מקרה אבוד?!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

10. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא אתה אמרת,john barnes אמר,לא הייתי מספיק ברור כנראה..

וחזרה לנושא ההצלחה לא צריכה לפגום בהופעה,אני אשתמש בשני המשתנים בתרגום חופשי מהמשוואה שלך,אחרי הכל כדורגל הוא עדיין משחק של 11 ולא של 1. שחקן יכול להבריק מדיי פעם אבל כשקבוצה מבריקה ביחד זה נראה הרבה הרבה יותר טוב.

11. tiktin Member

לפעמים הדברים הפשוטים עושים את המשחק עוד יותר יפה. לדוגמא האלכסון עם הראש של קקה בגול השני נגד מנצ'סטר.
    חוץ מזה קקה בדרך כלל הולך על הפשוט ותמיד יוצאים לו דברים יפים בגלל שכל דבר שפשוט בשביל קקה נראה בלתי אפשרי מבחינת ההגנה. כמו לדוגמא הגול הראשון שלו נגד מנצ'סטר חח

וחוץ מזה לדעתי שואו של שחקן אחד כן פוגע ביכולת הקבוצתית, עובדה שק.רונלדו השנה עושה הרבה פחות "שטויות" משנה שעברה והשנה מנצ'סטר מככבת.

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/07
  12. Ampelmann Member

אולי אולי קצת פספסו פה את מטרת הדיון?
    הכוונה לא היתה להגיד שמי שנותן שואו לא יצליח או שקבוצות שנותנות שואו לא יגיעו רחוק (שהרי בארסה של שנה שעברה שוברת את התיאוריה הזו, לא?) אלא לומר שכדי לשחק כדורגל אפקטיבי ופרודוקטיבי, שחקנים חייבים לפעמים לוותר על עוד תרגיל ולמצוא את העמדה הנכונה או הפס הנכון יותר מאשר להמם את הקהל. מי שצפה מדי פעם בליגה הברזילאית בטח מכיר את ההבדל, אין משחק מסודר כל כך ובגלל שהמאמנים לא מגבילים את הכשרונות שלהם יותר מדי, לא פעם רואים שחקנים מוסרים מסירות הזויות או עושים תרגילים מטורפים וחסרי הגיון- שלא פעם עובדים. באירופה המשחק כל כך מסודר שמול הגנה מסודרת דברים כאלה הם לפעמים עסק של אחד לאלף מבחינת הסיכוי להצליח ואף אחד לא ינסה אותם אפילו.

13. Riki Member

גל אחלה טופיק.
    אפשר לומר שהכדורגל השיטתי המסודר, המאורגן והצפוי יתר המידה נוטה לשיעמום גדול. ראו ערך... גמר ליגת האלופות, מילאן יובה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx
    מידי פעם שרואיםפ ס שמתחיל התקפה מסודרת ומאורגנת שמסתיימת בכיבוש, אפשר לומר שזה עונג צרוף לא פחות מהרמה של כדור ובעיטה טובה לעבר השער שמסתיימת בגול.
    אבל בשורה התחתונה, הכדורגל המהיר הלא צפוי ומלא הלהט זה מבחינתי הכדורגל האמיתי. שחקן כדורגל שיש לו חופש יצירתי מסוים לפעול ברחבה עם הכדור זה מין סיפוק עצום בתור אוהדת.
    להגביל את זה למשחק טקטי, הופך את הכדורגל ללא מקורי שרץ באותה שבלונה פעם אחרי פעם.
    רוב הכדורגלנים הטובים בעולם התפרסמו בזכות אותם ''תרגילים חסרי הגיון'' ויש סיבה טובה למה.
    כדורגל הוא בבסיסו משחק מהנה ופרוע, כמו שצריך.