Undisclosed Fee

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Rudess, ‏1/2/08.

1. Rudess Member

לאחרונה החלה תופעה בקרב מועדוני הפרמיירליג , שמסתירים מעיני האוהדים והציבור סכומי העברות וגורמים ליצירת ספקולציות. מה הלוגיקה מאחורי ההחלטות האלה של המועדונים?

לי אישית זכור בקיץ כאשר הנרי נמכר ואדוארדו הגיע לארסנל, פורסמו שמועות שארסנל שילמה 16 מיליון ליש"ט (אותו הסכום שקיבלה על הנרי) עבור אדוארדו, אך בסופו של דבר ניתן היה להבין שאדוארדו עלה 8 מיליון פאונד ותו לא.

2. 13.11.1997 Member

הנרי לא עבר ב24 מיליון ליש"ט?

3. Proud Cockerel Member

ברשותכם אצטט פה את שכתבתי בדיון הספרס בנוגע למכירת דפו לפומפי:

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני לא חושב שזה עסק של האוהדים כמה שחקן X או Y עלה.
    אפשר לחשוב אתם משלשלים את הכסף לקופה שלכם. יש פה גם טקטיקה מסויימת במיוחד על רקע השיגעון ששוק ההעברות מצוי בו בשנים האחרונות וגם על מנת להרגיע את היריבות.
    עצם הידיעה שקבצה אחת שילמה כ"כ הרבה על שחקן אחר גורמת לכמה אפקטים שלילים כמו:
    1. לחץ לשחקן שכן האוהדים מצפים משחקן שעלה מיליונים לתפוקה.
    2. כמובן ניסיון למנוע עוד יותר נסיקת מחירים בשוק ההעברות
    3. גם מההיבט של חסוי בעיקר מההיבט של התחרותיות לבטח מהווה פקטור נוסף.

צנזורה זה לא תמיד רע.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/2/08
  5. Proud Cockerel Member

אני לא בטוח שמדיניות של חוסר שקיפות ויצירת ספוקולציות באמת תורמת להרגעת הרוחות ומניעת נסיקת המחירים.

ההיפך, הספקולציות (בעיקר בעידן התקשורת הצהובה) רק מרקיעות לשחקים וגורמות את ההיפך.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ספקולציות של מי ?
    של האוהדים?

הקבוצה יודעת בדיוק כמה היא שילמה, ומעבר לזה זה לא עסק שלאף אחד. אז שהאוהדים יהיו נסערים שעל דפו הם קיבלו רק 8 מיליון ולא 9 כמו שהופיע בסקיי, איך זה ישפיע על הקבוצה לא הבנתי...

7. Jack Wilshere Member

לירן, ישנן קבוצות שנסחרות בבורסה - כדוגמת מנצ'סטר יונייטד - שאז השקיפות משחקת תפקיד משמעותי. ככל שהדבר נוגע לקבוצות שנסחרות בבורסה, התופעה הזו מעוררת שאלות מתחום דיני ניירות ערך (הצהרת שקיפות וכיוצא באלה), וכן אפילו שאלות של משפט פלילי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/2/08
  8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לזה שום השפעה וזו תוצאה ישירה של אנשי עסקים.
    אני די בטוח שיש כאן אלמנט של מס הכנסה, כי גם כשמחיר העסקה גלוי לרוב יש את המקור שנותן רבע מיליון ליש"ט לכאן ורבע מיליון לשם, ובהעברות גדולות זה יכול להיות משמעותי.
    כך או כך, הרי ממילא אנחנו לא יודעים מה טיבן של העסקאות האלה, מה הם יחסי הכוחות בין הבאים בעסקה, כמה כסף מתוך זה עובר לקבוצה וכמה ישולם בסופו של דבר (ומי שראה את הכתבות של ה-BBC על סוכני הכדורגל יודע שלפעמים המחיר המשולם מגיע להרבה פחות ממה שהתחייבו).
    כי הרי כשמפרסמים את זה ממילא העיתונות הכתובה לא מתחשבת הרבה פעמים בכך שלמשל, חלק מסכום העסקה תלוי בהופעות בקבוצה, שערים וכו'.
    ובעיקר, גם כשהמחיר הוא undisclosed תמיד יודעים באיזה סדר גודל העסקה, מיליון פה ומיליון לשם הם באמת כבר שום כלום במונחים של היום. אוהדים הם בסופו של דבר צרכן עיתונות שלא בקיא בכלל במאזנים פיננסיים ולכן זה שולי, זה לא חשוב ולא מהותי. אני לא נחמיה שטרסלר ואין לי מידע מבפנים על המאזנים של בעלי הון פרטיים. הם אלה שמכניסים את הכסף ואם לראות עיניהם שהמחיר הסופי לא יוסגר זה לגיטימי והוגן. ממילא אנחנו נדע פחות או יותר כמה עומד מאחורי זה (נקרא לקרוא את השורות הקטנות, believed to be around...)

אז, שלא יעבדו עליכם!

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל אף אחד לא מבקש פירוט מוחלט של כל תנאי העסקה. ובהתחשב בכך שתמיד יש ספקולציות סביב המחיר - לפעמים ההערכות גבוהות מדי ולפעמים נמוכות מדי - אני לא רואה סיבה לא לפרסם. חשאיות זה בסדר גמור כל עוד יש לה סיבה. אף אחד לא מבקש שהמועדון שלו יעדכן את האוהדים על כל צעד ושעל שהם עושים בתהליכי העברות או שיפרסמו רשימה של שחקנים שהם רוצים, אבל ברגע שהעסקה מושלמת, למה שלא יפרסמו את פרטיה הבסיסיים?

לא יודע. התחושה שלי היא שהמועדונים עושים את זה מסיבה אחת פשוטה: הם יכולים. זהו. ובסופו של דבר כיוון שחלק משמעותי מהסכום שמשולם על שחקן כן מגיע מהאוהדים - בכל זאת, הם מכניסים הרבה מאוד כסף למועדון שלהם - הרי שזה יהיה רק הולם לדעת מהו ולחסוך את כל הספקולציות לטובת כולם.

10. raanana4ever Member

בטח שזה עסק של האוהדים. מחזיק מנוי ממוצע בפרמיירליג שם משהו כמו 1000 פאונד בקבוצה, וזה עוד לפני מרצ'נדייזינג ומנוי לסקיי ספורט.
    כאילו שהסכום הלא ידוע באמת גורם למישהו לחשוב שקבוצה X לא שילמה הרבה מעבר למחיר ההגיוני. כל מי שנוגע בדבר ורוצה לדעת כמה הקבוצה נסחטה יכול לגלות את זה בקלות. ויודע מה, אם הסכום לא היה מופרז כנראה שלקבוצה לא היתה בעיה לחשוף אותו, כמו שוילה לא הסתירו את זה שהם שילמו מיליון פאונד על ראוטלדג', כך שאין טעם לכל משחק ההסתרות הזה מראש...
    האוהד ביציע הוא בעצם היחיד שלא יודע.
    בכלל, חשבתי שכחלק מהפעולות נגד סוכנים מלוכלכים קבוצות מחוייבות לשקיפות בנושא ההעברות.
    בשורה התחתונה, אנחנו זה המשחק. we deserve to know.

נערך לאחרונה ב: ‏1/2/08
  11. Makelele Member

הנרי ע"פ הפרסומים עלה 16 מיליון לישט שהם בערך 24 מיליון יורו לא?