אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

דמוקרטיה לא עובדת ככה. חוק לא עובד ככה. בית משפט לא עובד ככה.

ואם, למשל, המדינה עושה דברים שמנוגדים לחוקים שהיא עצמה חוקקה - בית המשפט לא יכול שלא להתערב כשהנושא מונח לפתחו.

אתה פשוט רוצה בית משפט שישרת אותך ואת מאווייך.

2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשביל תכנון צריך החלטות ניהוליות. כאלו שבממשלה מנסים לברוח מהם בהארכת הפטור לחרדים.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אם לפני ה 7 באוקטובר היו קוראים לי לשבוע בשנה אימון ופעם ב 3 שנים לחודש קו, ב 8 חודשים האחרונים קיבלנו (היום דרך אגב) את הצו מילואים השלישי שלי שגם הוא לחודש וחצי. כלומר בדרך להשלים משהו כמו 150 ימים פחות או יותר.

אז כן כנראה שצריך יותר כוח אדם ממה שהיה לפני. מי שחושב שלא כנראה חי באיזה עולם מושלם.
    אגב, אולי לא נעים לדבר על זה, אבל הכמות חיילים שיצאו מכשירות (חוץ מההורים כמובן), היא גבוהה מאוד. על כל הרוג יש עוד הרבה מאוד חיילים שנפצעו קשה בינוני וקל ונגרעים מהכוח אדם של צה"ל.

אגב, לא מצליח להבין איך אחרי 8 חודשים עדיין לא הצליחו להאריך את השירות מ 2.8 ל 3 שנים מלאות כמו שאנחנו עשינו בזמנו אם יש כזה מחסור של חיילים

נערך לאחרונה ב: ‏11/6/24
  4. Bitcoin Member

הייתי אומר שאתה סתם מקשקש וש"יש לי מספיק חברים ש.." זה לא מדד לכלום, אבל במקום אני גם אסתכל על הסביבה הקרובה שלי ואגיד לך מה המצב:
    אח שלי יוצא בקרוב למילואים פעם רביעית, אח שני פעם שלישית, חבר טוב פעם שלישית גם, מישהו שאני מחליף בעבודה כי הוא יוצא פעם שלישית... אה ובן זוג של אחותי שיוצא גם פעם שלישית או רביעית. אני לא עשיתי שום מחקר ולא בדקתי שום נתונים אבל רק על סמך הסביבה הקרובה שלי זה נשמע לי לא נכון בעליל

5. TooKy Member

כי חאלס לשרת!
    זמן להתפלל (מי שלא, בהצלחה במילואים)!

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

במלחמה עם אוייב אין דמוקרטיה. צריך להיות אכזר וחסר רחמים כי אם לא אז תפסיד לאוייב כמו שהפסדת לו בשביעי באוקטובר. לו אין בג״צ ובצלם וזה היתרון שלו עליך.

7. Roma מנהלים

זאת תלונה על הניהול, גם אני אגיע בקרוב למילואים בפעם הרביעית.
    אבל לא מבין איך יש אנשים שלא גויסו פעם אחת והם צריכים להפעיל קשרים בשביל שיצרו איתם קשר או בכלל יבדקו את הנושא ואני לא מדבר על חיילים בעיתיים או שנפלטו משירות מילואים (גם נושא מטומטם, פולטים אנשים ממערך המילואים - מה הבעיה להשאיר אותם?)

8. Roma מנהלים

אולי עושים כמו בצוק איתן עם מחזור אוג' 11, שמי היה אמור להשתחרר פשוט מקבל את המשך השירות כימי מילואים או כ"קבע" קצר.

אנחנו עכשיו במלחמה, גם אם היא תמשך עכשיו עוד שנה, זה לא הסטאטוס קוו. כמו שאמרת שסוגרים מעט מאוד ימי מילואים בשנה. אימון שנתי ופעם בשנתיים תפיסת קו לאוורור החיילים בסדיר.

9. Bitcoin Member

לא יודע מה הסיפור בצהל שמצג אחד מגייסים אנשים ארבע פעמים בשמונה חודשים ומצד שני משחררים אנשים מסיבות לא ברורות, אבל חייבים להתאפס על עצמם שם. זה לא אפשרי להמשיך ככה עוד שנה. כאילו זה אפשרי, אבל אפשר אחרת אז למה להיות מטומטמים וללכת ראש בקיר

10. Roma מנהלים

אין לי מושג, אולי זה מגיע מרצון.

יש לי חבר שכבר במילואים 7 חודשים! ממש חזר לשירות סדיר עם יציאות 11\3 במקרה הטוב.
    בשבילו זה טוב, חזר מטיול ארוך בחול וכרגע לא חזר לעבודה שלו אז לטענתו יצא לו טוב כי המענקים בהחלט משמעותיים.

11. Bitcoin Member

המענקים שווים אין ספק אבל זה לא נוח לכולם במידה שווה... האח שלי שמתגייס פעם רביעית אמור לסיים שנה א' בטכניון ובוא נגיד שלעשות גם את זה וגם מילואים באותו זמן... לא מומלץ.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבנתי. אז על פי הגישה הזו, אם המדינה חושבת שהפגנות נגד המלחמה או בעד עסקת חטופים מחלישה אותה - כפי שיש הטוענים, גם בממשלה, היא יכולה לאסור על הפגנות נגד המלחמה ולהכניס את כל מי שמפגין לכלא, לא? הרי זה חלק מדמוקרטיה - רק שעל פי שיטתך, אין דמוקרטיה במצב כזה.

אני שוב אומר - דמוקרטיה זה לא לבחירתך וזה לא כשנוח. דמוקרטיה זה תמיד. וזה שמבחינתך במצב הקיים "אין דמוקרטיה" זה יפה, אבל מי שמך לקבוע? ומי מחליט מתי אנחנו דמוקרטיה ומתי לא? אולי מחר שוב יגישו פנייה לבג"צ נגד האפשרות שאדם יכהן כראש ממשלה כשיש נגדו כתבי אישום - והפעם השופטים יחליטו לקבל את זה כי מבחינתם זה מצב שבו "אין דמוקרטיה"?

אתה לא רואה את המדרון החלקלק? את זה שאין דבר כזה לבטל את הדמוקרטיה נקודתית כשזה מתאים לך?

13. DRORIKO Member

כן יש דבר כזה, קוראים לזה דמוקרטיה מתגוננת

14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומי ואיך מחליט מתי צריך נדרשת דמוקרטיה מתגוננת ומה יקרה במסגרתה? הרי מה שיש כאן זה יותר מצב חירום בעת מלחמה - דבר שכבר קיים. המדינה באופן מסודר, או כל אחד לעצמו? מי מחליט אם בית המשפט יהיה מעורב במסגרת הזו ובאילו תחומים? אולי שופט אחד יחליט שהוא כן עושה את זה ושופט אחר יחליט שהוא לא?

אם המדינה רוצה למשל לחוקק חוקים הנוגעים לכליאת מחבלים בעת מלחמה, זה דבר אחד. אם בא לך שבית המשפט יקבל החלטה בניגוד לחוק סתם ככה כי לדעתך זה מה שהוא צריך לעשות עכשיו, זה הרבה פחות. אני גם חושב שאם אני רוצה מישהו בזמן מלחמה אז בית המשפט צריך להקל עליי, כי בכל זאת - מלחמה, ואני לא מחבל.

נערך לאחרונה ב: ‏11/6/24
  15. DRORIKO Member

@Roma העלה נקודה מעניינת שיצא לי לחשוב עליה היום. למה חוק הגיוס שהיה טוב לפני שנתיים לא טוב היום? אז יגידו ״השביעי באוקטובר שינה את המציאות״ אז מה זה אומר? שממשלת השינוי חוקקה את החוק הזה סתם? רק בשביל להגיד שהם חוקקו חוק גיוס? זה די מוציא אותם ליצנים לא?