אתלטיקו מדריד 21/22:: היום שאחרי האליפות - מעפילים לשמינית הגמר, קריסה בליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/18.

1. סיונרה Member

אני עדיין גורס שברצלונה נתנה לאתלטיקו את ויה בחינם כדי שלא ימכרו לריאל את פלקאו. אבל זה ספקולציה ותו לא.

2. Raulito Madridista

אם זה היה תלוי בצ'ולו אז פליקס היה הולך מזמן לדעתי, נראה אם העונה השלישית תאיר לו פנים איכשהו, זה לא נראה ככה, גם אדן הזאר מגיע לעונה הזו במבחן גדול. הגעתו של גריזמן מצד אחד מפחיתה את הלחץ והפוקוס על הפורטוגל ומצד שני הוא ינגוס לו עוד בדקות המשחק. מאז אפריל הוא לא פתח באף משחק בהרכב כשקודם לכן קיבל את הקרדיט נגד צ'לסי. גריזמן בברצלונה היה מחמיץ מצבים שהיה כובש בעיניים עצומות באתלטיקו בפרק א'. סימאונה יוכל לגוון עוד יותר את שיטת המשחק שלו עכשיו אפילו ל-4-4-2 אמיתי או לפחות לפרק את מערך שלושת הבלמים נגד רוב קבוצות הליגה, גם ככה השחקנים שלו ממושמעים ולוחצים ולא בכאילו. זו ההתקפה הטובה בספרד.

דויד ויאה שחקן שאתה רוצה על המגרש, ווינר עצום. בפועל הוא שפך לאגר פחות או יותר בחצי השני של עונת האליפות. מאז מרץ היה לו שער אחד בלבד. זו הייתה האליפות של דייגו קוסטה. אבל כיף לקבל שחקנים מבארסה בצורה כזו.

3. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2021/09/01/16304991623552.Xxx

במארקה העלו סקר אוהדים ושאלו לאיזו קבוצה יש את ההרכב הטוב בליגה. קרוב ל-40 אלף הצביעו ואתלטיקו מדריד צועדת במקום הראשון בגאון עם 63%, ריאל מדריד שנייה עם 22%, ברצלונה עם 10% וסביליה עם הפירורים של 5%. "גריזמן סוגר את הסופר-סגל של אתלטיקו", נכתב.
    "אחד השוערים הטובים בעולם, שני בלמים ברמה עולמית, תחרות שלא הייתה כמותה במרכז השדה ושחקני התקפה שגורמים לך לתיאבון כמו סוארס, גריזמן וז'ואאו פליקס. זו אתלטיקו שתוכל להגן על התואר שלה". נכתב שמעבר לדברים הידועים ולשחקנים שבאור הזרקורים הרי שקראסקו עשה את ההבדל, יורנטה חלק חשוב בקבוצה וגם סאביץ', קוראה ולמאר משמעותיים. נזכיר שחלוץ חדש הגיע

4. Ever Banega Member

לפעמים זה מרגיש שהסגל אפילו עמוק מידי ובשביל לתת לכולם הזדמנות שווה חייב לעצור מומנטום חיובי של שחקנים אחרים. קוראה למשל פתח טוב את העונה והוא ממשיך את הסיום האדיר שלו מהעונה שעברה. אבל פליקס וגריזמן ראויים לקבל הזדמנות. אותו דבר עם דה פול לך תוציא את למאר מההרכב כשהוא נראה ככה במשחק האחרון.

5. Raulito Madridista

העונה שעברה מבחינת אתלטיקו הייתה מאוד לא שגרתית ברמת הפציעות. היא נכשלה בגביע ולא הייתה טובה מספיק גם בליגת האלופות. קוראים לזה 'צרות של עשירים'. המערך של צ'ולו יכול להשתנות ועם כל הכבוד למאר מעולם לא עמד בציפיות של אתלטיקו מדריד והוא בטח לא פיגורה שאי אפשר או קשה מדי לספסל. צ'ולו לא בובה אבל אני בטוח שמטפטפים לו לשלב בצורה טובה יותר את פליקס שאמנם לא שחקן שטורף כמו שהמאמן שלו אוהב אבל הוא בטח לא פרימדונה. מאמן רוצה להתכונן לברצלונה או ריאל ודי ברור מה יהיה מולו בין אם זה ויניסיוס או הזאר. מאמן רוצה להכין תוכנית משחק נגד אתלטיקו שאמנם מוותרת מראש על הכדור - ולא יודע באיזה מערך הוא יפגוש.

6. Ever Banega Member

למאר לא עמד בציפיות, אבל אם רוצים שהוא מתישהו כן יעמוד בהן אז לכל הפחות צריך לתת לו המשכיות אחרי משחקים כן טובים. אם גם את זה לא עושים אז אין שום סיבה להחזיק אותו.
    פליקס ממה שאני מבין ברוב המוחלט של המשחקים בהם לא פתח לא היה קשיר ב100 אחוז.

7. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/0ff0f8dc284d4d2d59f1ebd3058eb3bf/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/09/02/16306047995822.Xxx

בואו נדבר קצת על שיאים: אנטואן גריזמן יוכל להפוך למלך השערים בהיסטוריה של אתלטיקו. לחלוץ 133 כיבושים. במקום הרביעי נמצא גאראטה וממנו רחוק הצרפתי שער אחד. עונה טובה תספיק לו גם כדי לעקוף את קמפוס השלישי. הבאים בתור הם אסקודרו עם 169 שערים והשיאן לואיס ארגוניס ז"ל לו 172 שערים. אם מדברים על השערים באירופה הרי שגריזמן כבר שווה לארגוניס עם 27 (מנדוקה אחריהם עם 20, כמו אגוארו ולפורלאן, קוסטה ופלקאו יש 16). מבחינת הבישולים גריזמן תשיעי עם 46 ומבחינת ההופעות עם 257 – הוא מדורג במקום ה-45. גריזמן גם השחקן שכבש הכי הרבה בעידן סימאונה, אחריו קוסטה עם 75, פלקאו שלישי עם 61, קוראה רביעי עם 49 וקוקה חמישי עם 44.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

https://www.mundodeportivo.com/files/image_449_220/uploads/2021/09/08/613898e91f00e.Xxx
    צ'ולו שמח.

9. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/c660ec7eb1de77f2b4ed3b17f2780267/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/09/08/16311086807076.Xxx

הייתי קורא לזה: לוק חדש, מספר חדש ושחקן חדש (חיים חדשים). זה נראה כל כך טבעי. אם היה אפשר להחזיר את הגלגל לאחור ל-2019 כל הצדדים היו עושים זאת (ומעניין אם באתלטיקו היו רוכשים את ז'ואאו פליקס תיאורטית אפילו בלי עניין כספי). אחת ההעברות הכי מסקרנות בכדורגל העולמי למרות שהיה מדובר בקיץ משוגע לכל הדעות. "אתלטיקוס - היי, אני כאן". מוזר שהוא הוצג ככה בלי מסיבת עיתונאים ואפילו ההצהרות הלקוניות האלה אבל כן פרסמו וידאו כאלה ואחרים על קבלת הפנים החמה. אומרים שצ'ולו וקוקה, בעלי משקל כבד כמובן במועדון - יהיו 'ההגנה' שלו מהקהל לפחות בהתחלה.

גריזמן באתלטיקו:
    2014-15: 53 הופעות – 25 שערים ו-6 בישולים
    2015-16: 54 הופעות – 32 שערים ו-7 בישולים (גמר הצ'מפיונס)
    2016-17: 53 הופעות – 26 שערים ו-12 בישולים
    2017-18: 49 הופעות – 29 שערים ו-15 בישולים (זכייה בליגה האירופית)
    2018-19: 48 הופעות – 21 שערים ו-10 בישולים
    מה זה אומר? שחקן שתמיד בריא ומספק (סיפק) מספרים יפים מאוד!

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גריזמאן צריך לעשות כמה צעדים לקראת המפגש עם האוהדים כדי שיקבלו אותו יפה. זה כולל התספורת, דרישה כזאת רצה בטוויטר, וזה כולל ריאיון.

11. RubberSoul Member

התספורת זה אחד הסממנים הכי גדולים לגימיק שהוא ניסה להיות בברצלונה. החגיגות עם הנצנצים, הסרטים הפאתטיים. חזר לאתלטיקו והבין שפה אין מי שיאכל את הלוקשים האלה, פה משחקים כדורגל.

12. Raulito Madridista

גריזמן היה כישלון טוטאלי אבל הוא תמיד נתן מאה אחוז וירד על התחת לגליצ'ים, היה בריא וזמין לקבוצה ולאט לאט מבינים עד כמה המועדון הזה רקוב. אז אמבפה היה מצליח שם בגדול אבל שחקנים אחרים אולי גם כן היו נכשלים. כשמסי צבע לבלונד איי שם ב-2017 וניצח את הקלאסיקו זה היה בסדר? לא התלהבתי מהחגיגות המוזרות האלה כלומר זה לא נתפס באור חיובי מבחינתי, וגם לא חושב שזה כל כך נורא, כדורגל זה בידור ושואו. אני בכלל חושב ששיער ארוך זה מנחוס, תשאל את ראול. אני דווקא לא יודע אם יהיה מפגש כזה עם האוהדים או איזו הצהרה כמו "לעזוב את אתלטיקו הייתה טעות חיי", אני בטוח שסימאונה לא מתעסק בזה בכלל וגם לא הנשיא. מה שכן, שוב, מעניין מה יהיה עם פליקס.

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מאז החזרה שך גבי מסרגוסה לאטלטיקו תמיד היו ארבעה קפטנים. כרגע, אחרי העזחבה שך סאול, יש שלושה. אז מונדו דפורטיבו ערך סקר וגילה ש-80% רוצים שסטפן סאביץ' יהיה הקפטן הרביעי. ואני זוכר איך הקהל לא התלהב מההחתמה שלו. בלם אלמוני הגיע במקום מיראנדה שהפך להגדה והזיז מההרכב את חימנס, ילד הפלא שלנו.

14. Ever Banega Member

באמת שאני לא מבין מה יש לאוהדים נגדו
    לא ממש אלמוני הספיק לשחק בסיטי בגיל דיי צעיר.

15. RubberSoul Member

כן, זה היה בסדר, איפה הדימיון חוץ מתספורת לשיער? אחד כבר אגדה חיה במועדון (וכמו שאמרת, גם הביא רגעי אושר), השני הגיע בעסקה מסריחה לכל הדעות, אף אחד כמעט לא ראה בעין יפה את ההגעה שלו, וכאוהד זה הגעיל אותי עוד מאז הסרט המוזר שהפיק (וגם עצבן את חדר ההלבשה של בארסה).

סך הכל גימיק כושל. גם פוגבה וניימאר הם גימיקים, עושים יותר רעש מחוץ לדשא. העיקר הלייקים. מה שאני כל כך לא אוהב בכדורגל של היום.